Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Meditaţii

In jos 
AutorMesaj
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

Ryo : 0

Meditaţii Empty
MesajSubiect: Meditaţii   Meditaţii Icon_minitimeSam Noi 15 2014, 21:35

Sunt unele persoane care nu se descurcă la anumite materii şi au nevoie de meditaţii, iar acest lucru este normal. Voi aţi făcut meditaţii la vreo materie? Rezultatele cum au fost? 
Eu una am făcut la matematică şi română din clasa a treia până în a opta. Engleză un an. Japoneză 3 şedinţe.
Sus In jos
1Hakuouki3
Kaigai
Kaigai
1Hakuouki3

Meditaţii Empty
MesajSubiect: Re: Meditaţii   Meditaţii Icon_minitimeSam Noi 15 2014, 21:44

Am facut meditatii in generala, de atunci nu m-am mai meditat la nimic. Cand m-am meditat, rezultatele s-au vazut. 
Desi nu ma meditez, are cine sa lucreze cu mine cand am nevoie si pricep, nu e neaparat sa dai 50 lei/sedinta pentru a pricepe, conteaza si mediul in care te aflii.
Sus In jos
Klodd
Kaigai
Kaigai
Klodd

Meditaţii Empty
MesajSubiect: Re: Meditaţii   Meditaţii Icon_minitimeDum Noi 16 2014, 00:52

Am facut la mate in jur de 3 ani de zile , dar nu prea au dat roade pentru ca :
1 . Nu ma interesa , iar eu mereu il intrebam pe prof altceva , probleme care ma interesau pe atunci si chesti care vroiam sa le fac.
2 . Nu imi place matematica ( desi sunt la mate-info ) .
3 . Nu o sa iti foloseasca vreodata ce inveti acolo happy 

Oricum vreau sa iau la anu intr-a 12 iarasi pregatire dar sa invat calumea sa pot lua 5 - 6 la bac si gata . 

Daca vrei sa faci pregatire , fa doar atunci cand crezi tu ca ai nevoie .
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

Meditaţii Empty
MesajSubiect: Re: Meditaţii   Meditaţii Icon_minitimeLun Ian 26 2015, 17:21

Topic cu potential. Mai aveti 3 zile la dispozitie in care puteti posta.
Sus In jos
Chocolate
Kaigai
Kaigai

Meditaţii Empty
MesajSubiect: Re: Meditaţii   Meditaţii Icon_minitimeLun Ian 26 2015, 17:40

Ok ^^
Nu am făcut cine știe ce meditații la viața mea. Într-a opta, la română (vreo 4 luni) și la mate, pentru că îmi trebuia medie să intru la liceu, apoi într-a unsprezecea m-am pus pe pregătire la chimie, pentru admitere și pentru Bac, și am făcut vreo câteva luni la engleză, doar ca să fac subiecte pentru CAE. Acum, fac pregătire la mate, pentru bac (și sincer, chiar îmi place matematica, e ușoară; după ce am înțeles derivatele de anul trecut, integralele sunt floare la ureche). Am continuat cu pregătirea la chimie, pentru că honestly, e atât de multă materie încât este extrem de greu să o parcurgi pe toată fără cineva care să îți mai arate ba una, ba alta. Intenționez să mă apuc și de pregătire la română în semestrul al doilea, tot pentru Bac; am o profesoară care nu face mare lucru la clasă, și mie îmi trebuie medie mare la examen, având în vedere că o să îmi depun dosarul la mai multe facultăți.
La biologie nu fac pregătire. Am deja... 3 ore pe săptămână (probabil 4, cu cea de genetică, care sper să nu prea mai existe în ultimele luni de școală. Bine, 5, dar una o dedică diriga celor care se pregătesc pentru farmacie). În plus, biologia este mult mai ușoară decât chimia. Aproape. Well, nu tocmai, dar în fine, e mai ușor să înveți de unul singur la biologie decât la chimie.
Cred că pentru unii e necesar să faci pregătire. Poate că așa ajungi să înțelegi mai bine, sau poate că de la un alt profesor înțelegi mai bine.
Sus In jos
Nekirus
Kaigai
Kaigai
Nekirus

Ryo : 3

Meditaţii Empty
MesajSubiect: Re: Meditaţii   Meditaţii Icon_minitimeVin Feb 13 2015, 14:00

Am făcut meditații din clasa a 6-a până după ce am luat bacul la matematică. Era singura materie importantă la care nu eram bun de nimic. Într-a 10-a și a 11-a era să rămân corigent, da noroc Doamne că n-am rămas. Așa. La restul materiilor nu am avut nevoie, aici vorbesc de cele important, din care dai bacul. Nu cred că un elev normal se stresează cu altă materie dacă nu are o pasiune față de ea. Atunci e ok să o aprofundezi și să faci meditații chiar dacă nu e pentru bac. Le consider un lucru necesar, mai ales că profu nu poate sta după fiecare elev când predă la turmă. (pardon, clasă) El are o programă, își predă materie, și tu dacă ai înțeles bine, dacă nu, ești f... E mai bine să stea cineva să-ți explice doar ție când nu înțelegi. Cu cât o materie e predată la mai puțini oameni, cu atât se lipește mai tare de ei. Așa că faceți meditații la materiile importante unde vedeți că nu vă descurcați și care nu vă atrag că aveți nevoie de diploma aia nenorocită de bac. Miau!
Sus In jos
Continut sponsorizat

Meditaţii Empty
MesajSubiect: Re: Meditaţii   Meditaţii Icon_minitime

Sus In jos

Meditaţii
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Scoala-
Mergi direct la: