Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
SenjuHashirama
Kaigai
Kaigai
SenjuHashirama

Ryo : 0

La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 19 2014, 17:18

La 7 ani,mosul era varu meu...l-am vazut cand a iesit de la noi din casa si s-a schimbat fericit))
Sus In jos
Constantin
Kaigai
Kaigai
Constantin

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 20 2014, 15:37

Eu ÎNCĂ n-am aflat!
Sus In jos
xetrix
Kaigai
Kaigai
xetrix

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Sept 05 2014, 09:19

La 5 ani lacrimi asa bunici sa tot ai, sa iti spulbere visele intr-o secunda
Sus In jos
RedKing
Kaigai
Kaigai
RedKing

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Sept 05 2014, 12:06

Desigur ca mi-am dat seama cand mama si cu tata l-au pus pe unu sa se costumeze in mos. Eu am recunoscut imediat. Cred ca aveam 4-5-6 ani.
Sus In jos
Alecks97
Kaigai
Kaigai
Alecks97

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 08 2014, 15:42

Bunicii tai au tinut la tine pentru ca trecea timpul si era mai dureros rolling on the floor
Sus In jos
Constantin
Kaigai
Kaigai
Constantin

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Oct 25 2014, 21:07

Ba, eu nici acum n-am aflat. lacrimi
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Noi 12 2014, 22:07

Mosul exista in sufletele noastre si in cadourile pe care le facem noi!
Sus In jos
Aimejes
Kaigai
Kaigai
Aimejes

Ryo : -1

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Noi 12 2014, 22:09

Păi din păcate la 7-8 ani deja aflasem, era prea evident, la fel și de Moș Nicolae! fericit)
Sus In jos
1Hakuouki3
Kaigai
Kaigai
1Hakuouki3

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Noi 15 2014, 12:33

Aparent...la  17 ani am aflat, mi-ati distrus copilaria. Cred ca la 6 ani am aflat ca nu exista, dar am continuat sa cred in el, nu in barbos, fiecare dintre noi este un Mos Craciun pentru altcineva, ar trebuii sa ne luam acest rol in serios, macar o zi pe an.
Sus In jos
Alecks97
Kaigai
Kaigai
Alecks97

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Noi 15 2014, 14:37

Pana sa luam asta in serios trebuie sa avem si un copil, atunci e farmecul mai mare
Sus In jos
Kazaki
Kaigai
Kaigai

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 30 2014, 09:09

Eu am aflat la 6 ani,cand vroiam sa ma duc sa ii trimit o scrisoare Mama mi le lua si zicea ca le trimite ea.
Sus In jos
BogdyRo2
Kaigai
Kaigai
BogdyRo2

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 01 2014, 10:52

Am aflat la 9 ani, cand eu cu varul meu am stat la panda si am vazut ca mama le aseza sub brad.
Sus In jos
Tea.
Kaigai
Kaigai
Tea.

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 10 2014, 20:44

Pai... nu pot spune ca am aflat... oarecum mi-am dat seama singura de asta pe la varsta de 8-9 ani, nu mai stiu sigur.
Sus In jos
PalarieDePaie
Kaigai
Kaigai
PalarieDePaie

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 29 2014, 09:57

Nu mai tin minte exact, pe la 8,9,10 ani. Mos craciun exista in fiecare dintre noi atunci cand daruim din putinul nostru de Craciun.
Sus In jos
XxNarutoxX
Kaigai
Kaigai
XxNarutoxX

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 29 2014, 12:56

Am aflat la 8 ani de la doamna mea invatatoare :-??
Sus In jos
Zeus
Kaigai
Kaigai
Zeus

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 12 2015, 00:08

Eu am stiut din totdeauna ca nu exista, mereu gaseam cadourile dupa masina de spalat si ma faceam ca nu stiu nimic de ele, ce vremuri...
Sus In jos
Botanchan
Kaigai
Kaigai
Botanchan

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 12 2015, 12:34

Eu am aflat undeva pe la varsta de 8-9 ani, cand am observat, la scoala, ca prietena mea cea mai buna a primit mult mai putine lucruri de la Mosul decat mine. Asa ca l-am intrebat pe tati de ce Mosul e atat de darnic cu unii si cu altii nu. Si atunci mi-a spus ca Mos Craciun nu se indeasa pe semineu sa ne puna cadourile sub brad, ci traieste in fiecare dintre parintii nostri. La urma urmei, traieste in fiecare dintre noi. 
Cand m-am dus la prietena mea sa-i spun asta, m-am trezit cu un ochi vanat. Nu cred ca a fost cea mai buna alegere...
Sus In jos
Hidamari
Kaigai
Kaigai
Hidamari

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 17 2015, 16:08

Mi-am cam dat seama pe la 9-10 ani. Dupa ce vazusem in filmele americane faza cu laptele si prajiturile, i-am pus si eu lui Mosu', fara sa le zic parintilor, si nu le-a mancat, am fost foarte dezamagita. Rasete In plus, la un moment dat aveam musafiri in seara de Craciun, iar eu pazeam bradul si nu stiam de ce nu mai vine Mosul, tot incercau sa ma pacaleasca sa plec de-acolo, a fost destul de evident.
Sus In jos
VictorDS
Kaigai
Kaigai
VictorDS

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Apr 16 2015, 05:48

Copilaria a fost distrusa de fata nasilor mei. Nasa mea cea micuta si draguta mi-a spus cand aveam vreo 6 ani ca nu exista Mos Craciun si nici Mos Nicolae.
Sus In jos
Wiłl
Kaigai
Kaigai
Wiłl

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Apr 16 2015, 14:09

Ce? Vrei sa spui ca nu exista? ;-;
Eu am aflat pe la 8-9 ani cand am gasit scrisoarea scrisa mosului intr-un dulap la tata si cand i-am intrebat au bagat niste minciuni si mi-am dat seama.
Sus In jos
Evilyn
Kaigai
Kaigai
Evilyn

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Apr 23 2015, 18:52

Aveam undeva intre 8 si 10 ani. Cred. Dar pe la 7 ani eram deja suspicioasa. Nu a fost ceva aflat brusc. Mi-am dat seama treptat.
Sus In jos
TbeatZz_
Kaigai
Kaigai
TbeatZz_

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 16 2015, 13:52

Pai , pe la vreo 8 ani aveam deja banuieli.. Cand o fost craciunu si aveam 9 ani , parintii mi-au zis , tipa , ' du-te la bucatarie sa iti iei ceva gustos' , cand m-am intors in sufragerie ( unde era bradul ) , erau puse cadouri , iar ei cu niste roje foarte vesele -,-
Sus In jos
DiZi
Kaigai
Kaigai
DiZi

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 16 2015, 15:10

" La cati ani ati aflat ca numai exista Mosul???" Hm..din cate știu eu este "nu mai" dar mna..să lăsăm asta.
Deci la cat am aflat că Moșu' nu exista?
Păi..pe la 7-8 ani..cred..am aflat de la alți copii O.o Copilărie distrusă fericit)
Sus In jos
Cristi
Kaigai
Kaigai
Cristi

Ryo : 2

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 16 2015, 17:57

Pai , eu am aflat pe la varsta de 8 ani, la 7 ani eram suspicios din cate imi aduc bine aminte ,iar la 8 ani mi-a fost distrusa copilaria cand bunicu' era sa se dea de gol(atunci am inteles care era treaba)fericit)
Sus In jos
TaniaKro
Kaigai
Kaigai
TaniaKro

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 16 2015, 19:47

O.o...Eu am stiut din totdeauna ca nu exista. Primeam cadouri de la parinti sau cand am mai crescut ne faceam cadouri unii altora. Inca ne facem. ^^
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???   La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul??? - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos

La cati ani ati aflat ca nu mai exista Mosul???
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Entertainment :: Divertisment-
Mergi direct la: