Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Sherlock Holmes - Crimes and Punishments

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Alterum Sanctus
Kaigai
Kaigai
Alterum Sanctus


Ryo : 0
Likes : 6

Sherlock Holmes - Crimes and Punishments Empty
MesajSubiect: Sherlock Holmes - Crimes and Punishments   Sherlock Holmes - Crimes and Punishments Icon_minitimeSam Oct 11 2014, 13:29

Sherlock Holmes - Crimes and Punishments Crimes-and-punishments-540x270
Citat :
Sherlock Holmes - Crimes and Punishments este cel mai nou joc din seria Sherlock Holmes, mai exact al șaptelea joc. Este dezvoltat de Frogwares utilizand motorul Unreal Engine 3 și este publicat de Focus Home Interactive.
Jocul este situat în Londra secolului 19. Se bazează pe cartea Crime and Punishment de Fyodor Dostoyevsky, dar evident și pe poveștile lui Sir Arthur Conan Doyle. Jocul fiind separat in 7 cazuri constand in crime, disparitii, etc.
Cea mai mare parte a jocului implică explorarea scenelor crimei și examinarea indiciilor. După ce descoperi mai multe indicii ele se adaugă la un "deduction board", o mecanica de joc care implică legarea informațiilor împreună. Aceastea vor duce la diferite deduceri. După ce deducerile sunt conectate împreună, jucătorul va avea un "arbore" plin de deduceri. În funcție de modul in care jucătorul interpretează indiciile, ei vor avea diferite concluzii. Prin urmare jucătorul poate eșua sau reuși în găsirea criminalului. Fiecare caz va avea 3-5 soluții posibile, în total vor fi 6-10 finaluri diferite pentru fiecare caz. În total, jocul ofera 14 mecanici de investigare. Jocul poate fi abordat dintr-o postura 3D sau first person. De asemenea dezvoltatorul a adaugat o mecanica noua numita "Sherlock Vision" care o sa ajute la gasirea indiciilor mai usor.

Minimum System Requirements:
OS: Windows Vista SP2 or higher
CPU: Core 2 Duo E4600 2.4GHz/ Athlon 64 X2 5200+
RAM: 2 GB RAM
HD: 14 GB
GPU: AMD Radeon HD 4890/Nvidia Geforce GTS 450/Intel Iris Pro 5200
VRAM: 1GB
DX: 9.0c
Sus In jos
Wiłl
Kaigai
Kaigai
Wiłl


Ryo : 0
Likes : 4

Sherlock Holmes - Crimes and Punishments Empty
MesajSubiect: Re: Sherlock Holmes - Crimes and Punishments   Sherlock Holmes - Crimes and Punishments Icon_minitimeSam Oct 11 2014, 15:59

Pare foarte interesant, si chiar voiam sa gasesc un joc cu detectivi mai avansat si cu grafica mai fancy.
Sus In jos
Alterum Sanctus
Kaigai
Kaigai
Alterum Sanctus


Ryo : 0
Likes : 6

Sherlock Holmes - Crimes and Punishments Empty
MesajSubiect: Re: Sherlock Holmes - Crimes and Punishments   Sherlock Holmes - Crimes and Punishments Icon_minitimeSam Oct 11 2014, 19:53

Ca să fiu sincer, Sherlock Holmes este unul dintre personajele mele preferate, general vorbind. Acesta cred că a fost unicul motiv pentru care am încercat jocul, date fiind multitudinea de filme, seriale și cărți în care i-am urmărit aventurile cu mare plăcere, mi-am zis că ar fi timpul să mă pun în postura sa prin intermediul acestui joc. Să continui totuși cu aceeași sinceritate cu care am început. Vă spun sigur că jocurile cu Sherlock au fost execrabile în mare măsură, și numai două-trei s-ar fi profilat ca decente... dar se pare că în această ultimă categorie se încadrează într-un fel și produsul actual, Crimes & Punishments. Exceptând partea în care dezvoltatorii l-au construit cu ajutorul motorului grafic Unreal Engine 3, totul mi-a priit. Renunțarea acelui sistem de point-and-click-uri obsedante l-a salvat în stil mare, fiindcă dacă-l vedeam mergând în aceeași direcție, era de mult împachetat și expediat direct de unde a venit. Trecând peste...(cadavre), am finalizat momentan două cazuri din cele opt diferite și pot spune cu mâna pe inimă că sistemul este mai mult decât bine venit atât pentru veterani, cât și pentru începătorii în domeniu deopotrivă. Experiența va fi aproape identică. Politica ce îți oferă alternative în aceste cazuri și decizile morale ce vor urma să afecteze atât reputația detectivului, cât și desfășurarea ulterioară a evenimentelor îi dă un plus de savoare. Dinamica și fluiditatea jocului, deși repetitivă la un moment dat, are acel ceva ce zboară prin aer și te împinge să joci mai departe fără să te plictisești prea mult, mai ales că ai un acompaniament muzical demențial ce te însoțește în toate zonele prin care treci, iar obiectivele sunt certe și nu te lasă să te îndepărtezi prea mult de la caz.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sherlock Holmes - Crimes and Punishments Empty
MesajSubiect: Re: Sherlock Holmes - Crimes and Punishments   Sherlock Holmes - Crimes and Punishments Icon_minitime

Sus In jos
 
Sherlock Holmes - Crimes and Punishments
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Diverse :: PC Games :: Jocuri PC Online-
Mergi direct la: