Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Ambiția pentru școală!

In jos 
+8
ely_lovesAnImE
1Hakuouki3
Constantin
XanoTHEr.
Ina
Damaris
Zet
I. Enzo
12 participanți
AutorMesaj
I. Enzo
Kaigai
Kaigai
I. Enzo


Ryo : 0
Likes : 5

Ambiția pentru școală!  Empty
MesajSubiect: Ambiția pentru școală!    Ambiția pentru școală!  Icon_minitimeSam Oct 18 2014, 23:48

Aveți o ambiție pentru a termina școală/liceul/facultatea
 Dacă da, atunci care este aceasta? 
 Părinți vă obligă să mergeți la școală sau o faceți și din plăcere?


Ultima editare efectuata de catre Fortech in Dum Oct 19 2014, 00:02, editata de 1 ori
Sus In jos
Zet
Kaigai
Kaigai
Zet


Ryo : 0
Likes : 4

Ambiția pentru școală!  Empty
MesajSubiect: Re: Ambiția pentru școală!    Ambiția pentru școală!  Icon_minitimeSam Oct 18 2014, 23:57

Dacă am o ambiţie în a termina şcoala/liceul/facultatea?
Bineînţeles. Totuşi nu o pot numi chiar o ambiţie, poate doar ceva necesar drumului meu, a căii pe care am s-o aleg în continuare.

Ambiţia mea?
Păi cred că am mai menţionat, dar vreau să urmez cursuri de limba engleză, poate mă fac translator pe viitor.

Părinţii mă obligă la şcoală sau merg singur?
Ei bine nu mă obligă, dar îmi provoacă un stres total când zi de zi mă întreabă ce voi face cu viaţa mea. Până la urmă, paşii mici şi siguri sunt cei mai importanţi. Merg la şcoală pentru plăcerea de a afla curiozităţi şi de a împărţi pachetul de gume cu colegii.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Ambiția pentru școală!  Empty
MesajSubiect: Re: Ambiția pentru școală!    Ambiția pentru școală!  Icon_minitimeDum Oct 19 2014, 11:13

Eu am ambitia de a termina facultatea pentru a avea o slujba bine platita si sa calatoresc in america apoi in japonia , astea doua fiind mai importante , apoi sa imi tunez si eu o masina




Drago Out
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Ambiția pentru școală!  Empty
MesajSubiect: Re: Ambiția pentru școală!    Ambiția pentru școală!  Icon_minitimeDum Oct 19 2014, 11:43

Lunea nu ma duc de placere deoarece nu am romana. Ambitia mea de a termina liceul si a face mai departe o facultate este pentru ca imi doresc foarte mult sa devin profesoara de romana. Mai am de invatat si o sa fie greu, dar ma duc de placere. Mai sunt si orele frumoase si o materie destul de interesanta predata de profesori simpaticuti.
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina


Ryo : 0
Likes : 23

Ambiția pentru școală!  Empty
MesajSubiect: Re: Ambiția pentru școală!    Ambiția pentru școală!  Icon_minitimeDum Oct 19 2014, 11:57

*Aveți o ambiție pentru a termina școală/liceul/facultatea
Yep. E o vorba care zice cam asa "munceste acum, relaxeaza-te mai tarziu". Mai pe inteles, daca muncesc acum, o sa am o viata usoara la batranete.
*Dacă da, atunci care este aceasta? 
Vreau sa-mi indeplinesc visul si sa am slujba pe care mi-o doresc.
*Părinți vă obligă să mergeți la școală sau o faceți și din plăcere?
In zilele de luni si vineri ma trag din pat cu forta. In rest, merg de buna voie si nesilita de nimeni.
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Ambiția pentru școală!  Empty
MesajSubiect: Re: Ambiția pentru școală!    Ambiția pentru școală!  Icon_minitimeDum Oct 19 2014, 12:07

Aveți o ambiție pentru a termina școală/liceul/facultatea?
Desigur, doresc sa termin liceul si sa merg mai departe la o facultate.

 Dacă da, atunci care este aceasta?
Nu alerg dupa note/medii mari. Nu ma intereseaza asta. Eu invat doar pentru a putea lua examenul la facultate. BAC-ul nu este o problema, si nici terminarea liceului.

 Părinți vă obligă să mergeți la școală sau o faceți și din plăcere?
Nu pot sa spun ca am o placere pentru scoala, sau ca fac asta obligat. Insa pot spune ca merg de buna voie la scoala pentru a putea sa imi creez un viitor .
Sus In jos
Constantin
Kaigai
Kaigai
Constantin


Ryo : 0
Likes : 3

Ambiția pentru școală!  Empty
MesajSubiect: Re: Ambiția pentru școală!    Ambiția pentru școală!  Icon_minitimeDum Oct 19 2014, 12:35

Aveți o ambiție pentru a termina școală/liceul/facultatea?

Nah, merg doar pe ideea că în cazul unui eventiment extraculicular ce centrează acțiuni sportive sau creative, poate voi găsi un om care știe ce face și știe unde să trimită oameni. Să cunoști mai multe locuri ajută mult, y'know. La fel și despre oamenii acelui loc. Plus că școala mă ajută să-mi organizez timpul, vorbesc de ce vreau eu să fac. Nu mă stresez să îndeplinesc dorințele profesorilor pe baza materiilor. tongue

Părinți vă obligă să mergeți la școală sau o faceți și din plăcere?

MAMAAA!!!
Sus In jos
1Hakuouki3
Kaigai
Kaigai
1Hakuouki3


Ryo : 0
Likes : 0

Ambiția pentru școală!  Empty
MesajSubiect: Re: Ambiția pentru școală!    Ambiția pentru școală!  Icon_minitimeSam Noi 15 2014, 11:37

Viata este plina de surprize, nu stiu cum ma va lovi sau ce piedici imi va pune, poate ar trebuii sa aleg un vis si sa merg pe calea ce duce spre el, indiferent de alte lucruri. Doar ca ambitia mea nu va fi sustinuta de terminarea unui liceu, unei facultati, de alte diplome, cu toate astea, vreau sa le fac, poate am ceva mai mult de o ambitie. 
Nu merg obligat la scoala, merg pentru ca imi place, mereu gasesc ceva amuzant acolo, dar mai nou imi place sa ma plictisesc la scoala.
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE


Ryo : 0
Likes : 8

Ambiția pentru școală!  Empty
MesajSubiect: Re: Ambiția pentru școală!    Ambiția pentru școală!  Icon_minitimeSam Noi 15 2014, 12:43

->Aveți o ambiție pentru a termina școală/liceul/facultatea?  
Tsk....Da am (Mai bine spus nu am de ales ...it seems the only f*cking way ).
->Dacă da, atunci care este aceasta?
Nu m-am decis inca . Altii au decis pentru mine pana acum si asta se pare ca e prima mea decizie oficiala . *yeeei*
->Părinți vă obligă să mergeți la școală sau o faceți și din plăcere?
O fac din pura placere ^.^ . Fuck off . Bineinteles ca nu ma duc din pura placere , scoala poate fi o mare pacoste cateodata (90% din timp) insa cand ai tai te ameninta ca-ti confisca pc-ul , telefonul si e-book.ul se cam schimba perspectiva in care vezi lucrurile  .
Sus In jos
BogdyRo2
Kaigai
Kaigai
BogdyRo2


Ryo : 0
Likes : 1

Ambiția pentru școală!  Empty
MesajSubiect: Re: Ambiția pentru școală!    Ambiția pentru școală!  Icon_minitimeMar Dec 02 2014, 22:05

Eu am ambitia de a face cat ma tine scoala pana ajung ceva sa nu fiu ultimu' sa le pot da peste nas celor din clasa si profesorilor ca am ajus ceva cu ajutorul lor.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Ambiția pentru școală!  Empty
MesajSubiect: Re: Ambiția pentru școală!    Ambiția pentru școală!  Icon_minitimeLun Ian 26 2015, 17:54

Normal ca am ambitia sa-mi termin studiile. Poate si in strainatate. :d Vreau sa fac o facultate buna si vreau sa am o profesie care sa-mi placa. Vreau sa dau la Academia de Politie. Ma duc din placere chiar daca mi-e greu sa ma trezesc dimineata.
Sus In jos
BloodCrown.
Kaigai
Kaigai
BloodCrown.


Ryo : 0
Likes : 8

Ambiția pentru școală!  Empty
MesajSubiect: Re: Ambiția pentru școală!    Ambiția pentru școală!  Icon_minitimeMar Ian 27 2015, 20:48

Tratez fiecare particulă interioară a instituţiilor cu cea mai mare indiferenţă. ,,Toate materiile sunt importante", desigur, pentru o persoană care nu toceşte fiecare materie doar de dragul de-a vâna note...nu mă încântă nici facultatea, şi nici susţinerea examenului de bacalaureat...: ) Părinţii sunt părinţi. Ei nu vor sta întotdeauna să măsoare fiecare mişcare a copiilor...doar pentru că aceştia nu vor să aibă reputaţia pătată... şcoala limitează orice simţ de răspundere şi de plăcere într-unul neadecvat şi deloc amiabil. Exemplele le aveţi chiar în timpul orelor deloc importante, nesatisfăcătoare.
Sus In jos
Nekirus
Kaigai
Kaigai
Nekirus


Ryo : 3
Likes : 20

Ambiția pentru școală!  Empty
MesajSubiect: Re: Ambiția pentru școală!    Ambiția pentru școală!  Icon_minitimeVin Feb 13 2015, 13:35

Nu cred că trebuie să ai ambiție ca să termini o școală, mai ales primele 12 clase, care mi se par aproape inutile. Prefer mult mai mult o structură școlară bazată pe specializări intense decât sistemul actual, ce constă într-o salată inutilă de materii și informații. Fiecare avem înclinații spre un anumit timp de materii, unele ne plac mai mult decât altele și vrem să le apropfundăm mai atent. Cred că ar fi mai bine dacă s-ar aplica și la noi sistemul de învățământ din străinătate iar elevii români ar avea posibilitatea de a alege ei singuri ce cursuri doresc să urmeze. Da deviez de la subiect. După ce termini cu liceul și dai de facultate se schimbă treaba. Aia e deja o specializare pe un domeniu care-ți place (sau se presupune că îți place, că de aia l-ai ales) Și revin la idea mea. Abia acolo cred eu că ar trebui să intervină ambiția. Să vrei să excelezi pe un domneiu stabil, ales de tine și să înveți chestii care știi sigur că o să îți folosească pe viitor. Acuma nu zic că tot ce înveți la facultate e folositor, mai înveți și prostii, da asta e. Iar dacă ajungi în situația în care părinții te obligă să urmezi o școală (facultate - că măcar 12 clase ar trebui să le faci din bun simț, ce trece de 12 eu zic că nu mai e necesar dacă nu ești interesat de un domeniu) atunci e cazul să le bagi trompa-n gură și să fugi de acasă. Facultatea făcută din obligație e iadul pe pământ. O să vă dați seama mai încolo că pregătirea pentru teze, bac, examene școlare, etc. e nimic pe lângă o sesiune. Cam atât am avut de zis. A! N-am zis nimic de mine. Păi normal că am ambiție. Vreau să ajung starletă de cinema și să dau autografe. Asta-i ambiția mea. Pa muritorilor!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ambiția pentru școală!  Empty
MesajSubiect: Re: Ambiția pentru școală!    Ambiția pentru școală!  Icon_minitime

Sus In jos
 
Ambiția pentru școală!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Zilele la şcoală
» DBS: Episodul 61 - Ambiţia lui Zamasu! Teroarea planului fără oameni!
» Materii inutile la scoala
» Şcoala
»  Anti-Școală!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Scoala-
Mergi direct la: