Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Calea greșită

In jos 
AutorMesaj
Z. Tokyo
Kaigai
Kaigai

Ryo : 0

Calea greșită Empty
MesajSubiect: Calea greșită   Calea greșită Icon_minitimeJoi Noi 20 2014, 17:32

Calea greșită

I
O seară obișnuită de noiembrie în parcul orașului. Mă plimbam prin zona mai puțin populată, având mâinile băgate în buzunar. Căștile din urechi îmi transmiteau muzica celor de la Lordi, o formație care cântă muzică cu adevărat. Mergeam în ritmul meu: leneș. Priveam totul din jurul meu: frunzele care erau împrăștiate haotic peste tot, felinarele care luminau de puțin timp, pisicile care o luau rapid la fugă când vedeau picior de om.
Mă opresc când telefonul îmi vibrează. Prietena mea mă suna. Mi-a apărut un zâmbet pe față în momentul în care răspund și aud ”Pe unde umblii atât ?!”. Chiar își făcea griji pentru mine. Am început să râd, i-am spus să nu se mai îngrijoreze pentru mine, apoi am închis. Nu am așteptat să îi aud reacția, destul de urât din partea mea.  Mi-am dat seama că s-a cam enervat pe mine din moment ce nu m-a apelat din nou. Dar o calmam eu când mergeam înapoi pe acasă.
Aveam chef să trec pe o altă rută. Să trec de zona parcului și să merg în zona râului. În acel loc priveliștea era încântătoare, mai ales toamna. Așa am și făcut. Am mers cam zece minute printre copaci, printre tufișuri, dar în cele din urmă am ajuns unde am vrut eu. O străduță îngustă, mică, nepavată despărțea râul adânc de vreo 4-5 metri de uscat. Și distanța de la uscat la râu era destul de mare...
În acel moment am oftat lung și am decis că ar fi bine să nu mă plimb, dar ispita nu m-a lăsat în pace. În loc să fac ce ar fi trebuit să facă o persoană întreagă la cap, am luat-o pe acea rută destul de periculoasă. Din trei în trei metri, cruci din metal erau fixate în pământ. Cam ”optimist” pentru cei ce îndrăzneau să se aventureze prin acele zone, așa ca mine.
Mi-am adus aminte că în timp ce mergeam spre lac mi-am scos căștile din urechi și le-am detașat din telefon. Prea multă muzică strică, sau cel puțin pentru mine. M-am oprit pentru o secundă, cât să-mi iau telefonul ca să-mi pun din nou muzică. Dar în atunci moment, telefonul mi-a sunat. Mă suna prietena mea. Dar nu aveam timp să fiu fericit... din cauza sperieturii am scăpat telefonul pe jos, m-am dezechilibrat și am alunecat... căzând în apă.
Eu cădeam în gol, foarte încet, în timp ce toate nuanțele de culori se amestecau rapid în fața ochilor mei. Iar eu... eram înghițit de ape....

II

Mă simțeam destul de ciudat. Parcă căzusem în apă... dar nu eram în apă... ci pe apă... De parcă nimic nu s-ar fi întâmplat.Și nu mai era seară... ci era dimineață. Nu îmi era nici frig, nici cald... și nu simțeam vreo durere.
Eram dezorientat. Priveam în jurul meu... și nu puteam să văd ceva diferit. Mă uit în jos și mă panichez. Stăteam... pe apă. Am luat-o la fugă, nici măcar eu nu știu unde. Dar vedeam unde mai departe o luminiță puternică, albă. Simțeam că trebuie să merg acolo. Dar nu am făcut-o. M-am dat la o parte chiar în ultima secundă când să fie tras în aceasta. În schimb, eram într-un alt loc...  o biserică ?
Era o atmosferă cu totul și cu totul sumbră. Tristețea... puteam să simt tristețea. Dar de ce ? De ce sunt toți triști ? Eu sunt în viață, nu am pățit nimic...
Iar toate gândurile mi-au fost întrerupte în momentul în care mi-am auzit prietena. Era chiar în fața mea, plângând. O priveam, o strigam, o atingeam, dar ea nu reacționa. Tot ce făcea era să se uite la podeaua bisericii și să plângă.Și nu era singura persoană care plângea. Prieteni, rude, părinți. Eram oarecum șocat. Nimeni nu putea să mă vadă, să mă audă sau să mă simtă. De parcă eram o fantomă.

Atunci am rămas blocat. Pupila mi s-a dilatat, am căzut la pământ. Priveam un coșciug care era pus în mijlocul sălii. În acel sicriu... eram eu...
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

Ryo : 0

Calea greșită Empty
MesajSubiect: Re: Calea greșită   Calea greșită Icon_minitimeSam Noi 22 2014, 11:52

Te rog, te implor, nu mai scrie cu fontul ala asa mic ca imi plang ochii.
Am citit si mi se pare fucking genial, putin cam horror si cu final neasteptat, dar genial. Si, Doamne, de unde poti sa scoti atatea one shoturi?
Sus In jos

Calea greșită
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Complete-
Mergi direct la: