Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

O viata de Sultan.

In jos 
AutorMesaj
I. Enzo
Kaigai
Kaigai
I. Enzo

Ryo : 0

O viata de Sultan. Empty
MesajSubiect: O viata de Sultan.   O viata de Sultan. Icon_minitimeLun Sept 02 2013, 21:16

Hey aici imi voi posta fic-ul meu care va fii o parodie dupa Suleyman Magnificul voi incerca sa-l fac cat mai amuzant pentru ca vor fii mai multe capitole deci sa incep.

Capitolul 1

Salutari.Eu sunt Suleyman,am 16 ani si sunt din Instambul.
Intr-o zi furtunoasa de miercuri stateam in casa si nu stiam ce sa fac,ma uitam pe pereti si dintr-o data mi-a venit cheful de a dansa si a asculta o muzica vesela,am stat a ma gandi la o melodie haioasa si vesela la care sa dansez si cand mi-am amintit de cea mai populara melodie si aceea era:Opa Gagnam Style.Am inceput sa dansez ca un nebun dar aveam o caciula cat un tomberon care ma cam incomoda parca aveam doua tone de fier pe al meu cap.Am dato jos,iar dupa am inceput sa dansez din nou pentru ca era partea mea preferata din melodie cea in care Psy spune Op Opa Gagnam Style,ma simteam bucuros plin de armonie,cand dintr-o data vine servitolul meu Tarzan din Padurea Castravetilor,stiu are un nume ciudat dar lam adus deacolo pentru ca este un om cumsecade si de incredere.
-Marite sultan,saraiman si paraipan,facatorul de caraeghioz lucuri si giumbuslucuri!spune Tarzan speriat.
-Tarzane,de ce-mi tulburi bairamu???? spun eu starninduma la el.
Se uita speriat spre mine si nu spunea nimica de frica.Imi era putina mila de el dar pana la urma astai meseria lui.
-Tarzane,nu mai suleymeni baclavaoa si spunemi o data de ce imi tulburi baclavaoa aaa pardon bairamu?ii spun eu frumos si ingaduitor.
-Ti-am adus noua garda de corp prea Magnificule Suleymane.In poziti...Zice Tarzan putin speriat.
-Ce ai tu Paraglezule ai inebunit nu stii ca eu sunt cel mai viteaz si cel mai nemuritor om din lume?spun eu.
-Imi cer iertare maria ta am vrut doar sa fii in siguranta si apropo nu Paraclezule ci Paraditule!spune Tarzan.
Tarzan plecase si am ramas din nou singur pentur a termina ce am inceput sa dansez.Incepusem sa cant o melodie pe care mama mea draga ma invatat:Am bambaramban suleymaan,ambambaramban suleymanm ,cand dintr-o data vine Hurem sotia mea (cea mai turcoaica si cea mai sultanca dintre femei).
Hurem:Marite sultan si ambelan si paraipan,viteazul vitejilor
Eu:Ce hatar doresti sultana Hurem?
Hurem:Maria ta,sa ma lasi in patul tau!
Eu:Nu se poate,mi sa fastacit pastrama.
Hurem:Adica???
Eu:Mi sa scofalcit luleaua,mi sa ofilit laleaua.Ce nu pricepi?
Hurem:Hhhm,aaaaa adica ti sa inmuiat halvaoa?
Eu:Da
Hurem:Ti-a cazut sandramaoa.
Eu:Da!Mi sa stors extorsiunea.
Hurem:Nasol maria ta imi pare rau.
Eu:Ia,ia gata cu vorbaria lasama singur.
Hurem:Simt ca ma ia cu ameteala,aaaaaaah.
Eu:Nu,nu pe canapea ca am de cand sa ma intind.
Insfarsit scapasem de ea ,lesinase nu mai aveam nicio belea pe cap.Totul era din nou bine pana sa vina sultana Scrofuta.
Scrofuta:Prea magnificule sultan..
Eu:Scurt.
Scrofuta:Prea magnificule sultan scurt,tatal copiilor mei si-al tuturor copiilor din intreaga lumea,Tatal lui Chuck Norris si a lu Jackie Chan ...si a lu Horia Brenciu am venit ca sati fastacesc salamul.
Eu:Lasama Sultana Scrofuta nu pot sa fac asa ceva mainile imi sunt legate.
Scrofuta:a va sa zica ma iubesti dar cineva sta intre noi,aoleu lesin,ahh.
Eu:Lesina.
Sultana Scrofuta lesinase si insfarsit eram liber sa fac ce vreau nu ma mai deranja nimeni.Era sa pierd inceputul de la Suleyman din cauza muierelor astora.

Ultima editare efectuata de catre BlakeSuleyman in Mar Sept 03 2013, 13:34, editata de 1 ori
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE

O viata de Sultan. Empty
MesajSubiect: Re: O viata de Sultan.   O viata de Sultan. Icon_minitimeLun Sept 02 2013, 21:34

Prima :> . Hmmm ficul tau e interesant , se vede ca e o parodie laugh .
E o combinatie de Suleyman , Tarzan  etc etc care sincer ma ameteste umpic .
Nu am sa comentez din punct de vedere gramatical deoarece cum spuneam e un fic comic si presupun ca esti incepator.
Astept next .
Sus In jos
Damon
Kaigai
Kaigai
Damon

O viata de Sultan. Empty
MesajSubiect: Re: O viata de Sultan.   O viata de Sultan. Icon_minitimeLun Sept 02 2013, 22:08

Primul fic huh? :> Destul de fain. Cum a zis si ely,se vede ca e o parodie. Vreau sa vad mai mult.
Sus In jos
Nywa
Kaigai
Kaigai
Nywa

O viata de Sultan. Empty
MesajSubiect: Re: O viata de Sultan.   O viata de Sultan. Icon_minitimeLun Sept 02 2013, 22:27

N-am citit de mult o parodie asa faina si hazlie. Ma bucur sa vad o parodie, mai ales cu Suleyman Magnificul^.^. Abia astept next-ul si sa sti ca ai talent sa scri ficuri^.^.
Sus In jos
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel

Ryo : 1

O viata de Sultan. Empty
MesajSubiect: Re: O viata de Sultan.   O viata de Sultan. Icon_minitimeMar Sept 03 2013, 12:59

Oh, na. Eu sunt ala Magnificul. Super tare, Gangnam Style, hai nu zau.E chiar auzant, ma intreb cum ti-a venit ideea. Astept nextul si trimite-mi un PM cand il pui, te rog,.
Mersi anticipat.
Sus In jos
Aroyo
A-K Suna
A-K Suna
Aroyo

Ryo : 59

O viata de Sultan. Empty
MesajSubiect: Re: O viata de Sultan.   O viata de Sultan. Icon_minitimeMar Sept 03 2013, 17:37

Vreau sa apar si eu in el cu numele Aroyo , mersi , i destul de reusit Fic-ul , bravo.
Sus In jos
Seith
Kaigai
Kaigai
Seith

O viata de Sultan. Empty
MesajSubiect: Re: O viata de Sultan.   O viata de Sultan. Icon_minitimeMar Sept 03 2013, 17:43

E prea penal,îmi place parodia,am văzut câteva greşeli de gramatică,dar e okay oricum,o să fie un fic cu membrii forum-ului?Dacă da vreau şi eu,mă risc .fericit)
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

O viata de Sultan. Empty
MesajSubiect: Re: O viata de Sultan.   O viata de Sultan. Icon_minitimeMar Sept 03 2013, 17:57

Da se vede ca e parodie.Imi place,este foarte fain.Astept next si iti voi spune toata parerea mea. fericit
Sus In jos
Debb
Kaigai
Kaigai
Debb

O viata de Sultan. Empty
MesajSubiect: Re: O viata de Sultan.   O viata de Sultan. Icon_minitimeMar Sept 03 2013, 22:26

1. Ai o gramada de greseli gramaticale, sunt cuvinte pe care ar trebui sa le desparti, si nu o faci
2. Am vazut si cateva greseli de tastare
3. Unele fraze sunt prea lungi, si poti pierde firul.
4. Ideea e faina, parodie
5. Astept next fericit
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

O viata de Sultan. Empty
MesajSubiect: Re: O viata de Sultan.   O viata de Sultan. Icon_minitimeMier Sept 04 2013, 22:44

Având in vedere că-i primul fic şi că e o parodie, nu o să te alimentez cu o gramadă de critici. Ce pot să spun, ficul tau se află printre puţinele care m-au făcut să râd. E comedie totală, ce să mai, penal si epic. Văd că pe aici se înscriu membrii, dacă bagi şi persoane de pe forum, fireşte ca mă pui şi pe mine! Aştept next-ul, fă-mi ziua mai bună! *fă-mă să uit de şcoală* Hurry up!
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

O viata de Sultan. Empty
MesajSubiect: Re: O viata de Sultan.   O viata de Sultan. Icon_minitimeDum Noi 03 2013, 21:33

Fic blocat din cauza inactivităţii.
Sus In jos
Continut sponsorizat

O viata de Sultan. Empty
MesajSubiect: Re: O viata de Sultan.   O viata de Sultan. Icon_minitime

Sus In jos

O viata de Sultan.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: