Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Materii inutile la scoala

In jos 
+17
XanoTHEr.
1Hakuouki3
BloodCrown.
Siraxta
Ina
Z. Tokyo
Dex
Damaris
Constantin
Zet
NobaraAi
xetrix
Alterum Sanctus
UchihaBTW
Naruto™
Claudia07
Cioby Andrei
21 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator




Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeJoi Apr 24 2014, 21:59

Educatia romaneasca este, probabil, printre ultimele in topurile europene, poate chiar internationale. O mare parte din vina ii revine, cred eu, programului extrem de incarcat cu materii inutile/irelevante care nu ajuta elevul cu aproape nimic, ocupandu-i mai mult timpul care ar trebui folosit mai eficient. Voi ce parere aveti? Care credeti ca sunt cele mai inutile materii la scoala? De ce?

Eu cred ca difera de la persoana la persoana. Daca cineva vrea sa urmeze o cariela cu profil real, clar ca-i poate folosi matematica, fizica, chimia etc., in timp ce cuiva care alege sa urmeze un profil umanist ii poate folosi o limba straina sau o materie socio-umana. Consider ca ar fi mult mai bine sa ne putem alege singuri materiile de studiu, ca si in America si in alte tari dezvolate.
Sus In jos
Cioby Andrei
Kaigai
Kaigai
Cioby Andrei


Ryo : 0
Likes : 0

Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeVin Apr 25 2014, 12:33

Da,asa trebuie sa facem,profesorii nu prea au nicio vina,ei doar isi fac datoria,de vina este sistemul.
Multi dupa ce termina a 8a habar nu au ce liceu sa aleaga pentru ca nu stiu exact care ar putea fi meseria lor pentru viitor.Daca am facem ce ne place ,sa ne alegem noi profilul pe care am vrea sa il urmam si sa facem mai multa practica si mai putina teorie ar fi foarte oke...Sistemul nu ne vrea sus,ne vrea pe cea mai joasa treapta,sa ne poata controla mai usor. Sunt multe,multe chestii de vorbit,as putea vorbi ore in sir despre subiectul asta.
Sus In jos
Claudia07
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 0

Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeDum Apr 27 2014, 11:00

Oricum,nu stiu cat mai rezista sistemul acesta de acum inainte.
De exemplu...matematica nu e inutila,deoarece iti dezvolta mintea si te face sa iei decizii corecte in cel mai scurt timp.Limba romana iti formeaza limbajul si o viziune asupra actiunilor,descrierilor,istoria te face sa vezi cate sacrificii au fost facute pana sa traim in aceasta lume,biologia te invata despre tine,despre corpul tau,fizica si chimia te fac sa intelegi anumite aspecte ..etc..
Si bineinteles ca aceasta scoala este exagerata:multe ore,putine pauze si noua,elevilor,ne-a fost implantata ideea de "scoala e naspa" de catre cei de sus.Ei nu vor sa ne placa scoala,nu vor sa ajungem oameni cu minti agere.Vor doar niste pioni pe care sa ii manevreze mai usor.
De aici noi trebuie sa alegem daca ramanem printre pioni sau ne ridicam nivelul si odata cu acest nivel si tara noastra va putea ajunge importanta.Totul tine de fiecare persoana in parte.Daca fiecare se va specializa intr-un domeniu va dati seama ce bine am ajunge? Nu trebuie sa fie matematica,fizica sau informatica.Si sportul,muzica,desenul sunt domenii.Numai ca fiecare in parte trebuie sa fie un geniu in ceva ce ar ajuta aceasta tara.Trebuie sa luptam,nu sa fugim in alte tari...
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeDum Apr 27 2014, 15:40

Exact!Ar trebui sa fie un fel de departamente in liceu, de exemplu cei care doresc un viitor in informatica sa aiba mai multa matematica, fizica informatica, iar toate materiile inutile sa fi scoase din program..
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeDum Apr 27 2014, 23:03

Cioby Andrei, sunt de acord. In pare parte, este vina sistemului. Eu de exemplu nu am folosit niciodata chestii invatate la scoala, nu m-au ajutat vreodata cu ceva.

Claudia07, poate ai dreptate, insa acele beneficii au mai mult legatura cu dezvoltarea personala si nu cu ce vom face pe viitor. De fapt, nu stiu daca modul in care se preda permite o astfel de dezvoltare. Tu ai mentionat niste particularitati care apar in urma invatarii/folosirii unei parti de mici din toata materia, ceea ce inseamna ca este irelevant sa se ia in considerare notele de la fiecare materie. Nimeni nu e perfect, iar cei care multitalentati sunt putini.

WolfenAxel, da, sau pur si simplu sa poti sa-ti alegi ce ore vrei tu, in functie de ce doresti pe viitor. Astfel, ti-ai folosi timpul pentru a invata lucruri care chiar iti vor folosi.
Sus In jos
Naruto™
Kaigai
Kaigai
Naruto™


Ryo : -2
Likes : 1

Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeJoi Iun 26 2014, 11:33

Comparativ cu America unde se studiaza cate 5-6 materii +sport,programul de invatamant de la noi chiar este prea incarcat.Cate 17-18 materi?Mi se pare cam mult.Plus ca daca tu vrei sa devii programator nu stiu cu ce te-ar ajuta logica de exeplu sau psihologia.O limba straina este bine sa sti fie ca esti la uman fie la real.Dar totusi...Si chiar si la "materiile de bac"programa este ciudata.Tot nu inteleg si nu cred ca voi intelege vreodata de ce am nevoie sa stiu comentarii intregi despre romane care nu ne ajuta cu nimic in viata decat sa ne chinuie creierul,poate doar ajutandu-l sa nu se atrofieze...
Sus In jos
UchihaBTW
Kaigai
Kaigai
UchihaBTW


Ryo : 0
Likes : 0

Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeJoi Iun 26 2014, 11:39

parerea mea ca atunci cand te duci la liceu te axezi strict pe ce ai nevoie ,restul materiilor le lasi la voia sortii ,nu mai comparati romania cu america,chiar nu isi are rostul ...
Sus In jos
Alterum Sanctus
Kaigai
Kaigai
Alterum Sanctus


Ryo : 0
Likes : 6

Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeMar Oct 07 2014, 18:58

Programei îi trebuie organizare, în primul rând. Nu de puține ori am dat peste informații ce le cunoșteam, dar care erau structurate atât de prost încât n-aș fi fost în stare să le învăț în veci dacă nu știam dinainte despre ce era vorba.
Religia, alături de muzică și desen, face furori în detrimentul materiilor inutile și a orelor pierdute de pomană în locul alocării acestora într-un scop mult mai bine definit. Se întâlnește dezinteres pe ambele părți, deopotrivă! Atât profesorii, cât și majoritatea elevilor, nu par să le considere utile; de unde și notele pe care mulți le pun doar de dragul de a încheia media în ultimele săptămâni ale semestrului. Se insistă, de asemenea, foarte, foarte mult pe limba latină, o limbă care nu ar trebui învățată decât de plăcere. Pe de altă parte, învățământul românesc este bazat pe umpluturi, informații nu suplimentare, ci absolut inutile. Informațiile acumulate de-a lungul tuturor anilor petrecuți în generală, liceu și facultate - presupunând prin absurd că există cineva în măsură să rețină tot ceea ce ar fi trebuit învățat - confruntate cu REALITATEA, va rezulta în mod AUTOMAT că, într-o proporție de 90-95%, nu vor ajuta cu și la nimic. Dar ceea ce este și mai îngrijorător, este faptul că nu există nici măcar o treime din totalul elevilor care să învețe cu adevărat. Marea majoritatea memorează cât se poate de multă informație pentru materii precum Geografia sau Istoria doar cu unicul scop de a primi o notă bună de la profesor în urma reproducerii cât mai exacte a informațiilor în ziua cu pricina! Lor nu le pasă de ce climă și vegetație există sau a existat vreodată pe glob, nu le pasă de războaiele purtate de Napoleon sau de cât de nasoli au fost nemții pe vremuri, ori cât de „ne”viteaz a fost Mihai Viteazul sau cum conducea Decebal și Burebista poporul.
Vorbesc din punctul de vedere al unui licean ce se află în ultimul său an de colegiu. BAC-ul îmi bate la ușă, mai am puțin și părăsesc băncile școlii aproape pentru totdeauna. Sunt curios ce s-ar fi întâmplat cu mine dacă m-aș fi lăsat în voia sorții acestor informații ridicole și m-aș fi lovit direct de realitatea acestei lumi... Ei bine, cred că... aș fi devenit conștient de cât de multe lucruri n-aș fi știut și cât de bine mi-ar fi putut fi dacă le cunoașteam mai din pripă. Așa este, de fapt, învățăm ceea ce nu ne folosește și dăm deoparte esențialul și frumosul. Ne aruncăm spre note ce n-au nici o însemnătate în viitor, tragem să cunoaștem doar ceea ce ne face trebuință la BAC, considerând acest ultim examen ca element cheie și definitoriu în viețile noastre, ceea ce este o mare abureală! Într-adevăr, există materii inutile, dar nu absolut inutile, ci mai degrabă vorbind, INFORMAȚII inutile găsite în materii utile! Ori, predarea și structurarea orelor ne lasă reci.


Ultima editare efectuata de catre вяυcε ʟεε in Mar Oct 07 2014, 20:21, editata de 1 ori
Sus In jos
xetrix
Kaigai
Kaigai
xetrix


Ryo : 0
Likes : 0

Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeMar Oct 07 2014, 20:17

Sunt de acord cu bruce lee. De ce facem muzica daca avem voci de gaini fara cap? De ce facem desen daca nu stim sa facem nici macar o casa si ne tremura mana cand incercam sa tragem o linie dreapta? De ce m-ar interesa pe mine ca cer vine de la celum? Sunt chestii inutile. Daca era latina la fel de vorbita ca engleza sau franceza o invatam cu drag. Acum in scoli copiii cu note de 5-6 sau chiar 7 sunt lasati corigenti pentru ca coboara media scolii, iar daca sunt lasati corigenti nu mai dau examenul. Invatamantul e ceva gen "plateste-ma sa te f..."
Sus In jos
NobaraAi
Kaigai
Kaigai
NobaraAi


Ryo : 0
Likes : 3

Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeMar Oct 07 2014, 21:48

Toti de mai sus ati spus niste lucruri total adevarate. Toti fac ceea ce ii intereseaza. Eu consider ca de vina sunt si unii profesori care nu se implica deloc in viata noastra si nu ii intereseaza daca noi dupa liceu vom fi vanzatori de inghetata sau avocati. Am schimbat pe scoli din cauza aceasta fara sa stau sa ma gandesc. Bineinteles la ce-i trebuie unui ateu religia si unui matematician muzica, nici eu care sunt la arte plastice nu prea dau pe la ora de muzica. Sunt atat de multe cusururi in sistemul si mentalitatea de azi. La unele materii sunt mai mult decat recunoscatoare, am un profesor de istorie si geografie care pur si simplu m-a facut sa vreau sa stiu cum au inceput si s-au sfarsit diferite epoci. Cu latina aveti perfecta dreptate, e gata, trebuie sa stii proverbele importante si ce e curriculum vitae, dar nu ne intereseaza de nici o culoare cum sa traducem texte din latina in romana. Din pacate nu toti avem posibilitati sa plecam din Romania. Bineinteles daca te faci medic, avocat sau IT-ist vei putea trai decent, poate nu perfect, dar destul de decent, dar ganditi-va la un muzician, 2 din 5 ajung sa cante in orchestre si trupe, restul ii vedeti prin trupe ambulante, pe strada, castigandu-si painea din ce stiu ei mai bine, ce dracu, artist fiind mi-e frica de faptul ca voi ajunge sa castig 10 lei pe zi din mila oamenilor, nu din respectul lor. Mi-e teama de ce va ajunge romania, cine mai salveaza tara asta? Toti vrem sa plecam...
Sus In jos
Zet
Kaigai
Kaigai
Zet


Ryo : 0
Likes : 4

Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeMar Oct 07 2014, 22:07

În masa materiilor inutile (cel puţin pentru mine) se află religia, latina, desenul şi muzica. La ce folos ne mai sunt cele 4? Religia ca materie devine un mod de manipulare prin poveştile înduioşătoare la prima vedere, dar cu informaţii care nu ne vor fi de folos nicăieri. Latina (deşi aici ar trebui să ştii măcar câteva proverbe celebre) este într-un fel inutilă. De desen şi de muzică nu mai zic, total inutile pentru 90% din clasă (numai vreo 2-3 cu talent într-o clasă maxim).
Sistemul introduce materii inutile şi informaţii inutile din 2 mari motive:
- pentru a stresa elevul şi a-l face să cedeze anumitor materii (până la urmă toţi am întâlnit situaţia când avem 6 materii şi la toate avem de învăţat şi de scris, stres total pe scurt)
- pentru a induce în eroare elevul, a-i schimba modul de gândire în decizia pe care o va face în viitor (prin asta mă refer la materiile acelea inutile, transformă de exemplu un viitor matematician sau un viitor doctor într-un preot, iar asta prin obligaţie).
Iar ca să fie şi mai rău, după ce că sunt introduse astfel de materii, acestea contează la fel ca cele importante. Frumos nu? Am întâlnit cazuri în care elevi de 10 la mate, chimie, română sau alte materii importante să fie în situaţie de corigenţă la desen sau muzică doar pentru că nu pot percepe sau nu au talentul unui elev cu înclinaţii înnăscute către acele obiecte.
Pe scurt, sistemul este de tot *beep*. Au transformat necesitatea de cunoaştere într-un stres major, felicitări, aţi schimbat o generaţie!
Sus In jos
Constantin
Kaigai
Kaigai
Constantin


Ryo : 0
Likes : 3

Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeMar Oct 07 2014, 22:31

Toate:

Yeah, he love this fat ass, ha haha!
Yeah! This one is for my bitches with a fat ass in the fucking club
I said, where my fat ass big bitches in the club?
Fuck the skinny bitches! Fuck the skinny bitches in the club!
I wanna see all the big fat ass bitches in the muthafuckin' club
Fuck you if you skinny bitches, what?! Kyuh
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeMar Oct 07 2014, 23:12

Bruce, bine spus! Scoala ar trebui sa te pregateasca pentru viata, insa tot ce face aceasta  este sa-ti consume o resursa extrem de importanta ce poate fi investita intr-o multitudine de activitati constructive care chiar te pot ajuta sa te dezvolti, si anume, timpul.

xetrix, asa e. Unele materii tin strict de aptitudinile fiecaruia (muzica, de exemplu) si nu ar trebui sa fim notati pentru asta.

NobaraAi, intradevar, Romania trebuie sa se schimbe si sa ofere mai multe oportunitati tinerilor, sau isi va pierde toate resursele umane care pot face o diferenta.

Zet, ai dreptate! Mi se pare strigator la cer ca desenul si religia sa conteze la fel de mult ca matematica, engleza sau alte materii ce importante atat pe plan profesional cat si in viata de zi cu zi. Cred ca elevii ar trebui incurajati sa invete lucrurile pe care le vor folosi pe viitor, nu cele care nu au nicio relevanta.
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeMier Noi 12 2014, 15:55

De asta facem atatea, unele sunt inutile pentru altii, dar poate pentru noi sunt utile. Ca muzica, desenul, sportul, Tic. Pe mine nu ma intereseaza nici una din toate astea. Poate altcuiva i se pare util. Depinde si de profil. Eu sunt la uman, deci partea reala nu ma atrage si nu o sa imi faca prea mult de folos ce invat la chimie cu straturile, de exemplu, sau alte lectii din viitor. 
Insa religia si sportul chiar mi se par inutile rau.
Sus In jos
Dex
Kaigai
Kaigai
Dex


Ryo : 0
Likes : 1

Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeMier Noi 12 2014, 18:39

Dimka a scris:
Insa religia si sportul chiar mi se par inutile rau.
Cu religia sunt deacord, e inutila, dar sportul, sportul nu este absolut, nici in cea mai mica parte inutil. Ai nevoie de sport pentru absolut orice. Sportul are atatea beneficii pe care le descoperi in timp, trebuie doar sa-l practici.

Ideea principala care trebuie sa o inveti din scoala e sa sti sa te exprimi in asa fel incat omu' sa te creada chiar daca tu-l minti sau sa-ti faci auzita parerea. Nici o materie nu e inutila. Depinde din ce punct de vedere privesti. Daca esti un elev cu tenta spre arta, o sa-ti placa materiile artistice. Daca esti un elev cu tenta stintifica te duci pe mate, fizica, etc. Nu materiile sunt problema, ci ceea ce se preda, iar cu un bac la care ia 10 ala cate toceste nu mi se pare unul bun. Pana si profa mea de romana ne-a incurajat sa iesim in strada... pana si ea s-a saturat de atatea compuneri tocite.

Mie-mi plac materiile, imi place sa stiu ceva din fiecare, dar sa nu ma puna sa-i stiu tot cuvant cu cuvant ca ma supar si cel mai probabil nu o sa pot sa retin fericit).

Scoala e buna si ea intr-o masura, dar ce e in exces strica.
Sus In jos
Z. Tokyo
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 2

Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeJoi Noi 20 2014, 21:08

Cea mai inutilă materie mi se pare latina. Este o limbă moartă... nu înțeleg la ce ne folosește... mai ales că sunt pe profil filologie. Ar fi fost mai bine să învăț altă limbă, de exemplu italiana.
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina


Ryo : 0
Likes : 23

Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeJoi Noi 20 2014, 21:21

Eu cred ca religia este o materie nefolositoare.
Nimeni nu se mai ocupa sa stie care-s ingerii, cine-i Lucifer si posturile etc etc.
Sus In jos
Constantin
Kaigai
Kaigai
Constantin


Ryo : 0
Likes : 3

Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeJoi Noi 20 2014, 21:24

Tokyo a scris:
latinasniperino

Adevarul! Si-a aratat! Fata pocita!
Sus In jos
Siraxta
Kaigai
Kaigai
Siraxta


Ryo : 0
Likes : 17

Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeJoi Noi 20 2014, 21:26

Latina mi se pare mișto! 
Ce mi se pare mie inutil e muzica, desenul, religia, matematica în exces, sportul și...ăăăh...cam atât momentan.
Sus In jos
BloodCrown.
Kaigai
Kaigai
BloodCrown.


Ryo : 0
Likes : 8

Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeJoi Noi 20 2014, 22:14

Logica, psihologia, edcuaţiile antreprenoriale, economia, filozofia, religia, sportul, muzica, desenul. Istoria şi geografie ar trebui să fie la alegere.... Dar în rest, celelalte nu au ce căuta şi nu au legătură cu programul şcolar. În principiu, documentaţia se face pe cont propriu şi nu forţat, mai ales cu testare pe baza aptitudinilor cuiva, căruia nu-i permiţi să se inspire...
 Când vine vorba de note, cele de trecere sunt perfecte. Acum depinde de profil.
Sus In jos
1Hakuouki3
Kaigai
Kaigai
1Hakuouki3


Ryo : 0
Likes : 0

Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeVin Noi 21 2014, 16:08

Pentru niste pusti care au habar de religie doar din anime-uri si aceea doar despre demoni si etc (cati dintre voie ati citit Biblia?), adica pentru cineva care nu au cunostinte pe subiect repede vreti sa scapati. 
Cea mai inutila materie este sportul, eu joc fotbal si fac exercitii zi de zi, nu am nevoie de o ora in care sa alerg intre alte materii si asa obositoare.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeVin Noi 21 2014, 21:29

Buna! Multumesc tuturor pentru reply-urile voastre. Imi place sa vad ca fiecare isi exprima opinia proprie. Din cate observ, fiecare are propriile preferinte in cand vine vorba de materiile de la scoala, iar acest lucru mi se pare cat se poate de normal. Tocmai de aceea cred ca ar fi bine sa ne putem alege ce materii vrem noi - ca sa putem valorifica la maxim resursele pe care le avem la dispozitie si sa nu ne irosim timpul ca sa invatam la materii la care, poate, nu vom excela semnificativ niciodata. Ma bucur totusi ca mediile din liceu nu conteaza pentru admiterea la facultate. Acest lucru permite liceenilor sa se concentreze mai mult doar pe ce le place. Insa si la celelalte materii e nevoie de ceva efort pentru a lua o nota de trecere...
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeVin Noi 21 2014, 22:13

Ar trebui, ar trebui, ar trebui și da, ar trebui. Dar copiii, trezirea: nu se va realiza. Veți face aceleași materii ca și până acum.


Religia e bestiala ( vorbesc serios ).
Sus In jos
Constantin
Kaigai
Kaigai
Constantin


Ryo : 0
Likes : 3

Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeVin Noi 21 2014, 23:49

Kakashi-san a scris:
Ar trebui, ar trebui, ar trebui și da, ar trebui. Dar copiii, trezirea: nu se va realiza. Veți face aceleași materii ca și până acum.


Religia e bestiala ( vorbesc serios ).
Nu prea cunosti multa istorie, ha? wink)
Sus In jos
BloodCrown.
Kaigai
Kaigai
BloodCrown.


Ryo : 0
Likes : 8

Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitimeSam Noi 22 2014, 09:17

Din păcate..... Se pot realiza destule... xD Dar dacă vouă vă convine modul actual de aşezare al conţinutului în pagină, let it to be like old times, not, "kids"?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Materii inutile la scoala Empty
MesajSubiect: Re: Materii inutile la scoala   Materii inutile la scoala Icon_minitime

Sus In jos
 
Materii inutile la scoala
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Şcoala
»  Anti-Școală!
» Zilele la şcoală
» Ce note aveti la scoala?
» Ambiția pentru școală!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Scoala-
Mergi direct la: