Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

[Yaoi] Checkmate

In jos 
AutorMesaj
Macabre
Kaigai
Kaigai
Macabre

Ryo : 0

[Yaoi] Checkmate Empty
MesajSubiect: [Yaoi] Checkmate   [Yaoi] Checkmate Icon_minitimeLun Noi 10 2014, 10:32

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Capitol I

Un miros vag de cerneală se îmbina pasionant , într-o aromă plăcută , cu ceaiul de lămâie din ceașca care se odihnea ostenită pe suprafața rece a biroului din lemn de cireș , de o nuanță ușor grena spre maro . 
O mână albă , palidă și delicată se întinde cu o oarecare lene spre ceașă , ridicând-o cu dezinteres și apropiind-o de buzele-i ușor uscate . ceașca rămăsese astfel , în aer , fără să aibă parte de atingerea buzelor de-o culoare de piersiciu uscat , pal . 
Monoton . 
Cel care chinuia sărmana ceașă își mutase privirea de pe biroul pe care se aflau tot felul de recomandări , schițe , contracte și scrisori la ușa de după care cineva bătuse energic .

-- Intră . răspunse sec glasul brunetului , lăsând în sfârșit ceașca pe farfurioara-i .

Ușa se deschise lin și se închise în același ritm . Pe aceasta pătrunse în încăpere unicul majordom al conacului . „<< Unic >> ? Un conac cu un singur majordom ? ” , ei bine , unul de genul lui e îndeajuns . 
În mâna stângă avea o tavă argintie , lucindă , pe care se afla un ziar . A înaintat cu un mers apăsat , dar totodată ușor , spre lordul său , oprindu-se atunci când a ajuns în dreptul său ca după să se aplece spre acesta să poată lua ziarul . 

Mâna lordului său se înălță spre tava argintită , luând obiectul dorit ca upă să se pună picior peste picior și să-nceapă să resfoiască . 
S-a oprit deodată la pagina a doua , încruntându-se ușor ca după să îngâne indignat :

-- „Sinuciderea tinerei logodnice” , chiar înainte de nuntă , după luna de miere , Clair Robinson s-a sinucis într-un mod bizar și dramatic , legându-se singură cu lanțuri de un copac în plină noapte , în pădurea Milstones cunoscută pentru porcii mistreți de care este înconjurată . Femeia în vârstă de 20 de ani a murit sfâșiată de mistreți .. Ce crezi despre asta , Vincent ? a întrebat Ciel , lordul său , cu un ton mai mult poruncitor decât interogator . 

Contelui știrea i se părea inadecvată , fiind sigur că la mijloc e ceva necurat . Probabilitatea ca femeia să se fi sinucis înainte nunții , chiar după o lună de miere , era de 0,5% , plus că nu era deloc plauzibilă . acum , brunetul se-ntreba cât de mult a plătit familia logodnicului ca ziarul să nu scrie despre o posibilă crimă  , ce despre un suicid .
La gândul acesta , pufnise . 

- Să pregătesc caleașca ? a răspuns Vincent , cunoscând deja părerea lordului său ce avea deja să fie cea decisivă , deci astfel alegând să nu-și mai aburească gura degeaba . 

Primise un răspuns afirmativ , mai exact o clătinare din cap . Cu acest semn , majordomul a dispărut din peisaj spre a pregăti plecarea . 

Între timp , Ciel și-a mai dat odată privirea peste știrea prea scoasă de nicăieri , parcă . Și-a dat limba peste buze , s-a mai gândit . 
Putea să fie o știre falsă ? adică , recitind a doua oară , întâmplarea pare și mai stupidă . 
Ca și câine de pază al Reginei , trebuia să cunoască toate posibilitățile . acum era ușor în ciață , totuși . Oare chiar era un caz care-i merita atenția ? A ales să presupună că va fi un caz ușor și că-l va termina rapid . 

O altă bătaie în ușă l-a trezit din gândire . 

S-a ridicat de la birou-i , luând ziarul cu el spre a ieși din încăperea dedicată muncii sale . Acum ar fi trebuit să aibă lecția de dans cu Madam Alice , sau cum îi spunea el „ Madame Macabre ” pentru faptul că era pe-atât de afurisită , perfecționistă și înțepată pe de-asupra . 

Când a ieșit , Vincent îl aștepta cu paltonul , pălăria-i și bastonul ce avea însemnată inițiala „ P ” , de la Phantomhive . A fost îmbrăcat rapid de către majordom iar de data asta s-au îndreptat spre ieșirea din conac . 

Occ : Știu că e foarte scurt , dar m-a „pârlit” inspirația și nici timp nu prea mai am la dispoziție ca să mai scriu , chiar dacă-ș avea idei T . T 
Sper să vă placă umilul și scurtul meu capitol . Promit că de-acum o să fie mai fastuase și nu așa monotone ^ ^ 

O să pun next o dată pe săptămână , cred ^^
Sus In jos
NobaraAi
Kaigai
Kaigai
NobaraAi

[Yaoi] Checkmate Empty
MesajSubiect: Re: [Yaoi] Checkmate   [Yaoi] Checkmate Icon_minitimeLun Noi 10 2014, 16:56

Aceasta e una dintre putinele texte de pe acest site care are apartenenta pentru detalii de calitate, detalii care nu intra in patetic si nici nu plictisesc. De firul narativ nu ne putem da seama inca, asa ca astept sa vad ce ne aduci pe saptamana viitoare, dar deocamdata ne-ai captat din prima. Felicitari!^.^
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

[Yaoi] Checkmate Empty
MesajSubiect: Re: [Yaoi] Checkmate   [Yaoi] Checkmate Icon_minitimeMier Noi 12 2014, 14:57

Cand ti-am vazut prezentarea pe forum, am dorit mult sa vad o creatie de-a ta, preferabil, chiar fan fic. Dorinta mi s-a indeplinit si, asa sa-mi ajute Dumnezeu, inceputul acesta de fic e impresionant. Trecand peste imaginea aia care mi-a luat cam 10 secunde din viata, ficul este superb! Am o slabiciune pentru ficurile cu cate-un conte sexy. Cand am vazut Ciel ma topeam. Si sinuciderile sunt asa interesante! Mai interesante decat uciderile! zic eu. 
Sunt un mare fan yaoi si citesc ficuri de acest gen din belsug. Ma bucur ca ai ales sa il faci yaoi!
Iti reprosez ca ai un capitol scurt, urmatorul sa aiba minim 1200 de cuvinte ca sa fie satisfacator!
Sus In jos
Z. Tokyo
Kaigai
Kaigai

[Yaoi] Checkmate Empty
MesajSubiect: Re: [Yaoi] Checkmate   [Yaoi] Checkmate Icon_minitimeVin Noi 14 2014, 19:22

Ok ok. Cu toate că la început am avut îndoieli din cauza aceui ”Yaoi” din titlu... nu pare a fi atât de rău ficul. Defapt, e chiar bun. Îmi place Kuroshitsuji, deci m-ai atras cu ficul tău. Îmi place povestea de început, îmi place cum ai reușit să tranformi acea crimă într-o sinucidere, chiar dacă pare destul de... banal, nu este. Greșeli gramaticale = 0%. Aștept următorul capitol, m'lady/m'boy.
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina

[Yaoi] Checkmate Empty
MesajSubiect: Re: [Yaoi] Checkmate   [Yaoi] Checkmate Icon_minitimeMar Noi 18 2014, 13:24

Putin ghinion ca am citit ficul tau? Da, ai ghinion. Deci, te contrazic dragul meu tovaras de ficuri si clan, cateva mici greselute de tasta ti-au scapat, dar nu-i bai, si eu mai am. Nu-ti dau cuvintele, gaseste-le singur/a. Tot nu stiu ce esti ._. Revenind la fic, e adorabil, pentru inceput. Descriere bine aleasa, cam ciudata in unele locuri dar da, merge. Intreba-m-as, o sa aiba scene de sex? O.o Nu de alta, dar daca da, sunt curioasa cum o sa le faci descrierea. Yaoi, cat am fost stresata cu anime-uri de genu'. Nu-s fana, recunosc, dar in ficuri fac o exceptie, la unele. Ultima propozitie nu-si are rostul. Postezi cand iti vine, nu cand vor altii. Mno, cam atat la inceput, vedem ce mai ai pentru noi. Anunta-ma cand bagi partea a-II-a. Ducesa de Caramel, mai nou D. Marmota sa-ti dea inspiratie! ^^
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta

[Yaoi] Checkmate Empty
MesajSubiect: Re: [Yaoi] Checkmate   [Yaoi] Checkmate Icon_minitimeMar Mar 24 2015, 13:21

T/C.
Subiect inactiv.
Va fi redeschis doar la cererea autorului.
Sus In jos
Continut sponsorizat

[Yaoi] Checkmate Empty
MesajSubiect: Re: [Yaoi] Checkmate   [Yaoi] Checkmate Icon_minitime

Sus In jos

[Yaoi] Checkmate
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: