Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Battle în 2.

In jos 
+3
Zancrow
Aseq
Mk01
7 participanți
AutorMesaj
Mk01
Kaigai
Kaigai
Mk01


Ryo : 0
Likes : 0

Battle în 2. Empty
MesajSubiect: Battle în 2.   Battle în 2. Icon_minitimeVin Noi 01 2013, 19:43

Participanti :
Şi intră în ring,inegalabilul,inexistentul,incapabilul,inimaginabilul,inodorul,incolorul,insipidul,inexplicabilul,mi s-au terminat cuvintele cu *in* MK01.
În celălalt colţ al ringului intră demoniţa venită din Iad pentru a fura suflete,lantenta,călduroasa,hoaţa,gălbuia ASEQ!
Toate drepturile de autor revind mie inexplicabilului,cel mai frumos arbitru posibil Mk01
Tema: Gălbenel,Azazel din SUPERNATURAL!
Stil : Freestyle

Concurs: ASEQ şi cu Mk01 vor avea un concurs de photoshop.Nu votati fara argumente. Voturile
neargumentate nu vor fi luate in considerare.
Ps:Puteţi vota la numărul de telefon 112 spunând *Dă-te'n moaşeta doctore!*
Juriu : Tot forumul.

Timp de desfasurare : 01.11.2013 - 10.11.2013

[Good Luck!]
PST:Facem semnăturăăă


Ultima editare efectuata de catre Mk01 in Sam Noi 02 2013, 10:29, editata de 2 ori
Sus In jos
Aseq
Kaigai
Kaigai
Aseq


Ryo : 0
Likes : 0

Battle în 2. Empty
MesajSubiect: Re: Battle în 2.   Battle în 2. Icon_minitimeSam Noi 02 2013, 14:19

1. Battle în 2. ShFTkYl
2.Battle în 2. BEMyLWL
           START VOTE!
Nu uitaţi! Votaţi cu un argument, votul fără argument nu se va lua în considerare.
Sus In jos
Zancrow
Kaigai
Kaigai
Zancrow


Ryo : 55
Likes : 1

Battle în 2. Empty
MesajSubiect: Re: Battle în 2.   Battle în 2. Icon_minitimeSam Noi 02 2013, 14:43

Votez prima imagine/semnătură/ceapă/creație.
Argument(e):
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Battle în 2. Empty
MesajSubiect: Re: Battle în 2.   Battle în 2. Icon_minitimeSam Noi 02 2013, 19:25

nu v-ati organizat, trebuia sa aveti aceasi dimensiune ca lucrarile sa fie evaluate in mod egal, oricum prima lucrare se distanteaza detasat de a 2'a.
Integrare buna, si compoztionala si cromatica, smudge elegant si plastic, are flow , depth, focalele sunt interesante.Contrastele de clar -obscur, cald - rece,inchis-deschis se regasesc din plin, textul mergea un pic mai mult lucrat, chiar daca e cu clipping mask.Per total o lucrare buna
A 2'a lucrare este din alt film clar,nu exista deloc integrarea renderului, cromatica e haotica,umbrele de pe personaj prea accentuate, nu contrasteaza deloc cu backgroundul care nu are zone vibrate si de pasaj, textul nu e nici el integrat in compozitie, pare un afis esuat a unei pelicule horror din anii '60.Borderul alb rupe compozitia ,e mult prea puternic si chiar nu-si are rostu
In concluzie, votul meu merge la lucrarea numarul 1

ps : astia care votati, se argumenteaza cam cum am facut eu mai sus, nu scrieti 2 randuri si gata, ala nu e vot, e blat mafakas
Sus In jos
CM Nine
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 0

Battle în 2. Empty
MesajSubiect: Re: Battle în 2.   Battle în 2. Icon_minitimeSam Noi 02 2013, 21:19

Shinigami tema era freestyle deci fiecare putea face cum vrea si cum poate sa iasa cat mai bine.O sa fiu scurt,prima creatie nu e asa de incarcata ca cealalta,efectele si culorile sunt mai bune si chiar daca e anonima,99% stiu a cui este.Votez 1
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Battle în 2. Empty
MesajSubiect: Re: Battle în 2.   Battle în 2. Icon_minitimeSam Noi 02 2013, 21:58

CM Nine a scris:
Shinigami tema era freestyle deci fiecare putea face cum vrea si cum poate sa iasa cat mai bine.O sa fiu scurt,prima creatie nu e asa de incarcata ca cealalta,efectele si culorile sunt mai bune si chiar daca e anonima,99% stiu a cui este.Votez 1
tema inseamna continutul sau eventual tehnica de lucru,nu dimensiunea lucrarii !
cat despre votul tau, nu mai fi tu scurt ,ca nu esti la obiect
daca apasati pe infectu ala de buton de reply, scrieti si ceva care sa sustina opinia, in 2 randuri nu aratati absolut nimic !
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

Battle în 2. Empty
MesajSubiect: Re: Battle în 2.   Battle în 2. Icon_minitimeVin Noi 22 2013, 10:51

Cromatica:
Ambele au o cromatica placuta, dar a doua are partea luminoasa peste tot.
Text:
In prima semnatura textul este mai bine integrat, dar eu, chior fiind, nu inteleg ce scrie foarte usor, ca in a doua. In cea a lui Aseq textul este prea mare, si ocupa prea mult din creatie
Integrare:
Primul sig, no comment, a doua nu prea are integrare render.
Compozitie per total:
Primul sig este aproape perfect, totusi nu are surse de lumina destul de vizibile, si este putin desaturata, ceea ce mie oricum mi se pare prea mult



Votul merge la primul sig (Mk) Scuze Aseq, dar mai ai de lucru sa il ajungi pe Robinet Limba scoasa
Sus In jos
MetalMonster2
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 0

Battle în 2. Empty
MesajSubiect: Re: Battle în 2.   Battle în 2. Icon_minitimeDum Dec 29 2013, 18:03

Aseq a scris:
1. Battle în 2. ShFTkYl
2.Battle în 2. BEMyLWL
           START VOTE!
Nu uitaţi! Votaţi cu un argument, votul fără argument nu se va lua în considerare.


Te uiti la supernautral ?
infine
tare faine insa a 2 e can neporivit texut ala yellow eyes acolo
prima e foarte faina nimic de comentat 
eu votez 1
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Battle în 2. Empty
MesajSubiect: Re: Battle în 2.   Battle în 2. Icon_minitimeSam Ian 18 2014, 12:46

Subiect închis, prima lucrare a câştigat.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Battle în 2. Empty
MesajSubiect: Re: Battle în 2.   Battle în 2. Icon_minitime

Sus In jos
 
Battle în 2.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Battle
» PS battle
» Battle pictura
» Battle desen
» Battle Draws

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Concursuri :: Arhivă Concursuri & Event-uri-
Mergi direct la: