Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Nick-ul

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel

Ryo : 1

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeMar Sept 17 2013, 21:42

Buna. Katoka mi-a dat voie sa deschid acest topic.
Dupa titlu e simplu, trebuie sa spuneti de la ce vine nick-ul vostru al meu e cam asa:
PikachuCarter-Pikachu cine de la... ammm... pai, bine Pikachu, fiindca imi place mult, iar Carter, de la un personaj RPG de-al meu de pe alt forum, am folosit acelasi nume si aici si impreuna cu o fata aveam acelai inume pe forum si ziceam ca suntem surori. Astept sa vad de la ce vin nick-urile voastre.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeMar Sept 17 2013, 21:47

Ei bine nickurile mele sunt multe ( TheMan ( vine de la stilul meu de muzica , hip hop) Mister Pacanea( bag la aparate cam mult rolling on the floor) sau dj Caciula( de la balul Bobocilor ) dar Drago MUseveni vine din dragon ball z atat cat si din andromeda( creatorul rasei pure seamana mai mult a nazism da mna) De aci vine nickul meu . Sau uitasi mi se mai zice di 2pacanitu ( 2pac plus pacanele)
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

Ryo : 0

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeMier Sept 18 2013, 14:11

Numele meu:Matsuri,vine,toata lumea stie ca este din Naruto.Motivul imi place de Gaara,si nu puteam sa ma dau drept baiat,si am ales o fata careia ii place de el.Adica,mie imi place de Gaara,si putin de Matsuri. fericitNaruto si Sasuke
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi

Ryo : -3

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeMier Sept 18 2013, 14:44

Pai al meu vine de la Al-4-lea , dar nu am stiut ca userul de la cont este tot una cu numele de aic , dar e bun si asta , chiar daca sa vrea sa il schimb LoL
Sus In jos
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeJoi Sept 19 2013, 17:12

Pai Katoka inseamna Ana LoL  Deci este numele meu in japoneza fericit)

It’s been a long day without you my friend
And I’ll tell you all about it when I see you again
We’ve come a long way from where we began
Oh, I’ll tell you all about it when I see you again
 When I see you again.               
Sus In jos
Mk01
Kaigai
Kaigai
Mk01

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeJoi Sept 19 2013, 18:04

Mk01-vine de la...Sincer nu stiu de unde vine,asa mi-a venit in cap,mi-a placut numele si l-am folosit.
Sus In jos
any96
Kaigai
Kaigai
any96

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeJoi Sept 19 2013, 21:54

Numele meu in realitate este Anisoara dar majoritatea oamenilor imi spun Any asa ca m-am gandit ca asta sa fie si numele meu de pe forum. Am zis ca e pre putin un nume de 3 litere asa ca am mai adugat ceva, dupa multe gandiri si razgandiri mi-am pus anul nasterii adica 1996.
Sus In jos
FanN
Kaigai
Kaigai
FanN

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeVin Sept 20 2013, 11:23

Numele Meu dupa site FanN care vine de la Fan Naruto:))
numele real Alexandru de la Sfantul Alexandru:))
Cam atata..
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeVin Sept 20 2013, 11:34

Nu a mai fost odata un topic desta? in fine, Nickname-ul meu de pe forum vine de la imaginate fericit) aveam nevoie de un nume, pentru personajul imaginatiei mele (eu) pe care il folosesc in fanteziile mele (nu, nu la ce va ganditi voi, ci aventuri, vanatori, salvarea lumii de inamici creati tot de mine, etc rolling on the floor)
Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

Ryo : 578

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeVin Sept 20 2013, 21:19

Numele meu : Kakashi-san... Foarte simplu... Vine de la personajul meu preferat din seria Naruto, Kakashi Hatake.
Sus In jos
Seith
Kaigai
Kaigai
Seith

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeVin Sept 20 2013, 21:24

Blure Shadow a scris:
Nu a mai fost odata un topic desta? in fine, Nickname-ul meu de pe forum vine de la imaginate fericit) aveam nevoie de un nume, pentru personajul imaginatiei mele (eu) pe care il folosesc in fanteziile mele (nu, nu la ce va ganditi voi, ci aventuri, vanatori, salvarea lumii de inamici creati tot de mine, etc rolling on the floor)
Nu ai voie să scri colorat,trec peste de data asta,ai grijă.

Numele meu vine de la o poreclă pe care mi-au pus-o colegii Tweety şi mi-a rămas aşa ,chiar dacă am reuşit să-i fac să-mi spună Sara. :3
Sus In jos
UchihaRobi
Kaigai
Kaigai
UchihaRobi

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeVin Sept 20 2013, 21:28

Nick-ul Uchiha Robi vine de la clanul Uchiha pt ca este unul dintre cele doua clanuri preferate de mn din naruto (al 2 lea e clanul lui gaara) si Robi numele meu real de la Robert
Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow

Ryo : 55

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeSam Sept 21 2013, 19:23

Aș putea spune că numărul șapte e frumos și pe baza acestui număr mi-am ales nicknameul. Dar povestea care nu e poveste pentru că ar fi o greșeală să spun că e o poveste, deci nu e o poveste ca să nu intrăm la bănuieli. Sper să te plicitsești și să treci mai departe. Zancrow e un god slayer dintr-un anime cică, e frumos.
Căluț fericit ce zopotește.

Ultima editare efectuata de catre Zancrow in Mier Feb 25 2015, 00:29, editata de 1 ori
Sus In jos
Robi
Kaigai
Kaigai
Robi

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeSam Sept 21 2013, 19:51

Simplu nickul meu vine de la numele meu Robert(Robi)
Sus In jos
sp3cialk1dor
Kaigai
Kaigai
sp3cialk1dor

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeSam Sept 21 2013, 22:29

Sp3cialk1dor hă :-? . Păi vine de la Special K House, adică de la o „brigadă” de rapperi români, Chimie,Dragonu etc ...
SpecialK și k1dor mi-a venit în minte ...
Sus In jos
Cocktail
Kaigai
Kaigai
Cocktail

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeDum Sept 22 2013, 12:16

Paaaaaaaaai, Cocktail. Are toate semnificatiile la care va ganditi. Imi place bautura asta, imi place ca e un nume mic, si asta inseamna ca e putin elegant, cuvantul ascuns de la inceput inseamna ca sunt perversa si mai si suna misto. 
Sus In jos
Samelle
Kaigai
Kaigai
Samelle

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeDum Sept 22 2013, 12:39

Samelle a.k.a Şamiii/Şamelle. 
Am lăsat diacriticile deoparte. Ei bine, nick-ul vine de la noua poreclă pe care mi-am achiziţionat-o împreună cu prietenii în parc. Ştiu că am văzut numele ăsta inscripţionat pe o bluză a unei tipe. De atunci m-am poreclit aşa, ajungând ceea ce sunt astăzi pe forum.
Sus In jos
Aroyo
A-K Suna
A-K Suna
Aroyo

Ryo : 59

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeDum Sept 22 2013, 20:57

Poi numele meu, Aroyo, l-am inventat eu, inainte aveam numele alexbazatu si ma tot gandeam ce nume sa imi pun pentru ca vroiam sa mi-l schimb, asa ca mi-a venit in minte numele" Aroyo", este un nume cu origini Latine, deci am hotarat sa il pastrez.
Sus In jos
Ella :)
Kaigai
Kaigai
Ella :)

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeDum Sept 22 2013, 21:02

Pai numele meu  Ella fericit
Vine de la Daniela
Sus In jos
BestFox
Kaigai
Kaigai
BestFox

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeVin Sept 27 2013, 15:34

Pai nu e tocmai simplu , BestFox... probabil multi stiu ce inseamna best  ( cel mai bun  la ceva... )  iar fox vulpe , acum 3 luni , adika de cand am contu eh , nu intru prea des, verisorul meu sia pierdut o mana din cauza unei vulpi , din fericire a scapat cu viata , in orice caz mana aceea nu va renaste , eu cu tata am fost sa amoram vulpea , care era la noi ei ( versiroului) in curte , tata ramasese fara gloante la pusca ( oricine de la noi din cartier are una )  am luat un cutit si din disporet pentru vulpea aceea am amorat-o  , de atunci bestfox ma reprezinta  
PS: povestea e reala , sper ca vam lamurit de unde e nick nameul meu , poe mine real ma chiama LUCA
Sus In jos
Arcanis
Kaigai
Kaigai
Arcanis

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeVin Sept 27 2013, 19:34

Numele meu nu e original , practic l-am gasit pe internet...nu semnifica nimic.
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeVin Sept 27 2013, 20:58

Etc,etc,dupa multe cautari de un nickname pentru un forum,l-am gasit pe acesta,Gekiro.Nu stiu de unde,nu stiu cum,dar mi-a venit in minte.Si,cam atat xD.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeVin Sept 27 2013, 22:06

Nickul meu,Temari,provine de la numele personajului feminin favorit din Naruto, si anume sora lui Garra
Sus In jos
Nywa
Kaigai
Kaigai
Nywa

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeVin Sept 27 2013, 22:20

Nywa e intr-un fel numele de familie a personajului principal din D.N.Angel. Numele sau cred ca se scrie cu "i", dar eu il scriu cu "y" si a ramas acest nick ^.^
Sus In jos
RedKo
Kaigai
Kaigai
RedKo

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitimeSam Sept 28 2013, 09:31

Nick-ul meu The Chriss vine de la numele meu prescurtat, Cristi si am pus The ca arata mai bine.
Sus In jos
Continut sponsorizat

Nick-ul Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul Icon_minitime

Sus In jos

Nick-ul
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Entertainment :: Discuţii Libere-
Mergi direct la: