Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

O seară perfectă !

In jos 
AutorMesaj
Z. Tokyo
Kaigai
Kaigai

Ryo : 0

O seară perfectă ! Empty
MesajSubiect: O seară perfectă !   O seară perfectă ! Icon_minitimeMier Noi 19 2014, 19:54

O seară perfectă ! 

După ce am rămas peste program pentru a verifica niște acte, m-am gândit că am stat prea mult. Rolexul de pe mâna mea arăta ora 01:12. Îmi era și puțin somn, deci nu îmi pot da seama de ca am rămas cu 3 ore mai mult decât era necesar. Că aveam o firmă mare ? Poate.Că mă interesa ce făceau angajații mei ? Foarte posibil.
 Îmi iau paltonul pe mine, îmi aprind țigara și ies din clădirea gigantică. Afară era un frig de crăpau pietrele, dar nu mă mai mira nimic din moment ce era miezul iernii. Îmi țineam mâinile în buzunar mai tot timpul. Începeam să regret că nu mi-am luat o căciulă azi dimineață.
 Vroiam să ajung cât mai repede acasă. Eram obosit, plictisit... toate stările negative posibile. M-am oprit, am înjurat în numele divinității, și chiar în acel moment mi-a căzut țigara din gură.Dumnezeu chiar există. Ca și karma.
 Mă uit în stângă, mă uit în dreapta. Nu era nimeni. M-am decis: ca să ajung acasă, trebuie să fac un gest teribil. M-am decis să sar gardul cimitirului, să merg prin el și să ajung mai repede acasă. Că doar... nu s-ar trezi un cadavru, nu ?
 Și așa am și făcut. Ce e drept, m-am chinuit puțin, pentru că purtam o pereche de pantaloni strâmți. Dar în momentul săriturii, chiar când am aterizat pe sloiul de gheață, am simțit cum ceva se mișca puternic sub mine. Rămân un moment acolo, apoi mă gândesc că s-ar fi putut să fie doar gheața care și așa era spartă.
 Încep să umblu prin grădina pietrelor funerare. Era o beznă totală... nu mă așteptam să plutească soarele la ora asta și să-mi strige numele în timp ce se învârte și jonglează.
 Lăsând gluma la o parte, mă loveam de toate pietrele funerare, de parcă erau poziționate în așa fel încât să nu pot să umblu cum trebuie. Și la un moment dat m-am și împiedicat. Mirific ! Am căzut pe jos, pe un alt strat de gheață. Îmi era destul de greu să mă ridic. Alunecam când mă puneam pup și încercam să-mi ridic mâinile.
 Dar în acel moment... simțeam ceva că îmi atinge piciorul. O mână rece, mai rece decât viscolul care bătea din toate direcțile. În acel moment spaima a fost puternică.
 -Dispari, n-am mărunt ! exclam eu oarecum deranjat decât speriat
 Nu mă mai interesa cine sau ce era în spatele meu, o luasem ”la fugă” în patru labe. Și am tot ținut-o așa timp ce câteva momente bune, până când am dat cu capul de o piatră de o piatră de mormânt. În acel moment am început să strig, să înjur sănătos... tot ce era posibil.
 Mă ridic încet, în timp ce îmi ating capul ca să verific dacă curge sânge. Totul era în regulă. Îmi aprind o altă țigară în timp ce mă simt mai ușurat. Dar tot sentimentul s-a evaporat când am auzit niște pași puternici în spatele meu. De data asta am luat-o în serios la fugă. Săream peste morminte ca și Nadia Comăneci peste bârnă. Pașii entității din spatele meu deveneau tot mai rapizi, exact ca ai mei.
 Când ajung în capătul cimitirului, sar din nou gardul. Poarta era încuiată. O iau printre străduțe, ajungând într-un final în fața ușii casei mele. Din cauza sperieturii provocate de ”aventura” din cimitir, în loc să bag cheia prin încuietoare, am băgat-o prin ușă.
 După mai multe încercări eșuate, am spart ușa. Literarmente.
 Fără să o mai bag în seamă pe soția mea care din câte observasem era în bucătărie, ajung în cameră și mă arunc în pat fără să mă dezbrac. Mă învelesc și sting toate luminile. Eram ușurt că scăpasem de acea... chestie... care mă urmărea.
 După câteva minute, soția mea a venit și ea în cameră, s-a pus lângă mine și s-a lipit puternic de mine. Nu o văzusem.  Dar totuși... văd că îi venea... ”cheful”...
 -Dragă, chiar vrei s-o facem-

Mă blochez. Expresia feței mele s-a schimbat total. Soția mea... era plecată în delegație.

Ultima editare efectuata de catre Tokyo in Mier Noi 19 2014, 20:06, editata de 1 ori
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina

O seară perfectă ! Empty
MesajSubiect: Re: O seară perfectă !   O seară perfectă ! Icon_minitimeMier Noi 19 2014, 20:03

WTF?! Asta e tare! Ba, asta da, imi place. Deci m-ai facut sa-mi scuip ceaiul. Vezi ca nu e greu sa bagi niste amuzament pe acolo? Sa te vad asa tot timpul. Ei uite, se mai schimba lumea. Baga la cap si mai scrie chestii d-astea. D. Marmota sa-tie dea inspiratie si expiratie!
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

O seară perfectă ! Empty
MesajSubiect: Re: O seară perfectă !   O seară perfectă ! Icon_minitimeMier Noi 19 2014, 20:11

OMG rolling on the floor) ce fuunnny.
Doamne ai mila, omule, tu de unde scoti atatea one shoturi si nici nu imi zici de ele? MA LASI PE MINE SA VAD? Pai stii ce chioara sunt? Chioreni, mai sus de orbeni.
Ah, ce imi place ca mai faci si tu povesti ca omul, ceva funny, nu totul deprimant si sobru ca stilul tau obisnuit. Cred ca totul se datoreaza operatiunii dimka-face-minuni. 
Oricum, ti-a iesit asa dragut, ca ar trebui sa faci mai des chestii fericite.
Data viitoare anunta cand postezi, nu ma lasa sa vad eu!
Sus In jos
Siraxta
Kaigai
Kaigai
Siraxta

O seară perfectă ! Empty
MesajSubiect: Re: O seară perfectă !   O seară perfectă ! Icon_minitimeJoi Noi 20 2014, 09:15

Genial. Aveam impresia că citesc o carte de R. L. Stine. Zău că da.
Ar trebui să mai recurgi la umor pe viitor. Te descurci bine şi devii, cu fiecare one-shot pe care il scrii, mai bun.
Keep writing ^^
Sus In jos
Continut sponsorizat

O seară perfectă ! Empty
MesajSubiect: Re: O seară perfectă !   O seară perfectă ! Icon_minitime

Sus In jos

O seară perfectă !
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Complete-
Mergi direct la: