Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 New Generation [Remake]

In jos 
+3
Constantin
Damaris
RedKo
7 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
RedKo
Kaigai
Kaigai
RedKo


Ryo : 0
Likes : -7

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeSam Mar 15 2014, 12:13

Nu stiu daca va mai amintiti de primul meu fic, New Generation, dar m-am gandit sa il rescriu, mai bun. Pentru inceput, am nevoie de voi. De imaginatia voastra. Am nevoie de un personaj principal masculin, un frate/sora a personajului principal. A da si mai am nevoie si de un personaj feminin. Daca aveti idei, lasati un com. Voi alege pe cele mai bune idei care v-or aparea in fic. Si am primit aprobarea pentru al doilea fic.

Nume:
Caracteristici(infatisare):
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeSam Mar 15 2014, 12:22

Nume: Elizabeth Carter
Caracteristici(infatisare): Roscata, ochii albastrii, scunda. Si pentru ca ma simt mai spesal, vreau sa-ti spun ca vreau sa fiu amuzanta, chiar daca tu ai cerut aspect fizic. 
Asa, cat despre idei, am cu tonele. Pentru asta intrii pe mess. 
Bineinteles ca-mi aduc aminte de primul tau fic, eram fanul numarul 1! b-) 
Sus In jos
Constantin
Kaigai
Kaigai
Constantin


Ryo : 0
Likes : 3

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeSam Mar 15 2014, 14:57

Vreau sa [fiu] un personaj de poveste.
Fii inventiv cu personajul meu, conturează-l tu. Limba scoasa
Sus In jos
RedKo
Kaigai
Kaigai
RedKo


Ryo : 0
Likes : -7

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeDum Mar 16 2014, 16:05

Sa vedem. Deja stiu cum va voi baga in fic. 



New Generation
                               


Multe s-au intamplat dupa incheierea ultimului mare razboi ninja. Dupa moarte celui de al sase-lea Hokage, o noua era avea sa apara in Konoha. Era lui Mix. Al sase-lea Hokage. Insa, povestea nu incepe in Konoha, nu, nu. Povestea incepe cand un simplu copil din Kumogakure ramane orfan la opt ani. Singur pe lume, acesta a incercat sa supravietuiasca. Pe fiecare noapte, isi vizita vechea casa. Pana intr-o noapte, Akai gaseste o treapta sub-terana. Acolo, avea sa afle ca, familia lui, era un clan raspandit prin toata lumea. Clanul fiind raspandit, combinandu-se cu alte clanuri, unica abilitate a clanului, o abilitate puternica, avea sa prospere. Din acea zi, Akai s-a decis sa devina un ninja, cel mai bun ninja. Timp de sase ani a fost antrenat de un batran ninja, invatand cateva tehnici dar si lupta corp la corp. Insa, intr-o zi, batranul murise, nu inainte sa ii dea lui Akai un medalion care semnifica iubirea batranului fata de baiat. Ciudat este faptul ca, Akai nu a plans. A zambit, o singura lacrima cazandu-i pe obrazul fin. Akai, hotarat sa isi continue calea, ramane in oras, primind un apartament de la Raikage.


Capitolul I


O alta zi se scurse prea repede pentru a invata ceva. Vara, anotimpul caldurii. Seara, insa, vantul mai castiga teren. La ora asta ar trebuii sa fiu acasa, insa sunt pe terenul de antrenament, exersandu-mi taijutsul, vantul batand lin, dandu-i ragaz de a se deranja parului meu negru. O voce ragusita de barbat imi disturba procesul meu de antrenament. Erau doar infractorii satului. Ma opers din antrenament o clipa, doar pentru a ma intoarce la tipi, intrebandu-i politicos ce doresc. Acestia incep sa rada, astfel, unul dintre ei scoate ceva ce pare a fi un cutit. Tipul alearga spre mine, incercand sa imi provoace daune spre abdomen. Dar, in ultima clipa, eu ii dau cu palma peste brat, abadandu-si atacul de la tinta, criminalul intorcandu-se 180 de grade, ii dau cu piciorul in fund, facandu-l sa cada, luandu-i cutitul. 
-Nu vreau sa va fac probleme.
Al doilea, evident iritat de aroganta mea, alearfa si acesta aleatoriu spre mine, astfel, apuc sa ii dau un pumn in burta, aplecandu-se de durere, il rind de spate, invartindu-ma de cateva ori cu el, il arunc in celalat. Imi pun mainile in buzunar si le multumesc ca m-au ajutat cu antrenamentul. Incep sa merg cu capul in guler. O voce ma face sa ma opresc. Ma intorc si...

Sper ca v-a placut pentru primul capitol. Stiu ca e mic, dar, deabi am venit de la tara. Urmatorul o sa fie mai mare...cred. O sa il postez maine, asa ca fiti pe faza.
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeDum Mar 16 2014, 16:43

rolling on the floor ce ingamfat esti. Pui mainile in buzunar de parca tocmai ai terminat de mancat niste jeleuri, nu sa bati niste dubiosi. Macar le-ai dat ce merita.
De criticat, nu te critic, tot ce-ti spun e ca nu scrii grozav, dar ai niste idei misto. Mai bine citesc ceva scris astfel si care sa fie interesant decat invers. 
Ma intreb de asemenea cine o mai fi acel cineva care te-a  oprit. Cum isi permite? Nţţ, nţţţ. 
Aştept următorul capitol. 
Imi place ca n-ai renuntat la latura ta sadica. Cutite, batai, ficurile mele preferate. 
Sus In jos
RedKo
Kaigai
Kaigai
RedKo


Ryo : 0
Likes : -7

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeDum Mar 16 2014, 17:54

N-am ce face, asa ca pun azi capitolul II.


New Generation
     Capitolul II




Nu inteleg de ce m-au trimis tocmai pe mine ca sa iau un pergament de la ingamfatul de Raikage. Stiu, am fost cu el o data, dar am descoperit ca era doar un ingamfat. Tocmai am ajuns in oras, dandu-mi parul roscat lung de pe fata. Doar simpla idee de al vedea pe maretul si incredibilul Raikage ma face sa vars. Dar, ca o doamna ce sunt, nu am degand sa vomit in oras. Cu mersul meu lasciv, intru in orasul aglumerat. Este aglumerat chiar daca este aproape miezul noptii. Incep sa merg putin derutata dar totusi putin lasciv prin oras. Incerc sa imi acopar chipul dezorientat. Nu stiam unde merg sau unde sunt. Stiam doar un singur lucru: nu vreau sa il vad pe tipul ala. Din gand in gand, ma iau dupa instinct, trezindu-ma ca ajung intr-un parc, unde un pusti batea niste tipi. Frumoase miscari pentru un copil. Raman ascunsa sa vad cum decurg lucrurile. Intr-un sfarsit, plictisita sa ma uit la unghiile mele fabuloase, observ cum totul se terminase. Tipul are talent. Acesta incepe sa plece, astfel, il urmaresc. Saturata de atata urmarire, imi pun o mana in sold, suav, spunandu-i:
-Ai ceva talent, pustiule.Acesta se opreste brusc, intorcandu-se usor. Ii pot observa astfel fata aroganta. Ma enerveaza astfel de oameni. Trebuie sa ii scot increderea din el. Ma aproprii usor de el, acesta, cu o voce enervant de superioara, ma intreaba sfidator:
-De cand ma urmaresti? Nu ii raspund. Ajung la el si il iau usor de urechi, cand observ ca este aproape la fel de inalt ca mine. Am doua zeci de ani, cum sa fiu asa de scunda. Trec peste acest impas, spunandu-i matern:
-Ar trebuii sa ai mai multa grija. Vizibil enervat, pustiul isi scoate repede o mana din buzunar, dand sa ma atace. Dar nici eu nu m-am nascut de ieri. Ii prin mana si i-o pun la spate, devenind foarte serioasa, ceva nou pentru atitudinea mea copilareasca.
-Eu nu sunt ei. Daca nu esti cuminte, iti rup mana. I-am scos fumurile de baiat rau din cap. Imi dau seama pentru ca incepe sa se zbata ca pestele pe uscat. Ii dau drumul. Imi vine deodata o idee. Tipul tre sa stie unde se afla biroul Raikagelui, nu?
-Uite, eu m-am pierdut si trebuie neaparat sa ajung la Raikage, ma poti ajuta? Dupa multe rugaminti, baiatul accepta, dand ochii peste cap si pufaind. Ma iau dupa el. Nu scotea nici un sunet. E destul de tacut tipul asta. Stai...tacut, arogant, parca ar fi o alta varianta a lui Sasuke. Sasuke si Naruto, cei doi eroi ai lumii care au murit de mult. Spar gheata, prezentindu-ma elegant, numele meu fiind Elizabeth Carter. Sec, imi raspunde:
-Akai. Nu inteleg ce-i cu tipul asta. Intr-un sfarsit ajungem. Imi dau seama ca am ajuns datorita faptului ca acesta s-a oprit. Intru, urc scarile si bat la usa. Stau cateva secunde. Plictisita de asteptat, intru. Marele Raikage se giugiulea cu asistenta sa. Cum vad acesta scena oribila, imi dau una peste frunte, dregandu-mi vocea. Acesta ma observa, facandu-i semn asistentei sa plece. Ajung in fata biroului lui si ii spun sec, foarte sec.
-Am venit dupa pergament. Eu vin dupa pergament iar acesta incearca sa se dea la mine. Tipiic. Ma uit naucitor la el. Acesta se opreste din avansuri, dandu-mi pergamentul. Urasc sa ii vad moaca pervers. Nu inteleg cum a ajuns el Raikage.
-Elizabeth...de ce nu mai stai cateva zile? Drumul a fost lung si sunt sigur ca ai avut multe obstacole.
-Inca mai folosesti globul ala de vizoalizare? Bine, stau. Acestea fiind spuse, ies rapind din incapere. Cobor scarile si deschid usa care ducea afara. Surprinzator, il vad pe Akai cum statea in acelasi loc.
-Vreau sa ma antrenezi!
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeDum Mar 16 2014, 18:31

Si eu o sa fiu atat de draguta cat sa-l antrenez, nu? 
fericit) AM FOST CU RAIKAGELE? Fratele meleu, Chris, te-ai dilit? De unde atata valoare? 
Unghiutilii mele fabuloase! Eu chiar fac asta cand ma plictisesc. 
Imi place despre Akai. E cool.
Sus In jos
RedKo
Kaigai
Kaigai
RedKo


Ryo : 0
Likes : -7

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeLun Mar 17 2014, 19:20

New Generation
     Cap III






Tot nu imi vine sa cred cum tipa asta din Konoha m-a putut imobiliza asa de usor. Poate...inca mai am de invatat. Poate ma invata ea. Vantul incepu sa bata din ce in ce mai tare, astfel, acesta ma obliga sa tremur. Ce o face, nu mai vine? Observ dardiind ca usa se deschide. Apar in fata ei si ii comand sa ma antreneze. Acesta, nervoasa, atacandu-ma furios din priviri, raspunde un nu raspicat. In secunda doi, acesta dispare de langa mine. Pe fata imi apare un zambet diabolic, ochii fiind tintiti spre iesirea orasului iar auzul bine dezvoltat, incereca sa ii auda pasii. Imi dau seama usor in ce directie se indreapta. Sar pe acoperisul unui magazin din apropriere, sarind din acoperisi in acoperisi. Era sa si cad printr-un acoperisi. Noroc ca am sarit repede inainte sa il rup. Incep sa o vad mai bine, semn ca ma aproprii de ea. Din spate, fac sigilile pentru bila de electricitate. Ciudata tehnica, nu? Pai, e ca bila de foc, numai ca este de electricitate si are caracteristici diferite, plus ca este mai puternica. Cum spuneam, bila uriasa de electricitate, tinteste spre ea, la contact, paralizand-o. Insa, bila mai avea putin si isi lovea tinta, insa, fata dispare imediat. Ma opresc pentru a o cauta cu privirea. Insa, in cateva secunde simnt o durere in spate. Imi daduse o lovitura din spate, apoi aparuse repede in fata, lovindu-ma cu genunchiul in burta, aruncandu-ma in aer. Insa, nici eu nu m-am nascut de ieri, astfel, arunc un kunai exploziv pe acoperisi, distrugandu-l. Acesta cade in magazinul cu acoperisul distrus. Aterizez pe alt acoperisi, astfel intu in magazie cautand-o rin ruine. Ma uit peste tot, dar nu gasesc nimic. Simnt un vanticel. Sclipesc si simnt lama ruginita la gat. Era fata cu kunai-ul la gat. O prezint ca fiind fata, deoarece nu i-am retinut numele. Acesta, cu o voce triumfatoara si copilaroasa, ma anunta ca a castigat mica noastra lupta. Ii arat prin un zambet arogant ca lupta nu se terminase pentru ca, inainte sa cobor imi facuse-m o clona. Defapt, ea prinsese acea clona, eu iesind de dupa niste blani, incercand sa o atac cu pumnul meu electric, insa, acesta se intoarce cu tot cu clona, lovind clona, acesta dispare dar dispare o data cu Elizabeth. Mi-am amintit cum o cheama. Sa continuam sa va spun cum iau bataie? Nu, deoarece nu vreau sa ma fac de ras din primele randuri. Sa spunem ca dupa multe lovituri de la fata, raman lat pe o blana.


Tipul asta nu stie cand sa renunte. Insa, are o strategie destul de bunicica. Poate o sa il duc in Konoha, astfel v-a deveni un ninja folositor satului. Il i-au in brate, observand ca este cam greu. Ies din magazia distrusa, bucuroasa ca asta o sa il enerveze pe Roy. Din inamplare, am aflat unde locuieste. Am intrebat pe toata lumea. Ajung la el la apartament si il pun pe pat, eu dormind pe podea, desigur nu era confortabil. Ziua rasare repede, trezindu-ma. Fac niste exercitii de incalzire. Intre timp, pustiul se trezeste ingrozit. Incepe sa strige haotic: "Cum? Am dormit cu ea? Oare ce am facut noaptea trecuta? Nu se poate, nu se poate!" ii dau nervoasa un pumn in cap, tipand la el. Il informez drastic ca v-a veni cu mine in Konohagakure. Nu era deloc revoltat de plecarea sa. Poate doar putin nervos pentru ca a luat bataie de la o fata. Ca o mama, ii pun mana in cap ciufulind-ul putin.

-Imi poti spune...sora.
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeLun Mar 17 2014, 20:31

ADOR SA CIUFULESC BAIETII. Asa, lasand asta, vocea mea e foarte matura si serioasa si da [-( . Rupe. Hai ma, cum o nimeresti, frate? 
Asa, cat despre asta, ma simt asa de like a boss. 
Lasand la o parte ca sunt mandra ca ai reusit sa ghicesti chestii, indiferent de cine sunt personajele, imi place ideea. Deci frate, LUPTE  ! Cum sa nu-ti placa asa ceva? Imposibil, fratica. 
Imi place ca nu te-ai facut pe tine un personaj perfect. Nu exista asa ceva si e foarte bine, ai nimerit-o. Zic ca ai nimerit-o pentru ca nu ai facut-o cu intentie. 
Imi place ca isi paraseste satul de origine pentru antrenament. E ceva ce nu multi ar face. 
Astept urmatorul capitol, ideile sufletelor tinere de scriitori sunt cele mai adorabile.
Sus In jos
Constantin
Kaigai
Kaigai
Constantin


Ryo : 0
Likes : 3

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeLun Mar 17 2014, 21:08

Hei, dar am un fel de întrebare. Sunt eu oare Akai?
Sus In jos
RedKo
Kaigai
Kaigai
RedKo


Ryo : 0
Likes : -7

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeSam Mar 22 2014, 15:49

New Generation
           Cap IV




Intuneric...aici e intuneric...deschide usor ochii mei rosii si vad in fata mea capacul de la sicriu care, pe dinauntru era scris ceva: Adio, nu vei mai putea face rau. Zambesc usor la aceste cuvinte spuse de al sasele Hogake. Saracul Naruto...el a crezut ca m-a invins atunci, insa, ma pusesem doar intr-o stare de hibernare, in care, anii nu puteau trece peste mine. Singurul defect era ca ma voi trezi peste fix 102 ani in aceasi zi. Acesta este ziua in care voi renaste si voi face ca raul sa renasca o data cu mine. La 6 km in pamant, ma aflu eu inchis in acest sicriu. Doar cu o atingere, fac scrum capacul sicriului. Ies din acesta si oberv...mi-au facut un mormant deosebit se pare. E cam mic pentru mine. Doar o incapere sub terana de 5 pe 4. Ridic usor mana in sus, astfel, raza neagra trece prin pamant, facand o gaura uriasa, astfel, portiunea de pamant pe care stateam ma ridica rapind sus, acoperind tuneleul. Soarele imi cam deranja usor ochii, plus ca parul alb si scurt imi era plin de pamant. Pentru a ma odihni, ma asez pe pufoasa iarba, razmandu-ma de un copac, inchizand ochii.


-Nu! Nu, nu il poti lua pe Akai cu tine! Asta e cea ce aud din inauntru biroului Kage-lui, desigur, placandu-mi sa ascult pe la usi. Cei doi mai aveau putin si se luau la batatie. Chiar sunt asa special? Deodata se auzi linistea cutremurataoare. Cum aud pasii care veneau spre usa, ma dau repede de lanaga ea. Usa se deschide zgomotos, Elizabeth cu un zambet larg pe fata imi spune sa imi fac bagajele. Dupa terminarea actiunii mentinate mai sus, porinm agale spre iesire din sat. Linistea era apasatoare dar totusi frumos conturata. Totul mersese bine pana cand ajunsesem la intreara padurii, unde, doi ninja notorii vor sa ne atace. Vroiam sa ma ocup eu de ei, insa, fata se ofera, astfel, privesc uimit cum doar intr-o secunda, fata ajunge in spatele unuia dintre ninja. Elizabeth doar ii da un bubarnac in ceafa, aruncandu-l cu viteza spre mine, din instinct ii dau un genunchi in fata, aruncandu-l la cativa metrii. Uimirea mea nu se termina pentru ca fata, doar cu dosu palmii ii da celuilant tip doar o palma, aruncandu-l in trei copaci.
-Sa imi amintesti sa nu te enervez nici o data.
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeSam Mar 22 2014, 17:22

fericit)) MAMA CE BUCATA. Parca am primit eu lovitura aia si am zburat prin copaci. Auch, auch.
M-am certat cu Raikagele? Si am si castigat cearta? Ce femeie cu gura mare sunt. 
Sunt curioasa cine e tipul batran de 102 + cati ani avea pe atunci. SI MAI ALES CE O SA FACA EL. Eu si Akai o sa ne batem cu el? o.o o sa murim? 
Capitol scurt. Pramatie egoista ce esti ! :-L 
urmatorul ar face bine sa fie dublu. 
Poopaye ! ;3
Sus In jos
RedKo
Kaigai
Kaigai
RedKo


Ryo : 0
Likes : -7

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeMier Apr 02 2014, 20:30

Hei lume, nu am mai pus capitol nou de muuuult, am sa incerc sa il pun sambata sau duminica LoL
Sus In jos
CarinaObitofan
Kaigai
Kaigai
CarinaObitofan


Ryo : 0
Likes : 0

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeMier Apr 02 2014, 20:39

Este foarte interesant ficul fericit
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeMier Apr 02 2014, 20:51

Bine. Atunci ai face bine sa fie sambata. Sa-ti fie rusine pentru fapta ta. Eu as fi vrut sa mai postezi. Du-te la coltul rusinii! 
Asa. Acum voi astepta cumintica capitolul. fericit 
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeMier Apr 02 2014, 20:58

CarinaKakashiH a scris:
Este foarte interesant ficul fericit
Un comentariu la categoria "Fan zone" trebuie să aibă minim zece cuvinte.



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
RedKo
Kaigai
Kaigai
RedKo


Ryo : 0
Likes : -7

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeJoi Apr 10 2014, 12:19

Ann, nu ma omora ca nu m-am tinut de promisiune LoL dar fac o alta promisiune, am sa incerc sa postez maine sau poimaine noul capitol LoL
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeJoi Apr 10 2014, 12:33

Chiar ieri m-am uitat pe aici si imi venea sa te strang de gat. Adu mai repede capitolul ala ! 
Sus In jos
RedKo
Kaigai
Kaigai
RedKo


Ryo : 0
Likes : -7

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeVin Apr 11 2014, 19:14

New Generation
           Cap. V


In timp ce lenevea pe birou, lipsit de orice scrupule, dulcele nostru Raikgae se odihnea dupa noaptea de "burlacie" pe care o are in fiecare noapte. Insa, siesta sa nu dureaza mult, deoarece conexiunea diavol-inger se activeaza. Inainte ca Naruto sa moara, a conectat mintile celor 5 kage cu mormantul in care se afla Afari, demonul alb. Raikagele sari inspaimantat din scaunul sau si porni imediat prin padure, cu gandul ca frumoasa Ann putea fii ranita.

Aproape de cei doi drumeti, langa un copac, demonul alb absorbea toata viata din pamant pentru a se reincarca. Odata ce termina, se ridica si incepe sa mearga a gale prin padure. Elizabeth si noul sau ucenic, mai aveau un pic si ieseau din padure. Elizabeth, deoadata se opreste brusc si ii spune ca aici v-a fi locul in care se v-a antrena cu el pentru prima oara. Akai isi da jos ghiozdanul si se pune in pozitie de lupta. Insa, nici nu apuca pentru ca Elizabeth e deja in spatele lui. Acesta anticipeaza, din intoarcere incercand sa ii da un pumn in burta. Dar, Elizabeth ii blocheaza atacul, dandu-se in spate. Akai, se aproprie vigilent, sarind in maini, apoi din maini sare si o ataca cu piciorul stang spre cap. Elizabeth, isi pune mainile in forma de X, blocheaza atacul, apoi imediat il prinde de picior si il invarte de cateva ori si il arunca spre un copac, lipindu-se ca o clatita de tigaie. Akai se ridica si zambeste.
-Aproape te-am lovit.
Ann zambeste la fel, dar nici o secunda nu durara zambetele, deoarece o bubuitura puternica se aude. Intre ruptii copaci, Raikagele se afla lovit acolo. Insa, se ridica repede si din mana ii ies ceva ce par a fii niste gauri  negre. Rey, ca asa il cheama pe Raikage, imreuneaza mainile, cele doua gauri unindu-se, astfel, provoaca un vartej mare, negru, care absorbea totul, dar nu si pe Afari, care se demterializaeaza in vant, strecurandu-se in spatele Raikagelui. Rey cum simnte asta, se intoarce repede, din gaura iesind toate lucruile pe care le absorbise, ci anumem pomi, pietre. Degeaba, ele traceau efectiv prin Afarai, fara sa il raneasca. Insa, Afari, doar da o data din picior, pamantul cutremurandu-se, Rey cazand. Afari, avea atata putere, incat doar cu o calcare de picior lar fi putut face praf. Insa, inainte ca acesta sa faca asta, un zgomot se aude...
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeSam Apr 12 2014, 21:51

Ann şi Elizabeth sunt una?
Şi capitolul a fost tare. În sfârşit mai citesc şi eu ceva cu acţiune. Nu scrii nici măcar bine, dar scrii interesant, mare atuu, pe bune.
Abia aştept capitolul următor, măi. 
Atât.
Sus In jos
RedKo
Kaigai
Kaigai
RedKo


Ryo : 0
Likes : -7

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeLun Apr 14 2014, 18:49

New Generation
          Cap. VI








KONOHA-cu o saptamana in urma




Soarele stralucea mai tare ca nici o data. Desigur, batranii satului vorbeau despre acesta canicula. Copii se jucau vesel, nestingariti. Singurul care nu se bucura de acesta zi era Oz, care statea impreuna cu coipicherii sai e o banca. Salo, jongla cu o piatra. Tipului astuia nu ii pasa de nimic. In lupta nu da deloc atentie. Atata timp cat se distreaza e perfect pentru el. Razmat de el, se afla Kino, care isi facea nestingarita unghile. Ei ii pasa doar de cum arata. Oz nu prea era incantat de echipa in care a fost pus acum patru luni. El e genul de tip care nu vorbeste mult si care se antreneaza rar dar in forta. Cu dispret, Oz striga:
-Hey! Ne antrenam si noi azi?
Amandoi au dezaprobat. Oz se ridica nervos si pleaca, lasand in urma un nervos "patetic". Indreptandu-se nervos spre terenul de antrenament, acesta da peste Elizabeth, senseiul lor. Oz nu da importanta vorbelor Elizei, aproband din cap si continuandu-si drumul. Acesta habar nu avea ca Elizabeth ii spusese ca v-a pleca pentru cateva saptamani, dar nici nu ii pasa. Intr-un sfarsit, acesta ajunge pe teren. Isi scoate un kunai, facandu-si o zgarietura in deget, sangele incepand sa curga. Acesta arunca picatura de sange in aer. Oz avea abilitatea de a controla sangele, acesta fiind combinand cu chakra. Desigur, putea contola putin sange. Oz opreste sangele in aer, dandu-i forma unui ac solid. Acesta aruncand acul drept intr-un copac, facandu-i o gaura perfecta. Un batut sinistru din palme se aude. Venea dintr-un copac oarecare, verde, frumos, cioplit, taiat etc. Un tip sinistru cu parul in tepi cu un ughi alb si unu negru. Oz se da doi pasi inapoi, trecandu-l toate apele...


Cine era tipul misterios? Si de ce lui Oz ii era frica de el? Poate aflati in capitolul urmator...
Sus In jos
RedKo
Kaigai
Kaigai
RedKo


Ryo : 0
Likes : -7

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeMier Apr 16 2014, 17:30

Ma dezamagiti oameni buni, nu comentati voi nimic? :'(

New Generation
     Cap. VII




POV. Oz


E aici?! Cum de e aici?! Ce cauta aici...?! Eram oarecum speriat, fiind razmat cu spatele de un copac, uitandu-ma fix in ochii lui. Moaca aia sinistra si sadica care se uita satisfacuta la mine ma enerva. Stai...sunt razmat de copac? Perfect...acum sunt prins cu ajutorul jutsului sau. Controleaza plantele. E o abilitate destul de rara. Fiind prins de maini si de picioare de copac, nu aveam cum sa ii ard un in fata. Unde sunt colegii mei idioti cand am nevoie de ei? 


Barbatul inalt, de 19 ani, era fata in fata cu Oz, evident speriat. Acest barhat, isi aproprie usor mana de copil, doar pentru al atinge pe crestetul capuilui, zambind.
-Ti-a fost dor de mine, frate?
Oz fu putin surprins de gestul fratelui sau mai mare, Ionis. Insa, statu pe faza. Tipand la el sa plece. Ionis se da cativa pasi inapoi, apoi ii da drumul. Acesta, ii explica cum ca a venit dupa el. Avea nevoie de el. Insa, Ionis omise faptul ca el si Oz se completau. Erau fratii Anubys. Cum Oz, scapa, se intoarce si isi pune manile in buzunar, incepand sa mearga.
-Inteleg fratioare. Oricum, am sa iti privesc finala din campionatul de maine. Da exact. Campionat. Oz era finalistul. Avea ca maine sa se lupte cu un adversar mai slab decat el. Lupta era o formalitate, deoarece Oz castigase turneul de la prima ruda, insa, trebuia sa dovedeasca asta. Ionis pleca si el in padure. In timp ce sarea din copac in copac, Ionis aude un zgomot oprinduse, zambind. Zgomotul se aprorie, cu stapanul acestuia. Rambetul lui Ionis era si mai larg, incordandu-si muschi. Era chiar...


Pam pam, to be continued...
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeMier Apr 16 2014, 17:46

STĂPÂNUL IADULUI. Am nimerit, no? Mamă ce le am.
Oricum, capitolele astea au fost cam dubioase o.O Nu prea pricep legatura lor cu celelalte, de ce ar trebui sa stiu ce se intampla in Konoha cu o saptamana in urma? Fa-ma sa ma prind, tovarase.
Iti astept urmatorul capitol. 
Pam pam si tie.
Sus In jos
RedKo
Kaigai
Kaigai
RedKo


Ryo : 0
Likes : -7

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeJoi Apr 17 2014, 21:05

New Generation
     Cap. VIII



POV. Ionis
Era si timpul sa vina. E asa de lent si de lenes. Cum de colaborez cu el. E adevarat, e destul de priceput la lupta dar...Serpentes nu e chiar cel mai rapid...si mie imi place sa termin repede treaba. Imi rup un fir rosu de par din cap si il dau lu Serpentes pentru ca planul nostru sa decurga perdect. Dupa ce ii dau firul de par, amandoi ne indreptam spre micul nostru prizioner.

Incaperea era intunecata, doar cu o fereasta in care batea o vaga lumina. Dar degeaba, el nu stia unde se afla, plus ca era legat la ochi. Usa sare din balamale, pe ea intrind cei doi ticalosi, Ionis si Serpentes. Ionis, diabolic si misel, se arprorie de baiatul care mai avea putin si facea pe el. 
-Nu o sa mai prinzi finalele.
Serpentes ii pune copilului pe cap suvita de par, apoi apasa, in timp ce cu cealanta mana facea niste semne. Copilul cate ca secerat, dupa el venind si Ionis. este cateva minute, baiatul se ridica dar cu ochii albi si vocea lui Ionis. Acesta spune ca planul a mers, Serpentes afirmand din cap. Serpentes nu e un tip care vorbeste mult. Asta pentru ca a avut un accident in copilaria, acum neputand sa verbalizeze. Poate doar cateva cuvinte cum ar fii: mori, te distrug, te urasc, etc. Revenind la actiunile celor doi, acestia parasesc cabana, Serpentes cu corpul lui Ionis in spinare. Ca sa va explic totul, acel jutsu a fost unul care baga spiritul unei persoane intr-un corp, spiritul corpului intand in hibernare.

DAR, CINE ERA BAIATUL ACELA? CE PLAN AU CEI DOI? POATE VETI AFLA...POATE...
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina


Ryo : 0
Likes : 23

New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitimeDum Apr 20 2014, 14:32

o.o nu am cuvinte..serios, nu stiu ce sa zic rolling on the floor)....e ok, imi place (de ai scrie cu mai putine greseli as intelege si eu)..mno, ma rog..bravo..sper ca o sa fie si ceva actiune candva :>
Sus In jos
Continut sponsorizat





New Generation [Remake] Empty
MesajSubiect: Re: New Generation [Remake]   New Generation [Remake] Icon_minitime

Sus In jos
 
New Generation [Remake]
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: