Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Poveşti de bază.

In jos 
AutorMesaj
Mk01
Kaigai
Kaigai
Mk01

Ryo : 0

Poveşti de bază. Empty
MesajSubiect: Poveşti de bază.   Poveşti de bază. Icon_minitimeMier Oct 02 2013, 20:18

Peisaj nocturn
Era noapte.Eram singur, eram orb într-o lumină întunecată unde tot ce era clar, era ireal şi imaginar.Văntul  împreună cu frunzele cântau un cântec posomorât dar interesant, în pădure se puteau observa copaci care creşteau din întunericul pământului şi ajungeau cu al lor coronament negru parcă până la lună şi o acopereau aproape complet,printre frunze mai treceau raze de lumină care dispăreau când atingeau eternul întuneric.Păşesc uşor dar nesigur ,îmi era frică că voi cădea în abis,merg şi ajung la un pârâu, sunetul apei se potrivea perfect cu senetele faunei şi muzica florei ,ochii animalelor care apăreau în întuneric păreau nişte beculeţe cu model, toate aceste lucruri formau o atmosferă tristă, înfricoşătoare, dar din care nu aş fi vrut să plec, închid ochii şi ascult atent până nu se mai aude nimic. Deschid ochii şi observ că eram în camera mea , era întuneric aproape total,doar o rază de lumină pătrunde uşor şi temătoare printre perdelele negre şi piere la întâlnirea cu perdeaua de beznă.Mă ridic şi privesc în jur, patul care era deranjat, pătura care era pe jos, îmi privesc mâinile şi observ picăturile de apă care curgeau de pe mine,eram transpirat ,aceste aspecte denotau că avusesem un coşmar, dar nu părea aşa, mai degrabă aş fi avut febră decât un vis urât, îmi ridic privirea până la tavan,care semăna cu un cer negru, fără lună şi fără stele,ca atunci când urmează o furtună,mă îndrept spre uşă cu spaimă, o deschid şi ajung în hol care părea mai mare şi foarte îngust, mă simţeam asfixiat în acea atmosferă închisă şi rece,alerg spre uşa albă care lucea asemenea lunii pline, în timp ce alergam puteam admira perdelele care erau imaculate pănă ajungeau la podeaua neagră ,unde dispăreau într-o răutatea profundă,probabil aveau să devină şi ele negre ca şi coronamentul copacilor.Pătrund pe uşă şi ajung pe scări, lumina treptelor scădea cu fiecare treaptă până ajungeau să fie înghiţite de pământ.Mă uit pe cer şi privesc stelele cum dansau în jurul lunii roşiatice,de parcă ar fi făcut o ceremonie, cobor treptele atent să nu mă împiedic, într-un sfărşit ajung la poartă care acum părea uriaşă şi impunătoare, o deschid usor şi păşesc afară din curte.Plimbându-mă pe strada umedă a unui oraş necunoscut,remarcam clădiri făurite din ură,pe alocuri câte o străduţă unde oamenii străzii dormeau înveliţi în cartoane şi saci de plastic,mai vedeam câteodată un copil neîngrijit scormonind în gunoaie după singura sursp de hrană,anume resturile de mâncare ale oamenilor bogaţi care trăiau în apartamentele din acele clădiri,în scurt timp ajung pe o străduţă ponosită unde gunoaiele şi animalele care trăiesc printre ele erau în elementul lor,la fiecare pas un scârţâit venea de la strada avată cu scânduri putrezite..luna împreună cu stelele nu mai străluceau atât de tare şi de frumos pe această stradă..Nu dură mult şi ajunsei la o intersecţie pustie, unde sunt înconjurat de oamenii străzii, puteam să le observ feţele murdare,hainele rupte şi aproape negre de la pământul de pe străzi,aveau răni adânci pe faţă datorită rozătoarelor care îi vizitau noaptea pentru a-şi lua cina,sau răni provocate de diferite obiecte de care se loveau scormonind în ghenele de gunoi ale unei societăţi contrânse de ură,invidie,lăcomie...O societate căzută în dizgraţie, iar acel oraş împreună cu acei oameni o reprezentau foarte bine,mă uit la cer şi observ că satelitul planetei împreună cu servitoarele sale dispăruseră de pe oceanul negru.Mă simt constrâns dint toate părţile de sentimente de ură,disparare,lăcomie şi invidie,mă simt ca într-un coşciug al diavolului,din care nu puteam să ies.Închid ochii şi văd un întuneric total,nu vroiam să fiu ca ei,chiar nu vroiam...Dintr-o data mă trezesc în patul meu,transpirat dar cu o impresie corectă faţă de ce văzusem,un peisaj nocturn.
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi

Ryo : -3

Poveşti de bază. Empty
MesajSubiect: Re: Poveşti de bază.   Poveşti de bază. Icon_minitimeMier Oct 02 2013, 20:54

Asta e un fic foarte frumos . Inceputul de capteaza . Imi place mai ales inceputul . ''lumina intunecata '' si aici e un lucru frumos , se vede ca sti sa compui . Astept next!
Sus In jos
Dimfuel
Kaigai
Kaigai
Dimfuel

Ryo : 0

Poveşti de bază. Empty
MesajSubiect: Re: Poveşti de bază.   Poveşti de bază. Icon_minitimeSam Oct 26 2013, 15:32

Ficul asta e ceva gen "se face cald ca vine iarna, e posibil pentru ca elementele creatoare creeaza un paradox temporal pentru a asigura o stabilitatea in interior si pentru a explica ce inseamna absolutul in absurd exprimat limitat spre infinit care da acestuia o pronuntare vie si ambigua intr-o natura dubla care nu poate fi simplificata", si apoi ne spui sa nu radem.

In fic n-ai surprins absolut nimic, ceea ce m-a impresionat profund. Ar trebui mutat in categoria RPG, caci chiar daca cica e o poveste, e impresionant de jenanta.
Sus In jos
Continut sponsorizat

Poveşti de bază. Empty
MesajSubiect: Re: Poveşti de bază.   Poveşti de bază. Icon_minitime

Sus In jos

Poveşti de bază.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: