Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Proba VIII: Ce a schimbat Naruto în tine?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Siraxta
Kaigai
Kaigai
Siraxta


Ryo : 0
Likes : 17

Proba VIII: Ce a schimbat Naruto în tine?  Empty
MesajSubiect: Proba VIII: Ce a schimbat Naruto în tine?    Proba VIII: Ce a schimbat Naruto în tine?  Icon_minitimeVin Noi 07 2014, 19:33

De-a lungul seriei, am călătorit alături de Naruto până în cele mai îndepărtate meleaguri, am fost martorii celor mai intense lupte şi am făcut cunoştinţă, indirect, cu cele mai interesante persoane, care mai de care diferite. Ne-a fost dezvăluită ura şi suferinţa din sufletele lor, dar şi mizeria condiţiei umane. 
Cu toate astea, atât Naruto, cât şi camarazii săi, au reuşit, prin puterea de a crede, sinceritate şi respect, să lumineze cele mai întunecate colţuri ale fiecărui om pe care l-au întâlnit. Le-am aflat povestea, am observat schimbarea de care au avut parte, şi calea pe care au ales să o urmeze după aceea. 
Acum, a venit rândul destăinuirii tale. Ce a schimbat Naruto în tine? Te-a făcut să apreciezi altfel prietenii pe care îi ai, familia? Ce principii morale ai adoptat urmărind seria? Ce s-a schimbat? Percepi altfel lumea? Te-a făcut să-ţi dai seama că sub absolut orice mască există un chip şi o poveste? Că fiecare are motivele lui cu care îşi justifică acţiunile? Ţi-a sporit speranţa în omenire, sau din contră, a făcut-o să scadă? 
Te invităm să îţi spui povestea. 


Punctajul va fi între 50-150. 
Număr maxim de rânduri: 20
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina


Ryo : 0
Likes : 23

Proba VIII: Ce a schimbat Naruto în tine?  Empty
MesajSubiect: Re: Proba VIII: Ce a schimbat Naruto în tine?    Proba VIII: Ce a schimbat Naruto în tine?  Icon_minitimeMar Noi 11 2014, 14:32

(Bine ma ca-mi dai maxima de randuri...te tin minte, Lary)
De cand eram un smurf de 8 ani ma uitam la desene pe Jetix, la unele de plictiseala. Dar cel mai mult mi-au placut Naruto, Sonic X si Regele Shaman. Le-am iubit, si inca o fac. Din fiecare am invatat cate ceva, doar ca eu, copil nebun, nu intelegeam ca eu nu pot sa ma urc pe copaci si nu pot sa invoc un caine. Fratele meu radea de mine cand incercam sa urc pe un copac folosindu-mi doar picioarele. Deabia cand au mai trecut ani, 2 la numar, am descoperit ca nu asta trebuia sa invat de acolo. Cele mai multe invataturi le-am procurat din episoadele de 20 de minute din Naruto. De la fiecare personaj poti invata cate ceva, chiar si de la cele negative. Tin minte ca, in clasa a-III-a ma jucam cu un prieten [ne bateam cum faceau cei din anime] si nu ne-am potolit pana nu ne-am dat cu capul de bancile scolii. Ce vremuri....revenind la subiect, Naruto te poate invata ce e aia prietenia si ca nu trebuie sa renunti la ea asa usor. Trebuie sa lupti pentru ceea ce iti doresti, asa cum facea el cu visul lui, si inca o face. Cum el a avut puterea sa il caute pe Sasuke si sa il considere un camarad, asa putem si noi, fara partea in care vrem sa ne omoram in lupta si sa ne batem, ca niste nebuni. Eu am invatat ca trebuie sa-mi pretuiesc parintii, ca daca nu ii am, e mai naspa. Iubirea nu e imposibila, iar daca astepti, e bine[ Naruto si Hinata la putere!]. Sincer, eu am si bocit la unele faze, si prin unele, intelegem multe faze dramatice, siropoase si triste. Imi pare rau ca se termina, ca se sfarseste, ca nu mai continua, si toate sinonimele posibile. Cam atat, ca daca ma lungesc, ma penalizeaza Lary. Ducesa de Caramel sa va dea sanatate!
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi


Ryo : -3
Likes : 6

Proba VIII: Ce a schimbat Naruto în tine?  Empty
MesajSubiect: Re: Proba VIII: Ce a schimbat Naruto în tine?    Proba VIII: Ce a schimbat Naruto în tine?  Icon_minitimeMier Noi 12 2014, 21:08

Naruto a fost, este si va fi una dintre cele mai importante experiente din viata mea. Am trait o multime de sentimente profunde care m-au marcat. Intr-un fel am facut o dependenta pentru Naruto. Toata povestea, misterul care aparea de la un episod la altul m-a facut sa ma simt o parte din acest anime. Am vazut Naruto de 7 ori, de la inceput pana la sfarsit si de fiecare data imi placea mai mult si ma facea sa cutreer lumea mare. Am plans alaturi de personaje, am ras, m-am temut, toate momentele care au fost. Naruto intotdeauna va avea un rol important pentru mine si, probabil il voi mai vedea de multe ori pana la un moment dat. Naruto m-a facut sa ma apropi mai mult de Ana. Am invatat multe lucruri despre prietenie, ura, iubire, devotament, incredere. Nu credeam vreodata ca as putea tine atat de mult la un anime, dar s-a intamplat. Imi pare foarte rau ca s-a terminat, dar sper sa fie acea continuare despre care se vorbeste. Naruto nu inseamna doar un anime, inseamna viata, inseamna daruire, ceva mult mai mult decat as putea descrie in cuvinte. Am o legatura speciala cu Naruto si ma emotioneaza foarte mult atunci cand spune '' Aceasta este calea mea ninja. '' Reuseste de fiecare data sa aduca putina dragoste si prietenie acolo unde e numai ura, de accea il admir.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Proba VIII: Ce a schimbat Naruto în tine?  Empty
MesajSubiect: Re: Proba VIII: Ce a schimbat Naruto în tine?    Proba VIII: Ce a schimbat Naruto în tine?  Icon_minitimeSam Noi 15 2014, 15:10

Pentru mine, Naruto a constituit si constituie una dintre cele mai importante elemente in evolutia mea ca persoana. Am inceput sa-l vizionez acum cativa ani, cand inca eram ''doar un copil'' si m-am maturizat alaturi de frumoasele episoade din care am invatat atat de mult. Cand am inceput sa urmaresc acest serial animat, eram o persoana fara motivatie, fara stima de sine si fara un scop in viata. Insa experientele personajelor din Naruto m-au facut sa ma schimb, sa privesc lumea intr-un mod diferit. Vazand cum Naruto, in ciuda circumstantelor extrem de extenuante pe care trebuia sa le depaseasca, a reusit sa ramana pozitiv si sa continue sa mearga inainte fara oprire, am inceput sa inteleg ca, desi nu ma pot considera prea norocoasa, si eu pot realiza ceva. Un alt personaj care m-a impresionat foarte mult este, in mod evident, Hinata, care, desi era initial nesigura pe propria persoana, a inceput, treptat sa se schimbe in ceva mai bun, inspirata fiind de protagonistul seriei si de eforturile lui de a deveni Hokage. Acest personaj se aseamana extrem de mult cu mine. La fel ca ea, si eu am parinti extrem de duri cu asteptari foarte mari de la mine, insa nu am fost inzestrata din nastere cu talentul necesar indeplinirii acestor asteptari. Insa, chiar si asa, prin efort sustinut, sunt sigura ca pot sa reusesc sa-mi ating scopul in viata, indiferent de cat de greu va fi si de cat efort va fi nevoie sa fac asta. Naruto m-a invatat valoarea prieteniei si a legaturilor dintre persoane, m-a invatat ca nu exista un rau sau un bine absolut, ca talentul este depasit de munca grea si ca, de multe ori, aparentele inseala. Acest anime este, cred eu, una dintre cele mai complexe, interesante si motivationale anime-uri ce au existat vreodata. Toata lumea ar trebui sa-l vizioneze macar o data in viata!
Sus In jos
Siraxta
Kaigai
Kaigai
Siraxta


Ryo : 0
Likes : 17

Proba VIII: Ce a schimbat Naruto în tine?  Empty
MesajSubiect: Re: Proba VIII: Ce a schimbat Naruto în tine?    Proba VIII: Ce a schimbat Naruto în tine?  Icon_minitimeVin Noi 21 2014, 18:38

Câștigătorul probei VIII este Hinata. Felicitări! ^^
Punctajul este următorul: 

  • Hinata: 100 de puncte
  • Edi: 50 de puncte
  • Ina: 50 de puncte
Sus In jos
Continut sponsorizat





Proba VIII: Ce a schimbat Naruto în tine?  Empty
MesajSubiect: Re: Proba VIII: Ce a schimbat Naruto în tine?    Proba VIII: Ce a schimbat Naruto în tine?  Icon_minitime

Sus In jos
 
Proba VIII: Ce a schimbat Naruto în tine?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Proba VIII - O zi la atelier
» M-am schimbat! Observi?
» DBZ: Episodul 263 - Un Gohan schimbat
» 614 - Pentru Tine
» Naruto Special Gaiden - Ziua în care Naruto a devenit Hokage

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Concursuri :: Arhivă Concursuri & Event-uri :: Event Sfarsit Naruto-
Mergi direct la: