Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Care este materia voastra preferata la scoala?

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator

Care este materia voastra preferata la scoala? Empty
MesajSubiect: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeMier Oct 02 2013, 09:48

Buna!

Care este materia voastra preferata de la scoala? De ce?

Voi incepe eu prima:

Materia mea preferata este engleza, fiindca mi se pare foarte folositoare si usor de invatat.

Va rog sa stergeti subiectul daca mai exista unul la fel. Eu am folosit functia de cautare, dar nu pot fi sigura.

Ultima editare efectuata de catre Hinata-San in Mier Oct 02 2013, 13:34, editata de 1 ori
Sus In jos
Sasori-S4ma
Kaigai
Kaigai
Sasori-S4ma

Ryo : 0

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeMier Oct 02 2013, 10:31

Hm , pai ... matematica ,  se chinuie doamna cu elevii mai putin buni sa inteleaga si ei iar eu si colegul meu de banca mai susotim putin (suntem mai buni), acolo , ca e bine . fericit))
Sus In jos
Misterio
Kaigai
Kaigai
Misterio

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeMier Oct 02 2013, 11:08

Ora mea preferată?Pauza.Glumesc,de fapt îmi place engleza pentru că este ușor de învățat+ că este o limbă internațională,așa că dacă știi engleză poți face multe.
Sus In jos
Samelle
Kaigai
Kaigai
Samelle

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeMier Oct 02 2013, 11:35

Nu am una, ci mai multe. Deci să începem. 
-Pentru că sunt la un profil ce necesită ceva matematică, pot spune că o agreez. Nu o plac dar nici nu o displac. 
-Biologia, Chimia şi puţină fizică. Să nu uităm de muzică şi desen, engleză şi germana. Pe lângă asta, dacă aş mai lua ceva şi de la filo, ar fi logica şi româna. 
*Aştept filosofia :3. 
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeMier Oct 02 2013, 13:49

A mea este Fizica,de ce ?Imi place,este interesanta.A doua ar fi Romana,de ce?Asa,alta nu mai am rolling on the floor
Sus In jos
BestFox
Kaigai
Kaigai
BestFox

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeMier Oct 02 2013, 15:00

LOGICA probabil este cea ce numesc eu inteleginta si interirorasism( arta de a se cunoaste pe sine) si cred ca LOGICA e o materie care iti dezvolta increderea
Sus In jos
Yellow_Flash
Kaigai
Kaigai
Yellow_Flash

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeVin Oct 04 2013, 18:55

Materia mea preferata e Engleza . Vreti sa stiti de ce , nu ? pentru ca nu imi place franceza Limba scoasa ok , e usoara ( pentru mine ) , cuvintele si restu verbelor le memorez liber , si accentu englezesc mi se potriveste fericit 
P.S. : Daca zice cineva ca-i place franceza il tai in bucatele si-l var in salata aia de insecte a lui Shima This is Uchiha
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬

Ryo : 1

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeVin Oct 04 2013, 19:24

Am putine, dar nu pot avea doar una.
1. Engleza, pur si simplu imi place fericit
2. Info, sunt foarte preocupat de PC, si vreau sa aflu mai multe despre el.
3. Desenul, pur si simplu imi place sa ma exprim prin desen fericit
Sus In jos
Aroyo
A-K Suna
A-K Suna
Aroyo

Ryo : 59

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeVin Oct 04 2013, 19:31

Materia mea preferata este Educatia Fizica, imi plac sporturile si ma descurc destul de bine la multe dintre ele, dupa ar venii Istoria si dupa Matematica.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeSam Oct 05 2013, 11:26

Eu am inceput sa fac logica anul asta si nu inteleg absolut nimic. Nu stiu ce-o sa ma fac la teza. : )) De asemenea, nu-mi plac chimia, matematica si fizica, nu inteleg nimic la ele. Cei ce sunt inzestrati cu talent pentru materiile reale chiar sunt norocosi, si au mai multe oportunitati in viata.

Totusi, imi place biologia, pana acum mi se pare foarte interesanta, si chiar imi face placere sa invat la aceasta materie.
Sus In jos
Shimozuki
Kaigai
Kaigai
Shimozuki

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeSam Oct 05 2013, 12:46

Pai materia mea preferata este informatica pt ca e usor si ca e misto sa stai pe calculatoare si sa inveti din ele  si mai este si desenul .
Sus In jos
Mk01
Kaigai
Kaigai
Mk01

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeSam Oct 05 2013, 12:49

Materia mea preferată este ora de plecat acasă.
Lasând gluma la o parte,a mea e Engleza.
Sus In jos
alexshuriken
Kaigai
Kaigai
alexshuriken

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeMar Oct 22 2013, 20:57

Pai mia numi pre imi plce scoala dar am si materi preferate stiinta si desenul tehnic biologia .....IMI MAi place matematica pentru ca am invatat sa numar bani si sa ai multiplic rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor .
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeMar Oct 22 2013, 21:02

Chimie sau romana :-? Nu pot alege. Le ador pe amandoua, imi place sa scriu, o inebunesc pe profa de romana cu niste concursuri din diferite judete. La chimie nu stiu... e doar munca profei, am urat chimia la inceput, dar ea era asa de treaba si nu stiu cum am invatat, pentru ca eu una nu deschideam caietul. Acum invat numa de placere si mult in plus. 
Sus In jos
Siraxta
Kaigai
Kaigai
Siraxta

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeMar Oct 22 2013, 21:33

Sa vedem. Am mai multe:
-Engleza
-Istoria
-Biologia
Motiv: Sunt extrem de interesante.
Sus In jos
Dee-chan
Kaigai
Kaigai
Dee-chan

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeMar Oct 22 2013, 22:27

Eu am trei materii preferate : Engleza, Biologia, Istoria (in ordine). Dintre care imi place cel mai mult engleza, pentru ca fac de la gradinita si o stiu foarte bine. Mi se pare usoara.
Este doar o coincidenta ca am aceleasi materii preferate ca si BrokenArrow. fericit
Sus In jos
Andrutza
Kaigai
Kaigai
Andrutza

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeJoi Dec 26 2013, 15:47

Materia mea preferata este ROMANA...dupa ea vine MATEMATICA...Nu stiu de ce, dar desi sunt materii complet diferite, chiar contrarii, imi plac amandoua enorm de mult fericit
Sus In jos
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeSam Dec 28 2013, 20:27

Pai eu nu mai sunt la scoala fericit) Dar ii simt lipsa lacrimi( Materia mea preferata a fost engleza :> Mi se pare interesanta si nu e chiar atat de grea pe cat spun unii fericit)

It’s been a long day without you my friend
And I’ll tell you all about it when I see you again
We’ve come a long way from where we began
Oh, I’ll tell you all about it when I see you again
 When I see you again.               
Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

Ryo : 578

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeSam Dec 28 2013, 20:30

Materia mea preferate..nu am asa ceva pentru ca am mai multe , adica materii. Pai...cred ca aceste materii sunt sportul, desenul, muzica, psihologia,religia ( DA ,imi place pentru ca proful meu imi raspunde la orice intrebare legata de orice lucru din crestinism, de la mituri pana la fapte supranaturale) si T.I.C.
Sus In jos
Uchiha Iulia
Kaigai
Kaigai
Uchiha Iulia

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeSam Dec 28 2013, 20:37

materiile mele preferate  sunt romana, istoria, geografia si engleza era materia mea preferata, era fericit) Acuma profa ii foarte rea si ne da 3 in catalog la 2 exercitii nefacute din tema :o . Sa ne credeti ca astept cu nerabdare orele astea. Le astept mai mult ca altele, atata tot
Sus In jos
MadalinNaruto
Kaigai
Kaigai
MadalinNaruto

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeDum Dec 29 2013, 09:45

ma sa fiu sincer materia mea preferata este matematica nu ca as invata mereu doar ca imi este drag de profesoara si deasta fericit
Sus In jos
Broutin
Kaigai
Kaigai
Broutin

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeVin Feb 07 2014, 23:52

Engleza pot spune că se află în vârful listei, dat fiind că am o profesoară cu care discut şi în afara orelor, deobicei pe messenger, plus că o ajut cu articole pentru revista şcolii. Pe lângă engleză mai este româna, istoria şi psihologia vârstelor. Probabil că anul viitor mă voi îndrăgosti de filosofie.-bine, asta a sunat ciudat- 
Sus In jos
izabela :*
Kaigai
Kaigai
izabela :*

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeSam Feb 08 2014, 00:07

Romana si franceza pentru ca am niste profesori de toata stima cu care vorbim si in timpul liber pe internet dar si pentru ca-mi place sa citesc carti si iubesc partea de filozofie .
Sus In jos
Naruto™
Kaigai
Kaigai
Naruto™

Ryo : -2

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeMier Mar 12 2014, 21:08

Poi mie imi place Informatica,dar si fizica si romana sunt interesante(am niste profesoare super),matematica e frumoasa dar profesoara mea o face sa nu fie:|,sportul cred ca imi place cel mai mult pentru ca ma pot misca liber si pot sa fac ce-mi place.Imi mai place si chimia(nu stiu de ce dar imi place) iar desenul e printre primele:)
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitimeDum Noi 30 2014, 22:44

Logica si mate - wow nu cred ca vorbesc eu. 
Pur si simplu, proful de logica e cam nasol, dar logica e draguta. E interesanta si mi se pare ca toti ar trebui sa stie acele notiuni, chiar si maturi fiind.
Cat despre matematica, o detestam, dar profa e geniala si imi place de mor.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? Icon_minitime

Sus In jos

Care este materia voastra preferata la scoala?
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Scoala-
Mergi direct la: