Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Viata unui asasin

In jos 
AutorMesaj
FanN
Kaigai
Kaigai
FanN

Ryo : 1

Viata unui asasin Empty
MesajSubiect: Viata unui asasin   Viata unui asasin Icon_minitimeMar Oct 01 2013, 12:09

Capitol 1 - Viata unui Assasin

Uneori am senzatia ca ca pamantul fuge de sub picioarele mele si cad in intuneric. Acest Sentiment nu dispare nici in zilele cu soare doar in zilele cu intuneric. Gandurile se rup iar picioarele parca mise desprind si se duc in golul care numi umpla nefiinta care e atat de plapanda si inocenta pentru varsta mea. Sensul vietii se schimba instantaneu ,iar tot ce vreau sa fac se pierde fara rost. Iar jocul periculos care se numeste viata nu se opreste niciodata din cursul lui. Poate sunt prea dur cand vorbesc  dar nu mai am puterea pe care o atunci ,cand stiam ca viata nu este atat de nemiloasa, dar ce vorbesc ? prostii... .
Uneori am senzatia ca voi exploda de tristete. Nu plang sunt doar trist.Tristetea este demult cel mai bun prieten al meu. Nu stiti numele veu si nici nu il veti afla.Cuvantul prieten  nu mi-a fost cunoscut niciodata in schimb singuratatea o stiu foarte bine. Ea ma incanta si ma satisface. Cu parintii nu ma inteleg si i ignor neavind grija ca avem acelasi sange. Grupul din care fac parte nu este un bun exemplu pentru mine, dar imi vin adeseori ganduri care ma fac la fel ca ei. Dar ne intalnim pe strazi ca sa stricam ceva prin oras sau uneori un pustii ce vrea sa ajunga acasa mai repede  din pacate nu va mai ajunge acolo.  Destinatia lui cimitirul. Nu mi-a fost niciodata mila sa omor pe cineva a devenit o distractie de la un timp.. vorbesc prostii.. . Nu am aflat niciodata cum este sa te distrezi cu cineva. indiferenta mea este de inteles. O copilarie a pus amprenta pe viata mea. Nu ati inteles nik cine sunt si cu ce ma ocup nu? Sunt assasin.

Capitolul 2.

Am omorat prima persoana la varsta de 5 ani nefericitul fiind fratele meu,peste ceva timp urmand tot neamul meu inafara de familia.Dar astazi au parasit si ei lumea. Am ramas singur asa cum mi-am dorit in lumea mea. Locul unde stau este o casa parasita.. din padure in cae sigur nu o va vizita nimeni insa daca se va rataci cineva ... va fi ghinionul lui. Singur cu tigarea in gura care aproape e pe terminate.
Si pistolul cel mai bun prieten al meu care asteapta o noua victima insa nu va fi satisfacut ,am omorat pe toti care erau pe lista mea.
Ar trebui sa ma grabesc in apartamentul gol in care locuiau parintii  iar maine cand vor gasii cadavrele parintiilor va trebui sa fac pe copilul model. Poate va intrebati de ce nu am fost niciodata suspectat de uciderea familiei? . Va voi spune: sunt profesionist si niciodata nu voi permite o greseala in planul meu de ucidere.Vreti sa aflati despre viata mea personala?  fericit)) Nu am avut-o .Nu stiu ce inseamna acest cuvant personal. intimitatea mi-a fost invadata la varsta de 5 ani ,am mai vorbit odata de fratele meu.., el a incercat sa imi fure ce imi apartinea si  a reusit acest lucru foarte bine.
Poate ca va imaginatii ca din vina lui si din cauza parintiilor am devenit asasin? Atunci va inselati.
Urmeaza o serie de persoane mai tinere ,mai batrene care la urma lor au murit si ele. Toate din acelasi motiv mau violat. Toti spuneau ca sunt fermecator si inocent insa erau prea departe de adevar. Nu am fost niciodata sensibil dar totusi eram copil, insa nu e tot ziua x cand am intalnit un barbat mai invarsta ca mine,defapt el ma gasit.  Unul din ultimii barbati comandantul a incercat sa profite de mine. Aparand deodata in fata mea lam injunghiat cu cutitul nu plang chiar razand. Aveam fata plina de sange si ma uitam la el cum sangera. Ma uitam la un barbat care nu i venea sa creada cu cata cruzime poate omora un copil. Adevarul e ca incetasem sa mai simt ceva fiind al 2 pe care il omorasem. Momentul in care am vazut ca al 3 barbat vrand sa il atace am inceput sa il atac insa a ripostat si ma prins de mana.. Nu mi-a fost teama deloc vrand m-ai mult sa il vad mort, nu mia fost frica nici cand mi-a pus pistolul la tampla. Zâmbeam asteptând moartea cu o dorinţă sadică. Chiar dacă eram mic,nu-mi mai doream să trăiesc.

Capitolul 3
Aceasta dorinta ma inspaimanta. . Corpul imi incetase a-mi raspunde la comenzile pe care le dadea mintea, dorind iar sa simta sangele cald al victimei. Manuel devenind profesorul meu si iubit.
Acesta fiind doar inceputul, urmand o serie de aventuri al caror sfarsit este moartea partenerului. Totul se transforma intr-un ritual ,un alt mod de ucidere de al meu. Corpul meu devenind un labirint care avea un singur scop de iesire moartea.
Toti ma cunosc dupa numele kira,fiind cautat de ani de zile de politie,insa fara folos. Este aproape imposibil sa fiu gasit, necunoscandu-ma nimeni in fata .  Acest nume stupid l-am dobandit din cauza adolescentilor care vor sa se distreze. Nici acum nu-mi pot da seama ce leagatura as avea cu acel pustii din Death Note ca sa fiu asemanat cu el.Este ridicol niciodata nu mi-am dorit o lume m-ai buna ,ea este mult prea stricata ca sa fie imbunatatita.
 Pasii care rasuna in linistea din jur au devenit o obisnuinta care prezic doar moartea. Uneori am impresia ca totul se duce de rapa. Nu mai e ce a fost ,omaneii nu se mai gandesc rational,lucrurile in care credeau se distrug. Nu e nicio mirare ca totul s-a schimbat atat de brusc. Povestirile celor batrani care acum au o raritate. Nu mai sunt despre nemurire, ci despre zilele in care puteai sa mergi pe strada fara ca sufletul sa ti se transforme intr-un purece mic. Acele momente unde toata lumea este fericita ... doar in carti.Cosmarul de afara este realitatea, purul adevar care-ti face imima cat un bob de mazare. Eu am fost comandant doar de trei ori si am ramas in viata fara probleme, m-ai rau este celor care au incercat, nu vor mai vedea niciodata lumina zilei. Am devenit pesimist ceea ce nu e caracteristic personalitatii mele. Viata transformandu-se intr-un joc obositor si plictisitor. Acest oras unde mi-am petrecut intreaga viata, nu prea placuta a devenit din cel mai populat din tara, in unul care nu era compus nici din o suta de persoane. Aceasta scadere demografica aceasta problema nu a fost acestei tarii ci a intregii lumii. Oamenii au ajuns repartizati in cei care stau in casa asteptandu-si linistiti sfarsitul si asasini, la fel ca mine. ajung sa cred ca doar eu voi ramane pe acest pamant. Pe lista neagra a mortii au fost primi bogatasi,urmand mai apoi oamenii mai invatatii,ca sa ramana cativa oameni de rand ,in afara de criminalii care constituiau nouazeci de procente din cei care traiau. Scolile si spitalele demult au incetat sa mai functioneze , pe nimeni nu-i mai interesa cunostintele si sanatatea. Ar fi fost o anomalie daca oamenii s-ar fi preocupat de sanatatea lor nu de banii si alte lucruri,  atunci cand oricum nu ai cum sa traiesti mai mult de cativa ani. Copii sunt o mare parte care constituand cea mai mica parte din cei ce traiesc. Acesti mici diavoli au devenit mai pretiosi ca aurul, datorita posibilitatii de a ne pastra pe noi ca rasa umana. Valoarea lor pierde pe langa comportamentul inuman fata de ei, fiind oblizatii sa nasca de la varsta de doisprezece ani. Partea amuzanta este ca se nasc trei copii de gen feminin, iar aparitia unui baiat este o adevarata minune. Acesti copii blestemati nu reusesc sa traiasca decat cativa ani pacatosi plini de chinuri si durere. Fata de alte pe persoane, eu nu am niciun copil, nu ma prea atrage gandul ca as putea sa aduc la viata o fiinta care cu siguranta nu-mi va spune multumerc pentru aceasta masa.

Ultima editare efectuata de catre FanN in Mier Oct 02 2013, 12:30, editata de 3 ori
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi

Ryo : -3

Viata unui asasin Empty
MesajSubiect: Re: Viata unui asasin   Viata unui asasin Icon_minitimeMar Oct 01 2013, 17:33

Deci sa incep cu inceputul : Trebuia s apui titlul si in topic nu numai la titlu  si numele  nu are chiar asa ceva sa te atraga dar in rest este ok fericit Incearca sa le faci umpic mai lungi si sa le faci cu mai multa intriga sau ceva amuzament fericit
Sus In jos
Misterio
Kaigai
Kaigai
Misterio

Ryo : 0

Viata unui asasin Empty
MesajSubiect: Re: Viata unui asasin   Viata unui asasin Icon_minitimeMar Oct 01 2013, 19:42

Bun,am citit fic-ul și sunt câteva lucruri ce le pot spune despre el:
1.Cum a mai fost spus și mai sus,puteai să adaugi din nou titlul fic-ului.Pentru a se evidenția mai ușor,puteai să pui titlul și capitolul în centru paginii.
2.Am văzut multe greșeli gramaticale cum ar fi:

Citat :
Uneori am senzatia ca ca pamantul fuge de sub picioarele mele si cad in intuneric.
Și ar mai fi câteva ca:

Citat :
 Acest Sentiment...
 Aici nu trebuia neapărat să accentuezi cuvântul sentiment cu ajutorul primei litere S.Sentiment nu este un substantiv propriu sau nu reprezintă ceva destul de important să merite o literă mare,deci puteai să pui un s normal.

Citat :
Gandurile se rup iar picioarele parca mise desprind si se duc in golul care numi umpla nefiinta care e atat de plapanda si inocenta pentru varsta mea.
Am accentuat greșelile pentru a fi scoase în evidență.Ar mai fi câteva,însă nu am mai avut chef să le pun.
3.Numele fic-ului m-a atras,fiind ca idee viața unui asasin,un om cu un caracter sadic și nemilos ce măcelărește o persoană fără resentimente.

4.Capitolele sunt prea scurte.Nu oferă cititorului ocazia de a se adânci și mai mult în poveste.Primul capitol fiind foarte important.Astfel se face o impresie asupra fic-ului și scriitorului.
5.Din ce am citit,nu ai o descriere a peisajului exactă,ba chiar nu ai deloc una.La capitolul descrierea sentimentelor stai bine,însă e important să descrii cât poți de bine și de sumar locația în care personajul se află.

Aștept capitolul următor și sper să dai mai multe amănunte despre secretul pasiunii de a ucide și despre cum a ajuns el singur și trist mai tot timpul.Oricum sunt multe detalii necunoscute,care ni le vei împărtăși cu timpul,corect?În fine,dă tot ce ai mai bun și scoate capitole cât mai mari și explicite,cu drag Misterio.
Sus In jos
FanN
Kaigai
Kaigai
FanN

Viata unui asasin Empty
MesajSubiect: Re: Viata unui asasin   Viata unui asasin Icon_minitimeMar Oct 01 2013, 19:53

Misterio.. Asteapta doar trb sa mai citesc ficuri create pe forum intunecate sa ma inspir.. sper ca capitolul 2 sa te multumeasca.fericit
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

Viata unui asasin Empty
MesajSubiect: Re: Viata unui asasin   Viata unui asasin Icon_minitimeMar Oct 01 2013, 21:04

~Hmm. Ce avem noi aici? Un fic şi critici din plin asupra unui lucru neînţeles, despre care nici autorul nu sesizează că-l face. Când citesc mă gândesc la cineva care-şi scrie în propiul jurnal, deoarece este descris la timpul trecut care apropo oferă un aer elegant. Totuşi, cum greşelile gramaticale persistă, nu mai pot savura descrierea, deşi expresiile în unele locuri sunt sumbre şi intrigă, iar în altele pur şi simplu sunt seci. Majoritatea greşelilor sunt constituite din cauza sedilelor şi ale altor erorilor de tastatură care se repetă, iar şi iar. Emoticoanele în cadrul descrierii sunt inestetice. Sper că Misterio nu ţi-a fixat ideea aceea deplorabilă cum că, capitolele ar trebuii să fie largi ca să fie atractive. Fără alte detalii: Esenţele tari se ţin în sticluţe mici. Degeaba îl faci lung şi pui lucruri de umplutură pentru un efect artificial. Mai prielnic e să scrii puţin şi bine. Legat de descrierea ambianţei, e timpul să introduci naraţiune, descrierea împrejurimilor (nu exagera, doar într-atât încât să ne formăm o imagine) şi mai ales intrigă. Legat de titlu, este unul comun care oferă pe tavă ideea principală. Puteai alege un singur cuvânt care să fie destul de complex încât să fie presărat şi-un mister încifrat care să stârnească curiozitate peste litere. Oricum, spor la scris şi citeste cărţi pentru inspiraţie sau poezii. Ele ajută mult mai mult decât un fic.
Sus In jos
Misterio
Kaigai
Kaigai
Misterio

Ryo : 0

Viata unui asasin Empty
MesajSubiect: Re: Viata unui asasin   Viata unui asasin Icon_minitimeMar Oct 01 2013, 21:18

Am citit și capitolul 2,iar din nou,am câteva păreri.
În primul rând nu trebuie să dai edit pentru a crea următorul capitol,de ce?Pentru că o persoană este atrasă mereu de ce e nou.Acum că am lămurit asta,să trecem mai departe.Greșelile de ortografie nu puteau lipsea nici în capitolul ăsta.Cât despre comment-ul de mai sus,nu trebuie neapărat o sursă de inspirație.Dacă ai inspirație proprie e mult mai ușor decât să analizezi alte fic-uri și să iei esențialul din ele,transformând-ul în al tău după bunul plac.Însă nu e obligatoriu să urmezi ce am scris eu mai sus,e fic-ul tău corect?
Alte lucruri ar mai fi că încă nu ai urmat sugestiile de mai sus,cu excepția câtorva.
În afară de amănuntele acestea,aștept al III-lea capitol cu speranța că vor apărea modificări bune.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

Viata unui asasin Empty
MesajSubiect: Re: Viata unui asasin   Viata unui asasin Icon_minitimeMier Oct 02 2013, 22:18

Eu zic să postezi normal capitolele, e penibil sa te strofoci în a da edit, iar alții nici să nu vadă. Nu o să arăte "aiurea și dezordonat", nu poate fi mai ilogic. Ai ceva acolo, o fărâmă de talent, dar am impresia vagă că pur și simplu scoți dintr-un alt fragment niște expresii bine puse la punct, apoi adaugi de la tine niște cuvinte care nu-și au sensul și aia e. Ți-am spus, asta-mi dai impresia, dar dacă-s făurite de tine aplică aceeași tehnică peste tot, nu ici-colo. Dezvoltă ideea la un nou stadiu mai complex. "kira" cu "k" mic? Asta-i greșeală capitală. Dacă la ortografie ești SLAB, descrierile frumoase devin de prisos
și irită. Nu zic să fie totul perfect, toți avem greșeli fie ele din cauza tastaturii, a neatenției, a conjuncturii, dar la tine nu se aplică aceste excepții. Repet, nu te voi alimenta cu detalii despre descriere și narațiune, pur și simplu te sfătuiesc să fii atent la ortografie. Atent. Spor la scris, pune capitolul următor într-un alt comentariu, nu se v-a cutremura pamantul.
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi

Ryo : -3

Viata unui asasin Empty
MesajSubiect: Re: Viata unui asasin   Viata unui asasin Icon_minitimeMier Oct 02 2013, 23:03

Fann , este cum a spus si Yumi nu mai da edit pentru ca nu este foarte ok asa . Daca poti sa ma adaugi si pe mine ( daca vrei ) fericit
Sus In jos
FanN
Kaigai
Kaigai
FanN

Viata unui asasin Empty
MesajSubiect: Re: Viata unui asasin   Viata unui asasin Icon_minitimeJoi Oct 03 2013, 09:18

Voi posta ultimul capitol aici in comentariu sper sa va atraga... m-am gandit mult la el mai trebuie imbunatatit. si cum sa te bag in fic nu stiu ... nu am incercat.

Dupa cum spuneam ,nu am copii si nici nu imi doresc.Pe langa acestea nici femeile nu ma atrag atat de mult pe cat o fac barbati.Oricum,acest eveniment nu este mare lucru.Homosexualitate a devenit ceva obisnuit ce nu ar putea surprinde pe nimeni. Acest mod de ati satisface nevoile sexuale  orice gen, cu siguranta atrage multe persoane. Dupa atatea evenimente povestite din viata mea, cu siguranta va intreba-ti cati ani am. Va voi spune fara inhibitii : 200 de ani. Pare ceva ireal? Daca da ...atunci va inselati amarnic. Parintii mei au fost docorii in stiinte. Toti anii care i-au trait, au fosti practic folositi doar pentru a incerca de a gasi un mod de a trai vesnic ,nimic neobisnuit in cazul unei profesii. Au fost genii, pentru ca au descoperit pana la urma ceea ce nimeni pana atunci nu avea nici cea mai vaga idee despre aceasta. Viata vesnica cat de ridicol nu ar parea, seamană cu un simplu preparat impotriva racelii,dar odata introdus in corpul uman, acea persoama nu mai imbatraneste si nici nu mai moare. Moartea lor a fost ceva inevitabil, dupa ce m-au folosit ca experiment nimic altceva nu le-ar mai fi asteptat in viitor. Partea amuzanta in toata aceasta istorioara, este faptul ca au gasit in corpul meu un component care impreuna cu altul face moartea imposibila. Singuru lucru pe care ei nu-l vor afla deja niciodata, este faptul ca eu stiam despre aceasta. Am descoperit intamplator in timpul unui antrenament cu Manuel ca ranile pe care le obtineam nu de putine ori, se vindecau in timp record. Ceea ce ma infuriat cel mai tare a fost faptul ca procesul de imbatranire a fost oprit la varsta de 23 de ani, in unul din experimentele lor "geniale". Acum fiind la aceasta varsta arat ca un adolescent, lucru care nu ma face fericit. Nu i-am ertat nici acum, nici nu cred ca as putea-o face prea curand. Cauza acestei uri este faptul ca as fi vrut sa traiesc o viata simpla de om, dar ei nu mi-au permis. Nici sfarsitul lumii nu-mi aduce frica in suflet, tot voi trai pe aceasta planeta mizerabila. Toti acesti ani nu am facut nimic altceva decat sa ma plictisesc.
Anul 3509.
In tot universul sunt doar 99 de oamenii ,excluzandu-ma pe mine. Planul de inmultire a esuat dupa cum ma asteptam.Fiecare copil nascut nu traia mai mult de cateva zile. Mi-ar fi fost jale de ei,daca nu as fi stiut ce-i asteapta in viitor. Uneori i-mi vine sa rad, cat este de aproape de ei vesnicia, practic o tin in mana,dara daca esti prost nimic nu te mai salveaza. eri am avut parte de o surpriza neobisnuita. In timp ce din nou ma plictiseam plimbandu-ma pe strazile goale a acestui oras,am intalnit un copil. Nu avea mai mult de 16 ani totusi am ramas socat. Intrebarea care ma macina in acel moment si ai carui raspuns nu-l stiu nici acum, multa vreme nu-mi daduse pace. Cum supravetuise?
Oricum totul in acele momente devenise fara sens, pe langa lupta ce incepuse imediat dupa vederea pustiului in interiorul meu. Egoismul de care nu e lipsit nici un om a castigat. Acum acest pusti sta langa mine si priveste linistit televizorul. Nu-mi voi ierta niciodata aceasta decizie,totusi nimic nu mai poate fi schimbat , iar viitorul ne prezice vesnicia.
Sus In jos
Continut sponsorizat

Viata unui asasin Empty
MesajSubiect: Re: Viata unui asasin   Viata unui asasin Icon_minitime

Sus In jos

Viata unui asasin
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Complete-
Mergi direct la: