Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Proba IV - Teoria nopţii de Crăciun

In jos 
AutorMesaj
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan

Ryo : 0

Proba IV - Teoria nopţii de Crăciun Empty
MesajSubiect: Proba IV - Teoria nopţii de Crăciun   Proba IV - Teoria nopţii de Crăciun Icon_minitimeMar Dec 16 2014, 20:53

Vrem să ştim care este teoria voastră despre capacitatea moşului de a vizita planeta intr-o singură seară.

Notă: Vă rugăm să trataţi proba cu seriozitate. Mulţumesc.

~Juriu:~ Tot Staff-ul

It’s been a long day without you my friend
And I’ll tell you all about it when I see you again
We’ve come a long way from where we began
Oh, I’ll tell you all about it when I see you again
 When I see you again.               
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Proba IV - Teoria nopţii de Crăciun   Proba IV - Teoria nopţii de Crăciun Icon_minitimeVin Dec 19 2014, 23:10

Buna! Eu cred ca Mosul reuseste sa imparta cadouri oamenilor din toata lumea intr-o singura seara deoarece are abilitatea de a opri timpul. Folosindu-si puterea, el are un timp nelimitat la dispozitie pentru a-si face treaba, iar copiii de pretudindeni se pot bucura astfel de darurile lui dis de dimineata. Desi pare imposibil pentru noi, sa nu uitam ca Mos Craciun are o multime puteri magice si deci opritul timpului este un fleac pentru el. ; )
Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

Ryo : 578

MesajSubiect: Re: Proba IV - Teoria nopţii de Crăciun   Proba IV - Teoria nopţii de Crăciun Icon_minitimeSam Dec 20 2014, 01:46

Presupun ca Mosu' are milioane si milioane de ajutoare ( micutii spiridusi imbracati in verde ) care il ajuta. Astfel, distribuindu-i cate putini pe fiecare oras/ sector/ etc., copii isi primesc cadourile bine meritate si astfel toata treaba este facuta intr-o singura noapte.

P.S: Pot spune ca daca ideea mea s-ar impleti cu cea a prietenei mele, Hinata ( Andreea ), ar da nastere la o teorie mult mai buna! ( spun asta in bonusarea ideii sale )
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi

Ryo : -3

MesajSubiect: Re: Proba IV - Teoria nopţii de Crăciun   Proba IV - Teoria nopţii de Crăciun Icon_minitimeSam Dec 20 2014, 20:45

Parerea mea este ca Mosul are abilitatea de a opri timpul si astfel poate ajunge peste tot in lume intr-o singura noapte.De asemenea cu ajutorul renilor sai se poate misca foarte repede si cred ca arunca darurile din aer si nu este nevoie sa se opreasca pe acoperisul fiecarei case, sa intre pe cos si sa lase cadourile sub brad. Totutsi cred ca atunci cand oboseste intra si in unele case pentru a se odihni si a manca ceva bun.
Sus In jos
XxNarutoxX
Kaigai
Kaigai
XxNarutoxX

MesajSubiect: Re: Proba IV - Teoria nopţii de Crăciun   Proba IV - Teoria nopţii de Crăciun Icon_minitimeMier Dec 24 2014, 14:16

O echipă de oameni de ştiinţă britanici au creat un ghid care încearcă să răspundă la toate întrebările copiilor legate de Moş Crăciun. Astfel s-a aflat că cel mai iubit bătrânel cu barbă vizitează 1,6 miliarde de copii într-o singură noapte.
Cum reuşeşte Moş Crăciun să aducă cadouri într-o singură noapte pentru toţi copiii din lume? Şi câţi copii sunt? Dar câte cadouri aduce? În primul rând, graţie fusului orar şi rotaţiilor pământului, Moş Crăciun are la dispoziţie 32 de ore pentru a lucra. Potrivit calculelor unor oameni deştepţi, Moşul vizitează 5,556 de case pe secunde, astfel reuşind să ajungă pe la fiecare într-o noapte. La o medie de 2,5 copii per familie, acesta va trebui să facă 640 de milioane de opriri în Ajunul Crăciunului. Câte calorii sunt în meniul Moşului? Dacă Moş Crăciun mănâncă prăjiturile lăsate pentru el, va consuma un total de 150 de miliarde de calorii într-o singură noapte, fapt ce ar explica burta bătrânelului. Este, de altfel, doza zilnică recomandată de încă 60.000 de ori. Presupunând că în fiecare casă pe care o vizitează îi este lăsat şi un pahar de lapte de 200 de mililitri, Moşul va putea spune că a băut 130 de milioane de litri de lapte, îndeajuns să umple 50 de bazine olimpice de înot.

Pentru a da jos toate caloriile şi pentru a-şi menţine silueta, Moş Crăciun ar trebui să meargă peste două miliarde de kilometri, ceea ce înseamnă circumferinţa pământului de 54.000 de ori.
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina

MesajSubiect: Re: Proba IV - Teoria nopţii de Crăciun   Proba IV - Teoria nopţii de Crăciun Icon_minitimeMier Dec 24 2014, 22:33

Dupa mine, ca doar nu dupa altii, cred, stiu, banuiesc, ca Mosu’ poate sa inconjoare Pamantul intr-o singura noapte deoarece are puteri ca Sonic X. Frate, ariciul ala e demential. Cu puterea lui, Mosu’ poate sa treaca din casa-n casa, fara sa fie vazut si sa ajunga in toate coltisoarele Pamantului.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Proba IV - Teoria nopţii de Crăciun   Proba IV - Teoria nopţii de Crăciun Icon_minitime

Sus In jos

Proba IV - Teoria nopţii de Crăciun
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Concursuri :: Arhivă Concursuri & Event-uri :: Event Craciun 2014-
Mergi direct la: