Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Cronicile lui Storm

In jos 
AutorMesaj
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi

Ryo : -3

Cronicile lui Storm Empty
MesajSubiect: Cronicile lui Storm   Cronicile lui Storm Icon_minitimeJoi Sept 12 2013, 18:41

Cronicile lui Storm
   Era o dimineata insorita de vara ,  in care tot ceea ce iti venea sa faci era sa lenevesti toata ziua in pat . Eu tocmai ma intorsese-m din misiunea grea care mi-o dadu-se Hokage -sama . Eram foarte obosit . Visam ca ma plimbam impreuna cu Kim , draguta  fata de la magazinul Ramen . 
-          Haia , e timpul sa te infrang  nee-san !! Eu voi fi Hokage inainte ta !!
Am deschis ochii , era varul  meu mai mic care se visa ninja …..
-          Nu ai altceva mai bun de facut decat sa ma trezesti pe mine ? Mai bine ai sta cuminte dincolo , unde sunt restul ? 
-          Bunica e plecata la sora ei , unchiul si matusa sunt in misiune iar Roro e plecat la pescuit toata ziua .
-          Bine , o sa ne distram azi ! J ( Mucosul asta o sa ma enerveze toata ziua .. L si eu vroiam sa ma intalnesc cu kin ) 
Am pus micul dejun , dar mucosul de Tenzo nu a mancat , pentru ca lui ii placea ramenul fara sare . 
-          Nee –san invata-ma te rog o noua tehnica jutsu !
-          Nu am timp K ( asta imi mai lipsea sa il invata jutsu pe Tenzo )
-          Daca ma vei invata , te las sa pleci la intalnirea ta cu fata aia draguta de la magazin .
-          Bine atunci s-a facut ! ( de udne stie el ca mie imi place de Kin? :-? )
L-am antrenat pe Tenzo 4 ore , si in final am reusit sa il invat Sexy jutsu .
-          Acum pot sa ii prind si eu pe adulti cu tehnica asta !! J
Parca ii vad fata vicleana , chiar m-a bagat in sperieti J) Totusi am fost mandru de el , acum aveam si eu un student J 

Soarele incepea sa se bage dupa dealul inalt de pe malul raului Ziki. Era ora 6 si eu inca nu eram gata de intalnire . Am fugit repede sa imi caut haine . Nimic nu era mai special pentru a o impresiona pe Kin . Am ales in final un tricou negru pe care era poza unui sake  , o esarfa albastra care stiam ca ii place mult , blugii mei preferati si adidasii mei superbi care o impresionasera cu o zi inainte .     Am iesit afara si ma indreptam fericit spre casa ei care se afla langa magazinul familiei sale. Lunga strada mi se parea acum un micut drum spre frumoasa Kin . Eram in intarziere , asa ca am luato pe o mica scurtataura . Era deja intuneric asa ca nu ma putea vedea venind . M-am apropiat mai mult si am vazut ceva care m-a infuriat foarte tare , Kin era pe terasa magazinului impreuna cu cel mai mare rival al meu Seito .

Am vazut ca Seito se dadea la ea asa ca m-am apropiat din ce in ce mai mult. Cand a incercat sa o sarute am aruncat cu un Kunai care l-a zgariat pe frunte .

Eram foarte nervos iar bestia sigilata in mine se dezlantuia . Chakra neagra iesea sin mine , iar mintea mea era incetosata . Ma apropiam de Seito in fuga facand un Rasengan . El mi-a raspun la fel facand o tehnica ciudata , oarecum iesea foc din mana sa .
 -          A venit timpul sa iti dovedesc cine va fi urmatorul Hokage , Seito

-          Un idiot ca tine nua rec um sa fie Hokage , te voi omori pentru a scapa de un prost ca tine .
NU am atacat la putere maxima cu Rasenganul , dar el a vrut sa imi loveasca punctele chakra cu tehnica lui . A reusit doar sa imi loaveasca mana stanga astfel aruncand cu mine de perete. Kin era speriata si nu stia ce sa faca .
A fugit repede la mine si mi-a vindecat bratul cu ajutorul tehnici pec are o invatase de la Sakura-senpai . 
M-am ridicat  , mi-am concentrat chakra foarte tare astfel fiind vizibila ( lucrul acesta nu era neaparat dar am vrut sa arat si cool J [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ) 
-          Vei fi invins de tehnicile senseilor ! Kin , stai acolo si nu interveni , o sa il invat pe fraierul asta cine e Storm ! 
Mi-am concentrat toata chakra in mana dreapta , astfel fiind la fel d eputernic ca Sakura-senpai  si am fugit spre el reusind sa il lovesc in stomac . 
Dintr-o data pufff ceva s-a intamplat cu Seito  se trensformase intr-un shinobi urat din satul ploii . 
-          Acum ca tehnica mea a fost desfacuta , va voi dezvalui adevarata mea identitate . Sun un jounin din satul ploii si am venit in sat pentru a afla informatii despre Hokageul vostru , Ploaia pregateste un asalt Konohai!
Pentru o secunda eram speriat , doi Chuunin ca mine si Kin nu puteau sa ii faca fata unui jounin cu o tehnica asa cool de transformare . El a reusit cu o simpla tehnica de transformare sa isi schimbe fata hidoasa in  una draguta facand-o pe Kin sa il placa . 
-          Atunci sa vedem ce sat este mai puternic ! Un chuunin  din Konoha care poarta vointa lui Naruto –sensei sau un Jounin din satul ploii  !
-          Va voi termina repede si ma voi intoarce la planul meu ! Suiton - sarpe de apa !
-          Voi folosi propriul meu jutsu , Fuuton – vantul mortii , Katon – Dragon de foc , Doton – Pamantul din iad . 
Tehnicile noastre  s-au neutralizat reciproc , dar eu deja am folosit o parte din chakra. 
-          Te-ai chinui ata de mult pentru a opri o tehnica banala ca aceea , si te mai numesti urmatorul hokage , esti ridicol.
-          Vei vedea ce inseamna puterea lui Storm sin Konoha !! Acum urmeaza jutsul lui Kakashi- sensei !! Raiton – Chidori!
-          ( Chidori , hmm este o tehnica destul de bun pentru un Chuunin , dar o voi neutraliza cumva ) 
Cu o tehnica interzisa de a absorbi jutsu a reusit sa imi sece Chidori .
-          Acum urmeaza jutsul lui Jiraya , unul din cei 3 Sanini legendari . Invocare – Regele broastelor Gamatsu ! 
-          Doar atat poti ? Invocare – Camelonul Rinnegan . 
-          ( A reusit sa se ascund deci , va trebui sa intru in modul Eremit pentru ai simti chakra . ) Am intrat in Eremit deci vei fi invins! ( Deci este dupa o stanca ! ) Fuuton – Vantul dezlantuit ! 
Invocarea sa a fost neutralizata , dar Chakra mea a fost epuizata aproape toata si am renuntat la Invocare .
Mai aveam chakra pentru un singur jutsu , deci trebuia sa fiu atent .  IMi venea in cap o strategie , dar cand vroiam sa atac …

-          Acum iti vei lua adio de la viata Kin!
      A imobilizat-o folosind umbrele si se indrepta spe ea cu sabia Kusanagi . Intr-un moment de gandire am alergat in fata atacului si sabia mi-a patruns prin spate , iesind prin cavitatea toracica evitand astfel un punct vital. Kin avea ochii inchisi .

-          Ce sa intamplat ?! Storm !! 
-          Linisteste-te acum , esti .. in .. regula … ( totul se incetoseaza …nu mai vad bine … ) 
Am cazut  la pamant  foarte violent . Seito se infuriase : 
-          Un bun sfarsit pentru un idiot al Konohai ! 
-          Inca nu s-a terminat ! 
Kin isi concentra chakra pentru un atac mortal asupra inamicului . Avea puterea mai mare ca a Sakurei , o lovitura fiind mortala . Atacul ei il avea in vizor pe Seito . El se panica oarecum  si  se pregatea se un atac mortal . Buum  Kin a sarit in aer , pamantul sparsandu-se sub ea . Zvv Seito folosea o tehnica asemanatoare lui Raikage , dar nu a reusit sa se eschiveze complet , dar a reusit totusi sa o raneasca intr-un punct vital pe Kin . 
Totul era sfarsit , inamicul  era inca in picioare iar noi jos . 
-          Atat a fost pentru voi , copii bagacio…
Pauu  , Seito a cazut pe burta , tarandu-se 3 metri si ceva . Era Matsuri  , vara mea bagacioasa din Sunagakure. 
-          Eram in vizita si am auzit galagia , cine e mascariciul asta  urat , Storm ? 
-          Ai grija Matsuri , e putern..ic 
 Storm era ranit grav iar  Kin era doborata deja . 
-          Il voi rezolva repede pe asta , va vedea el cine este Matsuri ! 
Dupa o lupta lunga Matsuri nu prea mai avea chakra iar Seito era  inca in picioare . Matsuri se infurie si isi foloseste ultima chakra pentru a face nisipul sa o protejeze . Tot satul a  auzit zgomotul provocat de lupta . Naruto – sensei si Sakura –sensei au aparut la locul bataliei . Inamicul vazandu-se incoltit nu a mai stiut ce sa fac si a incercat sa trimita un mesaj satului sau . Naruto se pregatea sa il atace ,dar…
-          Naruto – sensei , eu il voi invinge ! 
Storm S-a ridicat de la pamant , si-a scos sabia din el si dintr-o data era inconjurat de chakra . 
-          Voi folosi propriul meu jutsu ! Storm-no – jutsu  , Cele cinci elemente ! 
O lumina puternica a aparut , iar inamicul a fost spulberat . 
-          ( Ce s-a intamplat cu mine ?  Sunt in viata ? ) Cand am deschis ochii eram inconjurat de cei mai buni prieteni pe care ii am :X , Kin , Matsuri , Naruto si Sakura –sensei . Toti erau bine . Kin si Matsuri au sarit pe mine [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] . Amandoua ma pupau pe obraz intruna , dar am facut si o smecherie , m-am intors spre Kin sa ma pupe pe buze J[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] , adevarul e ca mi-am luat si 2 palme dar , a meritat ! J) Toti au inceput sa rada si  am mers toti la magazinul ramen ! 
-           
-              The   End   

Aste
defdssdf
Astept pareri , critici , primul meu fic!
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Cronicile lui Storm   Cronicile lui Storm Icon_minitimeJoi Sept 12 2013, 19:18

Ai pus capitolul la ''Ficuri complete''. Fii mai atent. Cu critică şi părere aşteaptă că vin eu imediat. 
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi

MesajSubiect: Re: Cronicile lui Storm   Cronicile lui Storm Icon_minitimeJoi Sept 12 2013, 19:24

Ok , scuze nu mi-am dat seama ... fericit
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Cronicile lui Storm   Cronicile lui Storm Icon_minitimeJoi Sept 12 2013, 22:22

Voi începe cu ortografia. 

Citat :
Cronicile lui Storm (Titlul se lasă la o distanţă de 2 spaţii faţă de capitol şi se pune în centru)
   Era o dimineata insorita de vara ,  in care tot ceea ce iti venea sa faci era sa lenevesti toata ziua in pat . Eu tocmai ma intorsese-m(întorsesem) din misiunea grea care mi-o dadu-se(dăduse) Hokage -sama . Eram foarte obosit . Visam ca ma plimbam impreuna cu Kim , draguta  fata de la magazinul Ramen . 
-          Haia(''Haia'' sau 'Hai''?) , e timpul sa te infrang  nee-san !!(Doar un ''!'' e necesar) Eu voi fi Hokage inainte ta !!(Doar un ''!'' e necesar)
Am deschis ochii , era varul  meu mai mic care se visa ninja …..(Punctele de suspensie se pun doar în cadrul dialogului)
-          Nu ai altceva mai bun de facut
 (virgulă) decat sa ma trezesti pe mine ? Mai bine ai sta cuminte dincolo , (Punct şi cu literă mare) unde sunt restul ? 
-          Bunica e plecata la sora ei , (Punct şi cu literă mare) unchiul si matusa sunt in misiune(virgulă) iar Roro e plecat la pescuit toata ziua .
-          Bine , o sa ne distram azi ! (Nu se pun emoticoane în text) ( Mucosul asta o sa ma enerveze toata ziua .. L si eu vroiam (voiam) sa ma intalnesc cu kin (Numele cu literă mare) ) (Gândurile se pun în ghilimele, sau fără ghilimele, depinde, dar niciodată în paranteză) 
Am pus micul dejun , dar mucosul de Tenzo nu a mancat , pentru ca lui ii placea ramenul fara sare . 
-          Nee –san invata-ma te rog o noua tehnica jutsu !
-          Nu am timp K ( asta imi mai lipsea sa il invata (învăţ) jutsu pe Tenzo )
-          Daca ma vei invata , te las sa pleci la intalnirea ta cu fata aia draguta de la magazin .
-          Bine(virgulă) atunci s-a facut ! ( de udne (unde)stie el ca mie imi place de Kin? :-? )
L-am antrenat pe Tenzo 4 ore , (fără virgulă)si in final am reusit sa il invat Sexy jutsu .
-          Acum pot sa ii prind si eu pe adulti cu tehnica asta !! J
Parca ii vad fata vicleana , chiar m-a bagat in sperieti J) Totusi am fost mandru de el , acum aveam si eu un student J 

Soarele incepea sa se bage dupa dealul inalt de pe malul raului Ziki (N-a sunat prea bine). Era ora 6 si eu inca nu eram gata de intalnire . Am fugit repede sa imi caut haine . Nimic nu era mai special pentru a o impresiona pe Kin . Am ales in final un tricou negru pe care era poza unui sake  , o esarfa albastra care stiam ca ii place mult , blugii mei preferati si adidasii mei superbi care o impresionasera cu o zi inainte .     Am iesit afara si ma indreptam fericit spre casa ei care se afla langa magazinul familiei sale. Lunga strada mi se parea acum un micut drum spre frumoasa Kin . Eram in intarziere , asa ca am luato (luat-o) pe o mica scurtataura . Era deja intuneric asa ca nu ma putea vedea venind . M-am apropiat mai mult si am vazut ceva care m-a infuriat foarte tare ,(Punct) Kin era pe (la) terasa magazinului impreuna cu cel mai mare rival al meu(virgulă) Seito .

Am vazut ca Seito se dadea la ea asa ca m-am apropiat din ce in ce mai mult. Cand a incercat sa o sarute am aruncat cu un Kunai (Cu literă mică, nu-i nume) care l-a zgariat pe frunte .

Eram foarte nervos(virgulă) iar bestia sigilata in mine se dezlantuia . Chakra neagra iesea din mine , iar mintea mea era incetosata . Ma apropiam de Seito in fuga facand un Rasengan . El mi-a raspuns la fel(virgulă)  facand o tehnica ciudata , oarecum iesea foc din mana sa .
 -          A venit timpul sa iti dovedesc cine va fi urmatorul Hokage , Seito

-          Un idiot ca tine nua rec um (nu are cum) sa fie Hokage , te voi omori pentru a scapa de un prost ca tine .
NU (Nu se pune caps-lock indiferent de situaţie) am atacat la putere maxima cu Rasenganul , dar el a vrut sa imi loveasca punctele chakra cu tehnica lui . A reusit doar sa imi loaveasca mana stanga (virgulă) astfel aruncand cu mine de perete. Kin era speriata si nu stia ce sa faca .
A fugit repede la mine si mi-a vindecat bratul cu ajutorul tehnici pe care o invatase de la Sakura-senpai . 
M-am ridicat  , mi-am concentrat chakra foarte tare astfel fiind vizibila ( lucrul acesta nu era neaparat (virgulă)  dar am vrut sa arat si cool J Cronicile lui Storm 364988687 ) 
-          Vei fi invins de tehnicile senseilor (sensei-lor, fiindcă cuvântul nu-i in limba română)! Kin , stai acolo si nu interveni (intervenii), o sa il invat pe fraierul asta cine e Storm ! 
Mi-am concentrat toata chakra in mana dreapta , astfel fiind la fel de puternic ca Sakura-senpai  si am fugit spre el reusind sa il lovesc in stomac . 
Dintr-o data pufff (pune între steluţe zgomotele) ceva s-a intamplat cu Seito (Punct) se transformase intr-un shinobi urat din satul ploii (numele se scriu cu literă mare. Satul ploii)
-          Acum ca tehnica mea a fost desfacuta , va voi dezvalui adevarata mea identitate . Sunt un jounin din satul ploii(idem) si am venit in sat pentru a afla informatii despre Hokageul vostru , (Punct)Ploaia pregateste un asalt Konohai!
Pentru o secunda eram speriat , doi Chuunin ca mine si Kin nu puteau sa ii faca fata unui jounin cu o tehnica asa cool de transformare . El a reusit cu o simpla tehnica de transformare sa isi schimbe fata hidoasa in  una draguta(virgulă) facand-o pe Kin sa il placa . 
-          Atunci sa vedem ce sat este mai puternic ! Un chuunin  din Konoha care poarta vointa lui Naruto –sensei sau un Jounin din satul ploii  !
-          Va voi termina repede si ma voi intoarce la planul meu ! Suiton - sarpe de apa !
-          Voi folosi propriul meu jutsu , Fuuton – vantul mortii , Katon – Dragon de foc , Doton – Pamantul din iad . 
Tehnicile noastre  s-au neutralizat reciproc , dar eu deja am folosit o parte din chakra. 
-          Te-ai chinui ata (chinuit atât) de mult pentru a opri o tehnica banala ca aceea , si te mai numesti urmatorul hokage , (Punct)esti ridicol.
-          Vei vedea ce inseamna puterea lui Storm sin (din)Konoha !! Acum urmeaza jutsul (juts-ul) lui Kakashi- sensei !! Raiton – Chidori!
-          ( Chidori , hmm este o tehnica destul de bun pentru un Chuunin , dar o voi neutraliza cumva ) 
Cu o tehnica interzisa de a absorbi jutsu a reusit sa imi sece Chidori .
-          Acum urmeaza jutsul lui Jiraya , unul din cei 3 Sanini legendari . Invocare – Regele broastelor Gamatsu ! 
-          Doar atat poti ? Invocare – Camelonul Rinnegan . 
-          ( A reusit sa se ascund deci , va trebui sa intru in modul Eremit pentru ai simti chakra . ) Am intrat in Eremit deci vei fi invins! ( Deci este dupa o stanca ! ) Fuuton – Vantul dezlantuit ! 
Invocarea sa a fost neutralizata , dar Chakra mea a fost epuizata aproape toata si am renuntat la Invocare .
Mai aveam chakra pentru un singur jutsu , deci trebuia sa fiu atent .  IMi venea in cap o strategie , dar cand vroiam (voiam) sa atac …

-          Acum iti vei lua adio de la viata Kin!
      A imobilizat-o folosind umbrele si se indrepta spre ea cu sabia Kusanagi . Intr-un moment de gandire am alergat in fata atacului si sabia mi-a patruns prin spate , iesind prin cavitatea toracica evitand astfel un punct vital. Kin avea ochii inchisi .

-          Ce sa (s-a) intamplat ?! Storm !! 
-          Linisteste-te acum , esti .. in .. regula … ( totul se incetoseaza …nu mai vad bine … ) 
Am cazut  la pamant  foarte violent . Seito se infuriase : 
-          Un bun sfarsit pentru un idiot al Konohai ! 
-          Inca nu s-a terminat ! 
Kin isi concentra chakra pentru un atac mortal asupra inamicului . Avea puterea mai mare ca a Sakurei , o lovitura fiind mortala . Atacul ei il avea in vizor pe Seito . El se panica oarecum  si  se pregatea se (pentru) un atac mortal . Buum (între steluţe) Kin a sarit in aer , pamantul sparsandu-se sub ea . Zvv (?) Seito folosea o tehnica asemanatoare lui Raikage , dar nu a reusit sa se eschiveze complet (Punct şi fără ''dar'' apoi), dar a reusit totusi sa o raneasca intr-un punct vital pe Kin . (totuşi a rănit-o...) 
Totul era sfarsit , inamicul  era inca in picioare (virgulă) iar noi jos . 
-          Atat a fost pentru voi , copii bagacio…
Pauu (Printre stele) , Seito a cazut pe burta , tarandu-se 3 metri si ceva . Era Matsuri  , vara (vara sau verişoara?) mea bagacioasa din Sunagakure. 
-          Eram in vizita si am auzit galagia , (punct) cine e mascariciul asta  urat , Storm ? 
-          Ai grija Matsuri , e putern..ic 
 Storm era ranit grav (virgulă) iar  Kin era doborata deja . 
-          Il voi rezolva repede pe asta , va vedea el cine este Matsuri ! 
Dupa o lupta lunga Matsuri(virgulă) nu prea mai avea chakra(virgulă) iar Seito era  inca in picioare . Matsuri se infurie si isi foloseste ultima chakra pentru a face nisipul sa o protejeze . Tot satul a  auzit zgomotul provocat de lupta . Naruto – sensei si Sakura –sensei au aparut la locul bataliei . Inamicul vazandu-se incoltit nu a mai stiut ce sa faca si a incercat sa trimita un mesaj satului sau . Naruto se pregatea sa il atace ,dar…(dar...? Dar fără puncte de suspensie)
-          Naruto – sensei , eu il voi invinge ! 
Storm s-a ridicat de la pamant , si-a scos sabia din el si dintr-o data era inconjurat de chakra . 
-          Voi folosi propriul meu jutsu ! Storm-no – jutsu  , cele cinci elemente ! 
O lumina puternica a aparut , iar inamicul a fost spulberat . 
-          ( Ce s-a intamplat cu mine ?  Sunt in viata ? ) Cand am deschis ochii eram inconjurat de cei mai buni prieteni pe care ii am :X , Kin , Matsuri , Naruto si Sakura –sensei . Toti erau bine . Kin si Matsuri au sarit pe mine Cronicile lui Storm 3573983318 . Amandoua ma pupau pe obraz intruna , dar am facut si o smecherie , m-am intors spre Kin sa ma pupe pe buze JCronicile lui Storm 3573983318 , (punct)adevarul e ca mi-am luat si 2 palme (virgulă)dar , ( fără virgulă)a meritat ! J) Toti au inceput sa rada si  am mers toti ( toti, toti, repetiţie) la magazinul ramen ! 
-           
-              The   End  
1. Nu mai pune puncte de suspensie în naraţiune.
2. Nu mai pune gândurile în paranteză.
3. *Boom* *Puff* între steluţe.
4. Space pui doar după virgulă şi punct.
5. Fără emoticoane.

Titlu: Destul de comun.
Idee: E ok, nu-i prea specială, dar sunt curioasă unde o să îndrepţi lucrurile şi care o să fie intriga. Acordă atenţie mare asupra dezvoltării ei.
Descriere: Nu este. Predomină în mod excesiv dialogul şi puţin naraţiunea. Ai nevoie din plin de descriere sentimentală şi descrierea ambianţei. Adaugă intrigă, suspans, figuri de stil, comparaţii, personificări. Descrie locaţia, dar nu cu amănunte gen ''înfricoşător, frumos'', fiindcă n-o să reuşesti să mă faci să simt acea atmosfera chiar dacă mor toate personajele. Descrie sentimentul, dar nu printr-o exclamare ''O Doamne, mi-e frică'', ci descrie sentimentul de frică. Gesturile făcute de personaje exprimă şi ele starea. Detaliile infrumuseţează lucrarea. La fel ca stelele cerul. *filozofie moment* Despre exprimare nu ştiu ce să zic. Ai de lucrat, având în vedere că-i primul fic.
Dialog: Nu mai abuza atât de el! Lasă-l să se odihnească şi fă-i loc descrierii în reflectoare. Dialogul în unele părţi e bun, dar in altele sec şi dispensabil. 
Acţiune: Grabită din cauza lipsei descrierii.
Estetică: Asta te scade cel mai mult. Desparte pe paragrafe de câte 5 rânduri minim şi ai grija la space-uri. 

Sţiu că este primul fic, dar ţi-am dat o critică mai dura spre binele tău. Gândeşte-te la toate aceste lucruri şi încearcă măcar într-o proporţie de 50% să ţi cont. O să evoluezi uşor dacă-ţi dai silinţa. Îţi aştept următorul capitol.
Sus In jos
Debb
Kaigai
Kaigai
Debb

Ryo : 0

MesajSubiect: Re: Cronicile lui Storm   Cronicile lui Storm Icon_minitimeSam Sept 14 2013, 17:37

Nu are rost sa mai corectez eu ceva fericit) Ii dau dreptate Yumiei, din cate am observat nu a scapat nimic de ochii ei vigilenti, in orice caz, a trecut ceva de cand nu ai mai pus urmatorul capitol. Ar trebui sa iei totul intr-un mod constructiv si sa iti indrepti greselile, dar vad ca deja ai renuntat.
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi

MesajSubiect: Re: Cronicile lui Storm   Cronicile lui Storm Icon_minitimeSam Sept 14 2013, 17:52

O sa revin cu  urmatorul capitol dar dupa ce incepem scoala wink
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Cronicile lui Storm   Cronicile lui Storm Icon_minitimeDum Sept 15 2013, 00:20

Uuu...imi place,m-ai bagat si pe mine,imi place,astept next.
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi

MesajSubiect: Re: Cronicile lui Storm   Cronicile lui Storm Icon_minitimeSam Sept 21 2013, 19:02

Cronicile lui Storm , part 2
Totul este in ceata . Unde sunt?  Aud niste voci ,dar nu stiu ale cui sunt .
-          Ce s-a intamplat cu acest baiat ? intreba o asistenta
-          Tu nu sti ? El este elevul lui Naruto – San , dar are o poveste inspaimantatoare in spatele sau . A fost un subiect de a lui Orochimaru , fostul  Sannin care a fost omorat de Sasuke .  Se spune ca au fost facute mai multe  experimente pe el , a avut mult noroc ca a supravietuit.
-          Pai si restul ? Familie prieteni ceva?
-          Nu se stiu multe lucruri doar despre Matsuri , dar au crescut mai mult impreuna , in rest nimic care sa ne spuna ceva despre trecutul sau . Dar ar mai fi un lcuru , in ultimul razboi Kabuto a introdus in el chakra de la  bijuul care era pe campul de lupta , si in el s-a format un fel de chakra demonica , un amestec foarte instabil , nu stiu cum se poate controla .
‘’Ce s-a intamplat cu mine ? Tsunade –sama mi-a spus ca am fost gasit pe campul de lupta , nu ca am fost un experiment! Ce sunt eu , cine sunt ? ‘’
-          La naiba ne-a auzit ! Ce vom face acum ?
-           Il vom adormi si vom spune ca a fost doar un vis .
“ Bumm ‘’ peretele spitalului a fost distrus . Acum , Storm alerga prin ploaie spe templul Hokage. 
-          Naruto , ce s-a intamplat in ultima misiune ? Intreaba Hokage-sama
-          Am aflat ca Satul PLoii preg…
-          De ce naiba mi-ai ascuns trecutul ? Tsunade ! De ce nu mi-ai spus adevarul despre mine ?  Mi-ai ascuns asta in tot acest timp?
‘’la naiba , mucosul asta a aflat adevarul , dar de unde ?’’
-          Storm ,  nu vorbi asa nerespectos cu bunica !
-          Naruto , e timpuls a afle ! Da Storm , este adevarat ca ai fost un experiment de a lui Orochimaru , iar Kabuto a mai facut cateva experimente pe tine in ultimul razboi, iar memoria ta a fost stearsa ! Tu poti comunica cu Naruto in orice clipa pentru ca in tine este si o parte din chakra lui Kurama . NU iti amintesti nimic pentru ca memoria ta a fost suprimata de un jutsu de sigilare. Ai putea avea puteri egale cu ale lui Naruto , dar nu iti poti folosi toata chakra pentru ca este prea periculos pentru tine .
-          Storm , linisteste-te , nu-ti fa griji pentru asta . Eu am avut o viata mai grea decat a ta , dar am avut prieteni care sa ma ajute sa imi indeplinesc visele .
-          Stiam mereu ca sunt ciudat , dar nici chiar asa !
‘’Pufff’’ o explozie la marginea satului a zguduit tot satul . Anbu a gasit un ninja al Ploii care aduna informatii despre sat. De data aceasta se deghiza-se intr-un negustor batran , dar Anbu au putut s a  il   recunoasca .
-          Asta am vrut sa iti spun Hokage-sama ! Am urmarit Satul Ploii in ultimele ziel si am vazut o  activitate neobisnuita in sat . Cum sti o parte din cei care ascultau de Akatsuki au cucerit satul . De la moartea lui Konan niminc u a mai fost  bun in satul  Acela . Dar din fericire am reusit sa repartizam oamenii in alte sate  dispuse sa ii ajute . Acum satul este unul militar care inca spera la planul de a distruge lumea .
-          Asta nu se va intampla cat eu sunt inca aici ! Dscutia asta nu s-a terminat inca , voi reveni bunica ! PAna atunci imi voi face eu echipa care sa  ma ajute la lupta !
-          Stormm! Nu accept atata lipsa de respect !
-          Nu ! De data asta  vei face cum spun eu . Deja am in minte cateva personae bune pentru  echipa mea ! Anuleaza orice misiuena ai pentru  Roro ! Si pentru Matsuri va trebui sa vorbesti cu Gaara , ea este inca in sat deci nu va mai pleca o vreme .
-          Storm , eu voi fi liderul echipei !
-          Nu , Naruto-sensei tu vei sta cu Hokage -sama in caz ca se intmpla ceva , tu esti cel mai putrnic din sat asa ca va trebui sa stai aici !

Va urma………
Astept pareri , critici
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Cronicile lui Storm   Cronicile lui Storm Icon_minitimeDum Sept 22 2013, 20:19

Imi,place,astept cu nextul.Ce asi aprecia,imi place ca ma bagi si pe mine in seama! :DCu drag,vara ta Matsuri! fericit
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi

MesajSubiect: Re: Cronicile lui Storm   Cronicile lui Storm Icon_minitimeLun Sept 30 2013, 21:22

Cronicile lui Storm part 3 
-          Hokage-sama  , am auzit ca am fost chemat , ce s-a intamplat ? ( Roro )
-          Bun , Roro a ajuns , o mai asteptam pe Matsuri !
-          Nu , Storm , mai este cineva propus de Kazekage-sama .
-          Ce , inca o persoana ?
-          Are niste abilitati interesante si cred ca se cunoaste cu Matsuri .
*Pocc* usa  a fost data peste cap :
       -     Hey lume  , Matsuri a ajuns  si e gata de distractie !
     -    Daca cineva imi mai tranteste usa , il omor ! ( Tsunade )
        Din noi *Poc* 
-           Aloha  prieteni , Pika a ajuns ! 
-          Ce ?! TU ? Ce cauti aici ? ( Matsuri ) 
-          Matsuri ?! Si eu care credeam ca am scapat de tine cand am vazut ca nu te mai intorci in sat . Chiar am reusit sa ma dau la Gaara cat ai fost tu plecata !
-          Pika , scroafo! 
-          Ce ai spus ? Matsuri , babo !
-          Ufff , tu….
-          Incetati sau va arunc pe geam ! In aceasta misiune Storm va fi liderul , asa ca sa nu aud certuri ! Este o misiune de rank A , asa ca tratati-o ca atare ! Trebuie sa il capturati sau sa il omorati pe acel ninja !
-          Inteles ! 
Noua echipa formata este destul de buna  . Chiar daca sunt rivalitati in echipa , asta face ca totul sa  fie mai interesant .  Ma intreb ce vom face ? Avem tot felul de abilitati  , dar nu am mai luptat in aceasta formula pana acum  , iar daca aceasta misiune esueaza sau pierdem un membru ar fi numai vina mea , nu voi permite ca unui membru sa i se intample ceva !
Toti se grabeau  , dar din lipsa de neatentie nu si-au dat seama ca au mers pe drumul gresit , care ducea direct  spre  Satul Ploii . 
-          Storm , nu ti se pare ca ne indepartam  prea mult de sat ? ( Roro ) 
-          Am acest sentiment de ceva vreme  , dar se simte o chakra foarte intensa in directia aceasta si ar fi mai bine sa aflam ce este . Pika te rog spune-mi cati ninja  sunt in directia asta , la ora 2 . 
-          Arta ninja  Cele 100 de simturi . Ce?! Este o chakra foarte mare si rea acolo  .
-          Bun , deci se pare ca e o batalie sau ceva de genul nu ? ( Matsuri ) 
-          Si mai e ceva , acolo sunt doar 2 persoane .
-          Cum se poate ca 2 persoane sa imprastie atata chakra ? ( Roro )
-          Nu ar trebui sa te miri , au fost persoane care au avut si mai multa chakra decat asta  , cum ar fi Fondatorul clanului Uchiha  , Madara si primul Hokage Hashirama Senju . 
-          Storm , opriti-va ! suntem foarte aproape , asa ca mai bine ne-am opri !
-          Matsuri , verifica cu Al 3 –lea ochi ce este acolo ! ( Storm ) 
-          Inteles . Exact , sunt 2 persoane , o femeie si un barbat . Dar barbatul este inuman, oarecum  este format din celulele a mai multor persoane  , nu am mai vazut asa ceva .
-          Cum de  poti vedea si celulele persoanelor cu aceasta tehnica ?
-          Este doar o chestie de concentrare  , exact ca la tehnica ta senzoriala  , draga Pika.
-          Liniste fetelor , vreau sa vad ce spun ! 
-          Deci tu esti ramasitele fostei organizatii Akatsuki  , ha ? Nu pari atat de  puternic sa fi demn de aceasta organizatie ! Am intelesc ca numele tau e Zetsu  nu ? Se pare ca esti doar un experiment de laborator , asa ca te voi folosi ca sa aflu informatii suplimentare despre fostii membrii ai organizatei 
-          Si cine esti tu sa imi spui mie ce sa fac , ma rog ?
-          Eu sunt noua fondatoare a Akatsuki , Katoka!

Va urmaa....
Astept pareri fericit Daca vrea cineva sa fie introdus  sa imi spuna wink
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Cronicile lui Storm   Cronicile lui Storm Icon_minitimeMar Oct 01 2013, 15:43

Imi place,mai ales pareta cu  mine si cu Pika, =))Si sa stii ca nu sunt ''baba'',in fine imi place :)P.S.:Te omor cand te prind! LoL
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi

MesajSubiect: Re: Cronicile lui Storm   Cronicile lui Storm Icon_minitimeMar Oct 01 2013, 16:57

Ei , o sa afli tu mai incolo de ce iti spune Pika ''baba'' wink) fericit)
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Cronicile lui Storm   Cronicile lui Storm Icon_minitimeVin Ian 10 2014, 18:03

Subiect închis din cauza inactivităţii. Va fi redeschis doar la cererea autorului.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cronicile lui Storm   Cronicile lui Storm Icon_minitime

Sus In jos

Cronicile lui Storm
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: