Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

chestii

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow

Ryo : 55

chestii Empty
MesajSubiect: chestii   chestii Icon_minitimeMier Mai 07 2014, 03:20

Chestii random postate din an în paște cu sau fără scop. Baftă la citit. 
click:

Ultima editare efectuata de catre Zancrow in Dum Iun 28 2015, 04:03, editata de 5 ori
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

Ryo : 0

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeDum Mai 25 2014, 10:58

Urăsc din toată inima scrisul îngroşat. Mă dor ochii. Cum ţi-am spus şi pe mess, e superb. Nu se ştie cum o persoană ca tine poate scrie aşa de cul, dar chiar îţi iese. Ai de toate pe aici.
Ah, şi ai putea să nu-ţi mai laşi topicurile aşa inactive, tovarăşe.
Te plictiseşti, no? Am eu o idee. POSTEAZĂ.
Ce-i cu voi oameni buni de nu postaţi?!
Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeDum Mai 25 2014, 12:49

înlăturat domnu. motivele sunt știute de către autor. mdeah, păi se putea să nu fac eu ceva?

Ultima editare efectuata de catre Zancrow in Mar Feb 24 2015, 01:35, editata de 2 ori
Sus In jos
izabela :*
Kaigai
Kaigai

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeDum Mai 25 2014, 20:39

Ruben draga , tu tii la sanatatea ochilor nostrii ? Ti-am mai spus si pe mess , NU MAI SCRIE INGROSAT . Mi se ingalbeneste sclerotica doar atunci cand ma uit pur si simplu la text , dar sa mai si citesc . Ca sa citesc a trebuit sa dau copy-paste textului , sa-l pun in word si sa-l schimb scrisul in unul normal . Este cea mai mare remarca pe care ti-o pot face , scrisul --> estetica . In rest , textele sunt superi tari . Continua sa postezi , fa-ne mandrii ! A , da , am uitat sa mentionez . Daca cumva , candva , vrei o critica mult mai detaliata nu ezita sa o faci dupa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] . ~Ceaoo
Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeDum Mai 25 2014, 23:01

dialog:

Ultima editare efectuata de catre Zancrow in Lun Feb 23 2015, 21:19, editata de 2 ori
Sus In jos
Kaigai
Kaigai

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeMar Mai 27 2014, 01:18

Citat :

Dialog

Până la urmă, tot o să devenim o amintire. (In aceasta propozitie virgula nu prea isi avea rostul . Puteai spune simplu : Pana la urma tot o sa devenim o amintire , insa este ok si asa) Așa că de ce să nu fie una frumoasă? Să nu uiți niciodată cine ești, să nu lași oamenii să te transforme în cine vor ei să fii, nu uita că ești un om minunat, că ai în tine puteri nebănuite de a schimba lumea în bine și de a înfrumuseța suflete! (à Asta imi suna a Tumblr :3) Trăiește frumos, caută să însemni ceva bun în viața oamenilor, retrage-te atunci când simți că nu mai aparții unui loc sau unui suflet și ia-o de la început, ori de câte ori va trebui... ( Propozitia asta cam scartaiepe final . Ar fi sunat mai bine daca spuneai : Trăiește frumos , caută să însemni ceva bun în viața oamenilor , retrage-te atunci când simți că nu mai aparții unui loc sau unui suflet și ia-o de la început , ori de câte ori va fi nevoie ...)
Să știi că viața nu are subtitrare și trebuie s-o înțelegi așa cum este ea, cu bune și cu rele. (à Propozitia asta e sigur citat tumblr , te-am prins :3)
        Rază palidă
Alister ajunse lângă copacul însemnat. Se puse pe o buturugă uscată și privea în jos, îngândurată. ( Of , of , virgulele astea te omor . Incearca sa citesti exact asa cum e scris cu voce tare . Ar iesi ceva de genu’ : Se puse pe o buturuga uscata si privea in jos ______________________ ingandurata . Nu prea suna ok , zic eu . In concluzie , fara virgula ) Nu voia, dar trebuia. Încercase să creadă că nu e singura cale, deoarece mereu sunt și alte căi, dar le-a încercat pe toate. Acum privea înspre cer, printre frunze, în timp ce mintea ei fugea în altă parte, în trecut. (Acum privea înspre cer , printre frunzele arborului batran) În timp ce ea era furată de peisaj, o persoană se așează lângă ea. Fata răsuflă.
 - Până la urmă fiecare om este singur... Atâta tristețe și la ce folos?!( Atâta tristețe ... și la ce folos ?!)
- Rareori ne gândim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipsește. (Rareori ne gândim la ceea ce avem insa mereu la ceea ce ne lipsește) Acum ești tristă, dar de ce uiți momentele când ai fost fericită?
 Nu avea să găsească un răspuns tocmai potrivit la ceea ce fusese întrebată. Dialogul nu putea să ia amploare dacă nu găsea un răspuns, îi era imposibil să ofere un răspuns cât mai corect... Cine e el?
- Se pare că nu ai un răspuns. Poate că nici nu trebuie unul. Știi, eu sunt doar un călător prin lume care încearcă să își găsească locul.
Aleister regăsindu-se în ceea ce auzise privește către indivind, nici măcar numele nu i-l știa. (Aleister regăsindu-se în ceea ce auzise privește către indivind . Nici măcar numele nu i-l știa) Aceasta se ridică și pleacă spre casă. Cealălaltă persoană continua să privească în jos, un zâmbet îi apare pe față.
- Nici tu nu ți-ai găsit locul... Mhm. Toți oamenii ar trebui să încerce să afle, înainte de a muri, de unde fug, încotro și de ce.
- Încetează! Fata se oprește brusc. (Încetează ! , si fata se oprește brusc –aici , tu , ca si narator , intervii . De aceea propozitia trebuie despartita cu virgula si scris in continuare . Ai inteles tu .)Încetează să mai vorbești! Nu are rost, pentru ce ar mai avea un rost? Ei, oamenii, nu merită nimic... O adunătură de proști. Nimănui nu îi pase de nimeni! Eu renunț! Căpătase o voce ridicată, pe fața ei deja se putea observa roșeața din obraji care era spintecată pe alocuri de către o lacrimă, gândul la semenii ei o măcina.  (Căpătase o voce ridicată iar pe fața ei deja se putea observa roșeața din obraji care era spintecată pe alocuri de către o lacrimă . Gândul la semenii ei o măcina)
- Ai grijă ce îți dorești. Dar atât a fost, alegerea e a ta și eu nu am nici un drept de a o influența. Poate nu acum deoarece sper ca tu să găsești singură răspunsul. Cu zâmbetul pe buze silueta dispare. Chiar dacă nu a înțeles totul pe moment, Aleister a continua(continuat) drumul spre casă fără a uita o clipă cele auzite. Mintea ei deja se afla într-o luptă, încerca să pună cap la cap tot ce acumulase de o viața dar fără succes. Îi plăcea când era greu dar acum își dorea să fie ușor, se săturase să lupte pentru ceea ce vrea, credea că e la capătul puterilor ei. Purtată de vânt, o voce familiară și joasă se face auzită.
 ,, Realitatea e cea care, atunci când nu mai crezi în ea, nu dispare. ”
Se adâncea tot mai mult în gânduri, în amintiri și în vorbe. Totul era fără folos, nu găsea ceea ce căuta. Avea să trăiască ca să dea un răspuns acestor întrebări.

Avand in vedere ca cererea a fost facuta inaintea de a se adauga doua observatii il voi critica asa insa pe viitor trebuie sa stiti ca pentru a primi o critica trebuie sa aveti minim trei capitole postate . Este primul si ultimul fan fic , care are mai putin de trei capitole , pe care il critic . Acum ca am lamurit si acest lucru sa trecem la treaba .

Tipul de critica : constructiva

Un mare edit chiar aici : Pai uite ce se intelege daca tu postezi un capitol intr-un spoiler ^^ . Ai trei capitole , esti in regula mosule B-)

Titlul : Nu ma leg de el pentru ca nu-l inteleg . Totusi , avand in vedere ca el ar trebui , intr-un fel sau altul , sa aiba legatura cu textul voi spune ceva si despre el . Este interesant dar , in acelasi timp , putin vag . Unii cititori il pot aprecia –cum sunt eu- iar altii nu . Este misterios insa noi cum il intelegem ? In fine , nu ma ‘‘iau’’ prea mult de el pentru ca nu am de ce .

Ideea : Daca ar fi sa critic al doilea oneshot , ideea este una foarte interesanta . Ai acel stil de a pune persoanjele intr-o ipostaza meditativa iar uneori le descoperim in momentele sale de reverie INSA , si da , exista un ‘‘insa’’ , te pierzi in cuvinte si uneori exprimarea ta poate supara iar aici se vede experienta ta . Dezvolt mai mult la ‘‘Exprimare’’ .

Descrierea : Este foarte frumos creionata . Nu zapacesti cititorul dar nici nu- plictisesti cu detalii . La descriere nu prea am ce comenta . Am observat ca-ti place sa ‘‘introduci’’ un personaj prin descriere senimentala ceea ce este minunat . Detaliile ca si hainele sau incaltamintea sunt usor de uitat insa trairile personajului raman mai bine fixate in minte . Descrierea ta seamana putin-putintel cu cea a lui Gustave Flaubert , mare scriitor francez . Si spun putin deoarece el se concentra pe descrierea de ‘‘dinauntrul’’ personajului (sentimente , trairi , ganduri) si finalizeaza prin a prezenta persoanjul printr-o descriere stil portret . Avea o descriere foarte cuprinzatoare de genul ‘‘din-auntru-inafara’’ si cu ea reuseste sa imortalizeze multe detalii . De asemenea , se folosea de detalii precum aspectul pentru a dezvalui personalitatea acestuia dar hai c-o dam in alte alea . Tu te concentrezi doar pe cea sentimentala , descrierea sa este mult mai complexa . Totusi , si descrierea ta este placuta .

Dialogul : Ponderat si , cum as spune eu , citibil . Nu plictisesti prin el si nu este excesiv . Ba chiar reusesti sa pui cititorul pe foc prin el . Place .

Actiunea : Chiar daca uneori ai impresia ca este ‘‘pierduta’’ in spatiu este treptata . In niciun caz brusca , ci treptata . Nu plictisesti ceea ce este bine . Place . Puncte bonu$ B-)

Exprimarea : Agghhh , te omor . Te pierzi in cuvinte . Cand citesc unele propozitii am impresia ca te chinui sa le scrii asa . Adica , nu este natural , sunt cam trase de par unele dar stai chill , cu cat vei continua si vei continua sa scrii , exprimarea ta se va imbunatatii substantial si cuvintele vor curge . Totul este influentat de experienta . Tu , din cate am citit eu , scrii de 3-6 luni iar asta se vede foarte bine . Totusi , pentru un incepator , daca te pot numi asa :3 , scrii destul de tare insa ai si puncte mai slabe .

Estetica : Daca mai scrii bold-at TE UCID . Tii la vederea noastra macar putin ? Cum am mai spus si mai sus , in alt post , ca sa citesc a trebuit sa dau copy-paste textului , sa-l pun in word si sa-l schimb scrisul in unul normal . Este cea mai mare remarca pe care ti-o pot face , scrisul à estetica . A , da , si , de ce scrii asa de mare ? Nu suntem orbi , mai :]] . Oricat de mare ai scrie textul nu se va mari subit si aici ma refer la numarul de cuvinte deci , lasa scrisul normal . Arata mai ok normal decat cu o litera de doi centimentrii , zic .

Greseli de ortografie/tastare : Tu domnule ai o mare problema cu virgulele . MARE PROBLEMA . Si ti-am mai spus asta odata . Le pui unde nu trebuie , unde trebuiec nu-s si tot asa . In rest nu am prea vazut . Ok , poate doar ‘‘continua’’ in loc de ‘‘continuat’’ .

Sfaturi benefice :
* Iti recomand ca dupa ce termini de scris un capitol sa-l recitesti si sa pui semnele de puctuatie acolo unde trebuiesc , nu altundeva .

* Reciteste capitolul inainte sa-l postezi . Macar asa , printre randuri si corecteaza ce vezi gresit . In capitole nu prea am mai vazut greseli gramaticale , poate doar de tastare sau din neatentie insa sunt minore (ai papat o litera sau ceva de genu’ dar cuvantul se intelege). Deci , se accepta .

* Ai grija la estetica aia , te rog . Reciteste te rog mai sus unde am scris de ea ^^ . NEAPARAT .

* Continua sa scrii . Orice , scrie orice-ti trece prin minte . Doar asa iti vei imbunatati tehnica . Te plictisesti ? Scrie ceva ! Posteaza , cere parerea altora si accepta sfaturile membrilor . Toate cele enumerate sunt pentru binele creatiilor tale .

* Cand iti vine o idee in minte exploateaz-o pe cat de mult posibil . Du-o pana la capat apoi ia-o de la capat cu alta .

* Ca un fic sa poata fi finalizat trebuie sa ai in minte toata povestea , de la inceput pana la final , pe care ulterior sa o treci in word . Asta in cazul in care scrii un fic . Momentan eu iau la « puricat » un oneshot deci ...

* Nu te pierde in detalii insimnifiante . Tine-ti ideea pana la capat .

* Citeste de cateva ori o propozitie dupa ce o scrii ca sa te asiguri ca are sesn si ca suna ok .

* Nu te lasa niciodata cuprins de lene . Nu scapi de ea asa de usor ..

*Ai grija la neatentie .

* Pentru a mentine firul narativ iti sugerez ca in timp ce scrii textul , in acelasi timp , sa-ti imaginezi si ce se intampla . Poate ca-ti pare o stupiditate insa ajuta mult , vei vedea .

* Nu in ultimul rand , nu te lasa descurajat de ceea ce spun sau cred altii . Tu continua sa scrii .

Cam asta a fost tot ce as putea spune . Daca as fi adus-o in ultimul moment fii sigur ca as fi reusit cumva sa-i dublez marimea insa nu ar fi fost necesar . Esentialul este acolo , sade frumos ^^ . Special pentru tine , m-am grabit sa aduc critica . Sunt mai mult decat singura ca daca vei intelege cele scrise vei evolua . Foarte sigura . Daca ti s-a paut ca critica mea a fost prea dura te astept sa ne rezolvam problemele in ringul de box . Just kidding . Hai cu mai multe texte si nu te da batut . Fighting !

Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeMar Dec 30 2014, 21:07

Fragment apolinic
-portret-

Am căpătat rațiune din a conștiinței văpaie și mi-am clădit propriul drum către așa zisa neființă, atât timp cât ai conștiință ți se pare paradoxal să-ți vrei drumul spre neființă. Un strat de minciună sau glumă îți fac realitatea să pară doar o dumă, îmi pare rău că trăiești într-o bulă temporală, instabilă și totodată ireală. Pășind către trezirea șarpelui încolăcit în chakra rădăcină aflăm ceea ce spiritul știa deja, informația vieții eterne și cunoașterea absolută doarme în esența ta tăcută. O glumă bună sau chiar teorie nebună, dar totuși adesea glumeții se trezesc a fi profeți. E alegerea ta în ce crezi sau ce fel de cale vrei să urmezi. Toți suntem de o natură energie pură care se întoarce în cosmos și umblă de nebună, ușor ne îndreptăm spre raiul luminat de focurile iadului care treptat se sting. Doar o analogie paradoxală când vine vorba de universul aflat într-o coajă de nucă ușor susținută de către gât pe umeri. Niște conexiuni sensibile deschid adesea căi incredibile către Babilonul de mult uitat. Lexeme încâlcite conduc către informați greșite, adevăruri eronate exilate în eternitate ca să fie melodicitate căci ajungem pe culmile disperării ca să-l înțelegem pe Cioran. Mă intitulez un jinas al spontanului căci o să mă convertesc la Jainism fiind doar un proscris al creștinismului. Nu crede tot ceea ce gândești căci o să te amăgești și ai să vezi că nu există adevăr când minciuna-i poartă haina, vorbind de religie devine un lucru contradictoriu ce ascunde un adevăr cutremurător aflat la un pas de dispariție. Îi dau drepate lui Pontiac căci am decis, religia e doar paralela unui vis ce nu poate fi atins dar în drumul ei poți fi ucis. Fiind liber precum un prizonier am ajuns să nu mai cred în pseundonimul Dumnezeu, căci acum știu cine este Creatorul de drept al acestui univers simplu dar totuși complex. Păstrez în mine fragmentul divin, sufletul îl face pe om, ambalat într-un cadavru umblător care o să se descompună căci e muritor, dar faptele săvârșite pe parcursul vieții îl fac să fie un simbol arzător în fiecare inimă de luptător, vorbim despre om ca să nu fie un fapt întâmplător.

- am atins apogeul firii pășind pe treptele luminii -
Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeMier Dec 31 2014, 02:29

vorbe:

radical din exponent:

dependență:

o viziune asupra politicii de astăzi:

prizonier mental:

Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeVin Ian 02 2015, 18:37

o altă chestie:

Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeSam Ian 10 2015, 21:05

Dialog&Revedere:

Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeMar Feb 03 2015, 22:37

Explozie de culoare:

.
Sus In jos
Nekirus
Kaigai
Kaigai
Nekirus

Ryo : 3

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeSam Feb 14 2015, 13:00

Ca să fiu sincer cu tine primele două texte mi-au dat impresia că citesc un almanah pentru femei. Serios! Mă deranjează când un text e plin de motivational crap și când propovăduiește despre bunătate interioară, pace, înțelegere, iubire etc. Nu zic că ce ai scris tu e rău, doar că nu se pliează foarte bine pe gusturile mele. Înțeleg ce vrei să faci și tema pe care o abordezi, da nu pot să lupt cu senzție de falsitate pe care mi-o dau.
De la textul 3 încolo se schimbă destul de mult conținuturile textelor tale. Vi cu o abordare mai cioranică asupra lumii, care-mi place mai mult. Meditațiile tale, că astea sunt, nu-i un text cu o narațiune, sunt destul de bine conturate și foarte complexe. Îmi place că deja acolo perspectiva asupra vieții devine mai largă. Sumbrul, abisul conștient se împletește mult mai bine cu monologurile interioare abordate și mă face să pot empatiza mult mai ușor cu ce scrii. La primele 2 nu puteam empatiza deloc. Mi-a plăcut critica la adresa politicienilor. Se vede că ești un mic anarhist în adâncul sufletului. Așa. Să continui. Mi-a plăcut da mi se pare că te-a luat cam tare valul anarhiei și spiritul revoluționar. E o critică și îndemnare justă, da nefirească și poate puțin nedocumentată. Ai încercat vreodată și aprofundezi filosofia politică? Dacă nu, încearcă, îți garantez că-ți va schimba modul de a vedea politica și pe politicienii din țara asta.
În concluzie, îmi plac câteva, nu toate, meditațiile tale cu privire la ființa umană și la culorile ei pot spune că sunt cele mai bune. Chiar privești situația dintr-un unghie realist și interesant ce mă captează.
În rest, doar mici greșeli de exprimare. Mai scrie, da lasă politica. Ha ha!
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeSam Feb 14 2015, 17:05

Chestiile tale imi plac. Sunt chiar frumoase. Imi place abordarea pe care o ai si felul in care te lasi inteles. Doua dintre cele mai importante lucruri, de altfel. ''Explozie de culoare'' e ceva mirific. Ai combinat acolo sentimente cu realitate. Admir faptul ca nu intri in polemne si te rezumi doar la ceva care ti se pare interesant. In rest, n-am nimic de comentat.
Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeMar Feb 24 2015, 01:40

șchiop:

Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeMar Feb 24 2015, 18:22

Pff.. Hai să-ți spun de ce îmi place ce faci tu. Tu îmi spui o poveste frumoasă despre vise și despre rolul lor în lume. Mă faci curioasă. Ma prinzi în povestea ta, iar felul acela de a te exprima, de a-ți exprima sentimentele, de a-ți spune povestea, de a fi un autor capabil să stârnească comentarii, este ceva ce puțini au. Se vede că eși devotat complet la ceea ce faci.
Sus In jos
Nekirus
Kaigai
Kaigai
Nekirus

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeMar Feb 24 2015, 18:42

Uhm, nici n-ai idee cât de mult m-am regăsit în ce-ai scris tu acum. Parcă mi-ai scos toate frustrările la suprafață și le-ai așternut pe ecran. Sunt așa poetice scrierile tale încât dacă ai sta să le aranjezi în versuri ar ieși o poezie destul de bună. He he! E clar că ceea ce scrii tu nu e neapărat o poveste narativă, ci mai mult o înșirurire de gânduri și de străi ce-ți macina propria conștiință, o interpretare a modului în care percepem existența și o contribuție la conștiința universului. Îmi place! Chiar mai vreau să văd ce-ți trece prin mintea aia pentru că mă regăsesc foarte mult în scrierile tale.
Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeMar Mar 10 2015, 01:06

al treilea ceas:

Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeMar Mar 17 2015, 19:59

mhm:

Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeMier Mar 18 2015, 19:13

E atat de profud ce marturisesti tu. Orice om se regaseste catusi de putin in randurile astea. E un mister acolo care starneste interes, exact ce vreau sa vad. ''M-ai atins, m-ai simțit dar acum m-ai părăsit'' nu sunt cuvinte suficiente pentru a descrie ce faci tu. Faci lectorul sa fie partas si sa inteleaga ce vrei tu sa transmiti. Superb.
Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeDum Mar 22 2015, 15:14

ăsta-i un strop incomplet:

Sus In jos
Nekirus
Kaigai
Kaigai
Nekirus

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeDum Mar 29 2015, 19:58

Jur că dacă eu aș avea un radio ți-aș dedica o rubrică. Ai fi ca un Tudor Chirilă ce chiar vorbește chestii cu sens. N-am ce să-ți reproșez pentru că ce faci tu sunt frânturi de gândire și nu poți să-ți spun că nu gândești ”cum trebuie.” Privind obiectiv e foarte fain ce faci, dar dacă mă uit din perspectivă subiectivă, de multe ori se întâmplă să nu fiu de acord cu ceea ce zici pentru că pur și simplu nu rezonăm chiar atât de bine. Dar asta e.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], o mică chestie. Lectorul e un grad al profesorilor universitari, nici pe departe cititor.
Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeDum Apr 05 2015, 20:16

doi stropi de apă:

Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeMier Apr 15 2015, 02:01

chestie random:

Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeVin Apr 17 2015, 02:18

complex de gânduri aruncate-n viitor:

Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitimeDum Apr 19 2015, 06:48

limite:

Ultima editare efectuata de catre Zancrow in Dum Apr 19 2015, 22:39, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat

chestii Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii Icon_minitime

Sus In jos

chestii
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri in Desfasurare-
Mergi direct la: