Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Cornul și laptele!

In jos 
AutorMesaj
I. Enzo
Kaigai
Kaigai
I. Enzo

Ryo : 0

Cornul și laptele!  Empty
MesajSubiect: Cornul și laptele!     Cornul și laptele!  Icon_minitimeMier Noi 26 2014, 00:00

Ce părere aveți de mâncarea pe care o primim la școală (cornul și laptele)? Vă place sau nu? 
 Am auzti că la unele școlii se da un alt fel de meniu. Solicitați de acel alt fel de meniu? LoL Dacă da, în ce constă acesta? 
 Ce ați vrea să mâncați în timul săptămâni atunci când sunteți la școală? 
Kaigai
Kaigai
Damaris

MesajSubiect: Re: Cornul și laptele!     Cornul și laptele!  Icon_minitimeVin Noi 28 2014, 15:45

Noi nu primim nici lapte, nici corn. Primeam la generala, mancam de doua ori pe semestru si in rest erau arme de razboi in pauze. Oricum, e foarte bine ca dau asa ceva, unii copii nu au ce manca, si macar la scoala sa primeasca.
Sus In jos
Kazaki
Kaigai
Kaigai

MesajSubiect: Re: Cornul și laptele!     Cornul și laptele!  Icon_minitimeDum Noi 30 2014, 13:35

Noi primim lapte,corn si uneori mere,in loc de corn ne dadeau si biscuitii defapt 2 tipuri:Unii de la Vel Pitar si unii cu un ambalaj verde adevarul e ca astia in ambalajul verde au gust de smoala amestecat cu caine si ciment.
Noi mai mult dam la profesori sau le luam pentru caini de pe strada sau de acasa.
Sus In jos
BogdyRo2
Kaigai
Kaigai
BogdyRo2

MesajSubiect: Re: Cornul și laptele!     Cornul și laptele!  Icon_minitimeLun Dec 01 2014, 18:28

La noi se primeste fiecare cate un corn si un pahar de lapte dar nu toti il mananca, unii arunca prin clasa doar cei mai nevoiasi il mananca in rest......
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Cornul și laptele!     Cornul și laptele!  Icon_minitimeLun Dec 01 2014, 18:35

Mna..si la noi se dau. Unii beau laptele, iar cei mai multi il arunca degeaba. Mi se pare o prostie asta. Unii chiar nu au ce manca, iar altii isi bat joc. Si la noi cornurile zboara prin scoala. Macar daca nu le mananci, le refuzi sau mai bine le dai la cineva. E o mare absurditate sa iti bati joc de mancare.
Sus In jos
PalarieDePaie
Kaigai
Kaigai
PalarieDePaie

MesajSubiect: Re: Cornul și laptele!     Cornul și laptele!  Icon_minitimeMar Ian 06 2015, 22:59

Total de acord cu Matsuri. Am fost si eu martor la aceasta "bataie de joc". Eu unul mancam daca imi placea, daca nu dadeam la altul care stiam ca le consuma, daca nu le aduceam acasa si le manca tata. Din cate am vazut la televizor, au fost si multe cazuri de toxinfectie alimentara din cauza "laptelui si a cornului" (nu neaparat lapte si corn, asta a fost la inceput, mai apoi s-a dat si biscuiti si mere si branza topita, etc) ceea ce inseamna ca si cei care ar trebui sa faca un bine isi bat joc.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cornul și laptele!     Cornul și laptele!  Icon_minitime

Sus In jos

Cornul și laptele!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Scoala-
Mergi direct la: