Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Battle drawings

In jos 
+7
Psyhée
I. Enzo
Matsuri
Ioana
Siraxta
Shinigami
BloodCrown.
11 participanți
AutorMesaj
BloodCrown.
Kaigai
Kaigai
BloodCrown.


Ryo : 0
Likes : 8

Battle drawings Empty
MesajSubiect: Battle drawings   Battle drawings Icon_minitimeLun Aug 25 2014, 13:27

Useri: Shinigami,Freyja,BloodCrown. şi Mk01;
Tema: Kyuubi/Kurama;
Tehnică de lucru: tehnică mixtă;
Timp de lucru: până pe 03.09;
Voturi: Toţi membrii forum-ului(voturile neargumentate nu se vor lua în considerare...).
Edit: Lucrările participanţilor vor fi postate sub anonimat pentru a nu exista preferinţe către o anumită persoană din acest concurs.
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Battle drawings Empty
MesajSubiect: Re: Battle drawings   Battle drawings Icon_minitimeMier Sept 03 2014, 20:39

Am vorbit cu Freyja,a zis ca nu e gata nici ea, deci mai amanam doua zile ,pana vineri  05.09.2014 ora 24:00,sper sa nu fie nici o problema.
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Battle drawings Empty
MesajSubiect: Re: Battle drawings   Battle drawings Icon_minitimeSam Sept 06 2014, 14:59

1.
Spoiler:

2.
Spoiler:

3.
Spoiler:


Mk s-a retras, e descalificat deci prin neparticipare,ramanem doar primii 3. 
PS : Voturile ce nu sunt sustinute cu argumente pro si contra nu vor fi validate , succesuri #_#
Sus In jos
Siraxta
Kaigai
Kaigai
Siraxta


Ryo : 0
Likes : 17

Battle drawings Empty
MesajSubiect: Re: Battle drawings   Battle drawings Icon_minitimeDum Sept 07 2014, 16:46

I

Imi place extrem de mult. Felul in care ti-a iesit mecla e pur si simplu prea tare! Fundalul nu-mi prea place. Ma deranjeaza cum te-ai ocupat de el. Parca strica tot. Cozile, in schimb, sunt super.Dar...nu stiu. Pare supus, aproape cuminte. Ahh, dar cat imi place cum ai desenat.

II

Ai reusit sa captezi natura lui Kyuubi extrem de bine. Aud perfect in minte ragetul lui cand ma uit la lucrarea ta. Totusi, ar trebui sa fii mai atent/a la detalii. La toate. Dintii *mai ales cei din fata* si limba sunt ciudate rau. Si piciorul ala, doamne fereste, l-ai pozitionat atat de dubios, incat la inceput credeam ca e ori o falca imensa, ori o gusa. Ar trebui sa fie cam covrigel ca sa stea asa, nu? Imi place foarte mult ideea si curajul tau de a surprinde momentul asta. Lucru care pare destul de greu de realizat fara ca cineva sa arate cu degetul locurile in care ai gresit.

III

Chestia ciudata e ca parca ar avea 4 ochi. Si nu prea inteleg nimic din corp...Probabil si pentru ca tot desenul e in creion si camera cu care ai facu poza e naspa. Din ce vad eu, Kyuubi sta turceste si se joaca cu papusi zombie. Probabil te-ai saturat de "ar trebui sa-l colorezi", dar chiar ar trebui sa incerci, cel putin.
Ar fi pacat sa nu mai exersezi. Potential ai.

Si acum...argh, de ce pot vota numai cu unul? Asta e asa greu e.e 
Votez cu primul.
Sus In jos
Ioana
Kaigai
Kaigai
Ioana


Ryo : 0
Likes : 2

Battle drawings Empty
MesajSubiect: Re: Battle drawings   Battle drawings Icon_minitimeDum Sept 07 2014, 17:24

Eu votez al doilea desen. Imi place ca a folosit mai multe tehnici de desen si este foarte bine realizat.
La primul, daca era si capul lui kyubi in culori calde , era mult mai bun din cauza contrastului care se realiza intre rece si cald..
La al treilea oricum nu prea inteleg mare lucru..

Deci votez cu al doilea : )
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Battle drawings Empty
MesajSubiect: Re: Battle drawings   Battle drawings Icon_minitimeDum Sept 07 2014, 19:32

Votez cu primul desen, pentru ca este mai bun din toate punctele de vedere. Culori mai aprinse care dau un ton bun si umbrele ajustate corect fac desenul sa para o imagine. De asemenea claritatea este baza. 

Vot: Primul desen!
Sus In jos
I. Enzo
Kaigai
Kaigai
I. Enzo


Ryo : 0
Likes : 5

Battle drawings Empty
MesajSubiect: Re: Battle drawings   Battle drawings Icon_minitimeLun Sept 08 2014, 15:29

Primul desen este foarte bine făcut!
Conturul acestui desen este foarte egal, din punct de vedere matematic, binențeles...
Însă la partea cu coloratul nu a ieșit prea bine, dar tot arată frumos desenul!

Votul meu merge către primul desen!
Sus In jos
Psyhée
Kaigai
Kaigai
Psyhée


Ryo : 0
Likes : 0

Battle drawings Empty
MesajSubiect: Re: Battle drawings   Battle drawings Icon_minitimeMar Sept 09 2014, 00:19

Primele doua desene au un avantaj in claritate. Prefer tehnica celui de-al doilea desen in comparatie cu celelalte si se poate observa si studiu in domeniul artei, nu numai talent. Cred ca ambele redau bine ceea ce este in esenta Kyuubi/Kurama. Imi place fundalul primului desen, parca este un Infern in spatele lui Kyuubi. Al doilea transmite o atmosfera antica, iar stilul folosit este inspirat din stilul traditional japonez (? - Presupun, nu am cunostinte in arta. Dar daca asta este, atunci ti-a iesit). Prefer culorile sterse din al doilea desen, care ajuta la conturarea atmosferei vechi, in comparati cu tonurile puternice din primul. Imi place schita celui de-al treilea desen si este reusit, dar puteai depune mai multa munca.
Votez cu al doilea desen.
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Battle drawings Empty
MesajSubiect: Re: Battle drawings   Battle drawings Icon_minitimeMar Sept 09 2014, 14:21

Bun. Imi place primul desen pentru forma corect ( conturul ) lui Kurama. Nu imi place ca nu s-a terminat colorarea capului, iar fundalul ala mov e....prea ne-la locul lui.
Al 3-lea desen parca e un varcolac.
Votez cu al 2-lea desen. Mi se pare cel mai bun dintre toate, atat ca forma cat si culoarea .
Sus In jos
BiancaRomelia
Kaigai
Kaigai
BiancaRomelia


Ryo : 0
Likes : 19

Battle drawings Empty
MesajSubiect: Re: Battle drawings   Battle drawings Icon_minitimeMar Sept 09 2014, 15:32

Primul desen, proportional e bine construit si-mi place cum e desenat, dar nu-mi plac culorile folosite, sunt prea tipatoare, imi ajung la masele, culorile sunt prea din tub folosite, putea sa se mai joace cu culorile folosind paleta (si nu ma refer la paleta de tenis XD), iar modul cum e pictat se vede ca e facut in graba, e prea vibrant.
Al doilea desen imi place cum a lucrat, imi place combinatia de culori (si non-culori), imi place ca s-a folosit de degradee si stilul mai grafic, se vad foarte bine contrastele, dar nu-mi place cum l-a deformat pe Kurama, da stiu ca asa e stilul si e frumos acest stil, dar respectivul mai are de lucrat, ca sa ajungi sa distorsionezi realitatea, trebuie mai intai s-o cunosti foarte bine. (ei bine...asta a fost parerea mea si sper ca autorul sa nu se supere, am incercat sa sune a sfat XD )
Al treilea desen....ei bine, nu pot spune ca e bun doar ca sa nu se supere autorul, pentru ca as minti. Desenul e mai mult fasarit, e sters, abia se intelege ceva, nici din punct de vedere proportional nu e bine. E facut doar in creion, deci nu e tehnica mixta cum se cerea.
Votez cu al doilea desen pentru ca am vazut mai multe calitati ca la celelalte.

Pace!  bucuros 
Sus In jos
WolfenAxel
Kaigai
Kaigai
WolfenAxel


Ryo : 0
Likes : 0

Battle drawings Empty
MesajSubiect: Re: Battle drawings   Battle drawings Icon_minitimeVin Sept 12 2014, 22:28

Primul desen are culori prea calde, iar fundalul nu-mi place.Kurama pare foarte dragalas, supus..În viziunea mea inspira mai multa frica..

Cel de-al doilea desen inspira mai multa teama iar culorile nu sunt atat de calde.Forma vulpii pare sa fie mult mai reala, parca vulpea e furioasa..Dintii au o forma mai naturala fata de primul desen.Chiar daca nu e destul de detaliata ca prima lucrare mi-e mai usor sa gasesc zona care imi atrage atentia fata de primul desen..

Al treilea desen e neclar, se putea munci mai mult

Votez cel de-al doilea desen.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Battle drawings Empty
MesajSubiect: Re: Battle drawings   Battle drawings Icon_minitimeVin Sept 12 2014, 22:36

Eu votez cu ultimul desen . Imi place stilul ambiguu folosit , care denota o umbra de furie si trsitete ascunsa in desenul lui kurama . Nesiguranta este data prin intermediul hasurilor .
Primele doua desene se bazeaza pe estetica si pe culoare acesta numai din creion ceea ce imi place




Drago Out
Sus In jos
Freyja
Kaigai
Kaigai
Freyja


Ryo : 0
Likes : 18

Battle drawings Empty
MesajSubiect: Re: Battle drawings   Battle drawings Icon_minitimeVin Sept 12 2014, 23:32

Se pare ca nu se mai voteaza deloc,ne-am edificat in legatura cu asta, prima lucrare are 3 voturi,a 2-a are 5 voturi,iar ultima are un vot.Castiga deci cea de-a 2-a lucrare !


Felicitari Shinigami! Esti idolul nostru, o, marite zeu al artei!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Battle drawings Empty
MesajSubiect: Re: Battle drawings   Battle drawings Icon_minitime

Sus In jos
 
Battle drawings
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Battle pictura
» Attack of drawings.
» Battle în 2.
» Battle
» PS battle

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Concursuri :: Arhivă Concursuri & Event-uri-
Mergi direct la: