Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Corigențe și repetenții!

In jos 
AutorMesaj
I. Enzo
Kaigai
Kaigai
I. Enzo

Ryo : 0

Corigențe și repetenții!  Empty
MesajSubiect: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitimeMier Oct 22 2014, 21:03

Ați rămas vreo dată corigenți? Dar repetenți
 Ați trecut cu brio corigențele
 La ce materii ați rămas corigent?
Sus In jos
Constantin
Kaigai
Kaigai
Constantin

MesajSubiect: Re: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitimeMier Oct 22 2014, 22:34

http://mathforum.org/library/drmath/view/57020.html
^ Screw that guy
Sus In jos
I. Enzo
Kaigai
Kaigai
I. Enzo

MesajSubiect: Re: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitimeMier Oct 22 2014, 23:01

@Constantin a scris:
http://mathforum.org/library/drmath/view/57020.html
^ Screw that guy
 Te rog să nu mai postezi link-uri care te redictioneaza către altă pagină care nici nu au legătură cu tine și nu mai vorbii în engleză, eu am pus o întrebare în limbă română, nu în engleză
 Dacă nu vei respecta această regulă vei fii sancționat.
Sus In jos
Wiłl
Kaigai
Kaigai
Wiłl

MesajSubiect: Re: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitimeJoi Oct 23 2014, 10:31

Din fericire nu am ramas corigent, dar era cat pe-aci sa raman la Ed. Tehnologica (nu are nici-o treaba cu tehnologia IT, ci mai degraba cu sisteme de incalzire, de apa, tipuri de energie, etc) in a 8a cred, abea am trecut cu 6 datorita portofoliului.
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina

MesajSubiect: Re: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitimeJoi Oct 23 2014, 15:51

Ați rămas vreo dată corigenți? Dar repetenți? La ce materii ați rămas corigent?  Ați trecut cu brio corigențele?
Era la chimie sa raman corigenta anu' trecut dar mno, am scos 5-ul rolling on the floor . In rest sunt binie cu toate. A dat Domnu si nu am ajuns sa dau corigente la nimic.
Sus In jos
Alecks97
Kaigai
Kaigai
Alecks97

MesajSubiect: Re: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitimeJoi Oct 23 2014, 22:53

Da, o singura data anul trecut la fizica Naruto si Sasuke . Practic daca nu aveam telefonul cu net pe el o incurcam rolling on the floor, deci am trecut cu brio YUHUUU rolling on the floor
Sus In jos
xetrix
Kaigai
Kaigai
xetrix

MesajSubiect: Re: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitimeVin Oct 24 2014, 10:22

O singura data am fost pe aproape. Aveam 3 de 3 la muzica si mi-a dat un 10 sa trec fericit)
Sus In jos
1Hakuouki3
Kaigai
Kaigai
1Hakuouki3

MesajSubiect: Re: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitimeSam Noi 15 2014, 11:10

Din fericire pentru mine, aceste evenimente au trecut pe langa mine la limita, mereu matematica era sa ma arunce in groapa, cu toate astea am  trecut mereu.
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

MesajSubiect: Re: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitimeDum Noi 16 2014, 04:46

Nu am ramas niciodata. Inca.
jn clasa a treia invatatoarea voia sa ma lase repetenta, dar mama m-a bagat la meditatii si am trecut. Altfel nu as fi invatat absolut nimic atunci.
in clasa a cincea era sa raman la engleza, iarasi meditatii un an si am reusit sa evit o astfel de situatie.
in fiecare an in care am facut fizica corigenta ma ameninta, dar nu am ramas.
Nu stiu, eu cred ca daca fiecare profesor s-ar face placut si pe el si materia lui, ar fi mai putine astfel de cazuri. Pentru ca in atatea cazuri e vina profesorului cand nu invata copilul. La celelalte cazuri nu am ce comenta.
Sus In jos
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel

Ryo : 1

MesajSubiect: Re: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitimeDum Noi 16 2014, 08:46

Nu, până acum nu. Nu am fost nici pe-aproape de corigențe, dar anul ăsta mi s-a schimbat profesoara de tehnologie și are boală pe mine. Ne-a dat test și am avut o greșeală și mi-a zis că mă ascultă din toată materia.
Sus In jos
Klodd
Kaigai
Kaigai
Klodd

MesajSubiect: Re: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitimeDum Noi 16 2014, 15:45

Am ramas anul trecut pe primul semestru la Fizica unde il am prof pe Dirig , foarte logica chestia asta . Dar dupa in al doilea semestru in ultima zi , ultima ora am aflat ca mi-a dat media si am trecut . Am crezut ca ori il omor , ori ii fac viata un chin la corigenta daca ma lasa . 

Sper ca anu asta sa nu am probleme la vreun obiect . Deocamdata nu am nici un 4 , dar cine stie pe viitor . 

Ce am auzit de pe la colegii mai mari si o colega care a ramas repetenta , se cam dau bani la corigente .
Sus In jos
BogdyRo2
Kaigai
Kaigai
BogdyRo2

MesajSubiect: Re: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitimeMar Dec 02 2014, 22:02

Nu am ramas niciodata si sper ca nu se va intampla.Anul acesta este destul de greu din cauza evaluarii nationale.
Sus In jos
XxNarutoxX
Kaigai
Kaigai
XxNarutoxX

MesajSubiect: Re: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitimeMier Dec 24 2014, 17:41

La mate pentru ca i-am zis profului "Prost sunteti dmnvoastra"....mi-a scapat insa s-a razbunat pe mine.
Sus In jos
PalarieDePaie
Kaigai
Kaigai
PalarieDePaie

MesajSubiect: Re: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitimeLun Dec 29 2014, 10:01

Am avut ocazia sa raman de mai multe ori la matematica pe vara, dar am trecut la limita neavand deci ocazia sa trec printr-o astfel de experienta.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitimeLun Dec 29 2014, 16:38

N-am avut niciodata stare de corigenta la vreo materie si sper sa nu am, insa stiu cat de aiurea este. Colegii mei, in special baietii, mai mereu ma roaga sa-i ajut cu unele lectii, pentru ca de la profesori nu prea inteleg si spun ca eu le explic destul de ok.
Sus In jos
Nekirus
Kaigai
Kaigai
Nekirus

Ryo : 3

MesajSubiect: Re: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitimeVin Feb 13 2015, 17:32

Era să rămân în clasele a 10-a și a 11-a la matematică. În ambii ani abia am reușit să scot nota 5. Țin minte că odată eram resemnat că o să pic, da chiar în ultima oră de mate a venit nevasta profului și ne-a trecut pe toți. Așa mi-a trecut mie glonțu pe la urechiușe.
Mereu am zis că nu ar trebui să existe corigențe. E simplu. Dacă îți place o materie și vrei să o aprofundezi e clar că n-o să rămâi corigent. Dacă nu știi cum să scapi mai repede de ea, nu te pasionează, e clar că nici n-o să vrei să o pricepi și ești mai predispus corigențelor. Ei, eu cred că dacă nu ești interesat de o materie nici nu ar trebui să o urmezi. Mi se pare nedrept să te pice pentru că ție nu îți place materia respectivă. Dar asta e vina sistemului de învățământ de la noi, însă mă deranjează că unii profesori nu văd asta și nu știu să se raporteze mai indulgent. Corigența nici nu o să te ajute cu nimic, n-o să te facă să iubești materia respectivă, e o pierdere de neuroni sănătoși și timp. N-ar trebui să existe. Pace și lumină!
Sus In jos
VictorDS
Kaigai
Kaigai
VictorDS

MesajSubiect: Re: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitimeJoi Apr 16 2015, 05:31

In clasa a IX-a si a X-a am avut probleme la fizica. Pur si simplu nu o puteam intelege. Nu voiam sa o inteleg. Nici macar nu am vrut sa o memorez mecanic. Am avut numai note de 3 si 4 la fizica pe toate cele 4 semestre. La final impuscam un 8 si aia era salvarea mea. LoL Nu am ramas corigent niciodata si nici nu voi ramane.
Sus In jos
VastoLorde
Kaigai
Kaigai
VastoLorde

MesajSubiect: Re: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitimeMier Apr 22 2015, 19:11

Pana acum nu am ramas corigent niciodata, dar era sa raman la franceza si inca este posibil sa ma intalnesc cu proful de franceza mai devreme. lacrimi (bine ca nu sunt singurul :> hihihi )
Sus In jos
TaniaKro
Kaigai
Kaigai
TaniaKro

MesajSubiect: Re: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitimeMier Iun 03 2015, 18:43

De cand sunt la liceu am avut numai probleme cu fizica, nici anul acesta nu sunt sigura ca o sa trec, in plus azi am avut un test cu cateva probleme extraterestre iar singura mea speranta e sa nu le treaca.. :< 
In rest a fost okay, abia astept anul urmator in care voi scapa de toate materiile inutile pentru mine. ^^
Sus In jos
UchihaBTW
Kaigai
Kaigai
UchihaBTW

MesajSubiect: Re: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitimeLun Iun 29 2015, 13:04

era sa raman la informatica,aveam un 5 in ultima zi si am aflat ca profesoara mi-a mai dat un 4 pentru a imi iesi media .
Sus In jos
Colo-Sensei
Kaigai
Kaigai
Colo-Sensei

MesajSubiect: Re: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitimeMar Iul 21 2015, 00:48

Era sa o comit anu' asta la mate, pe primul semestru am avut media 5, si notele din al doilea semestru au fost : 4,4,4,6. Ne-a mai dat un test am luat 6 si m-a ascultat si mi-a mai dat un 6. Si mi-a iesit media. Pfiu.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Corigențe și repetenții!     Corigențe și repetenții!  Icon_minitime

Sus In jos

Corigențe și repetenții!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Scoala-
Mergi direct la: