Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

The Slain [One-Shot]

In jos 
AutorMesaj
Chocolate
Kaigai
Kaigai

Ryo : 0

The Slain [One-Shot] Empty
MesajSubiect: The Slain [One-Shot]   The Slain [One-Shot] Icon_minitimeMier Dec 03 2014, 20:30

The Slain

Cadavrul putrezea undeva în stânga ei, cu ciorile ciugulind din găurile unde cândva fuseseră ochii. Mirosul de descompunere, mâncare stricată și moarte acaparase camera acum multă vreme, însă ea se obișnuise. Camera era decorată cu pânză neagră, veche și prăfuită și decolorată de soare.
Ea nu văzuse niciodată soarele.
Singurul lucru pe care îl văzuse vreodată fusese mica ei cameră, cu bare din fier forjat la ferestre, draperii negre și tapet rupt și jumulit pe alocuri fiindu-i singura companie. Și cadavrul, mereu prezent în mica ei lume, singura pe care a cunoscut-o sau o va cunoaște vreodată. Din când în când, ciori și chiar șobolani veneau în micul ei colț de singurătate. Aștepta cu nerăbdare acele zile; dacă avea o fărâmă de noroc, putea chiar să prindă un șobolan și să îl mănânce. Carnea era ațoasă, însă nimic nu se putea compara cu mirosul și gusutul sângelui proaspăt scurgându-i-se pe degete când își înfigea adânc dinții în burta animalului.
Cândva, cunoscuse o altă viață.

Nu, nu, nu trebuie să îți amintești asta, tu ești nimeni.

Dar acea viață murise când ea intrase în micul azil, și corpul său fusese lăsat să putrezească alături de atât de multe alte schelete. Unele se făcuseră deja praf; altele, încă mai aveau puțină carne pe oase. Șobolanii mâncau acea carne, și atunci era momentul perfect să îi prinzi, când se așteptau mai puțin.
Își iubea singurătatea într-un mod în care nimeni nu ar fi putut înțelege.
Iubea aroma inconfundabilă a cadavrului putrezit, care umplea aerul, învăluindu-i-se și amorțindu-i toate cotloanele creierului. Iubea barele vechi de fier forjat, care era bine țintuite la fereastră. Iubea până și halatul cândva alb – acum rupt și murdar, care ascundea rănile adânci pe care și le provocase singură. Uneori o deranjau, vechile ei răni, însă în acele momente, începea să se scarpine și să le roadă, iar senzația de sânge pe sub unghiile crescute în carne și viermii care mișunau chiar pe sub pielea ei o făceau să râdă atât de tare, încă până și fantomele se speriau.
Cândva, trăise.
Dar știuse prea mult, iubise prea puternic, luptase cu prea mult patos. Astfel că într-o zi a lui șapte, într-o lună a lui șapte, într-un an al lui șapte își găsise liniștea în sanatoriul singuratic, al șaptelea de pe a șaptea stradă, pe care oamenii îl lăsaseră în paragină și pe ea în paragină o dată cu el. Țipase și se rugase și plânsese, însă nimeni nu îi auzise plânsetul, așa încât, într-o zi, s-a oprit din plâns, și a văzut cadavrul.
Și anii au trecut, și nu știa cum se schimbase lumea. Ea rămăsese în singurătatea ei liniștitoare, în sanatoriul ei, cu cadavrul în putrefacție drept companie și cu sângele proaspăt al șobolanilor să i se prelingă pe degete.

”Erai el,” croncăni cioara. ”Erai noi.”

Strânse coastele mai aproape de pieptul său.

”ERAI NOI,” cadavrul putrezit răspunse.

”Erai noi! Erai noi! Erai noi!” Oase și șobolani și ciori și viermi îi strigau aceste cuvinte, și simți coastele spulberându-i-se în brațe, lăsând inima descoperită să pompeze sânge cald și gros în toată camera, și ea îl bea, râzând și înecându-se și tușind și murind și putrezind, însă nu se putea opri din a-și bea propriul sânge cald și dulce.

*
Nu își amintea când mâncase inima.
Când s-a trezit, o cioară ciugulea din ochiul ei drept, și o alta deja îl terminase pe stângul. Camera arăta la fel, însă diferită într-un fel. Pe măsură ce viermii îi devorau încet măruntaiele, își dădu seama ce era greșit: silueta din colț.
Îmbrăcată într-o rochie neagră și prăfuită, femeia o privi cu oroare, iar ea râse.

Căci aceea era ea.
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina

MesajSubiect: Re: The Slain [One-Shot]   The Slain [One-Shot] Icon_minitimeMier Dec 03 2014, 21:08

o.o Poveste de noapte. M-a pus dracu sa citesc acum...chiar nu mai dorm in noaptea asta. Revenind la epicitatea de sus, imi place. Unele faze m-au deranjat, nu prea am inteles o parte, dar treaca mearga. Te rezumi la un one-shot, asta ma deprima. Se vede ca poti si ca nu ti-e greu sa te exprimi liber in creatii literare. Mi-a placut ca nu mi-ai bagat descrierea de X randuri despre tipa, dar nici ca sa zici direct tăt.
Finalul e ciudat, dar usor usor il inteleg si eu. [Daca citesc cand is mai treaza cred ca pot face logica]
Mno, poate imi faci un fic, ceva. Toate cele bune!
Ducesa de Caramel sa-ti dea sanatate!
Sus In jos
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan

MesajSubiect: Re: The Slain [One-Shot]   The Slain [One-Shot] Icon_minitimeMier Dec 03 2014, 21:21

Infricosator fericit) Dar e foarte interesant O.O Imi plac ficurile de genul si sper sa mai continui sa ne scrii ^^ Vreau sa mai citesc @_@

It’s been a long day without you my friend
And I’ll tell you all about it when I see you again
We’ve come a long way from where we began
Oh, I’ll tell you all about it when I see you again
 When I see you again.               
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: The Slain [One-Shot]   The Slain [One-Shot] Icon_minitimeVin Dec 05 2014, 16:23

Bun. Ce vad mai sus imi place. Ai acea tenta infricosatoare care-mi place. Inceputul e fascinant, defapt tot ce-ai scris e super ok. Mult succes mai departe. Numai pace sa ai in suflet. ^^
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: The Slain [One-Shot]   The Slain [One-Shot] Icon_minitimeVin Dec 19 2014, 23:44

Buna! Te-ai descurcat foarte bine, Chocolate-San! Descrierea imi place cel mai mult; cuvintele sunt bine alese si permit cititorului sa ''vada'' cum arata lumea creata de tine si sa simta aerul macabru al acesteia. Greselile gramaticale aproape ca nu exista (ai pus cateva virgule gresit), iar exprimarea ta e clara. Povestirea este echivoca si cu toate ca acest lucru poate fi pozitiv, cred ca ar fi fost mai bine sa explici mai bine unele scene, in special intelesul visului(?) pe care l-a avut inainte sa se trezeasca. Eu una nu am inteles ce reprezinta.

Cu toate ca nu am inteles unele lucruri, pot spune ca mi-a placut complexitatea fic-ului tau. Pe viitor iti recomand sa fii putin mai explicita (totusi, te rog sa NU renunti cu totul la ambiguitate) si sa scrii fic-uri de mai multe parti. Bafta!

Ai nota 9/10 de la mine.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: The Slain [One-Shot]   The Slain [One-Shot] Icon_minitime

Sus In jos

The Slain [One-Shot]
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Complete-
Mergi direct la: