Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Scrisoare

In jos 
AutorMesaj
Constantin
Kaigai
Kaigai
Constantin

Ryo : 0

Scrisoare Empty
MesajSubiect: Scrisoare   Scrisoare Icon_minitimeVin Feb 14 2014, 14:55

Îmi place să mă mândresc pe interior cu relațiile stabile cu prietenii. Mi se pare o forță uimitoare să poți să reziști într-o amiciție în care nu cunoști trecutul unei persoane și totul se bazează pe socializare. Când cunoști trecutul, etapele prin care a trecut o persoană, să ajungi la un moment în care să stai un an cu o persoană și să ai încredere din ce în ce mai mare în el, să îl înțelegi din ce în ce mai bine, chestia asta nu e doar o prietenie stabilă, e o fericire și pace comună. Este o chestie greu de obținut, mai ales pe internet.
Vreau să le mulțumesc mult persoanelor cu care mi-am ocupat timpul:
Constantin (DragoMuseveni), din care a mea prietenie cu el a început din țărână și a trecut printr-un vulcan și a păstrat prietenia. Ești o persoană foarte puternică, amice!
Teck (NixXD), cel ce mi-a oferit o clară viziune a încrederii într-o persoană; În plus de asta, nu am văzut foarte multe persoane calme ca și el! Serios acum, mai de mult, nu numai că nu îl cunoșteam bine, însă păream să dețin o scepticie extrem de mare în ales prieteni și se pare că în orice caz deja decădeam, căci greșeam... el, când i-am pus problema în față și am început să discut cu el, mi-a replicat "Ești mult mai prietenos decât credeam".
Alexandra (Broutin)... cu care am o poveste foarte lungă în care am învățat cu exactitate opusul sensului "stabilitate" sau "control" și deși în momentul de față nu ar mai fi trebuit să vorbească cu mine, mi-a acordat și a cincea și a șasea șansă și mi-a demonstrat ce înseamnă sentimente naturale.
Nicu (Hatred, urât nickname totuși) care trece într-o perioadă prin care am trecut și eu, și când îmi văd trecutul în el încerc, când pot, să îi dau sfaturi. Nicu, deși nu pare, este extrem de sincer cu sine, dorește ajutor și îmi place să-i dau ajutor. Este un exemplu foarte bun că "nu trebuie să stai pe loc, ci să construiești".
Lucrurile prin care am trecut m-au făcut mai puternic pe plan emoțional, și după cum vedeți, am exemple foarte puternice după care să mă iau. Nu am să mint că în ziua de azi gândesc de bine și de fericire numai din cauza celor care mi-au dat speranța și mi-au arătat că se poate, iar voi sunteți cu siguranță într-o listă de asemenea oameni. Și voi continua să aflu tot mai multe despre voi cu ocazia voastră, părțile ascunse - ceea ce ar fi minunat, dacă un om iubește toate părțile din cineva și descoperă o parte pe care nu o știa, atunci are mai mult de iubit. Sper să țină relația.

Pentru Drago, Teck, Alexandra și Nicu!
Sus In jos

Scrisoare
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Arhivă Importantă :: Concurs Valentines' Day-
Mergi direct la: