Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Bucuria unei note bune și muncite.

In jos 
AutorMesaj
I. Enzo
Kaigai
Kaigai
I. Enzo

Ryo : 0

Bucuria unei note bune și muncite.  Empty
MesajSubiect: Bucuria unei note bune și muncite.     Bucuria unei note bune și muncite.  Icon_minitimeDum Oct 19 2014, 00:00

Care au fost notele care v-au bucurat cel mai tare? Când zic asta nu mă refer la nota 10 sau altele, ci la nota la care ați muncit cel mai mult pentru a o primi și ați așteptat-o cu nerăbdare știind că ați învățat mult pentru o notă bună. 
 Atunci când ați luat nota ce-a mai mare din clasă ați simțit mândrie? Mândria pe care ați avut-o atunci când ați luat nota cea mai mare din clasă v-a făcut să învățați pe tot parcursul anului
 Au existat vreodată colegi care v-au stricat momentul de bucurie atunci când ați luat o notă bună încercând să îl facă pe profesor să va scadă nota?
Sus In jos
Mk01
Kaigai
Kaigai
Mk01

MesajSubiect: Re: Bucuria unei note bune și muncite.     Bucuria unei note bune și muncite.  Icon_minitimeDum Oct 19 2014, 00:50

Când am luat 7 la română ,povestind din amintiri şi băgând din top, mă simţeam de parcă aş fi fost olimpic la o ştiinţă foarte grea :>. Acum aştept să văd dacă iau măcar 5 la franceză Big Grin
Au fost şi de ăia în clasele mai mici dar am scăpat de ei dă-i, că-i dau acum cu diavolu, acuma în loc să scădem notele facem tot posibilu să le creştem :>.
Am luat o singură dată în clasa 8-a 10 la matematică în teză, m-am simţit ca un copil de ăla mic căruia îi dai ciocolată. Fratemiu era şi el să ia 10 dar s-a prins aia că am copiat unu după altu şi i-a dat 9 fericit).
Sus In jos
Constantin
Kaigai
Kaigai
Constantin

MesajSubiect: Re: Bucuria unei note bune și muncite.     Bucuria unei note bune și muncite.  Icon_minitimeDum Oct 19 2014, 19:19

Spoiler:

Tot ce e scris mai sus e tru, dar nu tru'ul meu
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

MesajSubiect: Re: Bucuria unei note bune și muncite.     Bucuria unei note bune și muncite.  Icon_minitimeDum Oct 19 2014, 20:30

Eu intotdeauna am fost indiferenta daca nota era muncita sau copiata. Nu prea aveam cum sa copiez in generala pentru ca aveam o colega de banca care nu invata deloc si copia ea de la mine, dar mai intrebam cateodata in spate sau ma mai uitam pe caiet. Ideea e ca nu imi pasa, notele sa fie mari. 
Cel mai mult ma bucur cand primesc note ca am raspuns in clasa. 
Dar nota la care cu adevarat m-am bucurat a fost cand am stat odata pe hol si aveam mate, dar eu uitasem, credeam ca am engleza cu diriga, si m-a vazut proful pe mine si pe colega-miu cu care stateam.
"Damaris, Valentin, haideti la tabla sa va ascult". Am iesit, colega-miu a luat 7 si eu am luat 9, ma simteam foarte jmena.
Se pun si notele de la concursuri? Am luat 10 la un concurs la romana si m-am simtit mega bine.
Sus In jos
UchihaBTW
Kaigai
Kaigai
UchihaBTW

MesajSubiect: Re: Bucuria unei note bune și muncite.     Bucuria unei note bune și muncite.  Icon_minitimeLun Noi 03 2014, 12:38

urasc persoanele care alearga dupa note .
Sus In jos
1Hakuouki3
Kaigai
Kaigai
1Hakuouki3

MesajSubiect: Re: Bucuria unei note bune și muncite.     Bucuria unei note bune și muncite.  Icon_minitimeSam Noi 15 2014, 11:01

Nu am invatat niciodata pentru note. Nici sa copiez nu prea imi bat capul, scriu cat stiu, predau lucrarea si gata, desigur daca vad ca pot copia, o fac fara probleme. Am fost mandru de mine cand, in a 9a, desi stiam lectia, am decis sa nu raspund la intrebarile profesoarei si sa iau 4.
Am fost mandru de mine cand am luat 2 la un test in care toti colegii mei au copiat, dar TOTI. Am fost mandru de mine cand am luat cea mai mica nota din liceu la un test initial. Si am fost mandru de mine cand anul acesta, dupa 6 ani in care nu am trecut de nota 6 la matematica, am luat un 10, dar am fost dezamagit ca nu au luat si colegii din jurul meu.
Nu-mi pasa ce nota scrie acolo, cat timp trec, sunt mandru de mine. Nu ma voi inscrie niciodata in cursa pentru note.
Sus In jos
BogdyRo2
Kaigai
Kaigai
BogdyRo2

MesajSubiect: Re: Bucuria unei note bune și muncite.     Bucuria unei note bune și muncite.  Icon_minitimeLun Dec 01 2014, 18:37

La biologie aveam note mici si ca sa imi repar media am invatat din greu cu gandul de a reusi sa nu imi puna din nou nota mica si sa ma certe mama.La test am luat 10 iar mama a fost mandra.A fost atat de bine.
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

MesajSubiect: Re: Bucuria unei note bune și muncite.     Bucuria unei note bune și muncite.  Icon_minitimeLun Dec 01 2014, 18:44

Am invtat de-am rupt la istorie pentru teza si am luat 10, vaaai, deci a fost un sentiment fabulos care nu cred ca o sa se mai repete curand.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Bucuria unei note bune și muncite.     Bucuria unei note bune și muncite.  Icon_minitimeLun Dec 01 2014, 19:58

Niciodata nu am invatat pentru note. Am invatat doar ca sa raman si eu cu ceva. Intotdeauna ma bucur la o nota mare. Stiu ca am stat ceva timp ca sa reusesc s-o iau. Am plans mult cand am luat in teza la mate 9, 45 si m-am bucurat foarte tare cand am luat in teza la romana 10. E normal sa te bucuri pentru ca ai muncit.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Bucuria unei note bune și muncite.     Bucuria unei note bune și muncite.  Icon_minitime

Sus In jos

Bucuria unei note bune și muncite.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Scoala-
Mergi direct la: