Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Ultima carte, ultima pagina...

In jos 
AutorMesaj
Sasuke清
Kaigai
Kaigai
Sasuke清

Ryo : 0

Ultima carte, ultima pagina... Empty
MesajSubiect: Ultima carte, ultima pagina...   Ultima carte, ultima pagina... Icon_minitimeMier Aug 27 2014, 14:00

In acest subiect va intreb, care este ultima carte pe care a-ti citit-o? Cand? Ce v-a placut si poate ce nu v-a placut?Eu recunosc, lasand la o parte cartile de scoala nu mai citisem o carte de un an, doi. 

In vara aceasta am citit Lee Child - Nimic nu e usor.Il are ca personaj principal pe Jack Reacher, singuratic de felul sau, calatoreste fara bagaj si incercand sa rezolve un caz de rapire, isi da seama ca totul nu este cum a crezut, dar este prea implicat ca sa mai de-a inapoi. Aceasta roman are o intriga foarte buna, suspansul este in fiecare capitol iar rasturnarile de situatie sunt din plin. Toate romanele lui Lee Child il au ca personaj principal pe Reacher, insa actiunea si personajele difera.Fiindca mi-a placut aceasta carte o sa imi mai cumpar una, a aceluiasi autor cu acelasi personaj principal.
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

MesajSubiect: Re: Ultima carte, ultima pagina...   Ultima carte, ultima pagina... Icon_minitimeMier Aug 27 2014, 14:27

Vara asta sau ultima carte? Tinand cont ca tu ai spus de vara asta... mm, nu stiu, zic si eu ca tine. 
Vara asta am citit o carte numita Drood despre Charles Dickens, autorul cartii Oliver Twist si ale altora, m-a emotionat super mult.
Am citit de asemenea primele 5 carti din seria Casa Noptii si omg, e super. Vampirii de acolo sunt pusi intr-o perspectiva de... nici nu v-ati imaginat vreodata si iarasi am fost tare emotionata.
Ultimele doua carti din Academia Vampirilor le-am citit intr-o zi si ceva, atat de palpitante au fost.
Cand jocul se termina, totul se intoarce in cutie e o carte pe care o recomand oricui. Cu ajutorul ei poti intelege atatea lucruri, raspunsuri la genul ala de intrebari pe care nu ti le-ai pus cu voce tare, dar ai nevoie de raspuns la ele.
Sarada de Sandra Brown, despre asta pot spune decat ca a fost perversa.
Si ultima carte, pe care am terminat-o aseara se numeste Legile spiritului si e impresionanta. 
In prezent citesc Baraca. 
Sus In jos
Itama Senju
Kaigai
Kaigai
Itama Senju

MesajSubiect: Re: Ultima carte, ultima pagina...   Ultima carte, ultima pagina... Icon_minitimeJoi Noi 06 2014, 22:01

Ultima carte citita a fost Piramida Rosie de Rick Riordan.Mi-a placut ca este o carte de aventura care implica zeii egipteni si magia.Ii are ca personaje principale pe Sadie si Carter Kane care intalnes tot timpul noi zei , invat magie si incearca sa salveze lumea de maleficul zeu Seth.
Sus In jos
Zeus
Kaigai
Kaigai
Zeus

MesajSubiect: Re: Ultima carte, ultima pagina...   Ultima carte, ultima pagina... Icon_minitimeDum Ian 11 2015, 23:59

Ultima carte care am citit-o(azi) a fost Baltagul de Mihail Sadoveanu, initial nu vroiam sa o citesc dar ma pregatesc pentru bacalaureat din timp.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Ultima carte, ultima pagina...   Ultima carte, ultima pagina... Icon_minitimeLun Ian 12 2015, 17:40

Ultima data am citit Suleyman Magnificul si Sultana Hurrem. Este o carte foarte tare. O relatare a intamplarilor reale care s-au petrecut acum 3 secole. Ce nu imi place este faptul ca a folosit prea putin material. Intr-adevar, descrierea a fost din plin. Lucru care mi-a placut. Fiecare detaliu m-a impresionat, de la coltul seraiului din Manisa pana la bijuteriile pe care le purtau sultanele. Va recomand cartea. Veti descoperi o poveste de iubire care vă va umple sufletele.
Sus In jos
Chocolate
Kaigai
Kaigai

MesajSubiect: Re: Ultima carte, ultima pagina...   Ultima carte, ultima pagina... Icon_minitimeLun Ian 19 2015, 21:40

Ultima carte pe care am terminat-o a fost My True Love Gave To Me, o antologie de povești foarte simpatice de Crăciun (da, la o lună după Crăciun intru și eu în spiritul anotimpului). Dintre cele 12 povești, au fost cam 4 care nu mi-au plăcut în mod deosebit, sau mai bine zis, nu au reușit să îmi ajungă la suflet. Restul însă, mi s-au părut extraordinare, și tocmai ce mi-am făcut o listă de vreo 9 autori de la care trebuie să mai citesc ceva (ceilalți trei îi cunoșteam deja ^^). Overall, o carte foarte bună, foarte mellow și drăguță, pe care aș reciti-o cu mare plăcere; e perfectă pentru a intra în spiritul sărbătorilor. I-aș da o notă de 4/5, mai ales pentru povestea lui Stephanie Perkins (care este și coordonatoarea antologiei), care mi s-a părut de departe cea mai bună și cea mai drăguță. O recomand oricui; a apărut și la noi, mi se pare, sub numele de Dragostea mea mi-a dăruit. (Sincer, titlul în română nu sună tocmai promițător, chit că e traducere mot-a-mot, dar nu judecăm acum cărțile după copertă, nu?)
Sus In jos
Evilyn
Kaigai
Kaigai
Evilyn

MesajSubiect: Re: Ultima carte, ultima pagina...   Ultima carte, ultima pagina... Icon_minitimeDum Mar 08 2015, 22:00

La mine ultima carte citita este Codul lui Da Vinci de Dan Brown, pe care imi doream sa o citesc de mult timp si care a devenit automat una dintre cartile mele preferate.
Am citit-o exact inainte de sesiune. ~hihi~
Mi-a placut la nebunie. E o carte foarte interesanta care te face sa te gandesti si sa pui totul sub semnul intrebarii, iar mie cartile de genul mi se par cele mai bune. Povestea este foarte interesanta si fiecare pagina am citit-o cu maxima curiozitate. Imi era greu sa o las jos din mana si cand trebuia sa mananc, atat de captivanta e. De asemenea subiectul cartii e unul extrem de controversat si de interesant. Recomand cartea asta tuturor!
Sus In jos
Mk01
Kaigai
Kaigai
Mk01

MesajSubiect: Re: Ultima carte, ultima pagina...   Ultima carte, ultima pagina... Icon_minitimeMar Mar 10 2015, 22:04

Ultima carte? Încă nu e gata, citesc Puterea celor şase de Pittacus Lore, după ce am terminat Eu sunt numărul patru şi triologia Jocurile foamei, pot să zic despre această carte numai cuvinte de laudă,îl avem în prim plan pe John Smith a.k.a Number Four, al patrulea copil din 9 copii de Lorieni(o rasă extraterestră) care ajung pe Pământ pentru a scăpa de mogadorieni , altă rasă care aproape le-a ucis planeta ,golind-o de resurse şi acum îi vânează pentru a-i ucide, cei 9 sunt legaţi printr-o vrajă care îi face să poată fi ucişi doar în ordinea numerelor, din câte aţi ghicit 1,2,3 şi 3 sunt morţi,acum 4 trebuie să îi găsească pe restu şi să îi distrugă pe mogadorieni, restu citiţi şi voi.
Spor la citit.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Ultima carte, ultima pagina...   Ultima carte, ultima pagina... Icon_minitimeMier Mar 11 2015, 19:32

Am ajuns aproape la sfârșitul cărții Adevărata Dragoste. E o poveste clasică a unei fete, Alix, care este arhitect. Ea petrece în Nantucket un an, unde îl întâlnește pe misteriosul Jared Kingsley. Familia Kingsley ascunde multe secrete, iar Alix începe să le descopere.

Nu am terminat-o încă, însă nu mai am mult. E o carte genială, v-o recomand.
Sus In jos
DiZi
Kaigai
Kaigai
DiZi

MesajSubiect: Re: Ultima carte, ultima pagina...   Ultima carte, ultima pagina... Icon_minitimeLun Aug 08 2016, 12:34

Ultima carte pe care am citit-o a fost "Moarte și viscol" de Sven Haseel.
Cărțile lui Sven Hassel sunt scrise într-o maniera deosebită, la persoana I, în care cititorul are parte din plin de ororile războiului alături de umorul (câteodată macabru) al personajelor.
Imaginile descrise sunt extrem de vii(pe cât se poate numi viu un decor plin de moarte), scriitorul urmărește prin aceasta, nu să construiască o noua înfățișare a soldatului german, ci să realizeze mai degrabă un reportaj dincolo de ușa (capacul) sicriului, în așa fel încât cititorul să nu-și dorească participarea într-un război, ci să fie doar acaparat în universul virtual al epocii naziste.
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta

MesajSubiect: Re: Ultima carte, ultima pagina...   Ultima carte, ultima pagina... Icon_minitimeJoi Aug 03 2017, 16:39

Ultima carte citită a fost Alchimistul de Paulo Coelho. Am luat-o pe neașteptate de la o bibliotecă, nici nu mă gândeam să iau ceva de acolo, iar când am fost întrebată, am zis primul titlu care mi-a venit în minte. Am citit-o într-o călătorie, cât eram în tren, înainte și înapoi. Este fascinantă dacă stai să o înțelegi și să-i procesezi fiecare "pas", ceva ce eu nu am reușit timp de șase, dar chiar și așa, mi-a plăcut.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ultima carte, ultima pagina...   Ultima carte, ultima pagina... Icon_minitime

Sus In jos

Ultima carte, ultima pagina...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Entertainment :: Discuţii Libere-
Mergi direct la: