Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 chestii

In jos 
+4
BloodCrown.
Nekirus
izabela :*
Damaris
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow


Ryo : 55
Likes : 1

chestii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii - Pagina 3 Icon_minitimeDum Sept 20 2015, 18:43

din ce in ce mai slab in a scrie:
Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow


Ryo : 55
Likes : 1

chestii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii - Pagina 3 Icon_minitimeVin Sept 25 2015, 03:45

familiar:
Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow


Ryo : 55
Likes : 1

chestii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 12 2015, 00:24

părtaș:
Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow


Ryo : 55
Likes : 1

chestii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 19 2015, 23:37

Eripitur persona, manet res
(Operea supraviețuiește întotdeauna creatorului ei)
 
Când ne trezim într-un vis nu îi știm începuturile, suntem deja în mijlocul acțiunii și continuăm să jucăm rolul pe care îl avem dar ce facem atunci când realitatea noastră este de fapt un vis, existând un final. Dar această teorie rămâne doar o frunză în bătaia vântului, acum tu ești creatorul visului tău, lumea asta este un teren de joacă în care poți interfera cu alți visători, asemenea ție sau mai puțin, dar ai grijă căci ești pe marele platou și nu prea stă publicul după tine, succes în a colabora cu ceilalți! Cum tu ești creatorul ai de gând să creezi o operă, ceva unic care să te reprezinte în această cursă, să delectezi publicul și să cucerești inimi dar ce te faci când opera pe care vrei să o creezi ești chiar tu? Scenariul a fost scris și ți-ai pierdut dreptul a fi designerul creației, doar i-ai făurit prologul și acum te descurci în jocul altcuiva până când ai să evadezi sau ai să te afunzi tot mai mult până când dai de începuturi, privește oamenii în ochi și zâmbește-le, simplu, fii tu! Despre asta e viața, complexitatea din simplitate, a fi tu contra celorlalți până când tu se transformă în voi. Cu cât vei trăi mai mult acest vis ce încearcă să pună stăpânire pe tine îți vei da seama de tot ceea ce este în jurul tău și în anumite momente te vei pierde de nici tu nu vei mai ști de tine și singura scăpare este să ajungi prin alții spre sine, oare cine vrea să-ți fie bine? Dar când ai să vezi că o persoană ți se dăruiește, îți oferă dragostea ei atunci vei înțelege că ai câștigat ceva ce nimic în lumea materială nu poate cumpăra, un prieten care, indiferent de cine sau cum vei fi, o să fie lângă tine susținându-te și probabil făcând glume pe seama ta pentru a te simți mai bine, fiecare vis are la bază ceva, baza acestuia este prietenia. Toți ne cunoaștem între noi doar că nu ne amintim acest lucru, am plecat din același loc și în același loc ne vom întoarce dar acum trăim divizați și căutăm în acest miraj ce credem că vrem, alegerea, bineînțeles, îți revine ție. Ești un om ce merge pe o câmpie verde și dintr-o dată o tornadă complexă, inexplicabilă, alcătuită din tot ce poți înțelege și ce nu, te lovește, ce vei face și cine vei fi? Răspunsul, că asta căutăm în drumul nostru, este în funcție de fiecare, prefer să fiu în continuare eu având încă o perspectivă de a privi lucrurile. De ce visul ăsta se rezumă la mine, la bunătate și multe lucruri uimitoare? Simplu, e o parte din opera mea. Am privit adânc, nu am putut înțelege și nici nu mi-am dat seama că simt ceva, asta doar pentru a explica ceva, dar totuși acolo e iubire și speranță pentru că ultimul meu glas va fi: idiotul a reușit încă o dată. Probabil așa a fost scris, maktub, sau așa decidem noi să credem când de fapt în mâna noastră este pixul și în față avem foaia, mă aflu în mișcare în propriul vis conturându-mi tot mai mult opera. Impactul pe care îl ai în lume este unul de nedescris, indescifrabil în prezent dar observabil în viitor și cu fiecare persoană pe care o cunoști îți dai seama că poți schimba ceva în lume, făcând parte din ea. Fii onest cu tine, respectă orice om îți iese în cale și continuă să mergi, să explorezi, să te distrezi și să nu uiți să dăruiești tot ce ai mai bun pentru că asta, dragul meu, draga mea, înseamnă cu adevărat a trăi. Mulțumesc clipei în care am fost pierdut atât de adânc, blocat în prezent și renăscând tot mai mult, pentru că sunt acum, merită să trăiești și de ar fi să treci prin iad. Dragostea zâmbetelor celor dragi.

O poveste a fost spusă, acum s-o auzim pe a ta. De ar fi să te pierzi în vis, să te conturezi pe tine după bunul plac și apoi te-ai pierde în propria creație, cum ai evada?

Ultima, goodbye.
Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow


Ryo : 55
Likes : 1

chestii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii - Pagina 3 Icon_minitimeMier Sept 28 2016, 22:01

Veni Vidi Vici:
Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow


Ryo : 55
Likes : 1

chestii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii - Pagina 3 Icon_minitimeMier Oct 26 2016, 20:21

mefistofelic:
Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow


Ryo : 55
Likes : 1

chestii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii - Pagina 3 Icon_minitimeMier Oct 26 2016, 20:21

atotstiutor:
Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow


Ryo : 55
Likes : 1

chestii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii - Pagina 3 Icon_minitimeMar Mar 21 2017, 20:03

Magic
 
 
Iar când ultimile lacrimi s-au făcut una cu pământul și țipătul său ațintea spre văzduh, magul plecă înapoi în jos strângând nisipul în palme. Disperarea îi pusese stăpânire pe conștință și tot ce mai avea acum era nisipul din mâini, dorința sa era simplă: să regăsească ce a pierdut. Cotrobăind în adâncul inimii lui, căutând ultima fărâmă de lumină din suflet lovea cu dispreț pământul, nu știa ce trebuie să facă sau măcar de unde să înceapă; rămas fără puteri cade pe spate privind  cerul, îi era imposibil a înțelege creația când divinitatea își pierduse. În drumul înșelător al acestei vieți își pierduse darul, magia, și acum plângea îndurerat cerând ajutor în stânga și în dreapta. Trecuseră zile de când nu se mai mișcase din loc așteptând să moară, dar soarta nu îi era aceasta, el abia acum începuse cu adevărat să simtă. Iar când simți și te agăți de primul firicel de speranță totul începe să se pună în mișcare, decizia a fost doar a ta îi rostește vântul. Se ridică extenuat și privește în jur, peste ce se credea stăpân în trecut acum îi răspunde milostiv încercând să-l ajute și de această dată. Pământul, soarele și vântul pictau împreună harta magului în fața acestuia, astfel drumul a fost scris. Având acestea de la noi este timpul să iei ce este al tău, ce ești tu – îi șopți vântul. Cu aceste momente întipărite în minte plecase la drum, căpătase speranță și ambiție.


Sus In jos
Continut sponsorizat





chestii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: chestii   chestii - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
chestii
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri in Desfasurare-
Mergi direct la: