Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Amintiri din viitor

In jos 
AutorMesaj
izabela :*
Kaigai
Kaigai

Ryo : 0

Amintiri din viitor Empty
MesajSubiect: Amintiri din viitor   Amintiri din viitor Icon_minitimeVin Apr 25 2014, 23:35

Chiar daca Pastele a trecut ideea aceasta mi-a venit si nu am putut rezista .. A trebuit sa scriu un fic :3
Minunea din noaptea de Pasti

In linistea noptii nimic nu misca . Pe strazile usor laminate ale Berlinului , o silueta ratacea in cautarea drumului spre casa . Camasa sa nu de mult curate era incheiata pana sus iar pe cap purta o basca neagra acoperindu-i parul scurt si neingrijit . O pereche de panataloni din stofa , tinuti in frau de o curea neagra , ii adaposteau picioarele subtiri si bocancii , cu cateva numere mai mari , dezlipiti in bot , ii ingreunau mersul copilului . Baiatul , avand nu mai mult de unsprezece ani , tinea in causul palmei un ou rosu daruit de morarul Albert alaturi ce o punguta ca cativa deutsche . Ajuns la capatul aleii inguste acre se ramifica in doua , baiatul o urmeaza pe cea din stanga cu pasi repezi . Ca de obicei , batranul felinar ii juca feste baiatului si se stingea exact cand acesta facea primii pasi pe alee . « Iarasi te joci cu mine , felinar batran ? » Acesta , minjind ochii , incerca sa-si dea seama pe ce usa trebuia sa intre insa in jurul sau era numai bezna . Se lasa batut si cauta in buzunarul pantalonilor o cutie cu chibrituri . Scoate cutia si scapara cu putere chibritul de partea pe care cutia avea catran , facand lumina in jurul sau . Merge drept inainte si vede o casuta mica si saracacioasa . Se indreapta exact spre ea , urca pragul jos din ciment si isi priveste reflexia prin jumatatea de geam ramasa . Deschide usa subreda iar un scartait puternic ii face venirea anuntata . Baiatul se tranteste pe pardoseala din lemn si se descalta de bocancii murdari pe care ii sprijina de perete . Ia un alt chibrit cu care aprinde lama veche cu gaz . Iese din holul micut si intra intr-o camaruta , unde , pe unul dintre cele doua paturi improvizate din lemne si saltele , isi zareste bunica , singura sa ruda in viata , zacand neputincioasa . Batrana ii striga numele baiatului facandu-l pe acesta sa se apropie de pat :
     -   Kai , tu esti ?
     -   Da , bunico , eu sunt . Am venit .
Femeia ii zambeste copilului , cuprinzandu-i mana intre ale sale . Baiatul ii strange mana si ii zambeste larg persoanei care l-a crescut . Nemaiputand fi tinuta in frau , o lacrima isi face loc sic urge lin pe obrazul imbujorat al acestuia .
     -    Kai , plangi ? , il intreaba femeia , ingrijorandu-se pentru starea copilului .
     -   Nu , bunico , spune acesta stergandu-si lacrima , doar mi-a intrat ceva in ochi . Vezi , acum sunt bine .
     -   Nu trebuie sa plangi , tu ai o viat inainte , inveseleste-te te rog .
Copilul stia insa de ce plange . Bunica sa era foarte bolnava , aproape in stare terminala . Daca o va pierde si pe ea lui ce ii va mai ramane ?
     -   Bunico , iti voi face rost de acel tratament , promit ! Nu am sa te las sa pleci ... Uite , acesti bani sunt de la morarul Albert . Mai avem nevoie de inca putini . De asemenea , el mi-a mai dat si acest ou rosu . Este pentru tine , ii spune baiatul femeii si ii intinde oul .
Femeia il refuza politicos si il inapoiaza lui Kai spunand ca acela este castigul sau de care trebuie sa se bucure doar el . Baiatul iese grabit din odaie spunandu-i bunicii sale ca merge sa aduca lumina in noaptea de Pasti insa nu inainte sa lase acel ou rosu pe noptiera de langa patul bunicii , alaturi de o lumunare mare rosie , speciala pentru Pasti . In Germania nu erau prea multi crestini insa baiatul era unul dintre ei . Acesta se incalta repede si iese grabit pe usa . In drum spre biserica , acestase intalneste cu morarul Albert care se ofera sa il duca pe baiat la biserica cu caleasca sa . In caleasca , alaturi de ei doi , se mai aflau sotia morarului , o femeie foarte buna la suflet , si fata acestora , de aceeasi varsta cu Kai . Copila , imbracata intr-o rochie alba , eleganta privea cu ochii sai albastrii pe geamul curat al calestii iar parul blond ca aurul ii gadila umerii goi . Aceasta , chiar daca nu era prea vorbareata si prefera sa ii lase pe ceilalti sa vorbeasca , era foarte inteligenta . Baiatul se uita fermecat la zana cu chip inocent , era indragostit de ea pana peste cap de cand lucra pentru tatal ei de acum doi ani . Numaidecat cei patru au ajuns la bisrica unde lumunarile erau deja aprinse . « Repede , trebuie sa gasesc pe cineva care sa-mi dea si mie lumina » . Kai se uita pentru un moment la lumunarea sa rosie , spiralata si cere lumina de la un domn imbracat elegant care ii iesise primul in cale . Acesta se intoarce insa familia morarului disparu fara urma . Disperarea baiatului facea ca (,) cu fiecare necunoascut care trecea pe langa el , acesta regasea chipul unui membru din familia morarului , insa acele iluzii treceau repede iar copilul , brusc , se trezea la realitate . Acesta se pune langa gardul bisericii gandindu-se la o solutie . Singurul lucru pe care il stia era ca trebuie sa ajunga acasa , in partea de N a Berlinului , la bunica sa cea bolnava . Ii veni o idee . Trebuia cumva sa faca rost de bani pe care sa iidea unui vizitiu pentru a-l duce acasa . Singura cale prin care putea fae rost de bani era sa apeleze la mila trecatorilor si sa cerseasca la poarta bisericii . Dupa o jumatate de ora de intins mana , nu numai ca nu a primit niciun ban dar a mai fost si batjocorit de boierii zgarciti , fara de suflet . Baiatul ofteaza adanc si isi pleaca capul in semn ca renunta la planul sau . Un cuplu tanar il striga pe baiat atragandu-i atentia . Cei doi , imbracati foarte bine , ii afiseaza un zambet larg copilului neajutorat .
     -   De ce un copil ca tine hoinareste singur pe strazi la ore asa de tarzii ? Intreaba barbatul stergandu-i lacrimile copilului cu batista sa .
Acesta ii explica domnului tot ce s-a intamplat si ii spune si despre bunica sa . Povestea ii induioseaza pe cei doi care sunt de acord sa il duca ei acasa . Copilul ii urmeaza si toti trei intra in caleasca . Foarte repede , copilul ajunge in fata casutie mici . Kai le multumeste nespus celor doi oameni iar acestia promit ca o sa mai auda de ei . Intra in casa , se descalta si inainteaza cu lumanarea aprinsa pana ce ajunge in odaia bunicii . Copilul ramane socat : lumanarea bunicii era deja aprinsa .
     -   Bunico , spune baiatul cu vocea tremurata , cum de lumanarea ta este aprinsa ... ?
     -   O , Kai , te-ai intors cu bine . Incepusem sa-mi fac griji pentru tine .. Nu o sa-ti vina sa crezi , dar , ca un licurici mic a intrat in camera , s-a apropiat de lumanare si a aprins-o . Pana si eu am ramas pentru o vreme inlemnita .
Apoi copilul ii povesteste femeii tot ce s-a intamplat , aceasta multumindu-i lui Dumnezeu ca lumina ochilor ei este bine . Urmatoarea zi , dis de dimineata , cineva batea insistent in usa imbatranita . Kai se ridica repede din pat si deschide usa , vazandu-i pe cei doi care l-au ajutat noaptea trecuta sa ajunga acasa . Domnul saluta politicos si intra alaturi de un alt domn ce purta in mana o serivieta mare , condusi de baiat .
     -    Kai , spune femeiea , povestea ta ma induiosat atat de tare atat pe mine cat si pe sotul meu asa ca am venit impreuna cu acest domn cu intentia de a te infia . Deasemenea , o vom ingriji si pebunica ta pana aceasta se va vindeca . Condu-ne te rog la ea pentru a discuta mai multe amanunte .
Copilul era mai mult decat uimit , era de-a dreptul socat insa fericirea ii cuprinde imediat chipul s ii conduce pe oaspeti la bunica sa . Dupa ce toti trei discuta , bunica copilului este de acord sa i-l dea in spre adoptie . Sotul impreuna cu celalalt domn o ridica pe batrana din pat si o aduc la caleasca .
     -   Kai , daca mai vrei sa aduci ceva dute repede , ii spune femeia mangaindu-i crestetul capului .
Copilul se intoarce si ia cu el oul rosu si lunanarea , alaturi de punguta ca cativa deutsche . Bunica fu vindecata de boala iar ea a mai trait inca douazeci de ani alaturi de baiat si de noua familie . Cu trecerea anilor , Kai s-a insurat cu fata morarului si au avut impreuna doi copii , un baiat si o fata . Baiatul nu a uitat insa de unde a plecat si ii multumeste lui cu fiecare ocazie pentru aceasta minune , minunea din noaptea de Pasti . Aceasta poveste este una adevarata iar daca nu ma credeti , in fiecare noapte de pasti , pe strazile orasului tau , il vei vedea pe Kai cu o lumunare rosie , aprinsa si cu un ou rosu , urandu-le toti trecatorlor un paste fericit si povestind despre aceasta minune .

Multumesc ca ati stat sa cititi :3

Ultima editare efectuata de catre izabela :* in Sam Apr 26 2014, 00:02, editata de 1 ori
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

MesajSubiect: Re: Amintiri din viitor   Amintiri din viitor Icon_minitimeVin Apr 25 2014, 23:59

Topic fan fic mutat la ficuri in desfasurare, va fi folosit ca topic unde vor fi postate one shoturi de catre autoare.

Draga mea, e superb. Am spus ca stau sa astept sa-mi vina chefu, dar m-am luat cu cititul. Sincer imi place. Numele de Kai l-am mai intalnit intr-un basm, e ceea ce admin la ficul tau, dai acel aer de poveste mistica. E incantator. Ah, si sfarsitul cu strazile orasului... chocolicios. Eu astept urmatorul one shot, sweetheart.
Sus In jos
Kaigai
Kaigai

MesajSubiect: Re: Amintiri din viitor   Amintiri din viitor Icon_minitimeSam Mai 03 2014, 11:59

-   E moarta ?
                        « Sau poate ... »
        -   Asa am auzit ...
                       « .... »
        -   ... Biata fata ...
                        « ... SE PREFACE !!! »

C’est très bizarre

Pe jolurile spitalului domina o liniste mortuala : nimeni si nimic in jur . Mirosul puternic de medicamente impregna holurile lungi si spatioase dandu-ti un fior care-ti ajungea pana in maduva oaselor insa acest sentiment ramane neschimbat . In salile de asteptare , alti oameni asteapta pana noaptea tarziu verdictul . Fericire , tristete , suparare , disperare , frica … Din spatele tuturor cineva le urmarea fiecare miscare . Linistea profunda este spulberata de usile lifrului care se dezlipesc lasand in urma lor un zgomot puternic . O silueta subtirica paseste usor inafara . Parul sau negru precum abisul ii marginea chipul sau pal iar privirea ii era indreptata drepta inainte . Ce era de remarcat era faptul ca avea un bandaj c ii acopera in intregime ochiul sau stang . Probabil era unul dintre pacientii de la sectia de oftalmologie . Expresia sa neutra nu trada nimic din gandurile ei iar ochii sai sticlosi o ajutau al naibii de bine . Cu fiecare pas facut parca holul devenea din ce in ce mai lung . Un grup de trei baieti ies in tromba dintr-un salon imbrancindu-se in gluma . Fata se opreste din inaintat si ramane pe loc fara a mai face o miscare , urmarindu-i pe cei trei cu privirea pana ce acestia trec pe langa ea . Baietii , ajunsi in capatul coridorului , dau coltul si se pierd din cadru . Neoanele licareau in sens ca sunt destul de longevive pe acel coridor , stingandu-se si revenind in continuu . Acest detaliu era insa de neglijat pentru cei din saloane . Ajunsa in capatul coridorului , fata intra intr-o camera obscura . Aprinde lumina si se strecoara printre lesurile asezate pe mese metalice pana ce se opreste in dreptul unuia . Il dezveleste pana la nivelul pieptului : o fata cu parul scurt , bruneta . Fata ei era asa de senina incat ai fi putut crede ca aceasta doarme si se poate trezi in orice moment . Fata ii schiteaza un zambet discret si ii mangaie pielea fina a obrazului cu mana sa neocupata . « Mi-a fost dor de tine ... » . Fata isi lasa privirea in jos si acopera inapoi trupul fetei . Naluca iese pasind incet din camera si dispare in intuneric insa nu inainte sa rosteasca restul propozitiei : « … jumatatea mea …» .
Sus In jos
HPGr33n
Kaigai
Kaigai
HPGr33n

MesajSubiect: Re: Amintiri din viitor   Amintiri din viitor Icon_minitimeSam Mai 03 2014, 12:33

Personal, primul oneshot m-a impresionat. Mi-au placut detaliile, finetea si fluiditatea cu care a fost scris. Tu, Izabela, te pricepi la asa ceva si chiar as vrea sa te vad ca profiti de talentul tau si in realitate.
Al doilea nu m-a miscat in nici un fel, nici bine, nici rau. Pur si simplu l-am citit.
Sus In jos
Kaigai
Kaigai

MesajSubiect: Re: Amintiri din viitor   Amintiri din viitor Icon_minitimeDum Mai 11 2014, 03:24

Afaceri de familie 
Capitolul 1

Este deja trei dimineata iar orice alta persoana la aceasta ora ar trebui sa doarma dar asta nu se intampla si in cazul Lui . O silueta masculina pasea cu repeziciune pe strazile pustii , acoperit in intregime de un palton negru . Abea ca-i puteai vedea fata pentru ca era foarte bine ascunsa in paltonul cu guler inalt . Isi scoate mana din buzunarul adanc si se uita intrebator la ceas . « Mai am destul timp » , sopteste acesta cu o atitudine usor aroganta . Parul sau nuanta blond inchis era tuns putin mai scurt in parti , in restul capului ramanand la fel - ciufulit de vantul primavaratic ce adia usor .
Acesta ocoleste cu stil multimea de petrecareti ce stateau la o coada infernala doar pentru a intra intr-unul din cele mai extravagante cluburi din Seoul – Glamour , odata cu acestia , si cladirea inalta alcatuita din sticla fumurie . Ajunge undeva in spatele acesteia , se uita precaut in stanga , apoi in dreapta , isi da jos ochelarii negri ce ii ascundea pana atunci ochii stralucitori si intra pe usa care indica cu litere mari accesul interzis persoanelor neautorizate . Se deschide la palton lasand la vedere camasa in dungi negre subtiri , orizontale si o pereche de blugi simpli , negri prinsi bine de picioarele sale lungi si carnoase in timp ce ochii sai de culoarea caramelului cercetau locul in amanuntit . Pielea sa alba precum spuma laptelui ii scotea baiatului ochii in evidenta , odata cu acestia si celelalte trasaturi angelice ale chipului : buzele mari si carnoase usor pigmentate , nasul putin turtit , bine proportionat , sprancenele maronii , usor arcuite , la toate acestea adaugandu-se fata sa trasa . Nu numai ca avea un fizic si un aspect de invidiat , acesta avea acel ceva special iar asta era de inteles din privirea indreptata mereu inainte insa nici cu acea atitudine aroganta nu ii era rusine .
Baiatul descris parea mai mare insa in realitate avea doar douazeci si trei de ani . El urmareste holul cel lung pana ajunge la o usa in dreptul careia , pe o parte si pe alta , stateau doi bodyguarzi . Cei doi puteau fi comparati , cu usurinta , cu niste ursi din punct de vedere al aspectului dar pot spune ca un urs este mult mai destept decat cele doua bucati de carne , vorbitoare din cand in cand . Numaidecat cei doi maimutoi tresar ca si cum s-ar fi trezit dintr-o profunda visare si ii deschid baiatului usa , acesta privindu-i  foarte amuzat . Aceea era o camera invaluita in semi-intuneric , luminata de lasere colorate , unde se puteau distinge cu usurinta alte cateva siluete .Se indreapta catre una din mesele de biliard unde zareste un individ identic lui si cand spun identic lui ma refer la imbracaminte , aspect , comportament , la tot .
Este ca si cum cel de-al doilea baiat i-ar fi o copie fidela celui dintai insa acesta este mai mult decat o copie , este fratele sau geaman . Aceeasi inaltime , aceeasi constructie vanjoasa , aceleasi haine , acelasi chip , acelasi par , erau pur si simplu identici . Daca primul inspira un aer usor arogant , cel din urma era plin de acea aura . Baiatul statea sprijinit de masa de biliard jucandu-se tacticos cu tac-ul , inconjurat de mai multe femei ce ii complimentau parul , muschii , hainele , tot . El insa nu era deloc deranjat de femeile insistente , ba chiar , ,la randul lui , le zambea incuranjand-le sa nu se opreasca . Cel dintai isi face loc printre bucatiele de carne vie si intra in discutie cu el insa nu inainte sa-i arate dragostea frateasca pe care o purta pentru ‘jumatatea’ lui printr-o imbratisare calda :

-       Kev , fratioare , ai venit devreme in seara asta . Ai terminat deja tot ? il intreaba baiatul , pastrand discretie intre cei doi .
Interlocutorul sau ii afiseaza un zambet sinistru fratelui sau Kris si nu intarzie cu raspunsul :
-       Desigur , a fost o nimica toata , joaca de copii . Baiatul continua : Domnisoarelor , voi ramane putin sa discut cu fratele meu Kris . Ne vedem la bar , ati inteles ? le spune el celor cinci individe pe un ton de superioritate , totusi , vrand sa para mieros , le afiseaza un zambet fals . Imediat fetele se facu dispartute lasandu-i singuri pe cei doi . Dar , oricum , tu parca iti terminasei treaba , de ce te-ai intors ? intreaba el curios .
-       Credeam ca tu stii din moment ce esti aici .. Daca tu stai numai cu aceste domnisoare incantatoare nu mai dai atentie nimanui . Te-am sunat , dar nu mai conteaza . El ne-a cerut un favor . Sincer , am venit doar din pura curiozitate .
-       El ? Are ceva sa ne spuna ? Dar stai . Cum de nu mi-a spus mie primul ? intreaba cel din urma dezamagit .
-       Cred ca stim amandoi de ce nu ti-a spus tie primul , spune Kris aratand cu degetul spre fetele care pana nu de mult erau in compania fratelui sau .
Acesta se impaca repede cu ideea si continua cu zambetul pe buze :
-       Eh , nu mai conteaza . De mult nu am mai primit o treaba de facut .. , spune Kevin cu o expresie usor trista pe fata insa continua schimbandu-se imediat : Abea astept !!!
-       Pana atunci , hai sa jucam o partida , continua el , lovind usor cu tac-ul suprafata neteda a mesei .
Fratele sau accepta provocarea si imediat ce Kris facu semn , un barman ii aduce un set de tac-uri din care acesta il alege pe favoritul lui . Meciul dintre cei doi frati incepu . Intre ei nu a fost niciodata vorba de rivalitate , ba din potriva : cei doi se intelegeau de minune . Cei doi proveneau din cea mai bogata familie din Coreea de Sud ce detinea mare parte din cluburi , localuri , cele mai mari doua mall-uri si o firma de transport internationala , sa nu mai aducem in discutie faptul ca parintii erau actionari majoritari la foarte multe firme insa asta era doar norocul lor de a se naste intr-o asemenea familie . De cand sunt mici , cei doi erau nedespartiti si unul era cel mai bun prieten pentru celalalt . In scoala erau cei mai populari baieti , la examene aveau mereu punctaje maxime , la sport impreuna erau de neinvins iar intre fete faceau ravagii . Oriunde i-ai pune , cei doi se simteau ca peste in acvariu pentru ca erau cei mai buni la tot si le placea asta la nebunie . Amandurora le placea distractia insa , spre deosebire de Kris care atunci cand voia era o persoana serioasa , cel din urma , Kevin , intrecea cu usurinta limita si il vedeai razand in continuu , dand dovada de seriozitate doar la maxima necesitate .
Telefonele celor doi vibreaza in buzunarele pantalonilor anuntand un mesaj primit . Simultan , cei doi deblocheaza telefoanele de ultima generatie si citesc mesajul : « In cinci minute sa fiti la mine in birou , semnat tata » . Cei doi parasesc masa de biliard , lasand jocul neterminat . Inainteaza seriosi pe holurile elegante pana ce se opresc in dreptul unei usi duble , impanzita de gorile . Kevin isi da jos ochelarii fumurii si isi scutura silnic mana in fata lor , semn sa se dea la o parte . Zis si facut ! Armata de bodyguarzi le facu loc si unul dintre ei le deschide usa celor doi . Acea camera era una foarte spatioasa si decorata cu bun gust , nu foarte incarcata . In fata lor , la birou , statea un barbat de aproximativ patruzeci si cinci – patruzeci si sase de ani , ascuns in spatele unui laptop , navigand cu degetul pe ecranul acestuia . Barbatul avea parul saten , usor caruntit in anumite zone iar linia sprancenelor maronii , bine trasate , ii despartea fruntea neteda de restul fetei , pielea sa pala punandu-i bine in evidenta ochii mahonii . Barba sa era rasa , lasand pielea obrazului neteda , bine intinsa . Barbatul era o versiune mai varstica a celor doi baieti iar asemanarea dintre ei era izbitoare . Acesta ridica privirea sa ingandurata intalnindu-se cu cea a celor doi zicand :

Hey hey . In ultima vreme nu prea am avut timp de scris .. mda , hai mai Izabela , termina cu scuzele astea ... Dar nu sunt "scuze" chiar nu am avut timp . Da , da , cum zici tu .. Oricare dintre cele doua Izabele are dreptate va multumesc ca ati citit si astept pareri , critici , orice. Intrebare : E scurt capitolul ... ? :-s Sa-mi spuneti sa stiu daca trebuie sa scriu mai mult sau e bine asa , ok ? ~Ceaoo

Ultima editare efectuata de catre izabela :* in Mar Mai 13 2014, 10:33, editata de 2 ori
Sus In jos
Vendeta
Kaigai
Kaigai
Vendeta

MesajSubiect: Re: Amintiri din viitor   Amintiri din viitor Icon_minitimeDum Mai 11 2014, 10:28

un fic foarte interesant si frumos,actiunea este bine conturata,se vede ca ai talent la scris.
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

MesajSubiect: Re: Amintiri din viitor   Amintiri din viitor Icon_minitimeDum Mai 11 2014, 10:46

Ooooo. Eu si prietenul meu imaginar am revenit, Steve si papusa Lizzie am revenit.

Ne place ideea ta. <3 Muuult o.o

Si se vede ca te straduiesti ceva la estetica, dar nu ne place prea mult estetica ta. In primul rand, nu mai lasa spatii libere. Daca iti apar asa din cauza browserului - precum multi patesc, printre care si eu - anunti daca nu le poti sterge cu un edit, dar nu dau bine, intelegi? Nu arata ca un fic. Ficul este o compunere. Poveste pe hartie pe care o poti atunci si pe foaia virtuala. Nici in cartile de la biblioteca si nici in cartile virtuale nu vei gasi spatii. Stiu ca e mai simplu de citit, dar nu trebuie sa exista asa ceva. Bun. Ma bucur ca ai priceput. Ce bine ne intelegem noi <3
Ah, in rest nu am nimic de comentat. Stiu ca vrei critici... dar... nu mereu sunt esentiale ca sa avansezi. Tu doar continua sa scrii si vei avansa fara sa-ti dai seama.

ps: marimea capitolului este buna, nici prea mare, nici prea mica, satisfacatoare pentru cititorul ce doreste mult si tovarasul lui, cititorul lenes ce nu vrea sa citeasca un text mare.
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro

Ryo : 1

MesajSubiect: Re: Amintiri din viitor   Amintiri din viitor Icon_minitimeDum Iul 27 2014, 14:41

Fic blocat din cauza inactivității.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Amintiri din viitor   Amintiri din viitor Icon_minitime

Sus In jos

Amintiri din viitor
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: