Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Venin

In jos 
AutorMesaj
Cioby Andrei
Kaigai
Kaigai
Cioby Andrei

Ryo : 0

Venin Empty
MesajSubiect: Venin   Venin Icon_minitimeMier Mai 28 2014, 15:51

Capitolul I-Introducere.
Totul incepe cu un inceput.Eu o să incep cu sfârşitul,era defapt inceputul sfârşitului,când lumea vedea pe cer soarele doar pentru a-şi aduce aminte de vremurile călduroase ale zilelor de vară când soarele işi cobora incet pe pământ,razele auri,pentru a aduce la viaţă orice vieţuitoare lipsită de suflare.Lumea a murit.Nu a murit in adevăratul sens al cuvăntului,oamenii şi-au pierdut sufletul,ura şi frica au luat locul dragostei,raul a luat locul binelui iar toti aleargă după bani mai ceva ca un ghepard infometat ce aleargă sa-şi prindă prada.
-Cât face domnule?l-am intrebat pe vânzător.
-Păi....80 de lei.Imi spuse vânzătorul.
-Cuum?!Nu plătesc atât pentru două sticle cu apă si o pâine.
-Am putea negocia,mi-ai putea da 50 de lei si niste....
-Niste pumni in gura,e posibil să-mi dai toate astea pe gratis!
-Ba e foarte probabil să mori de foame dacă eşti obraznic,nesimţitule,strigă vânzătorul,eu doar imi fac treaba ,astea sunt preţutile şi tu trebuie...
 Dar nu apucă sa spuna ultimele cuvinte ,pentru că,i-am dat un pumn in stomac,iar apoi un picior in cap şi am iesit din magazin,lasând totodată 20 de lei pe tejghea,totuşi cred că trebuia sa las doar 10.
 Afară Ceasonicul oraşul incepe să bată anunţand ca se apropie ora 20:00.Oră la care toată lumea trebuie să intre in casa.Totuşi ,nu am respectat niciodată aceasta regulă stupidă.
-Hei,tu!Ce-i cu tine pe strada la ora asta?spuse Esmerald,un om trecut de 65 de ani,un batânel intelept,mereu cu o căciulă pe cap,si cu o barba,scurta si albă.Nu şti ca poti avea probleme la ora asta?
-Problemă este numele meu mic,am spus eu,Sunt liber să fac ce vreau,când vreau.
-Băiete,nu te juca cu focul.Magnifici sunt mult prea puternici,iar daca te prind pe strada...te-ar putea ucide sau inchide,in cel mai rau caz.
-Guvernul a futat lumina din sufletul  tuturor oamenilor,eu lupt s-o aduc inapoi.Dacă nu vrea nimeni să se trezească si să schimbe ceva atunci voi face eu primul pas.Nu.Voi face toti pasii necesari pentru a aducea pacea,şi unul in plus pentru a o menţine.

Cam asta e prima mea parte din fic,o parere e bine-venită.
Sus In jos
izabela :*
Kaigai
Kaigai
izabela :*

Venin Empty
MesajSubiect: Re: Venin   Venin Icon_minitimeDum Iun 01 2014, 15:33

Hei hei . Am trecut si eu pe aici vazand ca este un fic nou-nout . Vrei pareri ? Atunci sa-ncepem :] Capitolul este cam scurt . Pe viitor incearca sa scrii mai mult sau daca nu , macar mentine aceeasi dimensiune aica sa nu scrii din ce in ce mai putin . Ai inteles tu . Totusi , de preferat este sa scrii mai mult . Titlul este foarte ok , imi place mult . Un singur cuvant , multe intelesuri . Ideea imi place deasemenea . Razvratire impotriva guvernului , baiat rebel ce nu respecta regulile si , nu in cele din urma , guvernul , niste tirani care fura libertatea oamenilor si le impun reguli . As fi vrut sa citesc mai departe insa tu ... Aghh , te omor :3 Posteaza repede urmatorul capitol si vei mai primi pareri  ;wink Imi poti da pm cand postezi . Terminat .
Sus In jos
Cioby Andrei
Kaigai
Kaigai
Cioby Andrei

Venin Empty
MesajSubiect: Re: Venin   Venin Icon_minitimeLun Aug 04 2014, 23:51

Al doilea capitol al fic-uli este aici.Da ,este foarte scurt acest capitol dar...voi posta maine cealalta parte a capitolului.

Drumul spre libertate.part1.
-Ai grija baiete,nu te juca cu focul,Providenta e foarte puternica.Spuse Esmeralad.
-Si ce ai vrea sa fac?Sa stau si sa ma uit cum  isi bat joc de oamenii in ultimul hal?
cum ia saracului si singurul banut ramas pentru a-si hrani familia.Sti foarte bine ce s-a intâmplat cu parintii
si cu fratii mei.Mama si tata au fost ucisi încercând sa proteze aceasta tara Esmerald.Sa ne proteje pe noi,sa te protejeze
pe tine.Dar gata cu vorbaria,ma duc sa imi salvez fratii din cusca in care sunt inchisi.Am spus eu foarte nervos
-Ahh...ce copil incapatânat esti tu Firo,nu vrei deloc sa asculti!
-Nu cred ca imi pasa ce spui.
-Nu vrei sa accepti realitatea.Gata,au câstigat!
-Asa este.Nu ascult de nimeni,mereu am facut ceea ce am considerat EU ca e bine pentru mine,nu ceea ce au considerat altii
ca ar fi bine pentru mine.Okey,ne auzim când ma intorc.
 Si am plecat la drum.Ceasul se facuse deja 9 seara si deja nu mai era nimeni pe strada,doar matahalele de supusi ai lui
Big-Ben se mai zareau la cate un colt,pentru cei care af fi ''incalcat'' legea si ar fi iesit afara din casa.Treceam usor
pe lânga ei,fiindca,majoritatea dormeau iar ceilalti faceau orice altceva inafara de a sta de paza.Asa sbordonati sa tot ai.
Adica avand in vedere faptul că nu indrăznea mai nimeni sa iasă afara din casă ,dar barim să facă o prostie,ii inţeleg şi eu
Am trecut eu de majoritatea matahelor şi mai erau vreo 2 in faţa mea.Merg eu ce merg şi cănd să trec pe langă ele,imi vine
să strănut.Epicul strănut.Ghinioul meu a fost că am strănutat si eu ca ultimul nesimţit.
-Sănătos!spune una dintre matahale
-Mersi!spune cealalta matahala
 Okey...am avut noroc...
Sus In jos
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel

Ryo : 1

Venin Empty
MesajSubiect: Re: Venin   Venin Icon_minitimeMar Oct 21 2014, 21:19

Fan-fic blocat datorită inactivității. Dacă dorești să îl continui îmi trimiți un PM și se rezolvă. ^_^
Sus In jos
Continut sponsorizat

Venin Empty
MesajSubiect: Re: Venin   Venin Icon_minitime

Sus In jos

Venin
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: