Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

O lume noua

In jos 
AutorMesaj
minato mizura
Kaigai
Kaigai
minato mizura

Ryo : 0

O lume noua Empty
MesajSubiect: O lume noua   O lume noua Icon_minitimeLun Oct 20 2014, 17:46

Capitolul 1:Introducerea

Este o zi frumoasa in satul Konoha in care cerul este senin si abia se pot observa cativa nori.Insa diz de dimineata sunt chemati in biroul hokagelui 10 ninja.(Naruto,Sakura,Sasuke,Neji,Tenten,Lee,Ino,Shikamaru,Chogi si Hinata).

Tsunade:Ma bucur ca ati putut ajunge toti atat e repede.
 Ino:Dar sa intamplat ceva Tsunade-sama???zice aceasta ingriorata
 Tsunade:Intr-un fel..dar mai intai vreau sa te anunt pe tine Naruta ca vei pleca imedia inpreuna cu capitanul Yamato intr-o calatorie pentru a invata jutsu-ri ce te pot face sa il controlezi pe Kurama ceva mai bine....spune ea serioasa ridicanduse de pe scaun si uitandu-se pe fereastra..
 Naruto:Am inteles bunica Tsunade!ii spune acesta cu zambetul pe gura.

Dupa aflarea vestii Naruto Ia pergamentul ce i la dat Shizune si pleaca acasa nerabdator sa inceapa misiunea.

Sakura:Si ce vroiati sa ne spuneti noua Tsunade-sama???
 Tsunade:Aaaa..vroiam sa va felicit pentru avansarea voastra in gradul de membri ai Anbu.
 Tenten:Noi toti am devenit anbu???...dar cum ????spune ea curioasa
 Tsunade:datorita muncii depuse pentru sat,dar si a calitatilor voastre deosebite....insa cu toate acestea printre voi sunt si cativa care au demonstrat mai mult....drept urmare am organizat o noua grupare numita Anbu Black.Acestia vor fi niste membri Anbu speciali care vor fi liderri de echipa a celor din Anbu..mai pe scurt toti ceilalti Anbu se vor supune ordinelor date de acestia.
 Ino:Si cum vom sti care este Anbu Black???
 Tsunade:Buna intrebare....acestia vor avea culori specifice...adika fiecare va avea o culoare specifica  ce va inlocui culoarea alb de pe costumul original..
 Sasuke:Si care vor fi acestia??zice acesta indiferent
 Tsunade:Acesti vor fi....Sasuke Uvhiha cu culoarea mov...Neji Hyuga cu culoarea albastra si Shikamaru Nara cu verde
 Sasuke&Neji:DA!! 
 Shikamaru:Hmmmmm....ce chin!spune aproape aormind
 Tsunade:Cu toate aacestea fiind spune sunteti liberi
 Toti:Da doamna

La iesirea din biroul Hokagelui Acestia hotarasc sa mearga cu toti la un picnic in afara satului....asa ca acestia stabilesc ora de intalnire si pleaca fiecare spre casele lor..

Sasuke pov:

Ma indrept spre casa.pentru a ma pregati de picnic....dar cu toate asstea nu imi pot scoate vorbele lu Tsunade in legatura cu Anbu Black....ma simt foarte bine ca pot face parte dintr-o asemenea organizatie...nu ca nu asi merita..doar eu sunt cel care ia ucis pe Orocimaru si pe fratele meu Itachi de unul singur...acum ca el este mort ma simt oarecum singur pentru ca am ramas ultimul supravietuitor din acel masacru al clanului...dar pe de alta parte ma simt bine pentru ca sunt cel mai puternic din clan...iar urmatorul meu scop este acela de apune din nou bazele clanului Uchiha..transformandul in cel mai puternic clan..si stiu si cu cine voi face acest lucru.

Sakura pov:

O insotesc pe Ino la magazin pentru ca a spus ca vrea sa cumpere niste ramen pentru a ne servi pe toti la picnic..pe intreg drumul am vorbit cu aceasta despre festivalul care va avea sa vina peste 4 zile..dar mai ales cu cine vom merge..

Ino:Hei Sakura ..cu cine vei merge la festival???

Sakura:Poi nu prea stiu..nu stiu daca Sasuke va accepta sa mearga cu mine..dar voi incerca

Ino:Aham..la tine este greu cu Sasuke..Sai deja ma invitat de doua zile..

Sakura:Si ai acceptat??
 Ino:Normal ca da...daca l-ai cunoaste la fel de bine ca mine ai vedea ce scump este..

Si asa acestea isi continua conversatia pana ajung la magazin....cumpara ce aveau de cumparat si se grabesc spre portile satului pentru ca la ora 12:00 trebuiau sa se intalneasca cu ceilalti..ceasul fiind 11:50.

~~~Imi pare rau pentru greselile facut la postarea ficului dar si de greselile din text..cu referire la text aici au disparut cateva personaje,,datr au aparut altele mai interesant..unul dintre aceste personaje il veti cunoaste in cap 2.~~~

Capitolul 2: Un ninja disparut

Este ora 12:00 iar toti cei 10 ninja se afla in fata portilor satului pregatiti de picnic.

Sakura:Suntem cu totii????
 Toti:Daaaa!!!
 Ino:Atunci sa mergem....pentru a avea timp sa ne distram..

Timp de 40 de minute cu toti sareau prin copaci strabatand deja vreo 3 km....ajungand intr-un final la locul potrivit..Era un liminis,inconjurat
de tot felul de flori dar si de un rau ..era un peisaj parca pictat..Acestia se ajeaza pe paturi si incep a manca,a zice glume si multe altele.

Sakura:Ce frumos este aici!!nu-i asa Sasuke-ku??
 Sasuke:Mda..daca zici tu!!!
 Sakura:Hai nu mai fi asa bosumflat si mai bine gandestete cu ce o sa te imbraci la festival..pentru ca vei merge cu mine...DA??!!!!
 Sasuke:Ma mai gandesc.
 Sakura:Haide te looog!zice ea cu o fata de catelus
 Sasuke:Bine..numai sa incetezi
 Ino:Ofofof ce bine va potriviti voi doi..
 Tenten:Da..dar eu nu Neji ne potrivim mai bine..spune ea scotand limba facandule in  ciuda
 Toti:Hahahahahaaa
 Neji:.......!rosind tot
 Ino:Hei Hinata..da ce ai patit???de ce esti asa abatuta??
 Hinata:A..aa..poi eu nu am cu cine sa merg la festival!spune ea aplecand capul in pamant
 Ino:Hai lasa Hinata..sigur vei gasi pe cineva..nu se poate ca o fata asa de frumoasa  ca tine sa mearga singura la festival...ai sa vezi ca ai sa gesesti pe cineva..
 Hinata:D..d...da!

Dupa ceasta cinversatie Hinata se ridica si se dupe la rau...ajunsa la rau aceasta aude un trosnet:

Hinata pov:

Aud dintr-o dat un sunet dinspre padure..imi activez byakuganul pentru a vedea cine este si daca este vreun pericol..caut cu atentie si observ ca sunetul a venit de la o veverita
care se catara prin copaci..ma linistesc...si cu gandul de a ma intoarce la grup dau sa imi opresc byakuganul...si din graseala descopar cu ajutorul acestiua o incapere ascunsa sub pamant
tetectand o cantitate uriasa de chakra....ma sperii si incep sa tip..

Sasuke pov:

Cu toti stam pe patura si glumim..insa dintr-o data auzim un tipat..se pare ca e a lu Hinata.Mergem cu toti akolo...aceasta este cu Byakuganul activat uitandu-se intr-un singur loc
,parand foarte sxperiata de ce vede...aceasta imi spune ca dupa rau este o incapere care contine chakra...asa ca ma indrept imediat in acel loc..formez un chidori facand o gaura in pamant.
Ii chem pe ceilalti si intram in acea incapere.Era o incapere destul de mare goala..doar cu un sicriu aflat in mijloc...ma indrep impreuna cu neji spre sicriu si de cidem sa il 
deschiem...acolo descoperim o persoana sigilata care avea un mesaj  "Cine va desigila aceasta persoana va dezlantui o chakra incredibila...semnat Orocimaru".Cand am vazut cine a semnat 
ma enervez si rup sigiliul..tehnica dispare si observ...

Sakura pov:

IL vad pe Sasuke cum se everveaza si rupe sigiliul..dupa disparitia acestuia iese la iveala un baiat care parca ar fi fratele lui Sasuke..doar ca acesta are parul rosu...era imbracat cu niste pantaloni
negri si sandale ninja albastre,un tricou negru si o geaca alba cu manecile albastre...acesta fiind amortit cade in genunchi..si lasa sa se vada semnul Uchiha pe spate...

Sasuke pov:

Vad cum baiatul cade in genunghi....iar cand vad semnul Uchiha pe spate imi eis din minti..ma duc la el il iau de geaca si il ridic in sus...

Sasuke:Cine esti??si de ce ai semnul Uchiha pe spate???urla la acesta furios
 Baiatul:S..s..sunt H..H..Hiroto....si sunt un U..UU...Uchiha.!spune el abia putand sa scoata doua cuvinte
 Sasuke:MINTI!!!!!

Sasuke pov:

Furios il i-au pe acesta si il arunc intr-un perete..aproape spargandul...incep sa alerg spre el incercand sa formez un chidori...ma apropii de el si il lovesc cu chidori...impactul a sulat tot praful din 
jurul nostru

Sasuke il loveste pe Hiroto cu un chidori..dupa ce praful se risipi..cu toti ramasesera incremeniti cand au vazut imaginea de final tehnicii lui Sasuke..chidori-ul lui Sasuke fu oprit cu usurinta de Hiroto 
cu ajutorul scutului lu Sussan'o....

Sakura pov:

Ii vad pe cei doi si nu imi vine sa cred ce vad..in fata lui Sasuke se afla un Sussan'o rosu incomplet....il observ pe Hiroto cum deschide ochii si observ ca are Mangekyo Sharingan....unul la fel de frumos 
ca al lui Sasuke...Acesta isi opreste Sussan'o-ul si cade ca secerat pe pamant...

Sasuke dandusi seama ca acesta chiar este un Uchiha ..il ajuta pe acesta sa se ridici si cu ajutorul lui Neji il duc la spitalul din Konoha..
Sus In jos
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel

Ryo : 1

O lume noua Empty
MesajSubiect: Re: O lume noua   O lume noua Icon_minitimeLun Oct 20 2014, 19:22

Bună. ^_^ 
Bine ai venit pe forum. Te rog frumos să ții cont de regulament. Ți-am lăsat link către regulamente la celălalt topic. 
Nu ai voie să postezi două mesaje consecutive la un interval mai scurt de 24 de ore. Îți editez primul mesaj.
Dacă ai vreo nelămurire nu ezita să apelezi la mine sau la oricare membru al staff-ului.

Mă bucur foarte mult că scrii un fic cu toate că ești nou. Voi reveni cu o părere.

Ultima editare efectuata de catre Pikachu Carter in Joi Oct 23 2014, 15:45, editata de 3 ori
Sus In jos
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan

O lume noua Empty
MesajSubiect: Re: O lume noua   O lume noua Icon_minitimeLun Oct 20 2014, 19:23

Ce se vinde aici? Cum esti nou/ a primesti doar un avertisment. Te rog sa citesti regulamentul forumului. Tocmai ai incalcat o regula. Citeste regulamentul altfel vei fi sanctionat/ a. O seara faina.

EDIT: Pika ... te spanzur :]]

It’s been a long day without you my friend
And I’ll tell you all about it when I see you again
We’ve come a long way from where we began
Oh, I’ll tell you all about it when I see you again
 When I see you again.               
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina

O lume noua Empty
MesajSubiect: Re: O lume noua   O lume noua Icon_minitimeLun Oct 20 2014, 20:42

[in primul rand, nu stiu daca esti baiat sau fata=)))]
 Tot nu scapi de sfaturile mele:
- Ni, la faza cu “de dimineata sunt chemati in biroul hokagelui 10 ninja. (Naruto,Sakura,Sasuke,Neji,Tenten,Lee,Ino,Shikamaru,Chogi si Hinata).” Lasa spatiu intre numele enumerate, si o intrebare: de ce in paranteza? Puteai sa zici simplu si frumos: “in biroul Hokage-lui au fost chemati 10 ninja: si dai pe enumerat…”. Trecem peste, next!
-Maica, linia de dialog ai mancat-o? cred ca nu e greu sa faci ceva de genu “-Ma bucur ca ati putut ajunge toti atat e repede! Spune Tsunade zambind subtil.” Geez, cred ca linia de dialog nu musca…next!
-De ce 2-3 semne ale intrebarii? Ni la ele, se inmultesc? Unu nu ajunge? Stiu de faza cu trei puncte de suspensie, dar trei semen ale intrebarii de suspensie nu am auzit…in fine, next!
-“Sasuke&Neji:DA!!“ nu pot sa nu ma leg de asta! Era greu al naibii de tare sa pui un “si” sau macar sa faci smecheria cu”ambii raspund in acelasi timp un raspuns afirmativ”…Mama, parca-s critic, next!
-Am vazut 7 de “personaj pov.” Si acum vine partea mea preferata: stii, o carte nu e scrisa, sau ma rog, in cazul nostru un fic, de mai mult de 3 povestitori. Omule, intrebarea care ma macina pe mine din adancul gatului meu inflamat: te doare daca povestesti din perspectiva autorului daca tot asa? 7 mamica, nu 4, nu 3 , nu 1, ci 7! Domne, m-am aprins ca o candela de Paste. Next!
-“ Tsunade:Intr-un fel..dar mai intai vreau sa te anunt pe tine Naruta ca vei pleca imedia inpreuna cu capitanul Yamato intr-o calatorie pentru a invata jutsu-ri ce te pot face sa il controlezi pe Kurama ceva mai bine....spune ea serioasa ridicanduse de pe scaun si uitandu-se pe fereastra..” observi ceva? Numara virgulele…nu-s? waw, si eu care credeam ca nu vad bine. Next!
- Ai facut tu ceva si cu verbul ala ca doar na, cum sa nu fie ciorba completa. Ce, nu vezi? “ridicanduse” mama ce gramatic e. Si sa vezi epicitate[cuvant nou!] celalalt e scris corect “uitandu-se”. Next!
-Am o intrebare: sigur stii sa numeri? Dupa terminarea propozitiilor se pune UN SINGUR punct. Nu doua, nu trei, ci UNUL SINGUR.
Nu am vrut sa te jignesc si daca am facut-o, pare rau la mine. Ideea cred ca e bunicica,[anti-cacofonie]chiar daca e F.F. si eu nu ma dau in vant dupa asa ceva, dar e ok. Corecteaza-l si drum bun!
Sus In jos
Constantin
Kaigai
Kaigai
Constantin

O lume noua Empty
MesajSubiect: Re: O lume noua   O lume noua Icon_minitimeLun Oct 20 2014, 20:52

Colegutza noastra Catalina, ce-ai scris tu nu se cheama sfat. Denumirea oficiala e razboinic de tastatura!
Incinsa toata ceara asta, nu? Hai sa si aprindem lumanarile! Ca de bricheta retorica nu-i arde nimanui, nu ma friend?
Yo, minato mizura, ar fi si frumos daca ai povesti ceva. Momentan in scrisul compus de tine sta doar o harababura fara ordine si haotica, nimic narativ, descriptiv sau original!
Lasa-ti gandurile sa si alcatuiasca "o lume noua", nu doar un remake dintr-un script rearanjat pe care se bazeaza Naruto. N-are sens altfel.
Sus In jos
minato mizura
Kaigai
Kaigai
minato mizura

O lume noua Empty
MesajSubiect: Re: O lume noua   O lume noua Icon_minitimeJoi Oct 23 2014, 15:34

Capitolul 3:Lupta incepe

La spitalul din Konoha,Sasuke si Sakura asteapta pentru a putea intra in zala unde era internat Hiroto.Acestia primesc acordul de la Shizune care a terminat sa il analizeze pe acesta si pe care il lasase sa se odihneasca;dar cand cei doi intra in camera, il observa pe acesta stand la marginea patului uitandu-se pe geam.Hiroto ii vede pe cei doi si ii invita inauntru.Toti incep sa vorbeasca despre cum a scapat el din masacrul clanului Uchiha.
 El le povestesce ca inainte cu  o luna de la masacru,fratele sau Uchiha Shisui impreuna cu cativa priteni de ai lui,l-au dus pe insulele din tinutul pamantului,stiind ce ar putea urma.Auzind vestea despre masacru,acesta a inceput sa se antreneze din greu,invatand tehnici puternice si mai ales tehnici interzise,ajungand sa posede Eternal Mangekyo Sharingan si sa poata utiliza aproape toate elementele intr-o anumita masura.
 Sasuke ramane uimit de cele auzite,mai ales de faptul ca el este fratele lui Shisui,cel mai bun prieten al lui Itachi.Vrand sa ii comunice acest lucru,acesta fu intrerupt de Tsunade-sama care intra in sala.
 -Hiroto!Cum te simti?intreaba Tsunade ingrijorata.
 -Destul de bine.Multumesc pentru grija!spune acesta aplecandu-se in semn de multumire.
 -Vreau sa iti comunic faptul ca vei putea ramane in sat,doar daca Sasuke este deacord;el fiind singurul membru al clanului Uchiha.spune Tsunade serioasa
 -Desigur!Doar este un membru al clanului si un prieten bun.spune Sasuke
 -Multumesc!exclama Hiroto
 -Bine.Atunci urmatorul pas ar fi acela de ati gasi un post,dupa ce vei trece o anumita proba,pentru ati desemna un grad ninja.
 -Am inteles!Dar care este acea proba?
 -Proba consta intr-o lupta.O lupta contra lui Sasuke-ku.
               Auzind asta toti cei trei raman cu gura cascata.Hiroto este de acord,astfel convingandul si pe Sasuke sa accepte.Tsunade ii intreaba pe acestia data la care sa fie programata lupta.Cei doi se uita unul la altul,aplecand amandoi capul simultan,dupa  care cu Sharinganul in ochi acestia se uita decisi la Tsunade,spunand amandoi deodata "-Acum!".Tsunade neputand sa refuze,accepta si le spune sa se intalneasca in 20 de minute la locul de antrenament pentru a incepe lupta. 
      La locul de antrenament:
              Pentru a incepe lupta Sasuke si Hiroto se aseaza fata in fata si asteapta ca Tsunade sa le de-a startul.Aceasta le spune sa inceapa si face un salt inapoi,revenind langa Sakura si Ino,care au insistat sa asiste la lupta.Primul care incepe este Sasuke  care foloseste tehnica Katon:Housenka no jutsu care isi indreapta flacarile spre Hiroto.Acesta cu ajutorul Sharinganului se fereste usor.Vrand sa nu il lase sa isi revina,Sasuke arunca cateva stele ninja spre Hiroto,fara ca el sa stie ca acele stele erau prinse cu fire de chakra de catre Sasuke.Hiroto se fereste,iar Sasuke isi pune planul in aplicare.Coordoneaza stelele astfel incat acestea il prind pe Hiroto,fara sa il mai lelse sa se miste.Sasuke face cateva sigilii si isi activeaza tehnica Katon:Ryuuga no jutsu,unde flacarile sunt trimise pe acele fire de chakra pentru al lovi pe Hiroto.Chiar inainteca flacarile sa il atinga,Hiroto reuseste sa isi scoata un kunai,pe care il arunca in stanga sa,iar in momentul impactului acesta foloseste o tehnica si se teleporteaza in locul in care a aruncat kunaiul.Sasuke ramane uimit de ce
 vede,insa isi revine pentru ca Hiroto isi incepe atacul printehnica Katon:Koukakyuu no jutsu pe care o trimite spre acesta;dar in loc sa lase tehnica sa se sfarseasca lovindul pe Sasuke acesta foloseste tehnica Suiton:Mizurappa,care se ciocneste de tehnica anterioara,a carui impact formeaza un nor de abur.
 Hiroto isi scoate sabia din teaca si intra in acel nor.Timp de cateva minute nu se vede nimic,decat scanteile facute de cele doua sabii intalnindu-se.Intr-un final acestia ies din fum in parti opuse intrand fiecare in cate un copac,cazand jos.Sasuke este primula care se ridica si incepe atacul final folosind
 tehnica Katon:Goryuuka no jutsu,trimitand undragon spre Hiroto care nu dadea niciun semn cum ca s-ar mai scula de jos;insa acesta isi ridica doar capul, lasand sa se vada cum ochiul sau drept era inchis si sangera,iar in momentul in care acesta deschide ochiul dezlantuie tehnica Amaterasu,oprind tehnica de foc al lui Sasuke.Pentru a termina lupta Sasuke formeaza un Chidori si aleara spre Hiroto.Insa acesta nu sta degeaba si formeaza cateva sigilii si striga "-Kinjutsu:Katon:Hiasiri!",iar intreaga sa mana dreapta se transforma la fel ca tehnica Chidori,doar ca in loc de fulger el avea foc.La auzul cuvantului "Kinjutsu" Tsunade se minuneaza,deoarece acest cuvant este specific tehnicilor interzis si foarte puternice;asa ca aceasta se indreapta cu viteza spre cei doi,oprindu-i chiar inainte de impact.
 -Destul!spune Tsunade usurata
 -Dar de ce ne-ati oprit?intreaba cei doi
 -Pentru ca mi-ati demonstrat destul.Mai ales tu Hiroto.Ai demonstrat ca esti un ninja exceptional,si ma bucur ca apartii satului Konoha.spune ea schitand un zambet pe fata.
 -Va multumesc.spune Hiroto
 -De maine vei vei fi un membru al organizatiei Anbu Black!Sasuke!Te rog sa ii explici cum sta treaba.spune Tsunade dupa care pleca.

Dupa plecarea acesteia,cei doi  isi dau mana,si decid sa mearga acasa,insotiti de Ino si de Sakura.

Sper ca va placut!Am luat in calcul sfaturile voastre si am incercat sa il fac mai bun.Vreau comentarii bune sau rele.Si apropo SUNT BAIAT!
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina

O lume noua Empty
MesajSubiect: Re: O lume noua   O lume noua Icon_minitimeJoi Oct 23 2014, 15:44

Pika a gresit, eu am zis ca nu stiu fericit)
Mno ma, ai luat in calcul ce am zis, ma bucur. Dar tot am ceva de zis ca altfel nu ma simt bine:
-Aici la "La locul de antrenament...Pentru a incepe lupta... bla bla bla" puteai, stii ca nu esti sa prezinti pe scurt, sa spui "La locul de antrenament cutarica si cutarica bla bla bla" alea doua puncte nu au ce cauta acolosa.
-Dialogul cam mult da fie, mai sunt si asa.
In mare e ok, nu am ce comenta la subiect si personaje. Astept sa vad ce mai ai. Succesuri si Ducesa de Caramel sa-ti dea inspiratie! ^^

Edit Pika: Da, am greșit. M-a indus în eroare ”mizura”. Îmi cer iertare. Mersi, Ina. ^_^
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta

O lume noua Empty
MesajSubiect: Re: O lume noua   O lume noua Icon_minitimeMar Mar 24 2015, 13:21

T/C.
Subiect inactiv.
Va fi redeschis doar la cererea autorului.
Sus In jos
Continut sponsorizat

O lume noua Empty
MesajSubiect: Re: O lume noua   O lume noua Icon_minitime

Sus In jos

O lume noua
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: