Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Cele două probe.

In jos 
+4
Katoka-chan
Matsuri
Damaris
BloodCrown.
8 participanți
AutorMesaj
BloodCrown.
Kaigai
Kaigai
BloodCrown.


Ryo : 0
Likes : 8

Cele două probe. Empty
MesajSubiect: Cele două probe.   Cele două probe. Icon_minitimeVin Oct 31 2014, 23:29

1.Emanciparea absoluută a crezului divin atotînţelegător al personajului divin, induce perspectiva narativă într-o sărată mare caustică. Lumina nu mai poate să străpungă imaginea clară a virtuţii omeneşti cu colţii sângerii ai cozilor lemuriene. Florile brunete şi mucegânde se învârt în linia orizontului şi propun o adiere precoce a inimaginabilului descompus, tranziţionat prin marionete şi reapucând vizualizarea razei purpurii de negură începută, neîncepută, sfârşită, nesfârşită, ilogică... Dar foarte logică deasemenea. Fantasmagoricul predispus eradicării totalitare prin corpul unor păpuşari organizaţi într-o grupare solitară predispuse morţii şi neînţelegereii. Moartea este doar un procedeu de uitare totală şi absolută, o pauză nesfârşită şi realizată cu scopul regenerării pierderii psihice sau fizice. Condamnări precise... Iminentă şi previzibilă devine la un moment dat şi fantasmagoricul nepreliniat.
Personajul este doar un sociopat psihopatic care pierde înţelesul odată şi la o dată cu dezamăgirea interioară, datorită exteriorizării interiorului. Confruntarea docilă a previzibilului sunet scos de raduerea şarmantă dar în acelaş timp malefică şi satirică, impune o limită odată cu crearea şi cunoaşterea măştilor principale. Stări lacrimogene şi hemofobe. Rămâne doar dorinţa de a se cunoaşte pe sine, odată ce se descoperă bariera nelimitată a parapsihologiei redutabile. Pierdem cu acelaş scop clar de a câştiga. Regretele sunt întâmpinate în fiinţa scopurilor... Nu caracterizăriile indirecte sunt cele descriptiv-relative... 
2.
Spoiler:
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Cele două probe. Empty
MesajSubiect: Re: Cele două probe.   Cele două probe. Icon_minitimeSam Noi 01 2014, 11:29

Proba I:
Ficul e minunat si, cum ti-e obiceiul, descrie perfect unele momente ale vietii. Dar nu se incadreaza in tema si nu ai actiune, decat descriere. Iti dau un punct. 

Proba II:
Desenul imi place, reprezinta Halloweenul foarte bine si e infricosator. Aici ai 2, 7 puncte

Total proba I + II= 3, 7
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Cele două probe. Empty
MesajSubiect: Re: Cele două probe.   Cele două probe. Icon_minitimeSam Noi 01 2014, 12:06

Proba I:
Fic-ul e scurt şi nu prea îmi place. E înfricoşător.  Primesti 1.
 Proba 2 :
E un desen foarte incurcat dar se vede ca ai lucrat. Primesti 1.5 
Total: 2.5 puncte
Sus In jos
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan


Ryo : 0
Likes : 39

Cele două probe. Empty
MesajSubiect: Re: Cele două probe.   Cele două probe. Icon_minitimeSam Noi 01 2014, 14:57

Proba I: Imi place cum ai descris totul, dar nu se incadreaza in tema. Dar totusi iti dau 1,5 puncte.
Proba II: Este infricosator desenul, pot spune ca se inadreaza in tema, deci iti dau 2, 5 puncte.

Total: 4 puncte
Sus In jos
Siraxta
Kaigai
Kaigai
Siraxta


Ryo : 0
Likes : 17

Cele două probe. Empty
MesajSubiect: Re: Cele două probe.   Cele două probe. Icon_minitimeSam Noi 01 2014, 17:36

Proba I: Măi...chiar nu-mi place ficul ăsta. Vorbele mari și sofisticate nu au consistență. Au doar rol frapant. Mi se pare mai degrabă un text gol, care nu exprimă nimic. Un staf: e mult mai bună o frază brută și neșlefuită decât una grețos de aranjată. Trebuie să știi când și unde să plasezi cuvintele, fără să încarci textul. Pentru că scopul unei lucrări nu e să-i facă pe oameni să se simtă ca niște proști și să se ia de păr, ci să-i atingă. Așadar, îți ofer 1 punct.
Proba II: Pe desen îți dau 2 puncte. Îmi place cum ai reușit să captezi nebunia din privire.
Punctaj total: 3
Sus In jos
I. Enzo
Kaigai
Kaigai
I. Enzo


Ryo : 0
Likes : 5

Cele două probe. Empty
MesajSubiect: Re: Cele două probe.   Cele două probe. Icon_minitimeSam Noi 01 2014, 19:20

Proba I: 1 puncte
Proba II: 1 puncte

Total 2 puncte
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Cele două probe. Empty
MesajSubiect: Re: Cele două probe.   Cele două probe. Icon_minitimeSam Noi 01 2014, 21:48

Proba I : 0.5 p
Proba II : 0.5 p


Total : 1 p
Sus In jos
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel


Ryo : 1
Likes : 20

Cele două probe. Empty
MesajSubiect: Re: Cele două probe.   Cele două probe. Icon_minitimeDum Noi 02 2014, 10:07

Ufm... M-am cam chinuit să deslușesc ce tot vorbeai tu pe acolo, cred că ideal ar fi fost să stau cu dicționarul lângă mine. Te-ai chinuit ceva, oricum, dar sunt de-acord și cu părerile lui Damaris și ale Lorenei. 1,3 puncte la prima probă.
Desenul, este cum să zic... destul de muncit? Da, cred că merge și așa, se vede că ai muncit și este un pic înspăimântător, deci ai redat bine tema de Halloween. Mhm... la desen ai 2,5 puncte.
Total: 3,8 puncte.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cele două probe. Empty
MesajSubiect: Re: Cele două probe.   Cele două probe. Icon_minitime

Sus In jos
 
Cele două probe.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cele 2 probe.
» 95 - Cele două amulete
» Prinsi in cele doua LUMI
» Episodul 326 - Cele două Hinamori, hotărârea lui Hitsugaya
» 77 - Lumina vs Intuneric:Cele doua fete ale lui Gaara!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Concursuri :: Arhivă Concursuri & Event-uri :: Event Halloween-
Mergi direct la: