Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Proba VII - Semnificaţia Crăciunului

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Proba VII - Semnificaţia Crăciunului Empty
MesajSubiect: Proba VII - Semnificaţia Crăciunului   Proba VII - Semnificaţia Crăciunului Icon_minitimeMar Dec 16 2014, 21:25

 Aveţi de răspuns la următoarea întrebare: Ce reprezintă Craciunul pentru voi?
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Proba VII - Semnificaţia Crăciunului Empty
MesajSubiect: Re: Proba VII - Semnificaţia Crăciunului   Proba VII - Semnificaţia Crăciunului Icon_minitimeMier Dec 17 2014, 01:22

Pentru mine, Craciunul reprezinta una dintre cele mai fumoase sarbatori. Eu cred ca de Craciun ar trebui sa fim toti mai buni, sa mai iertam si sa nu fim egoisti, ca multi au uitat sa faca asta...


De obicei il petrec in familie, era si mai frumos cand eram mai mic si credeam in Mos Craciun, era frumos gandu ca vine Mosu...


Craciunul este reprezentat de doua lucruri foarte importante: nasterea Domnului Iisus Hristos si adunarea familiei.
Un Craciun reusit este alaturi de cei pe care ii iubesti.


Sarbatori fericite!
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi


Ryo : -3
Likes : 6

Proba VII - Semnificaţia Crăciunului Empty
MesajSubiect: Re: Proba VII - Semnificaţia Crăciunului   Proba VII - Semnificaţia Crăciunului Icon_minitimeSam Dec 20 2014, 21:23

Pentru mine, Craciunul nu este doar o simpla sarbatoare, ci un adevarat lucru special. Craciunul nu este doar perioada in care mananci multe prajituri, Craciunul e perioada in care stai impreuna cu familia, in care toti sunt mai buni si esti mai fericit. Iubesc Craciunul mai ales pentru ca merg la bunici in judetul Salaj si ne strangem mai multi prieteni sa colindam. Cand eram mic mergeam dupa colaci, dar de vreo 3 ani mergem unii la casele altora pentru a ne distra.Chiar daca sunt destul de mare incat sa nu mai cred in Mos Craciun, mereu va fi o parte din mine care va crede. Craciunul nu inseamna numai sa primesti cadouri, Craciunul inseamna bucuria de a daruii, de a iubi si a fi iubit de cei dragi. Pentru mine, Craciunul va fi mereu o perioada importanta a anului.
Sus In jos
XxNarutoxX
Kaigai
Kaigai
XxNarutoxX


Ryo : 0
Likes : 1

Proba VII - Semnificaţia Crăciunului Empty
MesajSubiect: Re: Proba VII - Semnificaţia Crăciunului   Proba VII - Semnificaţia Crăciunului Icon_minitimeMier Dec 24 2014, 14:32

Craciunul ar trebui sa insemne pentru fiecare din noi un motiv de a incerca sa fim mai buni. Mai buni cu cei din jurul nostru (familie, prieteni, s.a), sa ne deschidem mai mult sufletele, chiar daca in sistemul in are ne aflam si toate problemele pe care le avem ne fac sa fim mai rai si mai inchisi in noi. Ar trebui sa spunem vorbe frumoase celor dragi, sa-i ascultam mai mult, sa fim mai receptivi in unele situatii, mai indulgenti cu cei care ne gresesc pentru ca toti gresim si toti vrem sa fim iertati. Stiu ca vorbesc ca un popa sau ca o persoana foarte credincioasa (ceea ce nu sunt), insa asta ar trebui sa facem si nu doar de Craciun, ci in toate zilele dintr-un an, insa lucrul acesta este imposibil si stiti asta.
Pentru mine Craciunul, dar mai ales zilele premergatoare acestuia, reprezinta cel mai linistit si mai frumos episod din acest serial al vietii. Episod care se repeta an de an, dar de fiecare data cu alt mod de a gandi, cu alte framantari, cu alte iubiri (sau nu), dar intotdeauna cu miros de portocale si brad si cu acele colinde care de fiecare data ma fac sa ma simt mai linistit si mai sigur pe mine in confruntarea cu toate problemele din viata mea.  In perioada Craciunului, cand fumul se asterne deasupra orasului plin de luminite si de miros de mancare, imi place sa ma plimb singur pe strada,prin zapada, lucru care ma ajuta foarte mult din punct de vedere mental. Ma ajuta sa-mi limpezesc gandurile si de a uita putin de grijile din viata de zi cu zi. Desigur ca va intrebati, ce probleme sa am eu la 20 de ani fara 3 luni, ca doar cantecul e “ca la 20 de ani, fara griji si fara bani”, dar la cate intrebari imi pun zilnic si la cate prostii am facut la viata mea, problemele apar in chiar cand imi e lumea mai draga. Sa revenim. Ce mai reprezinta Craciunul pentru mine? Hm…reprezinta ziua in care incerc sa nu-mi supar parintii, ceea ce reusesc foarte rar pe parcursul unui an de zile, lucru imposibil, dar eu incerc. Si de ce nu, reprezinta si ziua in care mananc bine, dar nu sa ajung la stiri, ci doar sa stau pe burta sau pe spate si sa ma simt bine ca un porc prin luna iulie (cand stie ca pana la Craciun mai este…)
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina


Ryo : 0
Likes : 23

Proba VII - Semnificaţia Crăciunului Empty
MesajSubiect: Re: Proba VII - Semnificaţia Crăciunului   Proba VII - Semnificaţia Crăciunului Icon_minitimeMier Dec 24 2014, 22:43

Reprezinta o zi magica a anului. O zi in care-mi aduc aminte, cu drag, de fiecare moment cand asteptam sa vina Craciunul, sa vina Mosu. Acum, tot ce-mi doresc de Craciun e sa stau alaturi de familie si cei dragi pentru ca, pentru mine, Craciunul este ziua cand ne readucem aminte ca exista iubire si caldura in vietile noastre si ca nu suntem singuri. Chiar daca nu sunt multi interesati de semnificatia religioasa, toti sarbatoresc cu drag aceste momente.

Craciun caramelicior si plin de fericire si caldura! ^^
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Proba VII - Semnificaţia Crăciunului Empty
MesajSubiect: Re: Proba VII - Semnificaţia Crăciunului   Proba VII - Semnificaţia Crăciunului Icon_minitimeJoi Dec 25 2014, 16:04

Buna! Craciunul a fost mereu o sarbatoare importanta pentru mine. Copil fiind, eram intodeauna nerabdatoare sa intru in perioada sarbatorilor de iarna, deoarece aceasta reprezenta un moment in care eram impreuna cu persoanele dragi. De asemenea, mereu mi-a placut sa cred ca exista magie si ca aceasta este folosita in scopuri bune, cum face Mos Craciun, el folosindu-si puterile pentru a imparti cadouri tuturor copiilor care au fost cuminti. Imi amintesc ca, de fiecare data mergeam cu colinda la toate casele din satul in care traiesc, insa nu pentru bani, ci fiindca eram fericita si dornica sa sarbatoresc nasterea Domnului impreuna cu prietenii mei. Chiar si acum, dupa atatia ani, Craciunul inca este important pentru mine, iar spiritul sarbatorilor este mai puternic ca niciodata!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Proba VII - Semnificaţia Crăciunului Empty
MesajSubiect: Re: Proba VII - Semnificaţia Crăciunului   Proba VII - Semnificaţia Crăciunului Icon_minitime

Sus In jos
 
Proba VII - Semnificaţia Crăciunului
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Concursuri :: Arhivă Concursuri & Event-uri :: Event Craciun 2014-
Mergi direct la: