Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Interdimensional

In jos 
AutorMesaj
Misterio
Kaigai
Kaigai
Misterio

Ryo : 0

Interdimensional Empty
MesajSubiect: Interdimensional   Interdimensional Icon_minitimeDum Sept 29 2013, 10:24

Din moment ce aici ficurile sunt luate în serios,m-am gândit să creez un fic chiar aici și să aștept păreri.

Interdimensional
Capitolul 1-Începutul
Toamna,începutul multor lucruri și finalul altora.Momentul în care frunzele verzi ale copacilor devin gălbui.Momentul în care briza răcoritoare a verii devine un vânt rece.Acel moment când oamenii care nu de mult stăteau la plaje,acum se duc spre locurile predestinate lor.Acum eu,un elev înalt,cu ochii căprui,cu părul roșu și cu vârsta de 15 ani,intru pentru prima oară în curtea liceului,cea de-a treia instituție de învățământ la care am ajuns.Pe dinafară,liceul arăta bine,având un stil de clădire modernă,cu 4 etaje,teren cu întindere mare și cu o parcare spațioasă.Culorile erau roșu și galben,iar în unele locuri se putea observa că există o nuanță de portocaliu aprins.Ușile aveau culoarea albă,fără alte modele și alte nuanțe.Doar un alb pur ce exprima multe sentimente negative și pozitive.Intru în clădire și observ cu totul este cu totul diferit față de peisajul oferit de exteriorul clădirii.Copii umblau nestingheriți pe holurile late și lungi ale liceului,trântindu-se și întrecându-se.Profesorii erau într-o cameră de la capătul holului de la parter,numită cancelarie.Gresia de pe jos era de culoare verde,cu un model ce nu are nici o explicație logică,era umplut de mister.Era alunecoasă și puteai să-ți vezi reflecția în ea.Urc 2 etaje și ajung în etajul 3,locul unde se află clasa mea.După ce inspectez tot holul,ajung la clasa mea,C-1.Intru în clasă și observ...mulți nebuni.Băieții erau perverși,dându-le palme peste fund fetelor cu fiecare ocazie.Fetele erau vorbărețe,cu telefoanele lor de fițe în mână și discutând despre băieți și tampoane.Era începutul unui coșmar.Ignorând acest aspect,mă uit împrejurul clasei și observ că este foarte aranjată,de parcă era pregătită pentru orice distrugeri...pricepeam ideea.Mă așez într-o bancă,ocupată de o fată.Îmi pun pe bancă materia și caietul pentru ora respectivă,apoi îmi pun capul ușor pe bancă,așteptând ca profesorul sau profesoara să vină să pună capăt acestui coșmar.După 10 minute de suportat tortura gălăgiei,apare profesoara de geografie care se prezintă nouă.Profesoara termină să se prezinte,apoi face prezența.Ajunge la mine.Eram emoționat,transpirația se făcea văzută pe fruntea mea cea mare.Cu un glas răgușit,gros ca a unui uriaș,îi spun blând profesoarei:
-Prezent.
Termină prezența,apoi ne pune să povestim despre noi,fiind prima oră.Timp de 20 de minute aud poveștile plictisitoare ale colegilor,apoi ajunge iar la mine.Oare ce puteam să fac?Dacă povestea mea era prea cruntă pentru mințile nedezvoltate ale acestor creiere?
-Nu am nimic de spus.
Apoi se continuă ora în mod normal.Trec toate minutele din oră,apoi ieșim în pauză.Mă plimb pe holurile școlii plictisit de ce am văzut până acum.Brusc,aud o voce de nicăieri.Era o fată ce mă saluta.Din câte am putut să observ,arăta de 15 ani,era înaltă și mai ciudat de atât era că avea culoarea părului exact ca a mea.Corpul ei avea mărimi dezvoltate,sânii fiind mai mari decât mărimea naturală,fața era blândă,fără nici un gram de tristețe,numai un zâmbet micuț pe fața ei.O salut,apoi mă îndrept spre clasă.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Trece și prima zi de liceu,cu bune cu rele era un liceu pe placul meu,chiar dacă aveam o clasă plină de nebuni.Ajung într-un final acasă,și mă îndrept direct spre pat gândindu-mă doar la acea fată.
-Tu trebuie să fi acela...
-Cine ești?întreb eu confuz.Nimeni nu era în cameră,poate era vreo farsă a fratelui meu.Totuși știam dacă era o farsă de-a lui.
-Eu sunt îndrumătorul tău.
Îndrumător?Clar nu era fratele meu.Singurul lucru care ar îndruma el ar fi armata șomerilor.
-Cred că o întrebare mai bună ar fi unde ești?
-Eu sunt chiar în fața ta.
Nu puteam vedea nimic.Era ca și când o fantomă mi-ar face farse.Stai așa,fantome?
-Deci nu ești un om.
-Corect.Sunt un înger.Sunt aici pentru că caut un om cu o personalitate complet diferită față de alții,un om care acceptă bucuros un rol important pentru siguranța celor 3 dimensiuni.
Eram complet bulversat.Cum adică cele 3 dimensiuni?Nu înțelegeam nimic.
-Bine...dacă ești înger de ce nu te văd?
-Pentru că încă nu crezi în ființe ca mine.Eu am rolul de a te îndruma spre victoria în fața Armatei Haosului.
Lucruri pe care nu le înțelegeam.După 5 minute îngerul pleacă,iar eu mă culc cu multe gânduri în cap.

~Va urma~
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

Interdimensional Empty
MesajSubiect: Re: Interdimensional   Interdimensional Icon_minitimeDum Sept 29 2013, 11:14

Pentru început, să mă iau așa puțin de redactare, ar fi mai bine estetic vorbind să pui space după virgulă și punct. Arată așa înghesuite acolo, bagă-un space! Greșeli gramaticale nu prea am văzut, nici de exprimare. Într-un singur loc te-am prins că n-ai tastat bine. 
Citat :
observ cu totul este cu totul
Ăh, da, sunt perfecționistă. O să-ți scot ochii cu fiecare greșeală care o faci.
Acum legat de conținut, inițial credeam că e alt fic banal despre noul personaj care are prima zi de liceu, se îndrăgostește, se complică, blah blah. Apoi a venit fantoma și ceva legat de 3 dimensiuni și realizez că nu e tiparu ăla plictisitor. Nu prea am cum să mă leg mai mult de poveste, că e doar începutul.
Și al treilea punct pe care îl comentez e narațiunea. Ai un stil instabil. În unele locuri folosești multă descriere, redai sentimentele, trăirile, poate chiar prea multe detalii, iar în altele grăbești acțiunea. Ai început de la prea mult și ai terminat cu prea puțin. Când a fost prezența ai descris echilibrat. Deci, te plimbi dintr-o extremă-n alta. Încearcă să echilibrezi acțiunea și detaliile, ca să iasă totul unitar.
Cam atât am avut de zis. Spor în continuare.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

Interdimensional Empty
MesajSubiect: Re: Interdimensional   Interdimensional Icon_minitimeDum Sept 29 2013, 11:30

Atât de luate în serios încât aş da palme zilnic. Majorităţii. Sper să nu te vexez cu a mea critică, pentru că asta-i treaba mea pe forum pân' la urmă şi nu cer eu ură din partea tuturor *moment de confensare*. Ajut oamenii să evolueze în ale scrierii, deşi nici eu nu-s cine ştie ce, este totuşi bine să ţi cont.

Titlul: Este interesant, m-a atras şi oferă un + de mister ficului. Relaţia dintre el şi creaţie este prezentă, în curând presimt că şi mai profund.

Estetica, aparenţa: Nu-i nevoie să pui bumţzi-bumţzi ca să delimitezi paragrafele. (mă refer la ~) Nu prieşte esteticii şi mai uşor delimitai dialogul de naraţiune, respectiv descriere, printr-un rând liber care apare o data la 5-10 rânduri. Deasemenea, ajută pentru vederea cititorului să pui un space după virgulă, linie de dialog, puncte de suspensie şi punct. Că tot a venit vorba de puncte de suspensie, ele nu se pun în cadrul descrierii, cel puţin nu aici fiindcă nu-i în prim-plan genul liric.
Idee: E comună, dar okay, fiindcă din al doi-lea capitol o poţi dezvolta în orice mod. Sunt curioasă care o să fie intriga.
Descriere: Ai avut din plin descriere ambianţei şi cred că te-ai strofocat ceva în privinţa ei, dar n-o pot zării în cantităţi potrivite pe cea sentimentală care în unele părţi e, în altele nu. N-am simţit nimic din ce a experimentat personajul, erau sentimente superficiale, false. Reacţile erau previzibile. Să fim serioşi, auzi o voce divină în camera ta şi tot ce faci e să te comporţi ca şi cum ceva foarte firesc se întâmpla?

Acţiune: Ai urmat cursul normal ai unei întâmplări.
Exprimare: Simţeam nevoia să citesc nişte figuri de stil, niste metafore, nişte gânduri mai profunde a unui om care urmează să vorbească cu îngeraşi şi demoni, fiindcă e special. Gândurile lui sunt unele specifice unui adolescent care nu-i pervers. Nicio complexitate actualmente.
Dialog: Momente bune şi rele. Ai acordat mai multă atenţie naraţiunii care e schimbătoare din punct de vedere cantitativ.

La ortografie e bine, nu am studiat totul atât de amănunţit pentru fiecare mică greşeală. Tu eşti personajul principal? I don't know, pentru că nu ai specificat numele personajului, iar asta îmi aduce puţină intrigă. Este un început promiţător şi ţin să spun *mă abat de la subiect* ''începutul'' e un nume atât de banal. 100% din ficuri au numele primului capitol intitulat astfel. Cum spuneam, capitolul promite nişte evenimente bazate pe s.f, iar mie personal îmi plac genul acesta de fic-uri. Îţi aştept următorul capitol, Misterio.
Sus In jos
Misterio
Kaigai
Kaigai
Misterio

Interdimensional Empty
MesajSubiect: Re: Interdimensional   Interdimensional Icon_minitimeDum Sept 29 2013, 21:08

În al doilea capitol o să încerc să vă îndeplinesc cerințele și să dezvălui mai multe detalii.

Capitolul 2-Un nou DeathBringer,numele lui este Kane!

A doua zi din prima săptămână de după vacanță.Mă trezisem destul de greu, datorită gândurilor trecute prin cap aseară și de chestia cu îngerul.Mă ridic din pat încet,ducându-mă spre baie cu pași de zombie.Frate-miu mă vede și fuge de parcă ar fi sfârșitul lumii.Arătam ca Baba Howkins, vecina de alături.Ajung la baie și mă spăl pe față.Devin revigorat și apoi fac pași mari spre ușă.Uitasem un lucru important, să mă spăl pe dinți.O fac și p-asta, apoi ies ca un superstar din baie și merg în pijamale pe covorul verde cu model de pe hol spre bucătărie,unde îmi fac un sandviș cu salată și șuncă, da sunt un vegetarian care mănâncă carne, ciudat nu?Termin de mâncat, mă schimb, îmi fac ghiozdanul și plec din nou spre liceul groazei.

După 30 de minute de mers cu bicicleta, ajung din nou în curtea liceului care parcă îmi dădea o senzație de teamă.Exteriorul era așa de calm, iar interiorul era ca un infern...mai bine zis haos.Cu bune cu rele ajung în clasa mea și mă așez în banca obișnuită.Fără să-mi dau seama, fata cu care stăteam în bancă era roșcata de ieri.Simțeam cum inima îmi bate mai tare și cum îmi spune ”Dă-i bice!”.Aș vrea eu să fac cum îmi spune inima, însă eu sunt ghidat de creier...deci va fi o mică-mare dilemă.Fata vine brusc spre mine,fiind aproape de mine.Dintr-o dată devin îmbujorat și încep să am halucinații.Fata nu observă din fericire și mă întreabă cu un glas dulce,ca mierea:
-Tu ești tipul de ieri nu?
Cât de frumoasă era ea...nu era tocmai o oază de inteligență.Totuși era foarte ciudat că ea avea culoarea părului exact ca a mea.Trebuia să deslușesc misterul ăsta.
-Um...da eu sunt.Tu cine ești mai exact?o întreb pe fată de parcă aș fi un dedectiv.
-Numele meu este Selena.Încântată de cunoștință.spune ea cu o privire atât de inocentă care putea să ascundă multe
Selena...unde mai auzisem eu asta?A da, nicăieri.O privesc mai îndeaproape și nu observ nimic care să demonstreze că are trăsăturile familiei mele.
-Numele meu este Kane.Kane Locker.
Bine...asta a sunat cam James Bond.Sper să nu mă creadă un maniac sau ceva.
-Oh,crezi că ești un maniac?
Cum a?Bine,totul devenea din ce în ce mai ciudat.Mai întâi un înger invizibil ce îmi spune că sunt ”alesul” și acum o fată ce citește gânduri?Liceul ăsta e cel mai ciudat.
-Cum ai putut să-mi citești gândul?
-Oh,eu sunt o utilizatoare a unei puteri străvechi, Mind Reader, cu care pot citi gândurile bărbaților.
Eram surprins.Habar nu aveam despre ce vorbește.Eram prins între teamă și surprindere.Încerc să rămân calm,apoi o iau de mână și o duc într-un loc mai retras al clasei.
-Ai vreo legătură cu îngerul acela?o întreb eu confuz.
-Ce înger?Poți vedea îngeri?
Wow, ea poate citi gânduri, însă nu știe de îngerul meu.Parcă Nostradamus și Nefertiti mai lipseau din peisaj.
-De fapt,îi pot auzi.Dar până nu ”cred” în ei,nu-i pot vedea.
-Deci ești un DeathBringer...
Death ce?Eu nu aș fi în stare să omor nici o muscă,din milă desigur.Ce naiba înseamnă DeathBringer?Fata pleacă fără să mai zică nimic.

Trec și orele de școală, iar în loc să mă duc acasă, mă duc la cimitr pentru a căuta niște răspunsuri.Ajung acolo, apoi mă pun într-o poziție de yoga,în mijlocul unor morminte, așteptând să apară un înger.
-Te-ai întors tinere.
Tânăr?Deci îngerul ăla sigur avea peste 60-70 de ani de mă face pe mine tânăr.Oricum,venisem aici pentru răspunsuri.
-Ce este un DeathBringer?
-Ai aflat deja?Este surprinzător cât de repede te prinzi de lucruri,Kane.
Îmi știa numele.Nu știu cum dar mi-l știa, semn că lucrurile nu s-au întâmplat în voia sorții ci au fost pregătite din timp.Începeam să mă prind de unele lucruri, însă mai aveam nevoie de multe explicații.
-Spune-mi.
Dintr-o dată îngerul ia formă și mi se arată.Era o femeie cu păr argintiu, tânără, cu o costumație făcută din nori care te îndemna să o dezbraci, dar din moment ce nu sunt pervers, mă lipsesc.
-Cred că nu am de ales.Un DeathBringer este un războinic creat prin lacrimile unui înger și transpirația unui demon.De ce?Pentru că aceste 2 lucruri sunt foarte rare.Însă tu ești un pământean,ce a fost adus pe lume de alți 2 pământeni,deci puterile tale se vor trezi pe rând.Istoria DeathBringer a început acum multe milenii în urmă,când se dădea un război între Rai și Iad.Raiul era depășit numeric de forțele demonice, așa că au luat un demon drept ostatic și l-au torturat până au obținut transpirația de demon.Împreună cu lacrimile unui înger, au creat primul DeathBringer, numit Keos.Keos a învins armata demonilor,apoi s-a întors împotriva Raiului,omorând majoritatea dintre îngeri.Datorită faptului că a încălcat legile celor 2 Dimensiuni,a fost trimis în Dimensiunea Nulă,unde a fost pedepsit cu închisoare pe viață.Partea lui malefică a crescut,devenind primul DeathBringer ce stăpânea puterile Iadului și ale Raiului la perfecție.Din cauza faptului că nu avea o origine stabilită ,și-a creat singur o nouă abilitate, numită Haos.Astfel Keos, a devenit Regele Dimensiunii Nule și și-a creat 10 gardieni numiți Cei 10 lorzi ai Haosului.Astfel,Iadul și Raiul s-au unit timp de milenii,pentru a crea al doilea DeathBringer ,adică tu, Kane.
Atât de multe informații,un trecut incredibil.Parcă un destin trecuse prin fața ochilor mei ca un vultur călător.Nu mai aveam cuvinte pentru spusele îngerului.După câteva minute de liniște,îmi găsesc cuvinte din nou.
-Deci,care e treaba mea ca un DeathBringer?
-Să învingi Cei 10 lorzi și pe Regele Haosului, pentru a restabili echilibrul între cele 2 Dimensiuni.
Dacă doar 2 Dimensiuni erau implicate...ce treabă are cu Pământul?Trebuia să aflu.
-Deci ce treabă are Pământul în tot războiul ăsta?
-Dacă cele 2 Dimensiuni vor fi dominate de Keos, o să vină cu o armată peste locuitorii planetei, pentru a fura toată tehnologia.Va crea arme balistice ce vor putea distruge întreg Universul!Este în joc soarta celor 3 Dimensiuni și a Universului.
Fără să mă mai gândesc,dau un răspuns clar și răspicat.
-Să începem!

Ajung acasă după o zi obositoare și mă îndrept spre camera mea unde trag un pui de somn bine meritat, zic eu.Cu un zâmbet pe față și cu un sforăit îngrozitor,aștept ziua de mâine,gata pentru primele mele aventuri ca un DeathBringer.

~Va urma~
Sus In jos
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel

Ryo : 1

Interdimensional Empty
MesajSubiect: Re: Interdimensional   Interdimensional Icon_minitimeJoi Oct 03 2013, 11:11

Paaai, buna! Ti-am citit ficul si mi-a placut. Te axezi mult pe naratiune si narezi bine. Am observat ca-n primul capitol descriai mult ambianta. Ar fi bine sa te axezi pe descrierea sentimentala. Nu prea am simtit ceea ce simteau personajele. Ai destul de mult dialog, unele replici sunt bune, altele mai rele. Unele din ele, le-ai putea introduce in naratiune. Imi place ca nu grabetsti actiunea. Cam atat am avut de zis. Bafta multa la scris!
Sus In jos
Misterio
Kaigai
Kaigai
Misterio

Interdimensional Empty
MesajSubiect: Re: Interdimensional   Interdimensional Icon_minitimeVin Oct 04 2013, 16:55

Am revenit cu un nou capitol,cel de-al treilea.Sper să vă placă ^.^

Capitolul 3-Sabia Sufletelor

Ah ce dimineață frumoasă,mai ales că este weekend.Au trecut 3 zile de când nu am mai fost contactat de înger,astfel am început să am presupuneri cum că a găsit un alt DeathBringer.Mda,fără să-mi mai pese mă scol din pat ca frumoasa din pădurea adormită,doar că eu sunt frumosul iar pădurea este camera mea.Nici nu ies bine pe ușă că sunt asaltat de fratele meu și de prietenul lui.Ăștia nu știu cât naiba e ceasul?Doi copii hiperactivi s-au sculat mai devreme de cât mine,iar eu m-am sculat la 6 dimineața.Ăia nu sunt copii,sunt roboți!Ies din cameră cu unul ce-mi îmbrățișează piciorul,iar celălalt este în cârca mea,zici că sunt T-Rex cu puii lui.Ajung la baie și mă pregătesc de un duș revigorant.Încet încet mă dezbrac până mai rămân în boxeri.Puștii erau încă acolo.I-am avertizat,căci ce se ascunde după boxeri era un coșmar lung.Ei nici nu vroiau să se dezlipească.Tata și cu mama dormeau duși,iar eu nu aveam de ales.Dau boxerii jos și ce să vedeți?O altă pereche de boxeri!Copii sunt impresionați de modelul meu de boxeri,cu scheleți pe el,însă dacă mai dau jos și perechea asta...o să-l vadă pe George al junglei.Într-un fel reușesc să mă descotorosesc de ei și mă bag la duș.În timp ce stropii de apă fac contact cu pielea mea,mă gândesc la Selena și la ce face ea acum.Poate face un duș *gânduri perverse*.Nu-nu-nu!Poate își schimbă hainele *alt gând pervers*.Din nou,ceva necaracteristic mie.Termin cu dușul și îmi urmez ritualul sacru de pregătire.Încep prin a-mi pune mănușile mele cu găuri pentru degete preferate,de culoare roșie și cu un craniu alb cu crăpături verzi la palme.Îmi iau un rucsac cu provizii,apoi le spun părinților că plec la ”drumeție”.Ies din casă și plec spre pădurea de la marginea orașului.

Ajung după un drum lung în pădure și mă așez pentru a pregăti un camping.Ajung în inima păduri și peste cine dau?Selena.Ce naiba caută ea într-o pădure mare ca asta.S-o fi rătăcit?Asta sigur aș crede,dar nu poate fi atât de toantă,sau poate?Eu îmi așez cortul și instalez tot ce am.Adică MP3-ul meu,laptopul,proviziile,mini-frigiderul de ăsta chiar nu știu cum mi-a mai încăput în rucsac,schimburi de boxeri,foarfeca pentru George al junglei și cel mai important...CD-uri speciale.Cortul era destul de mare,încăpător pentru 6-7 persoane.Mă întreb dacă Selena va ieși până se întunecă sau va sta ca o neghioabă singură prin pădure.Merg la ea și o salut.Începem să discutăm despre zilele de școală și alte chestii cam inutile,părerea mea.O invit la cortul meu,iar ea acceptă fără să se gândească,oare de ce?În fine,ajungem amândoi în cort apoi amplasez o cameră specială,cea de schimb.Era și un lac în apropiere,așa că ne hotărâsem să urmăm un program după ce ea a avut ideea de a face baie amândoi în același timp.
A venit și seara...un moment în care 2 oameni de sexe opuse se atrag,dar eu nu cred asta.Ne îmbrăcăm în pijamale,ea fiind prima desigur,apoi eu.Ne uităm apoi la un film și discutăm din nou despre alte chestii cum ar fi ce vom face în viață sau ce vom deveni.Apoi a deschis un subiect intim cu o întrebare anormală:”Ai o iubită?”.Parcă momentele acelea frumoase erau sparte ca o oglindă de utilizatorul ei.Roșesc încet și mă cuprinde un sentiment necunoscut.Îi răspund negativ apoi ea îmi spune același lucru.Cu puțin curaj,deschid și eu un subiect mai ciudat.Trecutul nostru.Încep eu povestindu-i viața mea,apoi urmează ea.Ambii aveam un trecut dramatic,altă coincidență ciudată.După vreo 2 ore de discutat ne culcăm.

A venit și dimineața,din nou.Razele soarelui pătrundeau prin micile găuri de deasupra,din cauza stâlpilor de susținere.Păsările cântă zgomotos,semn că natura se trezea și ea.Apoi mă trezesc și eu după un somn foarte bun.Zici că am dormit cu capul pe cea mai moale pernă cunoscută.Îmi ridic capul și observ unde am dormit...pe sânii lui Selena.Cum ajunsesem eu acolo?Sunt somnambul pervers sau ea e somnambulă perversă și mi-a pus capul pe sânii ei?Un alt mister la care este implicat și rujul de pe fața mea.Fata aia mă săruta în somn?Cât de pervers...destul de pervers încât regele junglei să își arate potențialul maxim.Ies din cort confuz de cele petrecute aseară,iar o sabie pică din cer.Da ce naiba e locul ăsta?Lumea ciudată?Cu o viteză mare,sabia se înfige în pământ provocând un mic cutremur ce o trezește pe somnoroasă.Scot sabia din pământ și încep să o examinez.Era o sabie lungă,lată cu lama zimțată și cu un model cu negru și alb.Mda,o sabie misterioasă care era un secret ascuns în ea.Îngerul apare din senin și îmi explică ce era cu ea.Sabia aceea se numește Sabia Sufletelor.Suflet?De ce mereu îmi vin idei cum că sunt aproape de moarte cu fiecare pas în lumea asta stupidă?Revin la subiect și ascult tot ce îmi zice îngerul.

După 30 de minute de explicații,leg tot împreună și îmi dau seama că acea sabie este un bilet spre puterile de DeathBringer.De ce?Pentru că nu de mult îngerul mi-a explicat că un DeathBringer ca mine,de rasă umană,trebuie să fie aproape de o sursă de DP o durată îndelungată pentru a-și dobândi puterile.Era o chestie destul de ciudată,părerea mea.Dacă un DeathBringer este o combinație a celor mai puternice forțe spirituale din univers,de ce îmi trebuie neapărat acea sabie și de ce nu pot să devin DeathBringer mai devreme?Doar am un înger care stă lângă mine tot timpul.Întrebarea mea își găsise un răspuns…tot de la mine.Îngerul meu este doar un ghid,dacă iau în considerare probabilitatea ca el să nu aibă puteri,atunci sabia este o a doua opțiune.Fără să mai pun întrebări stupide,încerc s-o manevrez pentru a-I vedea puterea.În momentul în care am lovit cu sabia în gol,un curent puternic a ieșit din ea,distrugând tot ce îi stătea în cale.Din păcate curentul s-a dus până la câțiva copaci,apoi a dispărut.Oare e de vină faptul că încă nu am DP pentru a putea să descopăr potențialul sabiei?Atât de multe întrebări pe care mi le pun,iar uneori degeaba.Dar asta e una importantă.Fiind o zi de duminică,trebuia să ajung acasă.Mă schimb în hainele mele și apoi iau sabia,care observ că are teacă.Mi-o pun la spate apoi strâng cortul și tot ce era în el,adică și pe Selena.O trezesc după somnul ei dulce și apoi plecăm înapoi spre oraș.

~Va urma~
P.S: DP=Dimensional power=sistemul de putere
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi

Ryo : -3

Interdimensional Empty
MesajSubiect: Re: Interdimensional   Interdimensional Icon_minitimeVin Oct 04 2013, 17:10

Am citit capitolele si este destul de interesant , imi plac capitolele pentru ca nu sunt nici foarte mari nici mici , este bin , astept next fericit
Sus In jos
Misterio
Kaigai
Kaigai
Misterio

Interdimensional Empty
MesajSubiect: Re: Interdimensional   Interdimensional Icon_minitimeSam Oct 05 2013, 19:22

Am adus un nou capitol,cu o acțiune mărită.Enjoy!

Capitolul 4-Puterile de DeathBringer+Față în față,Keos și Kane!

O zi de toamnă ca oricare alta,cu frunzele galbene căzând ușor ca fulgii pe pământul moale udat de picăturile de ploaie.Ploaia continua să se scurgă din norii cenușii ai cerului cu o viteză creată de presiunea vântului ce coboară de sus,ceva rar până și în această țară,Anglia.Entuziasmul oamenilor parcă fusese furat fix sub nasul lor de vremea posomorâtă de afară.Mersul lent ca al unui zombie formează un peisaj oarecum trist,însă pentru mine nu.Eram în drum spre liceu dar fără bicicletă,pentru că accidental am distrus-o când mă antrenam în mânuirea sabiei,astfel merg pe jos până la școală.Plecasem mai devreme de acasă,pentru că și cu bicicleta drumul dura 30 de minute.Merg cu pași rapizi și apăsați,pentru a ajunge cât mai repede.În timp ce mergeam în pas grăbit,observ un tip ciudat,cu o glugă în culori închise și deschise,cu lingouri metalice imprimate pe ele.Pantalonii lui erau rupți la genunchi,lăsând aerul să intre în picioarele lui.I se putea vedea părul argintiu din cauza că avea un breton mai lung.Ochii lui erau de culoare verde închis,avea un cioc de barbă și un fel de mustață,gen perioada adolescentină când începi să te dezvolți.După înălțime nu părea de mai mult de 16-17 ani.Fără să-i mai arunc priviri,merg mai departe cu speranța că voi ajunge la timp.Mai aveam 10 minute iar eu mai aveam cam 500 de metri până la liceu.Încep să dau un sprint ca Usian Bolt în Diamond League.Chiar dacă sportul nu era tocmai atuul meu,ajung la școală cu 5 minute înaintea începerii orelor.Intru în clasa mea și văd ceva ce speram să se întâmple.Liniște.De ce?Pentru că mai mult de jumătate din clasă e bolnavă,singurii rămași sunt eu,Selena și încă vreo 7.Cum puteai face ore așa?Ei bine devenea și mai dificil pentru că majoritatea profesorilor au fost țintiți de gripă.Pentru că era lipsă de personal,ne-au dat drumul acasă și timp de o săptămână stăm acasă să ne tratăm.Tocmai ce îmi mai trebuia mie acum.

Fiind într-o mini-vacanță,m-am gândit să mă duc din nou în acea pădure să mă antrenez,pentru a putea să-mi dezvolt puterile și să-mi trezesc puterea de DeathBringer.Ploaia se oprise în final după 7 ore lungi de plouat.Din moment ce acum nu mai ploua,puteam să mă antrenez în pace.Îmi scot sabia din teacă și mă pun în poziție ofensivă.
-Știi că pentru a dezvolta capacitățile sabiei întâi trebuie să devii un DeathBringer complet nu?
Logic că știam.Dar totuși nu strica să mi se mai aducă aminte pentru că uneori sunt și eu încăpățânat.Oricine poate face greșeli nu?
-O bună întrebare ar fi cum naiba devin un DeathBringer?
Bine,să folosesc cuvântul naiba nu era tocmai parte din eticheta mea.Înjurăturile nu sunt calea mea,însă eram nervos la fel ca Hulk înainte să rupă în două un tanc.Ce puteam face să devin un DeathBringer?Oare va fi un test extrem de greu?
-Tot ce trebuie să faci este să crezi în tine.Să faci totul din jurul tău să dispară.
Să fac totul din jurul meu să dispară,da ce sunt eu,magician?Încep să analizez vorbele îngerului dar nu găsesc nici un răspuns.Poate nu era ceva de gândire,poate să analizez totul nu avea rost în momentele astea.Ar trebui să mă las ghidat de instinctul meu.Închid ochii și mă străduiesc să-mi las mintea goală,ceva aproape imposibil de făcut.O făcusem și pe asta.Gândurile mele au devenit un spațiu negru,fără existența altor gânduri.Tot în jurul meu era un negru,iar cu cât mergeam mai mult cu atât simțeam o energie mult mai consistentă.Între timp,în exteriorul meu eram într-o stare de meditație,înconjurat de o aură gri.Întorcându-ne la mintea mea,unde am început o căutare prin întunericul nesfârșit,pentru a găsi ceea ce caut.Camera începe să se lumineze,iar energia devenea mult mai puternică.De la distanță văd o armură de culoare gri.Mă apropii mai mult și simt cum nivelul de DP al camerei creștea brusc.Ce se întâmplă?De ce camera a devenit gri?De ce o energie atăt de consistentă se află în mintea mea,oare este puterea de DeathBringer?Ajung față în față cu armura,apoi o ating.Totul din cameră începe să se distorsioneze semn că acest gând era pe terminate.Apuc armura și o țin,apoi ies din gândul meu transformat într-un DeathBringer.Aveam pe mine armura gri din gândul acela,iar acum observ câteva semne scrise pe mânecile armurii.Erau într-o limbă necunoscută,așa că ignor acel detaliu și mă mai uit la armură.După câteva minute,îmi zic că sunt gata să încerc un antrenament.Lovesc cu sabia în gol,iar o lamă de culoare gri iese cu viteză din sabie,distrugând toți copacii din aria sa de acțiune.Era incredibilă puterea ce o dețineam.
-Am avut dreptate,tu ești alesul,Kane
M-am simțit flatat.Toată viața mea eram decât un puști nesemnificativ pentru lumea aceasta,iar acum devin cel ce are de gând să o salveze.Straniu.

Trec câteva ore de la antrenamentele făcute,reușind să obțin o tehnică plus încă ceva.Rămân în pădure pentru a mă odihni.Era prima oară când deveneam un DeathBringer,deci normal că am obosit mult.Pe creanga unui copac,mă întind pentru un pui de somn lung.Însă sunt deranjat de o bubuitură mai mult decât super-puternică.A creat ditamai cutremurul,dar din fericire nu a distrus orașul sau alte locații importante.DP-ul din zona aceasta creștea dramatic,atingând cote imposibile pentru nivelul meu actual.Intru în modul de DeathBringer și ajung în locul acțiunii.Cine era acolo?Un tip cu o tunsoare ciudată,îmbrăcat într-o armură violet și cu ochii de aceeași culoare.În spatele lui erau 10 tipi ce aveau caracteristici diferite unii față de alții toți având o zonă acoperită de violet,de diferite mărimi.
-Nu se poate...Ei sunt...Keos și cei 10 Lorzi ai Haosului.
C-cum?Eram șocat.În fața mea se aflau cei mai puternici tipi din Univers,iar eu stau în fața lor cu o sabie în mână.Ce naiba pot face?
-Tu ești al doilea DeathBringer?Patetic.spune Keos cu o privire ignorantă.
Mă enervasem la culmea.Părul mi se ridica,iar DP-se mărea constant.
-O să te bat de-ți sună apa în cap!
Mă îndrept spre el și îl lovesc cu sabia,dar el blochează atacurile printr-un scut proiectat din priviri.Ce naiba mai e și asta?Era ca și cum aș da în Muntele Himalaya,nici măcar nu crăpa.
-Laikou:First Form,Lardana!
Pornesc cu sabia transformată cu gândul de a-l ucide pe Keos.Viteza mi se mărea drastic ajungând dintr-un salt în fața lui.Lovesc cu putere folosindu-mi tehnica.
-Kolber.
Fix când atacul să facă contact cu fața lui,ridică repede sabia și parează atacul cu puțină greutate.Era într=un fel bine,dar totuși nu era suficient.
-Aia e Sabia Sufletelor?Interesant.
În timp ce scoțea cuvintele pe gură,formează o bilă violet și o mărește,apoi cu o viteză egală cu cea a fulgerului,ajunge în fața mea,lovindu-mă rapid cu bila în abdomen.La contact,o explozie uriașă a cuprins pădurea,distrugând copacii din jur.Pădurea plină de copaci tocmai a devenit o câmpie mare.Eu eram întins pe jos,incoștient de ce s-a petrecut mai devreme.Plin de sânge și de răni,încerc să mă ridic de la sol.
-Puștiule,încă nu ești pregătit să mă înfrunți.Nici pe primii 5 Lorzi nu-i poți învinge.Devin-o mai puternic,apoi vino în Dimensiunea Nulă pentru a mă învinge pe mine și pe gardienii mei.Până atunci,o zi bună.
Apoi el și cu gardienii lui au dispărut brusc.Rămas singur în pădure,mă gândesc doar la cât de puternici sunt Lorzii,dacă Regele Haosului are asemenea putere?Dintr-o dată leșin în mijlocul fostei păduri din cauza consumului de energie și din cauza rănilor cauzate.

Mă trezesc într-un loc ciudat,plin de lucruri feminine.Stai,lucruri feminine?Nu-mi spune că...Da,eram acasă la Selena.Oare ea m-a găsit leșinat prin pădure și m-a adus la ea acasă?Cum naiba m-a adus până aici?Fără să mă mai gândesc la asta observ că sunt bandajat aproape pe tot corpul.Până și George a fost bandajat.Aoleo,la văzut pe George adormit sau trezit?Ce greu e să-ți dai seama.
-Văd că te-ai trezit.Bun venit în casa mea.Apropo,cum naiba ai fost rănit în halul ăsta?
Zici că era mama,mereu îngrijorată de mine.Oricum,puteam să-i spun ce s-a întâmplat sau să păstrez secret faptul că am fost cruțat din milă.
-Nu contează.Să zicem că a fost un mare accident.
Minciuna nu prea ține.Nu sunt un mincinos desăvârșit iar asta sigur mă va da de gol din moment ce ea folosește abilitatea aia.
-Nu e nevoie să ascunzi adevărul,știu deja ce s-a întâmplat,vroiam să văd dacă îmi ascundeai faptul că ai fost învins de Regele Haosului.
Femeia asta e incredibil de ciudată și de enervantă,îmi place.Observ după ceva timp că era în fustă și...într-un tricou aproape transparent.Ăla e un sutien de culoare verde?Alte gânduri perverse.După ceva timp de discuții și de tratamente,mă vindec.O salut pe Selena,apoi plec spre casă uitând de tot ce s-a întâmplat azi.

~Va urma~
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

Interdimensional Empty
MesajSubiect: Re: Interdimensional   Interdimensional Icon_minitimeVin Ian 10 2014, 18:05

Subiect închis din cauza inactivităţii. Va fi redeschis doar la cererea autorului.
Sus In jos
Continut sponsorizat

Interdimensional Empty
MesajSubiect: Re: Interdimensional   Interdimensional Icon_minitime

Sus In jos

Interdimensional
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: