Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Dark: Portofoliu

In jos 
+6
Matsuri
DeadSoul
Nicoleta
Damaris
Wiłl
Damon
10 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul


Ryo : 2
Likes : 34

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeJoi Apr 17 2014, 11:43

Da, m-am reapucat de GFX, din nou >.<
Primele mele lucrări după 5-6 luni de pauză. Nu sunt mare lucru, dar eh.
Aștept critică, sfaturi, păreri, etc...tot ce e nevoie.


Zangoose
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Flygon
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Team Fluffy
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Hinata

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Rampardos
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Marionetă
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Marionetă 2
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Iron Tidal
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Salamence
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Damon
Kaigai
Kaigai
Damon


Ryo : 0
Likes : 1

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeJoi Apr 17 2014, 12:48

Având în vedere că ai făcut o pauză mare, sunt ok..încearcă să faci 150x250 la avatare.
Sus In jos
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul


Ryo : 2
Likes : 34

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeJoi Apr 17 2014, 13:00

Matt Kakashi a scris:
Având în vedere că ai făcut o pauză mare, sunt ok..încearcă să faci 150x250 la avatare.
Toate, în afară de cea cu marionetele și ultima, sunt cereri, deci nu fac ce mărime vreau eu, ci ce mărime mi se dă.
Sus In jos
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul


Ryo : 2
Likes : 34

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeVin Apr 18 2014, 15:51

News: Am învățat niște lucruri noi.


Grovyle:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Torkoal:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Flygon:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Buizel:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Jolteon:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeSam Apr 19 2014, 16:59

Oi, Oi, buizel *-*
Oricum, mai ai de lucrat la text, alte fonturi si mai lucreaza la efectele textelor. la ala cu pokemonu verde, starter, am uitat numele, de la update, e prea puternica lumina+blurul.

Cea mai tare dintre ele e cea cu Flygon.
Sus In jos
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul


Ryo : 2
Likes : 34

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeJoi Apr 24 2014, 20:29

News:


Asuna:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Tyranitar:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Rampardos:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Typlhosion:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeJoi Apr 24 2014, 20:43

DarkMazer a scris:
News:
Asuna:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Canvasul tau e prea banal aici, pe cand renderele pokemon sunt facute din mai mai putine culori, umbre, etc, se asteapta la un render ca asta sa ai mai multe contraste, culori, etc. tu te-ai folosit doar de rosu, dar puteai folosi si alta culoare, de ex puteai folosi contrastul culorilor calitativ, adica culori calde X culori reci, adica mai mergea un albastru sau ceva. ai grija din nou la partea unde e numele ca e prea "ascutita" culoarea, e prea cruda.

DarkMazer a scris:
News:
Tyranitar:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Place. mi se pare putin ceva ciudat la text, adica puteai pune Kyorgre (ciudat nume, tinant cont ca este un mega tyranitar, nu un "kyorgre" (fara r)) mai mare. in rest a iesit bine. (puteai sa te mai joci cu GM-urile (gradient map-uri) si puteai incerca niste lens flare, efecte de lumina, etc, iti las la sfarsitul postului link la un grup dev.art al meu unde sunt 2 pachete mari de resurse puse de mine in care sigur stiu ca am pus si light effects)
DarkMazer a scris:
News:
Rampardos:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
La asta ti-am zis de partea unde e numele, fa-i ceva! Strica toata creatia, pe bune, Andrei.

DarkMazer a scris:
News:
Typlhosion:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Typlhosion X_X I.fucking.love.him. dar nu se vede numele, ca e prea luminata, si la fel ca la asuna. practic ai lasat prea mult spatiu negativ care nu are efecte (spatiu care este banal, "lasat" de umplutura.)

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - Link grup
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - pack resurse 1
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - pack resurse 2
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - tutoriale
Sus In jos
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul


Ryo : 2
Likes : 34

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeDum Iul 20 2014, 13:20

Am revenit cu niște chestii noi.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


V1.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

V2.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Spider: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Wiłl
Kaigai
Kaigai
Wiłl


Ryo : 0
Likes : 4

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeSam Oct 04 2014, 14:02

ai sarit din lac in puţ. Ma refer la text, la semnaturi sunt bune, dar ai dori la unele sa scazi putin luminozitatea/contrastul. Doar putin, in asa fel incat sa nu bata tare la ochi. (Ma refer la semnatura cu Spidey).
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeMier Noi 19 2014, 20:17

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mi se pare cea mai buna. Pur si simplu nu am ce zice, mi se pare fabuloasa! Text, efecte, render, background, nu reprosez nimic. E super.
Dar celelalte nu ma entuziasmeaza asa. Nu stiu, ai un stil dubios si diferit de clasicul folosit de majoritatea producatoare de lana: smudge + render + text. Ador asta, ca fiecare lucrare a ta e diferita, e in stilul tau. Nici nu ma asteptam la mai putin din partea ta, desigur. 
Dar nu imi plac aproape deloc ultimele 3! Din cauza renderelor. La primele doua vederi nu inteleg mai nimic, abia la a treia privire mai insistenta observ cate ceva. E dubios.
oricum, astept si alte creatii de-ale tale, ca tare scump esti la creat si postat, of of of.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeMier Noi 19 2014, 21:15

Cea cu Spider-Man e chiar geniala . Imi plac mlt ultimele lucrari pentru ca se vede ca sunt lucrate. Imi place mult si textul , continua sa lucrezi. fericit
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeMar Mar 24 2015, 13:15

T/C.
Subiect inactiv.
Va fi redeschis doar la cererea autorului.
Sus In jos
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul


Ryo : 2
Likes : 34

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeMier Iun 24 2015, 22:03

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
-----
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeMier Iun 24 2015, 23:44

Asta e revolutia culorilor : ))) Imi place primul, are textul pus mai bine. Totusi, personajul nu-mi prea place ( trebuia s-o spun ). Ok Andrei. Ne auzim. Punct ( . )
Sus In jos
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul


Ryo : 2
Likes : 34

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeJoi Iun 25 2015, 19:17

Am revenit cu niste eșecuri. : ))
#BigFail 1
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

#BigFail 2
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi


Ryo : -3
Likes : 6

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeVin Iun 26 2015, 21:10

Imi place semnatura albastra, e frumos acel smudge. La a doua imi place smudge-ul dar nu imi place renderul.
Sus In jos
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul


Ryo : 2
Likes : 34

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeSam Iul 04 2015, 00:48

Semnătură
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Avatare
Spoiler:

Spoiler:
Sus In jos
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel


Ryo : 1
Likes : 20

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeSam Iul 04 2015, 08:55

Uh, lăudărosule. Asta era semnătura minunată la care mai aveai ceva de lucrat? Nu știu de ce, dar mă așteptam la ceva mai diferit. Nu o spun într-um sens rău. ^_^ E drăguță și are albastru! Deci de la mine ai luat bulinele. Mhm, avatarele. Evident, primul nu e așa de fabulos ca al doilea. Nici măcar nu te-am rugat să-mi faci, mersi. Ți-am zis deja că-mi place și și stock-ul era foarte drăguț. La primul avatar îmi pare dubioasă chestia de la ochi, dar poate e doar în capul meu chestia cu dubioșenia. 
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi


Ryo : -3
Likes : 6

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeSam Iul 04 2015, 12:50

Semnatura e foarte frumoasa, se vede ca ai lucrat la ea. Avatarul pentru Pika e frumos, dar cel pentru Adrian nu prea imi place.
Sus In jos
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul


Ryo : 2
Likes : 34

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeLun Iul 06 2015, 00:56

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Semnătura asta e făcută cu ajutorul unui PSD.
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeLun Iul 06 2015, 15:23

Ultima semnatura e mai buna decat cele precedente. Arată si o imagine din PSD-ul original, să vedem ce modificări ai făcut tu.
Sus In jos
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul


Ryo : 2
Likes : 34

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeLun Iul 06 2015, 15:50

Sherlock a scris:
Ultima semnatura e mai buna decat cele precedente. Arată si o imagine din PSD-ul original, să vedem ce modificări ai făcut tu.
Spoiler:
Spoiler:
------------------------
Asta e ceva ce am încercat eu aseară, nu sunt deloc mulțumit de ce a ieșit.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeLun Iul 06 2015, 16:01

e prea "smudge" smudge-ul fericit) nu poti sa il faci sa fie mai aspru? sa nu para watercolor?
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi


Ryo : -3
Likes : 6

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeMar Iul 07 2015, 16:20

Imi place semnatura facuta cu PSD-ul, e frumoasa. Ultima e bunicica, dar pe render puteai sa mai adaugi efecte.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitimeMar Iul 07 2015, 18:39

Ultima imi place, si e mai bine ca n-ai bagat efecte, dupa devea mult prea incarcata si nu-mi placea. Cea facuta cu PSD-ul e draguta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dark: Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Dark: Portofoliu   Dark: Portofoliu Icon_minitime

Sus In jos
 
Dark: Portofoliu
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Nicoleta: Portofoliu
» Siraxta ~ Portofoliu
» Chocolate Portofoliu
» [Zeus] Portofoliu
» Portofoliu ionutzu97

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Creaţii Grafice :: Creaţii Photoshop-
Mergi direct la: