Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Eu si cu Obito la picnic

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
CarinaObitofan
Kaigai
Kaigai
CarinaObitofan


Ryo : 0
Likes : 0

Eu si cu Obito la picnic Empty
MesajSubiect: Eu si cu Obito la picnic   Eu si cu Obito la picnic Icon_minitimeMar Mar 18 2014, 22:47

Buna tuturor, astazi m-am gandit sa va impartasesc si voua un weekend minunat ce l-am petrecut cu iubitul meu Obito la un picnic.
Pentru ca a venit primavara m-am gandit ca nu ar fi rau sa ne relaxam in aer liber, asa ca l-am sunat pe prietenul meu si i-am propus ideea mea. El, o fire romantica ca si mine a spus ca exact la asta s-a gandit si el. Eu nici nu am stat pe ganduri si mi-am pregatit cosuletul din paie de la bunica mea draga si am inceput sa il umplu cu bunatati de la bunica mea: paine de casa, cas dulce, oua fierte de la gainile ei, rosii, castraveti, prajituri delicioase si nu in ultimul rand capsuni si alte diverse fructe. Mi-am luat si paturica in carouri cu alb si rosu si am plecat parculetul de la marginea lacului.
Cand am ajuns la locul intalnirii el ma astepta deja acolo si nu oricum. M-a intampinat cu un trandafir rosu superb si cu o sticla de vin rosu, preferatul meu bineinteles. Am intins paturica si amandoi am inceput sa scoatem toate bunatatile din cosul bunicii. De atunci nici nu stiu cum au trecut orele, deoarece peisajul era asa de minunat de ne simteam in alta lume. Soarele ne zambea cu blandete si ne incalzea cu razele lui calde, pe lac innotau niste lebede albe superbe, rate salbatice, iar iarba proaspata din jurul nostru, precum si crengile salciei ce ne tineau umbra ne-a fermecat pur si simplu. Langa un peisaj asa de frumos a inceput sa ni se face foame, asa ca am inceput sa mancam bunatatile ce le adusesem. Noi ne-am rasfatat tot timpul, ne-am hranit unul pe altul si ne-am spus unul altuia cuvinte frumoase de dragoste.
El este un baiat frumos, inalt, cu ochii caprui si cand sunt in preajma lui ma simt cea mai frumoasa si norocoasa femeie din lume. Pe langa frumusetea lui, este un baiat inteligent, respectuos, sincer, un adevarat cavaler ce stie cum sa te farmece cu sharmul lui si cu declaratii de dragoste pe care nu le poti uita.
Intotdeauna m-am intrebat ce i-a placut la mine si ce l-a atras la mine. Cand l-am intrebat mi-a spus ca nu conteaza numai frumusetea fizica, ci adevarat frumusete vine din interior, prin sensibilitatea, sinceritatea, veselia si delicatetea unei femei.
De mine ce sa va zic eu sunt o fata inalta, bruneta, mereu vesela, cu simtul umorului dezvoltat, sensibila, imi plac animalele si plimbarile in natura.
Eu si iubitul meu Obito, ne-am intalnit intr-o librarie din intamplare. Eu voiam sa cumpar o carte de beletristica si nu ma puteam decide ce sa cumpar, iar el mi-a recomandat un roman de dragoste pe care nu l-am terminat de citit nici astazi. Cum nici el nu era decis ce sa cumpere l-am sfatuit si eu ce carte poate citi si a fost incantat, dar spre deosebire de mine el a terminat-o de citit. Inainte sa plec din magazin el m-a invitat in seara aceea la cina si am acceptat si de acolo lucrurile au decurs foarte frumos.
Cum soarele incepea sa apuna eu i-am propus sa ne strangem lucrurile si sa mergem spre casa, dupa ce am impachetat totul, Obin mi-a rupt trandafirul ce mi-l daruise si mi l-a prins in par si m-a invitat la dans. Eu i-am spus cum putem dansa fara muzica? El a spus ca ascultam ce-a mai frumoasa muzica, avem vuietul vantului, glasul pasarerelor si sunetul crengilor miscate de vant. Dupa un frumos dans am mers amandoi spre casa tinandu-ne de mana.
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Eu si cu Obito la picnic Empty
MesajSubiect: Re: Eu si cu Obito la picnic   Eu si cu Obito la picnic Icon_minitimeMier Apr 09 2014, 23:51

One shot complet! Felicitări!
Mi-a placut ideea ta, Carina, intr-un fel. A fost o lectura in mare masura placuta. 
Sus In jos
 
Eu si cu Obito la picnic
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Complete-
Mergi direct la: