Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Concurs desen ^^

In jos 
+6
Mk01
BestFox
Constantin
Shinigami
Haruki-chan
Katoka-chan
10 participanți
AutorMesaj
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan


Ryo : 0
Likes : 39

Concurs desen ^^ Empty
MesajSubiect: Concurs desen ^^   Concurs desen ^^ Icon_minitimeJoi Dec 19 2013, 15:31

Nume: Concurs Desen
Tema: Craciunul ;~; Ohhh ce dragut :x Shini tre sa fie mai sentimental ;~; Deci Craciunul ^^
Durata: Postat creatii - 19/12/2013 - 23/12/2013/ 12:00. Votat - 23/12/2013 - 30/12/2013
Membri:
Shinigami
Katoka
Juriu:
Tot forumul.

Voturile neargumentate nu se iau in considerare!
Sus In jos
Haruki-chan
Kaigai
Kaigai
Haruki-chan


Ryo : 0
Likes : 0

Concurs desen ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Concurs desen ^^   Concurs desen ^^ Icon_minitimeSam Dec 21 2013, 20:05

Scuze,dar nu am inteles Limba scoasa Cei doi mentionati mai sus la membri sunt concurenti ?  Nedumerit?_??:
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Concurs desen ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Concurs desen ^^   Concurs desen ^^ Icon_minitimeSam Dec 21 2013, 22:17

da, si nu se accepta alti concurenti,decat cei mentionati anterior !
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Concurs desen ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Concurs desen ^^   Concurs desen ^^ Icon_minitimeJoi Dec 26 2013, 16:27

1.
Spoiler:

2.
Spoiler:
Sus In jos
Constantin
Kaigai
Kaigai
Constantin


Ryo : 0
Likes : 3

Concurs desen ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Concurs desen ^^   Concurs desen ^^ Icon_minitimeJoi Dec 26 2013, 16:51

Având în vedere ipotenuza euclidiană în lamura para-sinusoidală și împărțit la brânză, sunt de părere că prima excelează în mai multe perspective. Mesajul transmis este mult mai direct și formează supape intelectuale la nivel psihosomatic putând să îți cutreiere și cel mai adânc colț al inimii subconștientizat reflectându-ți o realitate nihilistă și interbelică cu al său scop de a te feri de râzboiul spiritual ce urmează - transformând fapte diverse în realitatea pur covârșitoare.

No shit. O votez pe prima.
Sus In jos
BestFox
Kaigai
Kaigai
BestFox


Ryo : 0
Likes : 0

Concurs desen ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Concurs desen ^^   Concurs desen ^^ Icon_minitimeJoi Dec 26 2013, 17:02

Parerea mea este ca primul desen are un farmec simplu dar al doilea castiga clar .Cel mai mult imi place cum sunt realizate mainile ( PERFECTE ) . Va pwpa foxy :>
Sus In jos
Mk01
Kaigai
Kaigai
Mk01


Ryo : 0
Likes : 0

Concurs desen ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Concurs desen ^^   Concurs desen ^^ Icon_minitimeVin Dec 27 2013, 16:39

Votez 1.Îmi plac oamenii de zăpadă.
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

Concurs desen ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Concurs desen ^^   Concurs desen ^^ Icon_minitimeVin Dec 27 2013, 16:42

Imi place primul pentru mesajul clar, iar al doilea pentru tehnica.

Votul meu merge la al 2-lea
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Concurs desen ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Concurs desen ^^   Concurs desen ^^ Icon_minitimeDum Dec 29 2013, 16:37

Primul desen denota o latura copilareasca , care abia a inceput primii pasi in lume , al doilea desen denota esenta acestei sarbatori, adica nasterea Mantuitorului , deci daca ar fi sa aleg , ar fi al doilea pentru ca asta inseamna pentru mine craciunu , adica Nasterea Domnului
Sus In jos
Christian Carter
Kaigai
Kaigai
Christian Carter


Ryo : -5
Likes : 0

Concurs desen ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Concurs desen ^^   Concurs desen ^^ Icon_minitimeDum Dec 29 2013, 17:47

Votez v2, dupa parerea mea, nasterea lui Iisus Hristos reprezinta adevaratul spirit al Craciunului.
Sus In jos
Siraxta
Kaigai
Kaigai
Siraxta


Ryo : 0
Likes : 17

Concurs desen ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Concurs desen ^^   Concurs desen ^^ Icon_minitimeDum Dec 29 2013, 19:05

Votul meu merge spre a doua lucrare. 
În primul rând deoarece Crăciunul, în sine, reprezintă nașterea pruncului Iisus Hristos. E o perioadă scăldată în iubire, fericire şi credință. Tema concursului fiind Crăciunul, ambele desene trebuiau să capteze esența acestuia pe cât de mult posibil. Primul desen are un minus din acest punct de vedere, fiind doar o lucrare superficială, neavând prezent nici măcar un element care să amintească de Crăciun, pe când al doilea reușește să capteze foarte bine credința, milostenia şi apropierea faţă de alte persoane, caracteristice acestei perioade, în deosebi prin expresia facială
În al doilea rând, primul desen nu numai că e prost realizat, dar are și un aer pueril, zeflemitor, parcă singurul scop al acestuia fiind acela de a râde silenţios de această perioadă a anului, denotând faptul că nu e nimic serios legat de Crăciun. Cealaltă lucrare este bine realizată, fiind foarte ușor de observat faptul că s-a depus muncă în realizarea ei. 
Diferența dintre cele două e enormă, iar eu cred că am spus mai mult decât suficient, punând in evidență ceea ce era deja evident.
P.S: îmi place, totuși, fața omului de zăpadă mare.
Sus In jos
UzumakiFlorin
Kaigai
Kaigai
UzumakiFlorin


Ryo : 0
Likes : 0

Concurs desen ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Concurs desen ^^   Concurs desen ^^ Icon_minitimeLun Dec 30 2013, 10:36

Votez primul desen pentru ca arata mai mult a craciun fericit
Sus In jos
Continut sponsorizat





Concurs desen ^^ Empty
MesajSubiect: Re: Concurs desen ^^   Concurs desen ^^ Icon_minitime

Sus In jos
 
Concurs desen ^^
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Concurs de desen
» Proba II: Desen sau PS
» Battle desen
» Desen battle

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Concursuri :: Arhivă Concursuri & Event-uri-
Mergi direct la: