Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Nick-ul

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta

Ryo : 0

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeSam Sept 28 2013, 11:40

Nick-ul meu.. Yoko.. habar de unde l-am mai gasit. Imi amintesc ca cautam niste nume japoneze cu o prietena si cand am vazut.. am zis ca asta e dragut si l-am pastrat.
Sus In jos
Shimozuki
Kaigai
Kaigai
Shimozuki

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeSam Oct 05 2013, 12:33

Nick-ul meu Shimozuki este numele meu in japoneza (Robi)
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeVin Oct 11 2013, 12:32

Buna!

Mi se pare foarte interesant acest topic; am citit toate postarile. Numele meu este acelasi cu personajul meu favorit din Naruto, Hinata. fericit

L-am ales fiindca eu si Hinata suntem aproape similare, si fiindca ma pot regasi in ea din aproape orice punct de vedere.
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 22 2013, 00:27

Zoella

Omg, nici eu nu stiu. rolling on the floor E doar ceva ce mi-a sunat bine si atat. E o tipa pe YT si o cheama Zoella nu stiu cum, si pentru ca-mi place de ea, i-am "imprumutat" numele. 
E singura explicatie pe care o pot gasi.
Sus In jos
Dee-chan
Kaigai
Kaigai
Dee-chan

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 22 2013, 06:49

Dee-chan ... Vine de la numele meu Andreea. Prietenii imi spun "Dee" ... sau "D" . LoL
Sus In jos
Piticutss-chan
Kaigai
Kaigai
Piticutss-chan

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 22 2013, 10:54

Uuuuu ... Nick-urii rolling on the floor)

Pai.. Persoanele care ma stiu de mai mult timp [ adica de cand am aterizat eu pe forum] stiu ca la inceput am avut nick-ul "Piticutss" , iar de cand ma fost asistenta lu Katoka am vrut sa il schimb in "Piticutss-chan" . Ce am facut a fost sa adaug "-chan" pentru ca suna mai japonez. rolling on the floor

Nick-ul de la inceput este porecla mea, din totdeauna. Pai, este simplu, sunt o persoana foarte mica de inaltime la varsta mea. Bun, si eram la zilele orasului cu prietenele, eu aveam o caciula de pitic [care ma reprezinta :X] , si de atunci, porecla mea a ramas " Piticutss " .
De ce "Piticutss" si nu " Pitic " .. Pentru ca " Pitic " mai este folosit, " Piticutss " este unic :3 .

Cei de pe forum ma stiu de " Piti " , " Pitic/Pitik " [numai ely imi zice cu " k ", sa fie clar]  sau " Piticutss " .
Sus In jos
Sasori-S4ma
Kaigai
Kaigai
Sasori-S4ma

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 22 2013, 11:17

Sasori-S4ma se intelege de unde vine . Doodles , e altceva ... Parintii ma alintau Dudu , pentru ca ma cheama Tudor . Verisoarei mele ii place engleza si din Dudu porecla s-a transformat in Doodles fericit) .
Sus In jos
Edacto
Kaigai
Kaigai
Edacto

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeSam Noi 02 2013, 09:48

Edacto...cand eram mai mic jucam un alt joc si nu stiam ce nume sa pun. Ma tot gandeam la ceva care sa semene macar putin cu numele meu real ( Eduard ) si nu stiu cum mi-a venit in cap numele Edacto rolling on the floor
Sus In jos
Yellow_Flash
Kaigai
Kaigai
Yellow_Flash

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 03 2013, 08:22

deci , de unde vine yellow flash ? Ok , a aterizat din storm 3 . Pur si simplu am jocul asta , iar cand am terminat o batalie cu minato , la sfarsit a zis cam asa "can you beat the yellow flash of konoha ? " sau cam asa ceva , si mi-a placut numele , asa ca l-am luat . am pus o linioara jos intre ele ca arata mai frumos fericit
Sus In jos
CM Nine
Kaigai
Kaigai

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 03 2013, 09:52

CM Nine=este ''numele meu de scena''in materie de hip-hop.CM(initialele numelui si prenumelui meu) Nine(pe data 09.09.2009 am inceput sa scriu poezii,cant rap,hip-hop.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Psycho
Kaigai
Kaigai
Psycho

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 03 2013, 21:57

Psycho - un criminal in serie bolnav psihic.  
          - sunt un mare fan al anime-urilor psihologice.
          - unii oameni spun ca am un caracter de psihopat lipsit de scrupule.

Psycho XD
Sus In jos
Misterio
Kaigai
Kaigai
Misterio

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 03 2013, 22:54

Misterio... numele ăsta are o poveste lungă, dar eu o voi scurta.
Sunt un fan al wrestling-ului, deci dacă citiți numele meu sigur vă duce la Rey Misterio, un wrestler mexican.
Apoi mai e și faptul că-mi place să spun cât mai puține detalii despre mine, să fiu ca un om invizibil, să fiu un mister.
Și așa s-a născut Misterio, putere veverițelor.
Sus In jos
Robi Uchiha
Kaigai
Kaigai
Robi Uchiha

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 26 2013, 18:29

Nick-ul meu vine de la numele meu Robi si am pus Uchiha pentru ca este unul dintre clanurile mele preferate.
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 30 2014, 22:42

Dimka vine de la Dimitri din Academia vampirilor cu care mi se pare mie ca ma aseman. E asa adorabil!
Sus In jos
kosty. xD
Kaigai
Kaigai
kosty. xD

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 01 2014, 09:38

Mda.. Nu cred ca e greu de descifrat , e numele meu real doar ca , cu "k" si "y" (ca cocalarii) pentru ca la  inceput nu mi se parea ca da bine numele Costi ( fara "k" si "y" ) si de cand mi-am pus numele prima data pe un server a fost "kosty" pentru ca imi place cum arata si "xD" sa fie mai din simpatie :d .
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 01 2014, 13:08

Nick-ul meu de acum...pai, "ducesa" vine de la unul din ficurile mele cu ducese si tate cele si "de caramel" vine de la una din gustarelele mele preferate...plus ca numele meu are culoarea caramelului, adica portocaliu.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 01 2014, 16:30

Noul meu Nick vine de la personajul meu feminin preferat. Haruno Sakura. O ador pentru putere, curaj si iubire.
Sus In jos
BogdyRo2
Kaigai
Kaigai
BogdyRo2

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 01 2014, 18:52

Numele meu vine de la felul meu cum imi zic prietenii Bogdy,Ro cand ma jucam un joc american ca sa se stie ca sunt roman si 2 fiinca cineva folosise numele de BogdyRo.
Sus In jos
Senpai
Senpai
Senpai

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 27 2014, 22:26

Senpai, acesta nu este un Nick name, sau cel putin nu trebuia sa fie. Este un titlu, Senpai este o persoana mai preparata si cu mai multa experienta ce este destinat a fi luat ca exemplu si sa dea invataturi celorlalti. Senpai e un fel de leader, care ajuta subordonati sai sa isi atinga scopul comun.
Sus In jos
PalarieDePaie
Kaigai
Kaigai
PalarieDePaie

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 28 2014, 23:17

Nick-ul actual "Houoin kyouma" vine de la protagonistul din anime-ul Steins;Gate.
Nick-ul meu anterior si viitor a fost si va fi "PalarieDePaie" si vine de la Monkey D. Luffy din One piece
F**king obviously O_O 
De ce ? Mi-a placut foarte mult personajul din Steins;Gate, a avut ceva unic, diferit, ce nu se gaseste la alte personaje din alte anime-uri (chiar daca cam toate difera, unele mai au cate ceva in comun).
Iar Luffy e Luffy, n-am ce sa zic altceva, se intelege.
Sus In jos
Chocolate
Kaigai
Kaigai

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 28 2014, 23:33

Nick-ul meu e Chocolate, pentru că why the fxxk not?
Îmi place ciocolata, și mi-am luat acest nick acum mulți ani, când m-am gândit, hei, știi ce nume ar suna cool? Chocolate. Și așa mi-a rămas, aproape peste tot am acest nick--ocazional mai foloseam LEMONedCHOCO (Choco e clar de unde, iar LEMONed e de la melodia LEMONed I Scream), și actual mai folosesc Padfoot (iubesc HP și am o pasiune pentru teenage!Sirius), Hatter (Mad Hatter, pentru că Alice in Wonderland), sau Jack.
Ah, Jack are o poveste interesantă, hopefully not too boring.
Deci m-am tuns acum câțiva ani, și nu știu exact ce trebuia să-mi iasă, dar mi-a ieșit o tunsoare cu tot părul din spate mai scurt, și o singură coadă al naibii de lungă. Prietena mea urmărea Pandora Hearts (eu m-am apucat abia anul acesta), și era personajul ăsta care avea o freză identică, pe care îl cheamă Jack Vessalius. Așadar, codița mea a primit numele de Jack. Și e o codiță hermafrodită.
Dar rămân la Chocolate, pentru că ciocolată ♥
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 29 2014, 13:03

Uii, Chocolate, ce poveste draguta are Jack.
Nickname-ul meu e chiar numele meu. Why? Pentru ca imi place si pentru ca e diferit.
Sus In jos
XxNarutoxX
Kaigai
Kaigai
XxNarutoxX

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 29 2014, 13:45

XxNarutoxX - de la o prostie de acum 2 ani pentru ca imi placea naruto prea mult..
Sus In jos
Zeus
Kaigai
Kaigai
Zeus

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 31 2014, 01:29

"Zeus" vine de la faptul ca sunt pasionat de mitologie, in special de mitologia greaca si pentru ca mi se pare ca "Zeus" suna Fuking Awesome.
Sus In jos
AndreySpr
Kaigai
Kaigai
AndreySpr

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitimeLun Feb 02 2015, 13:15

"AndreySpr" vine, bineinteles, de la numele meu (nu stiu de ce l'am scris cu "y", poate doar sa para mai special...in nici un caz cocalaresc >_<) si Spr vine de la Mercedes-Benz Sprinter, autoutilitara mea preferata ( am o pasiune de cand eram mic cu aceste masini si in special cu tot ce tine de masini mari gen camioane, tir'uri) plus ca si pe alte forumuri am tot acelasi nume, defapt la majoritatea conturilor folosesc numele acesta pentru ca e usor de retinut ^_^.
Sus In jos
Continut sponsorizat

Nick-ul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nick-ul   Nick-ul - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos

Nick-ul
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Entertainment :: Discuţii Libere-
Mergi direct la: