Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Exilul [Un singur capitol]

In jos 
AutorMesaj
Woof means no
Kaigai
Kaigai
Woof means no

Ryo : 0

Exilul [Un singur capitol] Empty
MesajSubiect: Exilul [Un singur capitol]   Exilul [Un singur capitol] Icon_minitimeLun Sept 01 2014, 20:20

În întreaga lume au fost războaie și lupte făcute pentru diferite lucruri nesemnificative. De la Razboaiele Daco-Romane până la al Doi-lea Război mondial... în tot acest timp, ura a stăpânit Pământul ; creația perfectă a lui Dumnezeu. Imediat după acestea, un val de dragoste și fericire s-a abătut peste întregile teritorii văzute și nevăzute, incusiv Iadul. Prin amestecul acestora, a apărut o ființă care nu era capabilă să se apropie de oameni, chiar dacă de sentimentele acestora a fost creat. Acesta a fost adaptat ca și ”vestitorul dezastrelor și ale evenimentelor favorabile”, apărând de la unirea Țărilor Române până la dezastrul Turnurilor Gemene. Chiar și la unele morți nesemnificative a fost prezent, doar ca să se minuneze de spiritul inventiv și sumbru al oamenilor. După un timp îndelungat, acestă creatură a primit un nume: Ender. Ender a primit și o formă ”umanoidă” , chiar dacă îi era interzis să comunice cu aceștia. Cu timpul, s-a îndrăgostit de o fată pământeană. O fată drăguță, modestă, care ajuta pe oricine oricând. Ender o veghea zi de zi, nu o scăpa din ochi... până când s-a decis să-i spună tot ce are pe suflet. Odată ajuns în Terraria, căci așa mai este numit teritoriul pământean, Ender a mers în spatele fetei și a strigat: ”Te iubesc !” . Dar fata nu a apucat să se mai întoarcă, căci o pentagramă i-a apărut sub picioare și a tras-o în Inima Iadului, unde nici măcar Lucifer însuși nu poate să umble. Cel cu pricina, Lucifer, a fost provocat laluptă pentru Tronul Întunecat de către Ender. Acel moment a fost ultimul în care Lumea Neagră (Iadul) l-a mai văzut pe Demonul Ender, căci a pierdut lupta și a fost exilat în lumea din care nu avea voie să ”se înfructe” .
~Dragostea este ca un trandafir sângeriu, dacă îl apuci de unde nu trebuie, te înțepi... dar, dacă îl vei apuca de sus, de unde trebuie, vei vedea că te vei bucura de ea mult timp
Sus In jos
Zet
Kaigai
Kaigai
Zet

MesajSubiect: Re: Exilul [Un singur capitol]   Exilul [Un singur capitol] Icon_minitimeLun Sept 01 2014, 20:59

Îmi plac poveştile triste. Îmi place stilul tău. Pe scurt, îmi place fic-ul. Baftă cu noi proiecte, şi poate cine ştie, faci unul 18+ comic.

Fainoşagul fie cu tine.
Sus In jos
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel

Ryo : 1

MesajSubiect: Re: Exilul [Un singur capitol]   Exilul [Un singur capitol] Icon_minitimeMar Noi 04 2014, 16:39

Mutat la Fan-Ficuri complete. Dacă am greșit, te rog anunță-mă printr-un PM.
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina

MesajSubiect: Re: Exilul [Un singur capitol]   Exilul [Un singur capitol] Icon_minitimeMier Noi 19 2014, 20:07

Asta e lectie de istorie sau ce? O.o De la daco-romani m-am oprit.[urasc istoria] E ciudat ca sunt cam 20 de randuri maxim si acapareaza istoria. Mi-ar fi placut sa vad ceva mai mare si mai personalizat dar mna, asta e. D. Marmota fie cu tine!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Exilul [Un singur capitol]   Exilul [Un singur capitol] Icon_minitime

Sus In jos

Exilul [Un singur capitol]
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Complete-
Mergi direct la: