Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Care este materia voastra preferata la scoala?

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Kazaki
Kaigai
Kaigai

Ryo : 0

Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 30 2014, 23:54

Materiile mele preferate sunt Engleza,Info si Sporul,de ce?
Pentru ca sunt cool
Sus In jos
kosty. xD
Kaigai
Kaigai
kosty. xD

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 01 2014, 09:32

Mie imi plac mai multe , dar cel mai mult imi place la ora de fizica , why? pentru ca pot sa dorm la ora profei fara probleme.
Sus In jos
BogdyRo2
Kaigai
Kaigai
BogdyRo2

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 01 2014, 10:35

Mie imi place Biologia fiidca profa este intelegatoare.
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 01 2014, 13:20

Paaai, daca e s-o luam asa, cel mai mult imi place matematica, algebra in special, la geometrie sunt zob. Nu e singura materie care imi face cu ochiul, dar e singura la care imi place sa particip mereu. Ador si biologia de a-8-a. Profa e roscata rolling on the floor si are niste glume de razi cu lacrimi.
Sus In jos
skiez
Kaigai
Kaigai

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Dec 09 2014, 20:16

Am o singura materie care-mi place in mod special , adica desenul.Inca din clasele primare imi placea desenul , acum sunt la o scoala unde desenul este materia de baza  bucuros
Sus In jos
Chocolate
Kaigai
Kaigai

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Dec 09 2014, 23:30

Funnily enough, cu toate că sunt la un profil de bio-chimie, am o relație love/hate cu biologia--diriga are momente când e nașpa, dar materia e interesantă (presupunând că mă apuc de învățat metabolismul și nu mai stau pe forum, but that's neither here nor there). Chimia o ador, a început să îmi placă într-a unsprezecea, când am făcut compușii cu funcțiuni monovalente. Aldehidele și cetonele le-am adorat, fenolii i-am descurcat, iar aminele mi-au plăcut. Apoi am trecut la compușii biologici, pe care mi-a fost imposibil să nu îi iubesc. They are cute.
Also, îmi place engleza. Profa e ok... ca persoană. Ca profă, e varză, dar ca persoană e super de treabă, plus că mă adoră, pentru că sunt cea mai bună la engleză din clasă, și pentru că îi fac revista (avem o revistă în engleză în liceu, how cool is that?)
Oh, și matematica a început să-mi placă de anul trecut, chiar dacă profa de la clasă e cam nașpa. Profa de la pregătire e absolut genială, își dă doctoratul în analiză, și te face să iubește materia asta. Și da, prefer analiza în locul algebrei, chiar dacă îmi place și asta. Doar că integralele mi se pare super drăguțe și relativ simple.
La polul opus, urăsc româna, pentru că profa mă urăște, fizica, pentru că nu pricep absolut, dar absolut nimic (am înțeles puțin relativitatea, dar suficient cât să iau o notă onorabilă în test), și istoria, pentru că profa e absolut îngrozitoare și nu îmi place cum predă.
Sus In jos
PalarieDePaie
Kaigai
Kaigai
PalarieDePaie

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 28 2014, 23:47

Nu mi-a placut niciodata nici una. Sa zicem informatica, ed. fizica si engleza O_O
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 29 2014, 16:01

Cred ca cel mai mult imi place biologia. E super faina @_@ Dupa biologie e istoria, materia mea de suflet, iar apoi romana. In general imi plac toate materiile, de la toate ai ceva de invatat. ^^
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 18 2015, 19:29

Subiect mutat la subcategoria ''Scoala''.

Haideti, care este materia voastra preferata?
Sus In jos
VastoLorde
Kaigai
Kaigai
VastoLorde

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 18 2015, 19:32

Fiind la profil Bio-Chimie imi place foarte mult biologia , dar urasc chimia fericit) (sunt paralel cu ea)
Sus In jos
VictorDS
Kaigai
Kaigai
VictorDS

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 11 2015, 13:59

Dor limba engleza. Este singura materie la care merg cu placere. Avem o profesoara deschisa la minte cu care putem discuta absolut orice. Suntem 3 in clasa care stiu engleza si mai facem glume rasiste ca sa ne mai amuzam. Nu suntem rasisti, dar sunt anumite stereotipuri despre aceste rase care sunt chiar amuzante. Bineinteles ca doar noi cei 3 le intelegem si profesoara. Este o femeie de la care avem multe de invatat, dar cum a spus chiar ea, si ea are multe de invatat de la noi.
Sus In jos
MississippiKing
Kaigai
Kaigai
MississippiKing

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 11 2015, 14:13

Mie imi place cel mai mult Istoria,multi zic ca e grea dar mie imi place sa aflu ce sa intimplat cu secole in urma.Si imi mai place si Geografia mai ales cand tre' sa trec la tabla si arat tari sau calculez acolo'.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Apr 12 2015, 23:42

Foarte convingatori. Am descoperit recent ca am o legatura fantastica cu chimia, o inteleg din ce in ce mai bine si sunt curioasa sa aflu chestii noi. Insa, raman la topul meu : Bio, istorie si romana. Nu le pot face o ordine, imi sunt toate la fel de dragi.
Sus In jos
VastoLorde
Kaigai
Kaigai
VastoLorde

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Apr 13 2015, 09:23

Si eu am aflat ceva in clasa a X-a , urasc chimia lacrimi
Sus In jos
TbeatZz_
Kaigai
Kaigai
TbeatZz_

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 16 2015, 21:02

Cel mai mult imi place Geografia si Istoria . La istorie sunt destul de bun , imi place sa cunosc despre tot feluri de nimicuri si epopei , s-ar putea zice ca am o inclinatie deosebita spre istorie. La scoala noastra geografia e destul de misto , in primul rand prin faptul ca proful e tanar si ca testele sunt usoare. La BAC putem alege (in Moldova) geografia , ca subiect neprincipal sau cum se zice , si e destul de usoara , deci cred ca merita de invatat umpic pentru a trece BAC-ul mai usor .
Sus In jos
TaniaKro
Kaigai
Kaigai
TaniaKro

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iun 17 2015, 01:30

Engleza si in general iubesc materiile care implica cunostinte lingvistice. But. Geografia ocupa un loc special in sufletul meu, mai mult datorita profesoarei cred, care ne transime ora de ora pasiunea ei si niciodata nu cred ca m-as plictisi s-o ascult, desi nu prea "ofer" feedback orei ei pentru ca mi-e frica sa nu "profanez" informatiile :]]. 
Uhm. Mai indragesc psihologia and...that's enough. ^^
Sus In jos
Allesz
Kaigai
Kaigai
Allesz

Ryo : 3

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 18 2015, 20:51

Istorie
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬

Ryo : 1

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 18 2015, 21:27

Momentan singura materia care am considerat-o interesantăa fost psihologia, pentru ca e foarte interesant sa patrunzi in mediul creatiei umane, in mintea omului. Nu mă înţelegeţi greşit, şi celelalte sunt folositoare, dar mie asta mi-a stârnit interesul.
Sus In jos
Colo-Sensei
Kaigai
Kaigai
Colo-Sensei

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 18 2015, 23:04

Pauza fericit) . Nu stiu Istoria fericit
Sus In jos
PhantomOo
Kaigai
Kaigai
PhantomOo

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 10 2015, 19:42

Mie imi place Biologia, dar pe partea de Anatomie. Urasc partea cu animalele. Sper sa devin doctor intr-o zi xD. Anul asta incep si chimia, sa vad daca imi place si asta. lolz
Sus In jos
xSprite
Kaigai
Kaigai
xSprite

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Sept 11 2015, 13:35

Daca ar fi sa fac un clasament ar fi umm, engleza, romana, istoria.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Care este materia voastra preferata la scoala?   Care este materia voastra preferata la scoala? - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos

Care este materia voastra preferata la scoala?
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Scoala-
Mergi direct la: