Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Un genin special

In jos 
AutorMesaj
Kabuto
Kaigai
Kaigai
Kabuto

Ryo : 0

Un genin special Empty
MesajSubiect: Un genin special   Un genin special Icon_minitimeJoi Oct 31 2013, 16:23

Heii , asta este primul meu fic , deci as vrea sa-mi da-ti critici constructive . Mersi . Sper sa va placa .

Un genin special

Cap. 1 -----Un test oarecare-----

Ca de obicei , dupa terminarea academiei , geninii sunt fericiti si asteapta sa vada pe cine vor avea ca sensei . Insa , unuia dintre noii genini , nu ii prea pasa cine o sa fie senseiul lui . Numele lui era Daichi . Una dintre cele mai frumoase fete din satul Frunzei isi facu aparitia , numele ei era Kushina .

Kushina: -Hei ,Sakura , uite-l pe tipul ala prost si tacut . Ce bine ca nu suntem in echipa cu el . Cat ghinion au Atsushi si Sayuri .
Sakura: -Da , dar am auzit ca e destul de puternic .
Kushina: -L-as bate cu o mana legata la spate , doar priveste-ma !
Kushina se indrepta spre Daichi furioasa si ...
*BAM* Cand Kushina incerca sa-l loveasca pe Daichi , el se ferii apoi cu usurinta ii puse o piedica .
Kushina: -Ce crezi ca faci prostanacule ?!
Daichi: - Ai incercat sa ma ataci .
Kushina: Asteapta numai si-o sa vezi cum iti fac fata vanata !
*BUM* Kushina cazu din nou.
Daichi: - Proast-o , esti doar o fata mica si idioata ! Nu mai incerca ! E in zadar , nu ai destula putere !
Kushina: Ce spui nenorocitule ?!
Fratele mai mare ,al Kushinei , care era un Jonin , isi facu aparitia si o vazu pe sora ei mai mica pe jos si pe Daichi tipand la ea . De indata fratele Kushinei aparu in spatele lui Daichi si incerca sa-i puna cutitul la gat lui Daichi , dar imediat cum il simtii , Daichi se lasa in jos , apoi dintr-o data Daichi facu o tehnica cu care facu o gaura de 4-5 metri cu fratele Kushinei , tehnica era o sursa galbena de energie adunata in mana stanga . Daichi nu-i daduse un nume . Dar parea o tehnica de rang A , perfectionata ajungand o tehnica de rang S .
Kushina: - Tuuu ! Nenorocitule , mi-ai omorat fratele !
Daichi: - Nu e mort , o satpamana de repaus ii va prinde bine...
Numai decat Hokagele isi facu aparitia .
Hokage: - Ce naiba ?! Cine a facut asta ?!
Kushina: - NENOROCITUL ASTA DE GENIN !
Hokagele era surprins ca un proaspat genin reusii sa puna la pamant un Jonin , si sa faca si o gaura imensa cu el in pamant .
Hokage: - Tu , geninule , cheama-ti partenerii !
Daichi ii chema imediat pe Atsushi si pe Sayuri . Nu stiau nimic despre ce vroia Hokagele .
Hokage: - Vreau sa va testez si voua puterile , sa vad daca sunteti demni de a primii unul dintre cei mai buni sensei , sau daca doar Daichi e in stare de-ai face fata antrenamentului dat de el .
Lui Atsuhi nu i se cunosteau adevaratele puteri , toata lumea credea ca e doar un simplu genin , dar nu peste mult timp , hokagele fu primul care aflase ca Atsuhi este ultimul supravietuitor din clanul Aburame , legendarii stapani ai insectelor . Atsuhi parea demn de a purta numele Aburame , si il lasase pe Hokage surprins . Atsushi si Daichi erau ca si trecuti , urma sa aiba cel mai puternic sensei din Satul Frunzei .
Era randul lui Sayuri , despre ea se stia ca are o putere extraordinara , Sayuri lucra din greu sa-l impresioneze pe Hokage , si in cele din urma reusii dand un pumn in podea si daramand 4 cladiri din jurul ei . Cei trei genini erau pregatiti sa afle cine era senseiul lor . Senseiul lor se numea Aoi , era un papusar legendar , de care se temeau toti din saturile rivale , dar pe dianuntru era o fire blanda .
Sayuri: - Nu-mi vine sa cred ca Aoi va fi senseiul nostru !
Daichi: -Deci vom incepe prin misiuni sau antrenament ? Sau o sa ne testezi si tu ?
Aoi: - Daichi nu ? Am auzit ca l-ai batut pe Daisuke , fratele Kushinei de ai facut o gaura de 5 metrii in pamant , in doar cateva secunde , as fi vrut sa fiu martor .

Va urma ...
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

Un genin special Empty
MesajSubiect: Re: Un genin special   Un genin special Icon_minitimeVin Noi 01 2013, 18:43

Bună seara. O să mă rezum puţin, scriindu-ţi pe-un plan mai restrâns unde greşeşti. În primul rând, niciodată, indiferent de situaţie, nu se pune ''Cutărică: -Nanana'', e inestetic. Se face ceva gen:

Ana îl loveşte pe Dorel. Dorel sare nervos în picioare, apucând cu patimă mătura şi dându-i una peste ceafă Anei, care în urma izbucnirii neaşteptate şi bruşte, se trânteşte la pământ prefăcându-se c-a leşinat. 
- Să mă mai loveşti vreodată, tu femeie! spune Dorel dându-şi cu spray în cap pentru a fi badass. 

Înţelegi ideea, aşa-i? În acest fel integrezi frumos şi descrierea şi naraţiunea. Tu nu descriere, tu nu figuri de stil, tu nu sentimente transmise cititorului, tu nu aspect atractiv. Asta pe scurt. În al doilea rând, pentru estetică, pui blanc după virgulă şi punct, iar titlul se pune la centrul paginii. Aştept următorul capitol, pentru a te corecta cum trebuie. 

P.S: Se scrie ''proasto'', nu ''proast-o''. Substantiv în cazul vocativ îmbibat fără voia lui c-o cratimă părăsită. 
Sus In jos
Debb
Kaigai
Kaigai
Debb

Ryo : 0

Un genin special Empty
MesajSubiect: Re: Un genin special   Un genin special Icon_minitimeVin Noi 01 2013, 23:11

Ceea ce a uitat Keira sa spuna este ca actiunea povestii tale este mult mult prea grabita. Redu din dialog si baga mai multa descriere, dar nu din aceea monotona, care sa oboseasca cititorul. Descrierea face ca actiunea sa curga mult mai lin, precum si naratiunea. Povesteste cum se intampla faptele si descrie sentimentele, are un imapct mai mare. 
      Mi-a deranjat "ochile mele" o fraza:
            "  De indata fratele Kushinei aparu in spatele lui Daichi si incerca sa-i puna cutitul la gat lui Daichi , dar imediat cum il simtii , Daichi se lasa in jos , apoi dintr-o data Daichi facu o tehnica cu care facu o gaura de 4-5 metri cu fratele Kushinei , tehnica era o sursa galbena de energie adunata in mana stanga . "
      Ai scris numele lui Daichi de 4 ori, da aiurea si se pierde ideea spre final.

Astept next si sper sa ne asculti sfaturile.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

Un genin special Empty
MesajSubiect: Re: Un genin special   Un genin special Icon_minitimeJoi Ian 09 2014, 16:56

Fic închis, utilizatorul are ban.
Sus In jos
Continut sponsorizat

Un genin special Empty
MesajSubiect: Re: Un genin special   Un genin special Icon_minitime

Sus In jos

Un genin special
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: