Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Prea sadic pentru realitate [ One-Shot]

In jos 
AutorMesaj
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

Ryo : 0

Prea sadic pentru realitate [ One-Shot]  Empty
MesajSubiect: Prea sadic pentru realitate [ One-Shot]    Prea sadic pentru realitate [ One-Shot]  Icon_minitimeSam Noi 29 2014, 11:51

Prea sadic pentru realitate

-Continuă să fugi! Nu te uita în spate! Orice ar fi, fugi cât de tare poți!
-Mamă, îmi pare rău că te-am băgat în asta. Aș vrea să pot face ceva.
-Nu te gândi la asta, scumpo. E chiar în spatele meu! Fugi Annabelle! Te rog...
-Mamă!
   Am continuat să fug și fugeam cât puteam de tare. Simțeam că pământul se evaporă de sub mine, dar nu vedem nimic altceva decât simpla dorință de a trăi de care mă agățam cu toată puterea și voința mea. Pentru o secundă nu i-am mai auzit respirația alarmantă a mamei și nici pași plini de teamă. M-am oprit. M-am uitat în jur, dar nu era nimic altceva. Vremea de la merginea pădurii nu ținea cu mine. Ploua. Dar ce ploua! Simțeam cum picăturile de apă se scurgeau rapid pe trupul meu îngropat în căldura evaporată de toți mușchii încordați. Am strigat-o pe mama, dar nu mi-a răspuns. Am căzut înfricoșată în genunchi și am început să plâng. Nu puteam crede ce se întâmpla. Mi-am atins mâinile pline de zgârieturi și mi-am amintit ce îmi repeta mama când încerca să-mi salveze viața. Nu puteam s-o las aici! M-am ridicat ușor împleticindu-mă și m-am întors. Nu îmi puteam continua viața așa. Mă uitam în toate părțile speriată. Nu știam ce trebuia să fac. Atunci... atunci am văzut-o. Era mama. Era exact în fața mea la 1 metru. Zăcea moartă într-o baltă de sânge care se amesteca cu șivoiul lacrimilor mele. Am dat să-i ridic bluza, dar am ezitat. Îmi era frică de ce se putea ascunde pe corpul ei. Totuși, mintea mea învăluită în durere nu s-a îndurat. I-am ridicat bluza și am văzut un semn ca un fel de x pe burta sa, din sânge. Eram atât de agitată și simțea cum nu mai puteam gândi. Am făcut un atac de panică. Am căzut și eu lângă ea, iar atunci am simțit cum toată viața mi se scurge puțin câte puțin din corp. Am privit-o iar.
-Îmi pare așa rău mamă... sper ... sper să ne întâlnim cândva...
    Am reușit să-i iau lama din buzunar. Apucase să ia o cuțit. Am zâmbit încet și mi-am lăsat nervii să reacționeze. Mi-am simțit inima sfâșiată și am scos un scânșet de durere. Vedeam din ce în ce mai puțin... S-a terminat. Știam asta. O acceptam. Am închis ochii de bună voie și nu am mai simțit nimic.
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina

MesajSubiect: Re: Prea sadic pentru realitate [ One-Shot]    Prea sadic pentru realitate [ One-Shot]  Icon_minitimeSam Noi 29 2014, 14:39

Eu nu va inteleg, serios. Faci, ma rog, incepi un fic si faci altul. Axeaza-te pe unul singur, nu te du de la Rusia la China si inapoi la Romania. Na si rima! Trebuie sa ma opresc. E scurt, chiar si pe un one-shot. Descrie mai mult, nu doar am plecam--am mancat--m-am sculat. E din perspectiva fiicei, nu? Ii moare mama, dar tu nu ai descris cum sau de ce. Ea sufera, dar nu arati asta in randurile alea. Trebuie sa te pui in pielea personajului, sa-i simti agonia din suflet. Sa o simti cum fiecare farama de viata se scurge din tine. Doar atunci o sa ai sentimentul "real" al personajului acolo. Titlul nu e chiar potrivit, dar merge. Viata e mai sadica decat ceea ce ai spus aici, mult mai sadica. Multe filme horror sunt inspirate din viata reala. Nu iti zic sa-l schimbi, dar gandeste-te la unul mai bun care sa descrie tot continutul in 2-3 cuvinte.
 Cand moare femeia, fata nu aude nimic. Nu e surda. Cand un om moare, oricum ar face-o, ii scapa un suspin, un tipat, orice.
 Nu iti zic sa-l editezi sau sa-l stergi. Asta e alegerea ta. Eu ti-am dat niste sfaturi, tu le iei in considerare sau nu.
Ducesa de Caramel sa-ti dea inspiratie!
Sus In jos
BloodCrown.
Kaigai
Kaigai
BloodCrown.

MesajSubiect: Re: Prea sadic pentru realitate [ One-Shot]    Prea sadic pentru realitate [ One-Shot]  Icon_minitimeSam Noi 29 2014, 15:02

Probabil că asta nu dispunea de nevoia naratorului de a ne binedispune cu atâtea mofturi. : )
Nu toţi autorii gândesc la fel, dar poţi preciza că sfatul se acceptă numai într-o manieră constructivă şi aplicativă de persoana căruia i te adresezi. Dacă are descrierea pe care n-o avea înainte, nu înseamnă că-i este superior celui vechi... Este doar plin de cantitate. Calitativă sau de umplutură, autorul va deosebi esenţa. Consider că fic-ul este digerabil... Ai avea mai multă nevoie de o descriere mai horror faţă de cea de mai sus. În rest - nu am nimic de zis. Accentuez doar ce-am spus mai sus.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Prea sadic pentru realitate [ One-Shot]    Prea sadic pentru realitate [ One-Shot]  Icon_minitime

Sus In jos

Prea sadic pentru realitate [ One-Shot]
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Complete-
Mergi direct la: