Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Battle desen

In jos 
+8
DeadSoul
XanoTHEr.
Matsuri
Siraxta
Edi
ely_lovesAnImE
Freyja
Shinigami
12 participanți
AutorMesaj
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Battle desen Empty
MesajSubiect: Battle desen   Battle desen Icon_minitimeDum Iul 20 2014, 00:58

Tre sa-mi iau revansa,nu? :]]

Useri : Shinigami vs Freyja 
Tema : Portretul lui Rommel
Tehnica de lucru : Creion
Timp de lucru : Pana pe data de 31.07.2014 (ora 24)
Voturi : Tot forumul,cu argumente pro si contra,desigur

Succesuri
Sus In jos
Freyja
Kaigai
Kaigai
Freyja


Ryo : 0
Likes : 18

Battle desen Empty
MesajSubiect: Re: Battle desen   Battle desen Icon_minitimeDum Iul 20 2014, 01:06

Iti iei doar revansa sau si ryo-ul? De ce tre sa mai accept aici daca deja ne-am inteles pe chat?
In fine, accept
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Battle desen Empty
MesajSubiect: Re: Battle desen   Battle desen Icon_minitimeJoi Iul 31 2014, 23:46

se amana inca o zi,pana pe 1
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Battle desen Empty
MesajSubiect: Re: Battle desen   Battle desen Icon_minitimeVin Aug 01 2014, 23:49

Spoiler:


Spoiler:


START VOT 

PS: Voturile neargumentate nu se iau in considerare !

Succesuri tanti Frey
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE


Ryo : 0
Likes : 8

Battle desen Empty
MesajSubiect: Re: Battle desen   Battle desen Icon_minitimeSam Aug 02 2014, 15:12

Dupa mine al doilea este cu mult mai clar . Nu vreau sa jignesc dar primul imi pare prea simplu (exceptand cele cateva trasaturi ale fetei care adauga o anumita expresivitate ....totusi vaga dupa mine si cateva umbre ) . Sa recunoastem acum nimeni nu o sa stea sa analizeze prea mult , pur si simplu al doilea arata  mai realist , are mai multe detalii si nuanta de sepia intotdeauna da impresia de poza veche  acesta fiind automat un plus in cazul portretelor umane , par mai realiste (nu zic ca un portret alb negru nu ar fi reusit  dar aici nu e cazul )
Cred ca e  clar ca votul meu merge catre al doilea .
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi


Ryo : -3
Likes : 6

Battle desen Empty
MesajSubiect: Re: Battle desen   Battle desen Icon_minitimeSam Aug 02 2014, 15:29

Votez cu 2 pentru ca , dupa parerea mea , este mai bun . In primul rand este mai clar si are cateva detalii lucrate frumos . Primul , desi este si el bun , este neclar si corpu parca este cam stramb .
Sus In jos
Siraxta
Kaigai
Kaigai
Siraxta


Ryo : 0
Likes : 17

Battle desen Empty
MesajSubiect: Re: Battle desen   Battle desen Icon_minitimeSam Aug 02 2014, 16:08

Primul: 
Felul în care l-ai desenat îmi dă impresia că Rommel are "The thousand-yard-stare". îmi place asta. Îmi mai place și cum i-ai desenat nasul. Ce nu-mi place e că diferența dintre atenția acordată feței și atenția acordată zonei de la bărbie în jos e prea evidentă. Fiecare detaliu contează, și chiar nu-mi place că ai neglijat așa mult partea aia. 
Al doilea:
Cu ce drăcie de cameră ai făcut poza? De 1 MP? Lăsând asta, expresia feței e genială. Îmi place cum te-ai ocupat de trăsături. Nu-mi place, în schimb, cum ai poziționat crucea. fericit) Și ai desenat-o puțin cam ciung. Umărul lui drept e mai sus și mai apropiat de maxilar decât cel stâng. E amuzant. Și care-i faza cu urechile? De ce pe una ai făcut-o calumea și pe cealaltă nu? Vezi că nara stângă e mai mare decât nara dreaptă.
Toate bune și frumoase, votez cu al doilea, deoarece mi se pare mai bine realizat. 


Ultima editare efectuata de catre Siraxta in Lun Aug 04 2014, 14:12, editata de 1 ori
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Battle desen Empty
MesajSubiect: Re: Battle desen   Battle desen Icon_minitimeSam Aug 02 2014, 16:53

1. Primul desen te duce in perioada veche atunci cand desenele au aparut pentru prima data. Are o tenta misterioasa si asta imi place. Ceea ce il dezavantejeaza este corpul putin stramb. In rest e ok. 
2. Desenul urmator este reusit. Se vede tehnica cu care a lucrat autorul, se vede daruinta pe care o are pentru ceea ce face, iar asta dupa mine conteaza foarte mult. 

Votul meu merge catre cel de-al 2-lea desen. fericit
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Battle desen Empty
MesajSubiect: Re: Battle desen   Battle desen Icon_minitimeMar Aug 05 2014, 23:37

Primul desen aduce o aura misterioasa si intunecata a lui Romel. Este bine realizat si sugereaza extrem de mult. Ce mi-ar fi placut la el mai mult? Mai multa munca pentru crucea de la gat.
Cel de-al doilea desen este bine realizat, forme foarte naturale, se vad destul de ok partile corpului. Umbrele de asemenea la locul lor, detalii in zona gatului. Imi place.
Dar nu intoadeauna desenul cel mai clar si cu forme corecte impresioneaza. Arta nu se bazeaza pe fizionomia omului, ci pe ceea ce exprima. De aceea eu votez cu primul desen.
Sus In jos
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul


Ryo : 2
Likes : 34

Battle desen Empty
MesajSubiect: Re: Battle desen   Battle desen Icon_minitimeJoi Aug 07 2014, 00:11

Desenele sunt impresionant amândouă, avem talente pe aici.
--------------------
Al doilea desen arată foarte bine, dar nu mi se pare că are ceva special față de celelalte, pe când primul are mai multă expresivitate și e arată mult mai original.
Mai multe nu pot spune, votez cu primul.
Sus In jos
NeoGen
Kaigai
Kaigai
NeoGen


Ryo : 0
Likes : 0

Battle desen Empty
MesajSubiect: Re: Battle desen   Battle desen Icon_minitimeJoi Aug 07 2014, 00:37

Votez cu primul , cum am deschis primul spoiler mi-a sarit direct in ochi desenu , cand l-am deschis pe al 2-lea tot cu ochi eram la primu , ma atrage conturul si liniile trase inauntr-ul desenului
Deci votul meu merge cu primul desen
Sus In jos
Damon
Kaigai
Kaigai
Damon


Ryo : 0
Likes : 1

Battle desen Empty
MesajSubiect: Re: Battle desen   Battle desen Icon_minitimeJoi Aug 07 2014, 11:16

Cum a spus şi Andrei, avem talente pe aici. Felicitări la amandoi.

Votez cu al doilea desen. M-a se vâd mai bine părtile corpului, este mai real aş spune eu şi mie îmi place cum a fost realizat.
Primu' desen..puteai să lucrezi mai mult la cruciuliţa de la gât in rest e destul de ok...însă al doilea mi-a atras mai mult atenţia.
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Battle desen Empty
MesajSubiect: Re: Battle desen   Battle desen Icon_minitimeDum Aug 10 2014, 12:42

unu are 5, celelalt are 3 voturi, este totusi cam strans scoru, nu se mai aduna ceva voturi ?
Sus In jos
Edo-Madara
Kaigai
Kaigai
Edo-Madara


Ryo : 0
Likes : 0

Battle desen Empty
MesajSubiect: Re: Battle desen   Battle desen Icon_minitimeDum Aug 10 2014, 13:08

Cel de-al 2 lea desen este mult mai clar si mai bine "explicat". Deci votul meu merge la al 2lea desen.
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Battle desen Empty
MesajSubiect: Re: Battle desen   Battle desen Icon_minitimeDum Aug 10 2014, 15:39

Mai tineti topicul deschis?
Sus In jos
Uchiha Kakashi
Kaigai
Kaigai
Uchiha Kakashi


Ryo : 26
Likes : 3

Battle desen Empty
MesajSubiect: Re: Battle desen   Battle desen Icon_minitimeDum Aug 10 2014, 18:18

Votez cu al 2 -lea desen,arata mai ,,real,,si mai lucrat ca 1 poza .!
Sus In jos
Freyja
Kaigai
Kaigai
Freyja


Ryo : 0
Likes : 18

Battle desen Empty
MesajSubiect: Re: Battle desen   Battle desen Icon_minitimeDum Aug 10 2014, 22:03

Freyja - 3 voturi
Shinisor - 7 voturi

Ce sa zic, felicitari Shinigami. Daca vrei iti dau si un premiu scump de 7 ryo :]]
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Battle desen Empty
MesajSubiect: Re: Battle desen   Battle desen Icon_minitimeDum Aug 10 2014, 22:09

nu,n-am nevoie de bani,oricum,apreciez grija-ti = D
/tc
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Battle desen Empty
MesajSubiect: Re: Battle desen   Battle desen Icon_minitimeDum Aug 10 2014, 22:10

Felicitari ambilor concurenti ! 
Le meritati din plin.


T/c
Sus In jos
Continut sponsorizat





Battle desen Empty
MesajSubiect: Re: Battle desen   Battle desen Icon_minitime

Sus In jos
 
Battle desen
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Desen battle
» Concurs desen ^^
» Concurs de desen
» Proba II: Desen sau PS
» Battle în 2.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Concursuri :: Arhivă Concursuri & Event-uri-
Mergi direct la: