Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Naruto 693 - Încă o dată...

In jos 
+2
I. Enzo
Alterum Sanctus
6 participanți
AutorMesaj
Alterum Sanctus
Kaigai
Kaigai
Alterum Sanctus


Ryo : 0
Likes : 6

Naruto 693 - Încă o dată...  Empty
MesajSubiect: Naruto 693 - Încă o dată...    Naruto 693 - Încă o dată...  Icon_minitimeVin Sept 26 2014, 16:31

Click aici pentru a citi Naruto 693 - Încă o dată... oferit de Shinobi


Ultima editare efectuata de catre вяυcε ʟεε in Vin Oct 03 2014, 15:19, editata de 3 ori
Sus In jos
I. Enzo
Kaigai
Kaigai
I. Enzo


Ryo : 0
Likes : 5

Naruto 693 - Încă o dată...  Empty
MesajSubiect: Re: Naruto 693 - Încă o dată...    Naruto 693 - Încă o dată...  Icon_minitimeVin Sept 26 2014, 16:52

Foarte interesant capitolul. Ma asteptam sa mai fie o lupta intre Naruto si Sasuke in acel loc!


+++++++++++++
вяυcε ʟεε
Ma gandeam sa ma apus si eu de traduceri, vreau sa stiu cat timp te ia ca sa traduci o manga!
M-ar interesa sa-mi spui cat te-a luat sa traduci aceasta manga? 
Sus In jos
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul


Ryo : 2
Likes : 34

Naruto 693 - Încă o dată...  Empty
MesajSubiect: Re: Naruto 693 - Încă o dată...    Naruto 693 - Încă o dată...  Icon_minitimeVin Sept 26 2014, 18:58

Jalnic, dezgustător...
La asta s-a ajuns ? La declarații de dragoste și palavragiri plictisitoare intre cei doi idioți, Naruto și Sasuke. Capitolul ăsta mi-a lăsat un gust extrem de amar...cum naiba să spună acea, acea caricatură de Sakura că încă-l mai iubește pe Sasuke, cum naiba să spună ăsta în fața lui Naruto ? După câte a făcut pentru ea și cât s-a sacrificat...lol, zici că suntem într-o poveste de dragoste. E bine că mai rau de atât nu se mai poate...sau da ? Poate Naruto ajunge un dezastru mai mare decât e deja ?....vom vedea.
DEZGUSTĂTOR CAPITOL
Sus In jos
Zet
Kaigai
Kaigai
Zet


Ryo : 0
Likes : 4

Naruto 693 - Încă o dată...  Empty
MesajSubiect: Re: Naruto 693 - Încă o dată...    Naruto 693 - Încă o dată...  Icon_minitimeVin Sept 26 2014, 21:31

Ce capitol previzibil... parcă Kishi vrea să facă o reluare a luptei de acum 2 ani, cu câteva îmbunătăţiri... cam jalnic. Sasuke (prostălău, altfel nu pot să-i spun), i-a spart inima Sakurei şi îi revoluţionar... briliant! Naruto rămâne ferm convins că îl poate "salva" pe Sasuke. Too late. Ăsta nu mai poate fii salvat. Un capitol plictisitor pe scurt, nimic exploziv sau acţiune care să atragă cititorul. No, oricum faină traducerea, ţineţi-o tot aşa! Baftă.
Sus In jos
sogi
Kaigai
Kaigai
sogi


Ryo : 0
Likes : -1

Naruto 693 - Încă o dată...  Empty
MesajSubiect: Re: Naruto 693 - Încă o dată...    Naruto 693 - Încă o dată...  Icon_minitimeSam Sept 27 2014, 08:56

DarkMazer a scris:
Jalnic, dezgustător...
La asta s-a ajuns ? La declarații de dragoste și palavragiri plictisitoare intre cei doi idioți, Naruto și Sasuke. Capitolul ăsta mi-a lăsat un gust extrem de amar...cum naiba să spună acea, acea caricatură de Sakura că încă-l mai iubește pe Sasuke, cum naiba să spună ăsta în fața lui Naruto ? După câte a făcut pentru ea și cât s-a sacrificat...lol, zici că suntem într-o poveste de dragoste. E bine că mai rau de atât nu se mai poate...sau da ? Poate Naruto ajunge un dezastru mai mare decât e deja ?....vom vedea.
DEZGUSTĂTOR CAPITOL
cred ca gresesti DarkMazer sakura nu a spus ca il iubeste si ca la iubit in cat a duruto mult("I loved you"ce inseamna = te-am iubita vorbit la timpul trecut, daca inca il iubea spunea I love you =te iubesc sau "I still love you"=tot te iubesc asa ca nare rost sa te aprinzi de geaba Cool
Sus In jos
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul


Ryo : 2
Likes : 34

Naruto 693 - Încă o dată...  Empty
MesajSubiect: Re: Naruto 693 - Încă o dată...    Naruto 693 - Încă o dată...  Icon_minitimeSam Sept 27 2014, 10:12

sogi a scris:
DarkMazer a scris:
Jalnic, dezgustător...
La asta s-a ajuns ? La declarații de dragoste și palavragiri plictisitoare intre cei doi idioți, Naruto și Sasuke. Capitolul ăsta mi-a lăsat un gust extrem de amar...cum naiba să spună acea, acea caricatură de Sakura că încă-l mai iubește pe Sasuke, cum naiba să spună ăsta în fața lui Naruto ? După câte a făcut pentru ea și cât s-a sacrificat...lol, zici că suntem într-o poveste de dragoste. E bine că mai rau de atât nu se mai poate...sau da ? Poate Naruto ajunge un dezastru mai mare decât e deja ?....vom vedea.
DEZGUSTĂTOR CAPITOL
cred ca gresesti DarkMazer sakura nu a spus ca il iubeste si ca la iubit in cat a duruto mult("I loved you"ce inseamna = te-am iubita vorbit la timpul trecut, daca inca il iubea spunea I love you =te iubesc sau "I still love you"=tot te iubesc asa ca nare rost sa te aprinzi de geaba Cool

Îmi pare rău să te contrazic, dar fii mai atent când citești manga. wink
Oh, no!:
Sus In jos
sogi
Kaigai
Kaigai
sogi


Ryo : 0
Likes : -1

Naruto 693 - Încă o dată...  Empty
MesajSubiect: Re: Naruto 693 - Încă o dată...    Naruto 693 - Încă o dată...  Icon_minitimeSam Sept 27 2014, 11:02

DarkMazer a scris:
sogi a scris:
DarkMazer a scris:
Jalnic, dezgustător...
La asta s-a ajuns ? La declarații de dragoste și palavragiri plictisitoare intre cei doi idioți, Naruto și Sasuke. Capitolul ăsta mi-a lăsat un gust extrem de amar...cum naiba să spună acea, acea caricatură de Sakura că încă-l mai iubește pe Sasuke, cum naiba să spună ăsta în fața lui Naruto ? După câte a făcut pentru ea și cât s-a sacrificat...lol, zici că suntem într-o poveste de dragoste. E bine că mai rau de atât nu se mai poate...sau da ? Poate Naruto ajunge un dezastru mai mare decât e deja ?....vom vedea.
DEZGUSTĂTOR CAPITOL
cred ca gresesti DarkMazer sakura nu a spus ca il iubeste si ca la iubit in cat a duruto mult("I loved you"ce inseamna = te-am iubita vorbit la timpul trecut, daca inca il iubea spunea I love you =te iubesc sau "I still love you"=tot te iubesc asa ca nare rost sa te aprinzi de geaba Cool

Îmi pare rău să te contrazic, dar fii mai atent când citești manga. wink
Oh, no!:
ai dreptate am recitit din nou acel paragraf si spune te iubesc(eu am citit capitolul pe mangafox cand a aparut si spunea i loved you(stiu ca am citit bine atunci chiar  am citit de doua ori  pentru ca am ramas surprins nu ma asteptam ca sakura sa zica asta.cred ca a fost o greseala de traducere care au reparato.ori cum scuze Buna Buna cat despre kishi la capitolul romanta este cel mai penibil autor pe care la-m vazut pana acum, am citit multe saunen(foarte multe)si naruto in privinta la romanta este ce-a mai penibila.sincer singurul motiv pe care il am sa citesc naruto este sa il vad hokage.dupa aceea nu o sa mai cites nici-o lucrare de a lui kishi.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Naruto 693 - Încă o dată...  Empty
MesajSubiect: Re: Naruto 693 - Încă o dată...    Naruto 693 - Încă o dată...  Icon_minitimeDum Sept 28 2014, 01:01

Nu stiu ce sa zic; Kishimoto incepe sa lungeasca manga prea tare. Sunt multumita de faptul ca s-a clarificat ca Sakura inca il iubeste pe Sasuke, cu toate ca acest lucru a fost cam tras de coada, Sakurei nepasandu-i deloc de sentimentele lui Naruto in momentul confesiei. Sincera sa fiu, nu prea mi-a placut acest capitol, cu toate ca sunt fericita ca pana la urma Naruto va fi impreuna cu Hinata.
Sus In jos
Dex
Kaigai
Kaigai
Dex


Ryo : 0
Likes : 1

Naruto 693 - Încă o dată...  Empty
MesajSubiect: Re: Naruto 693 - Încă o dată...    Naruto 693 - Încă o dată...  Icon_minitimeDum Sept 28 2014, 17:45

Naruto s-a prins de mult ca Sakura nu-l place si ca e o cauza pierduta(de atunci cu Danzo). Capitolul e plictisitor. Zici ca e o telenovela spaniola, nu o manga. Astept lupta care sper sa nu fie lungita si sa se termine lupta in maxim 2 capitole. Naruto a devenit lung si slab, il salveaza prima parte (cand erau copii) care e chiar reusita. Nu as vrea sa vad iarasi o lupta de 10 capitole sau cu amintiri sau cu fillere. De o inca serie Naruto nici nu vorbesc. Ma bucur doar ca Kishimoto a zis ca nu o sa mai faca alta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Naruto 693 - Încă o dată...  Empty
MesajSubiect: Re: Naruto 693 - Încă o dată...    Naruto 693 - Încă o dată...  Icon_minitime

Sus In jos
 
Naruto 693 - Încă o dată...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Naruto :: Manga :: Naruto-
Mergi direct la: