Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Ea. (One-shot)

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Z. Tokyo
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 2

Ea. (One-shot) Empty
MesajSubiect: Ea. (One-shot)   Ea. (One-shot) Icon_minitimeJoi Noi 13 2014, 20:14

În timp ce stau întins pe iarbă și privesc cerul senin de vară, mă gândesc... mă gândesc la Ea. Ea, e o zeiță. Ea, e o făptură neamivăzută. Ea, e ce îmi doresc eu cel mai mult în viață.
Părul ei, blond, strălucește ca și razele soarelui pe timpul dimineții. Ochii Ei mari, căprui, îmi arată inocența pe care încearcă din răsputeri să o ascundă.
Am avut un vis. Un vis scurt, dar frumos. O vedeam pe Ea, pășind pe malul unui lac. Purta o rochie albă, pură, ca și Ea. Se uita în zare, așteptând. Aștepta acel prinț care să o facă fericită, aștepta acel prinț care să îi fie alături în orice moment. Dar știam că nu sunt eu, că nu sunt demn de Ea. 
Am o dorință. Să îi văd zâmbetul. Mă gândesc că ar fi cel mai frumos lucru pe care l-aș putea vedea de când exist. Un zâmbet atât de pur, un zâmbet atât de inocent, un zâmbet care spune mai mult de o mie de cuvinte.
Dar toate acestea nu sunt decât niște vise interzise, niște vise nepermise.
Eu încă stau întins pe iarbă, gândindu-mă la Ea, la puritatea de care dă dovadă, la chipul Ei unic, la vocea Ei angelică, la părul Ei care parcă ar fi fost rupt din Soare.
Privesc spre cerul albastru, care încet-încet, era acoperit de o formațiune de nori. O așteptam. Așteptam să coboare din Cer, ca și un înger. Să vină în brațele mele, să O îmbrățișez, să O sărut, să îi spun că O iubesc.
Cum gândurile îmi treceau din cap-în-van, a început să ploaie. O ploaie caldă, o ploaie de vară. Priveam în zare. O vedeam pe Ea.
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina


Ryo : 0
Likes : 23

Ea. (One-shot) Empty
MesajSubiect: Re: Ea. (One-shot)   Ea. (One-shot) Icon_minitimeVin Noi 14 2014, 12:38

Deci, am editat si la ala, o fac si aici. Scrie, dar nu maruntisuri. Nu poti sa traiesti din opere mici. Fa ceva care sa-mi atraga atentia. Lasa-ti imaginatia sa curga, nu o fa pentru altii, da-i dracu. Prin scris iti eliberezi emotiile si viziunea ta despre lume. Bucura-te si exceleaza. Esti la inceput, dar asta nu e o scuza. D. Marmota sa-ti dea sanatate!


Ultima editare efectuata de catre inutzza ina in Sam Noi 15 2014, 18:43, editata de 2 ori
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Ea. (One-shot) Empty
MesajSubiect: Re: Ea. (One-shot)   Ea. (One-shot) Icon_minitimeVin Noi 14 2014, 13:28

inutzza ina a scris:
a început să ploaie rău di tăt, nu? Fac o paranteză să zic că verbul e "a ploua" nu "a ploia". Titlul mi se pare ciudat, sincer. Trec peste el că poate mă injuri. Conţinutul e...e rău di tăt. Dacă ai vrut să-mi scoţi ochii cu "Ea"-ul ala, ai reuşit. Dacă ai vrut să ne arăţi cât de importantă e, puneai frate: "ea este ceea ce îmi doresc" am dat exemplu. Acum două zile am făcut la română subiectul şi zice aşa "După subiect nu se pune virgula": "O vedeam pe Ea, pășind pe malul unui lac.";"Ea, e ce îmi doresc eu cel mai mult în viață." şi tot aşa. Nu ştiu de ce e "(One-shot)" da asta mergea ca un prolog. Nu înţeleg de ce vă axaţi pe chestii banale de moment şi nu faceţi ceva mare. În fine, te las, ne auzim pe chat. Ducesa de Caramel sa-ţi dea sănătace!
Repetitia pronumelui "ea" arata importanta. Un one shot este o poveste de 1-3/4 capitole, daca nu stiai asta, nu trebuia sa te bagi sa spui ca e banal, ma intelegi? One shotul lui are sens si e scris foarte bine, este un text dedicat unei anumite persoane. Nu uita ca nimeni nu e superior nimanui aici, deci nu mai vorbi nimanui in acest fel. Ai un avertisment. Foarte bine ca i-ai spus de virgula, dar nu te-ai axat pe text in sine. Nu este obligatoriu ca toata lumea sa scrie ficuri. 

Mie imi place ce ai scris, drag Unicorn. Ti-a iesit bine. Urmatoarea ta iubita va fi incantata. Iti exprimi sentimentele chiar super. Felicitarile mele. 
Personal, prefer one shoturile, nu am mereu rabdare sa citesc un fic.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Ea. (One-shot) Empty
MesajSubiect: Re: Ea. (One-shot)   Ea. (One-shot) Icon_minitimeVin Noi 14 2014, 13:42

Nimeni nu este perfect. Nu e frumos sa criticam. Da-i un sfat, nu-l fa praf. In fine, e bun textul. E o descriere a sentimentelor draguta. Iti urez succes in continuare!
Sus In jos
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel


Ryo : 1
Likes : 20

Ea. (One-shot) Empty
MesajSubiect: Re: Ea. (One-shot)   Ea. (One-shot) Icon_minitimeVin Noi 14 2014, 14:00

Oh, dar vai, ce creație avem aici. E frumos modul în care îți exprimi sentimentele. Ceea ce scrii nu pare forțat, ci parcă vine din tine, e cursiv, nu stai să te strofoci ore în sir doar ca să fie ceva scris. Îmi place cum îți exprimi sentimentele. Transmiți ceva plăcut prin ceea ce scrii. Te aștept și cu alte creații.


Mutat la ficuri finalizate.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ea. (One-shot) Empty
MesajSubiect: Re: Ea. (One-shot)   Ea. (One-shot) Icon_minitime

Sus In jos
 
Ea. (One-shot)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Vis de primăvară ~one-shot~
» Jurnalul din Iad (One-shot)
» Umed (One-shot)
» The Slain [One-Shot]
» Atenție! Setea de sânge e mare [ One-Shot ]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Complete-
Mergi direct la: