Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 [A doua runda] Best GFXer 2013

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

[A doua runda] Best GFXer 2013 Empty
MesajSubiect: [A doua runda] Best GFXer 2013   [A doua runda] Best GFXer 2013 Icon_minitimeMier Ian 01 2014, 05:10

Cu parere de rau anunţ ca AsmoDeus si kosty. xD au fost descalificati pe motivul ca nu si-au predat lucrarile pana la data stabilită.

Blure Shadow a scris:
[A doua runda] Best GFXer 2013 Website
Yoko a scris:
[A doua runda] Best GFXer 2013 Web
Gekiro a scris:
[A doua runda] Best GFXer 2013 Template
Mk01 a scris:
[A doua runda] Best GFXer 2013 Site

Punctajul:
○ punctati pe o scara de la 1 la 50 nota fiecarui website;
○ criticism constructiv / argumentarea fiecarei creatii (ca la prima runda);
○ daca unul dintre membrii voteaza, isi poate acorda maxim 40 de puncte.
○ la punctaj va bazati pe: estetică, aranjament, comoditate in navigare, etc.


Ultima editare efectuata de catre Blure Shadow in Mier Ian 01 2014, 12:41, editata de 1 ori
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

[A doua runda] Best GFXer 2013 Empty
MesajSubiect: Re: [A doua runda] Best GFXer 2013   [A doua runda] Best GFXer 2013 Icon_minitimeMier Ian 01 2014, 05:35

Blure Shadow:
40p (oricum atat mi-as da, pentru ca am dat-o putin in bara la textul de la logo (Bloody Wolves))
De as avea ceva de argumentat/criticat, as fi reparat eu in document  wink)


Yoko:
textul prea mare in bara de navigare, asta poate ocupa spatiu inutil;
numele nu este asa de "unic"; este destul de bine pentru inceput;
imaginile de la jocuri nu sunt pozitionate corect, puteai selecta imaginile respective (smart leyere, daca aveau si text, ca le combinai), si dadeai Layer>Distribute>Distribute Vertical Center (sau horizontal, nu mai stiu care se potrivea); poveste asemanatoare si la form-ul de login, la Forgot Password si Register. puteai da cetner la ambele, si selectai layere-le, impreuna cu bara dintre, care area mrea mult glow, si dadeai distribute> horizontal centers
Nu folosi fonturi diferite asa de mult, fontul de la "LOGIN" trebuia folosit si cand ai scris "News" si "Partners".
In final, logo-ul youtube ma ustura putin la ochi, poate si probabil din cauza ca ma doare capul, dar puteai repara asta intr-un fel sau altul.
25p


Gekiro:
Meniul de navigare este prea jos si este incomod daca vrei sa dai direct la date de contact (normal: intri pe site>click pe Contact Us | site-ul tau: intri pe site > defilezi pagina mai jos > click pe Contact Us)
imaginile jocurilor nu sunt incadrate in spatiul facut de tine, si nici macar aliniate.
copyright-ul trebuia mai mic, si mai jos
20p


Mk01:
bara de search o puteai mari incat sa fie pe toata pagina;
about us trebuia aliniat cu form-ul de login;
Register | Lost Password nu este centrat pe forma Login;
puteai pune un slider la imaginea cu dante din partea de sus si puteai da impresia ca este un slideshow integrat.
25p
Sus In jos
Mk01
Kaigai
Kaigai
Mk01


Ryo : 0
Likes : 0

[A doua runda] Best GFXer 2013 Empty
MesajSubiect: Re: [A doua runda] Best GFXer 2013   [A doua runda] Best GFXer 2013 Icon_minitimeMier Ian 01 2014, 12:02

Blure.
40p.
Ce pot să zic înafară de Awesome work dude!Arată super,dar totuşi nu îmi place că ai pus acea bară jos în care scrie Design Created by,mai bine puneai într-un colţ.În unele locuri backgroundul pare prea încărcat.Atât am găsit X.X..
Eu:40p.
Yoko:30 cum a zis şi Blure:
textul prea mare in bara de navigare, asta poate ocupa spatiu inutil;

numele nu este asa de "unic"; este destul de bine pentru inceput;

imaginile de la jocuri nu sunt pozitionate corect, puteai selecta imaginile respective (smart leyere, daca aveau si text, ca le combinai), si dadeai Layer>Distribute>Distribute Vertical Center (sau horizontal, nu mai stiu care se potrivea); poveste asemanatoare si la form-ul de login, la Forgot Password si Register. puteai da cetner la ambele, si selectai layere-le, impreuna cu bara dintre, care area mrea mult glow, si dadeai distribute> horizontal centers
Nu folosi fonturi diferite asa de mult, fontul de la "LOGIN" trebuia folosit si cand ai scris "News" si "Partners".

In final, logo-ul youtube ma ustura putin la ochi, poate si probabil din cauza ca ma doare capul, dar puteai repara asta intr-un fel sau altul.
Credits to Blure.

Gekiro:30p Ca la blure:
Meniul de navigare este prea jos si este incomod daca vrei sa dai direct la date de contact (normal: intri pe site>click pe Contact Us | site-ul tau: intri pe site > defilezi pagina mai jos > click pe Contact Us)

imaginile jocurilor nu sunt incadrate in spatiul facut de tine, si nici macar aliniate.

copyright-ul trebuia mai mic, si mai jos
Credits to Blure





Ultima editare efectuata de catre Mk01 in Mier Ian 01 2014, 14:36, editata de 1 ori
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

[A doua runda] Best GFXer 2013 Empty
MesajSubiect: Re: [A doua runda] Best GFXer 2013   [A doua runda] Best GFXer 2013 Icon_minitimeMier Ian 01 2014, 12:23

Mk01 a scris:

Eu:50p.
Blure Shadow a scris:
○ daca unul dintre membrii voteaza, isi poate acorda maxim 40/50 de puncte.
Doar pentru ca de data asta am dat dreptul de a va vota singuri, nu inseamna ca trebuie sa va dati maxim de puncte. Stim amandoi ca nu meriti 50p pentru lucrarea aia.
Te rog sa dai edit la post. + ca maximum care poti sa iti dai este de 40 de puncte (am dat quote), si sa nu aud ca ai inteles "intre 40, 50 de puncte".
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

[A doua runda] Best GFXer 2013 Empty
MesajSubiect: Re: [A doua runda] Best GFXer 2013   [A doua runda] Best GFXer 2013 Icon_minitimeMier Ian 01 2014, 12:33

Blure - 40 p.
Awesome, nu am cuvinte. Un singur lucru nu-mi place, anume faptul că ai încărcat bg-ul cu prea multe texturi și că ai pus blur pe el. În rest e super, n-am cuvinte.

Yoko - 40 p.
Fac și eu ca Synky, îmi ridic șansele, chiar dacă nu e așa bun, zic că totuși e un început.

Gekiro - 30 p.
Îmi place cum ai făcut, deși c4d-urile cam strică, font-ul e cam mare. Bara de navigare și login, ar fi fost frumos să înceapă odată cu acea textura. Eu cred că ar fi arătat mai bine.

Mk01 - 35 p.

Aranjamentul e destul de frumos, deși, cum a zis și Blure, bara cu "About us" ar fi trebuit să fie alineată cu forma "Login", Register | Lost Password nu este centrat pe forma Login.
Cam asta e tot.
Sus In jos
Continut sponsorizat





[A doua runda] Best GFXer 2013 Empty
MesajSubiect: Re: [A doua runda] Best GFXer 2013   [A doua runda] Best GFXer 2013 Icon_minitime

Sus In jos
 
[A doua runda] Best GFXer 2013
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» [Prima runda] Best GFXer 2013
» [A treia runda] Best GFXer 2013
» Best GFXer 2013
» [Ultima runda] Best GFX-er 2013
» DB: Episodul 26 - Runda finala

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Concursuri :: Arhivă Concursuri & Event-uri-
Mergi direct la: