Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Îmi pare rău că te-am iubit

In jos 
AutorMesaj
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan

Ryo : 0

Îmi pare rău că te-am iubit Empty
MesajSubiect: Îmi pare rău că te-am iubit   Îmi pare rău că te-am iubit Icon_minitimeMar Noi 25 2014, 17:05

Acesta trebuia sa fie un fic ... Avand in jur de vreo 10 capitole fericit) Voiam sa-l fac cu membrii forumului, dar m-am razgandit ... Baiatul nu trebuia sa moara ... Sper sa va placa. Vreau cat mai multe sfaturi :-? :]]

Îmi pare rău că te-am iubit!

Viaţa este ca un joc de noroc în care dacă pariezi prea mult, rişti sa pierzi totul. Aşa am şi făcut. Am avut o viaţă frumosă cu toate că am fost abandonat la naştere, păcat că totul s-a sfârşit la nici 27 de ani. Regret doar faptul că nu am trăit îndeajuns de mult încât să ajung la altar împreună cu persoana iubită. Trăiam după propriile reguli, furam pentru a suptravieţui, aveam o iubită frumoasă cu doar 3 ani mai mică decât mine. Numele său era Emma. Întotdeauna atrăgea atenţia prin eleganţa sa, de obicei se îmbrăca în rochii scurte lăsându-şi sânii la vedere şi buclele, formate din părul său blond, să-i cadă pe umerii săi dezgoliţi. Îi plăcea să atragă atenţia peste tot pe unde se ducea. Ochii săi albaştrii ca cerul, îi accentuau culoarea părului. La gât întotdeauna purta un lănţişor cu un turcoaz, deoarece se spune că acea piatră este aducătoare de sănătate, noroc şi protector împotriva răului. Şi da, a protejat-o întradăvăr, sau eu am fost cel care a riscat totul protejand-o?
Când credeam că nu mai am nevoie de nimic de la viaţă, atunci m-a lăsat pentru unul cu vreo 35 de ani mai în vârstă decât ea, putret de bogat. Credeam că mă iubeşte, mi-a şi spus-o, dar se pare că banii i-a iubit mai mult decât pe mine. Pentru a pune mai multă sare pe rană, am fost invitat la nunta lor. Chiar nu voiam să mă duc, dar nici nu puteam accepta faptul că ea nu mai era a mea. Mi-am făcut loc printre zecile de invitaţi, intrând in vila imensă în care te puteai rătăci uşor dacă nu o cunoşteai. Deşi puteau să aiba o nuntă ca în poveşti cu sute de invitati, s-au rezumat doar la prietenii apropiaţi, ceva restrâns. Am mers întrebând fiecare persoană pe care o întâlneam, unde este mireasa. Toţi se uitau speriaţi la mine, probabil din cauza ţinutei mele de vagabond, de băiat al străzii, cu haine largi, părul vâlvoi şi mers de golan. Dar nu-mi păsa, voiam să o găsesc cât mai repede. Atunci am auzit-o strigându-mi numele.
- Jimmy. Mă bucur nestul să te revăd. Un chicotit se putea auzi venind dinstre ea. De ce nu porţi costumul dăruit de mine?
Mi-am întors privirea către aceasta făcând ochii mari şi admirand-o. Semăna cu o prinţesă din poveşti in rochia sa de mireasă şi trebuia să fie pentru totdeauna a mea, prinţesa mea, mireasa mea. Tot felul de gânduri îmi treceau prin cap în acel moment, de la a o răpi, până la a mă sinucide împreună cu ea. Nu i-am răspuns, stăteam acolo, nemişcat. Ce era să-i spun? „Te rog nu te mărita, nu pot renunţa la tine”? Am păstrat tăcerea considerând că nu are niciun rost să-i mai spun vreun cuvânt. Decizia pe care am luat-o, a fost greu de acceptat pentru mine, dar am făcut-o până la urmă. Dacă ea era fericită cu banii bogătanului său, am decis să las lucrurile să decurgă de la sine. I-am întors spatele fără a face alte gesturi, fără a-i da de înţes cât de mult sufăr. Mă durea doar ca încercam să o tratez cu indiferenţa, dar totuşi am ieşit în curte unde se aflau restul invitaţilor căutând ceva care ma putea linişti, care mă putea face să uit. Încercam să-mi alung durerea bând pahar după pahar pe un scaun urmărind cum iubirea mea se mărita cu un alt bărbat. Timpul a trecut foarte greu, poate din cauză că eu nu voiam să mă despart de ea, nu voiam să-i dau drumul, voiam să o privesc la nesfârşit, dar nimic nu este veşnic.

Într-un final m-am ridicat de pe scaunul meu oftând, târându-mi picioarele pe covorul roşu ce ducea spre altar, doar că eu mă îndreptam către ieşire. Încercam să nu mă gândesc la asta, îmi puteam da seama şi singur că aşa îmi făceam mai mult rău. Şi atunci viaţa mea a luat o întorsătura neaşteptata. Un bărbat cu 3 tatuaje în formă de lacrimi pe obraz, având o tentă asiatică, şi-a scos pistolul începând să tragă spre miri, se putea înţelege clar cine era ţinta sa, James, bogătanul ce îmi furase femeia, dar şi ea era în pericol. Orice glonţ o putea nimeri. M-am mişcat fără ca măcar să apuc să gandesc. Corpul meu a reacţionat singur, voiam să mă grăbesc, să o salvez de la o moarte sigură, iar atunci, dupa incă doua focuri de armă, corpul meu s-a oprit pe pământul tare ca piatra cu ea plângând si strângându-mă la pieptul său. Simţeam cum un lichid cald curgea fara incetare, simţeam cum rămân fără putere, neputincios in faţa morţii. O durere insuportabilă de cap nu voia sa înceteze. Un glonţ mi se oprise in craniu, un corp strain in capul meu. Voiam ca timpul să stea în loc, să o mai pot privi pentru ultima dată, dar simţeam cum viaţa se scurgea uşor din mine. Păcat că nu m-a iubit destul de mult încât să lase totul pentru mine, să uite de toată averea lui James şi să stea alături de mine. Împreună ne puteam face un viitor mult mai bun, dar ea voia totul deja gata pe tavă. Iubirea mea a fost atât de mare incât am ajuns să-mi dau viaţa pentru ea. Pentru ea trăiam şi am murit salvând-o. Salvând femeia ce m-a trădat, salvând pe cea ce a dat cu piciorul în o iubire pură, pentru bani.

THE END!

Ultima editare efectuata de catre Katoka-chan in Lun Apr 20 2015, 19:04, editata de 2 ori
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina

MesajSubiect: Re: Îmi pare rău că te-am iubit   Îmi pare rău că te-am iubit Icon_minitimeMier Noi 26 2014, 14:21

M-ai facut sa ma opresc din mancat! Stii ce inseamna asta? E super!!! Cateva greseli de tasta pe ici-colo dar da-le naiba. Deci, fara deci, nu am ce reprosa. Nimic cliseic, nimic anormal, totul dragoste pura @_@ E asa de trist finalul...imi vine sa plang lacrimi( Tipa aia nu stie ce a pierdut! catea... Deabia astept sa vad ce mai ai mintiuta! Ducesa de Caramel sa-ti dea sanatate si inspiratie!
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

MesajSubiect: Re: Îmi pare rău că te-am iubit   Îmi pare rău că te-am iubit Icon_minitimeMier Noi 26 2014, 14:29

Oh, Kato, ce ma bucur ca te-ai gandit sa scrii un textulet asa dragut. Ou em gi, m-am emotionat. In afara de textul centrat care ma face sa ma simt dubios, mi-a placut in rest. ;3 
Hmm, e one shot sau e fic?
Sus In jos
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan

MesajSubiect: Re: Îmi pare rău că te-am iubit   Îmi pare rău că te-am iubit Icon_minitimeVin Noi 28 2014, 18:44

One shot. Dar cred ca o sa-l fac fic :-? Schimb doar personajele cu membrii de pe forum si il continui ^^

It’s been a long day without you my friend
And I’ll tell you all about it when I see you again
We’ve come a long way from where we began
Oh, I’ll tell you all about it when I see you again
 When I see you again.               
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

MesajSubiect: Re: Îmi pare rău că te-am iubit   Îmi pare rău că te-am iubit Icon_minitimeVin Noi 28 2014, 20:25

Omg omg omg, ce dragut. Abia astept sa pui atunci urmatorul capitol! Te rog, te rog, nu ma face sa astept 2 ani dupa el ca ma prinde clasa a unspea aici. Membrii forumului? E o idee execelenta, si vorba ta, prinde bine, dar nu te lasa infulentata de ei. Vreau sa zic, e povestea ta, sa nu ii asculti cand o sa zica: Eu vreau sa nu stiu ce. Pentru ca asta inseamna ca ei citesc doar pentru ca apar in fic. Trebuie sa o faci sa fie ca tine. Multa inspiratie, Ana!
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE

MesajSubiect: Re: Îmi pare rău că te-am iubit   Îmi pare rău că te-am iubit Icon_minitimeSam Noi 29 2014, 13:48

I love you !I love you !I love you !I love you !I love you !I love you !I love you !I love you !I love you !
I love you !I love you !I love you !I love you !I love you !I love you !I love you !I love you !I love you !

i f*ucking love you marmota ! E superb , ca un subiect de film ! Ohhh ce emotionant dar al naibii de trist T.T .
Vreau si eu in fic , dar stiai asta deja . Te <3 !
Sus In jos
Nywa
Kaigai
Kaigai
Nywa

MesajSubiect: Re: Îmi pare rău că te-am iubit   Îmi pare rău că te-am iubit Icon_minitimeSam Noi 29 2014, 16:42

E un one-shot interesant, dar... Vezi ca numeralele se scriu in litere, exceptand cand e vorba de secole, numar de an de clasa se scriu in cifre romane, in caz de divizie militara cu cifre arabe. Vezi ca in unele parti ar fi trebuit sa folosesti virgula si nu punctul. Descrierea e buna, dar parca era loc de mai bine. Dialogul, chiar daca e o singura liniuta de dialog, e bine amplasata, dar... De exemplu eu cand scriu un dialog, fac asa: - Maria du-te si cumpara paine, ii spun prietenei mele, care statea la masa si butona plictisita mobilul. Explicatia: dupa ce spun faza cu Maria, pun virgula si scriu de genu: ii spun, mormai, murmur, soptesc, etc., fiindca imi impresia mea da mai bine la estetica, decat un punct si litera mare. Pe langa asta continui actiunea din dialog cu ajutorul virgulei, fiindca punctul inseamna capatul sau sfarsitul unei propoziti cu o anumita actiune si inceperea unei alte propoziti cu alta actiune.
Una peste alta, eu spun ca e un one-shot bun, m-as bucura sa il faci fic si sper sa ti cont de parerile noastre. ^.^
Peace&love Nywa^.^
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Îmi pare rău că te-am iubit   Îmi pare rău că te-am iubit Icon_minitimeMar Apr 07 2015, 20:44

Doamne , Ana, te iubesc. Ai o poveste fascinanta care ma face sa plang, nu-mi vine sa cred ca ai scris asta. Acum, sa-ti spun si ceva negativ: e putin cam seaca, voiam ceva mai mult, sper sa faci acea continuare <3 Trebuia mai multa descriere, mai multa poveste, cum s-au cunoscut, cum a ajuns s-o iubeasca atat de mult, insa e foarte bine. Îmi pare rău că te-am iubit este o poveste clasica care prinde la public, prezentand acea poveste tragica de iubire la finalul careia el moare pentru ea. : ( Da, cam asa e si in viata reala. Tipele sunt atrase de bad boys cu bani, blech! Urasc asta, dar iubesc povestea asta. Ai vrut o parere sincera, poftim: E o poveste excelenta care m-a facut sa plang. Te iubesc.

Cu drag, Ana.

Sus In jos
VictorDS
Kaigai
Kaigai
VictorDS

MesajSubiect: Re: Îmi pare rău că te-am iubit   Îmi pare rău că te-am iubit Icon_minitimeMier Apr 08 2015, 17:30

Wow. Foarte interesanta povestea. De la inceput pana la sfarsit devine, treptat, din ce in ce mai emotionanta. Mi-a placut foarte mult, scurt si la obiect. Erau cateva "greseli de redactare", dar alea nu omoara pe nimeni. Felicitari pentru fic, mi-a facut placere sa il citesc.

Se pare ca e postat in 2014, dar eu sunt relativ nou asa ca l-am vazut deabia acum.LoL O sa ma uit si la celelalte cand voi mai avea timp.

Anyway, nice work!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Îmi pare rău că te-am iubit   Îmi pare rău că te-am iubit Icon_minitime

Sus In jos

Îmi pare rău că te-am iubit
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Complete-
Mergi direct la: