Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Pastele in familie

In jos 
AutorMesaj
CarinaObitolove
Kaigai
Kaigai
CarinaObitolove


Ryo : 0
Likes : 0

Pastele in familie Empty
MesajSubiect: Pastele in familie   Pastele in familie Icon_minitimeDum Apr 27 2014, 01:16

Cristos a înviat!! Şi vă doresc tuturor un paşte fericit.
Bună tuturor numele meu este Carina şi m-am gândit să vă relatez această zi specială de paşte pe care am petrecut-o ca şi toată lumea alături de familie şi pentru prima dată am venit şi cu iubitul meu Kakashi. Noi suntem împreună de mai bine de un an de zile, dar niciodată nu l-am prezentat familiei mele şi m-am gândit ca este ocazia perfectă.
După cum se vede el este originar din Japonia, dar cunoaşte limba româna la perfecţie, întrucât el locuieşte în România de mai bine de 10 ani. Noi ne-am cunoscut la facultate la un curs comun pe care îl aveam amândoi. Inţial, nu mă atrăgea cu nimic, dar a reuşit să imi capteze atenţia cu isteţimea lui şi cu dragostea de ţară care s-a înfiripat în sufletul lui. Lucrul acesta m-a făcut să vad că noi suntem o ţară iubită şi apreciată în ciuda lucrurilor negative care se întâmplă cu ea. De atunci s-a înfiripat ceva între noi şi se pare că aceste sentimente tot cresc pe zi ce trece.
Parinţii mei sunt un pic mai comunişti şi nu prea sunt de acord cu relaţiile mai ciudate, dar o să vedeţi ce a ieşit.
În săptămâna mare am ajutat-o pe mama la gătit şi la curăţenia din casă, ea ştie că am o relaţie, dar nu ştie naţionalitea lui şi mi-am făcut curaj şi am întrebat-o dacă pot veni şi cu iubitul meu? Ea foarte bucuroasă a acceptat cu mare placere şi ne-am apuct să gătim cele mai bune mancăruri şi prăjituri tradiţionale. De la drobul de miel, sarmale la cuptor, friptură de miel, cozonac de casă, pască şi nu vă mai zic ca să nu poftiţi.
A venit ziua cea mare, eu cu mari emoţii m-am gătit, iar de Kakashi nu mai zic, mai emoţionat ca mine şi-a ales hainele cele mai bune, s-a parfumat şi am plecat spre casa părinţilor mei. Când am ajuns am intrat eu prima ei mă aşteptau în faţa uşii şi le-am spus: “Mamă vil prezint pe Kakashi!!” Când l-au văzut au rămas muţi de uimire şi nu ştiau ce să zică şi cum să vorbească, credeau că nu ştie limba română. Kakashi i-a salutat politicos spunându-le că este foarte bucuros ca îi cunoaşte. Am poftit la masă şi atmosfera s-a mai destins.
Am avut puţine emoţii cu tata, dar a fost foarte bine. El a început să vorbească cu prietenul meu de politică şi l-a rugat să îl înveţe câteva cuvinte în japoneză. Mama, îngrijorată îl intreba mereu dacă îi place mâncarea noastră sau dacă preferă să îi gătească altceva, dar el i-a spus ca locuieşte de mai bine 10 ani în România şi ca iubeşte mâncarea românească tradiţională.
La sfârşitul mesei Kakashi a vrut să încheie cu un discurs foarte frumos şi cu o surpriză. Le-a spus părinţilor mei cât de mult mă iubeşte şi că pentru el sunt femeia vieţii lui, iar apoi a scos din buzunar o cutiuţă mică roşie cu un inel în ea şi m-a cerut de nevastă. Eu emoţionată am început să plâng şi am spus DAAA şi ne-am îmbrăţişat şi sărutat. Toată lumea ne-a felicitat şi ne-a urat casă de piatră!!!
Sus In jos
 
Pastele in familie
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Complete-
Mergi direct la: