Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Pokemon Accension

In jos 
AutorMesaj
RedKing
Kaigai
Kaigai
RedKing

Ryo : 0

Pokemon Accension  Empty
MesajSubiect: Pokemon Accension    Pokemon Accension  Icon_minitimeVin Sept 26 2014, 21:34

Majoritatea personajele din acest fic imi apartin, insa Pokemonii si regiunile nu. Unele personaje sunt preluate din Animeul Pokemon.

Booon. Am sa fac un fic Pokemon, dar nu un Pokemon normal. Unul mai "matur" si mai violent. Sper sa va placa.

I

Al dracului de frigi. De ce nu mi-am luat manusile, nu stiu. Adica sunt tocmai in Snowpoint, departe, departe de Eterna City. Insa trebuie sa imi continui antrenamentul meu...Grovyle, stiu ca poti sparge bariera cuvintelor dureroase a celor care te-au subestimat superficial. Increzator, baiatul se opreste din incalzirea mainilor sale reci. Arata increzator dar totusi cu un aer ferm spre gigantul bulgar de namet. Cu vorbe clare, raspicate ii da comanda: Grovyle, foloseste Leaf Blade pentru a distruge acel bulgar! Stiti cu totii ce viteza uimitoare are un Grovyle, chiar daca nu stiti, ati aflat acum. Ca un fulger verziu ajunge in fata gramezii de namet. In urmatoarea secunda, strapunge zapada. Din pacate, nu reuseste sa il elimine de tot. Pe mainile saracului Grovyle se pot observa rani. Acum veti crede ca Aki il tortureaza pe bietul Pokemon, insa ati crede extrem de prost. Amandoi au fost deacord sa se antreneze tocmai aici, pentru asi mari forta. Stransa legatura intre Aki si Grovyle s-a format abia dupa ce au pierdut zdrobitor in fata noului lider al gimnaziului din Eterna City. De atunci, acestia doi s-au hotarat sa se intoarca in oras doar cand o vor gasi pe Gardenia, maestra in tipul Planta. Visul lor este sa o intalneasca si sa o invinga. Deabia atunci vor putea sa se intoarca si sa incerce din nou. Partea buna a fiecarui antrenament este ca la sfarsitul acestuia, cei doi se relaxeaza in centrul Pokemon, unde se incalzesc la un foc caldut. Aki observand ca ranile lui Grovyle il dor din ce in ce mai tare, termina antrenamentul mai repede pentru a se relaxa mai mult cu Pokemonul sau. In timpul lor de relaxare, Aki a observat un lucru ciudat. Grovyle nu prea se distra ca de obicei. Baiatul a fost foarte vigilent cand s-au dus ambii la culcare. Orice om adoarme, chiar si Aki. Insa se trezeste ca trezit de un ceas care ticaie si face zgomot. Se uita pe fereastra si vede, indoiosandu-se, cum Grovyle se antrena din rasputeri. Chestia asta il emotioneaza pe Aki si il face sa ii cada o lacrima sarata din ochiul sau, lacrima cade pe podea. Era mandru, entuziasmat. Se uita cu mandrie la prietenul sau cum isi impartea visul cu el...
Sus In jos
Siraxta
Kaigai
Kaigai
Siraxta

Ryo : 0

Pokemon Accension  Empty
MesajSubiect: Re: Pokemon Accension    Pokemon Accension  Icon_minitimeJoi Noi 20 2014, 15:41

Blocat din cauza lipsei de activitate.
Sus In jos

Pokemon Accension
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: