Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Desen battle

In jos 
+5
Edi
Matsuri
XanoTHEr.
Freyja
Shinigami
9 participanți
AutorMesaj
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Desen battle Empty
MesajSubiect: Desen battle   Desen battle Icon_minitimeVin Noi 21 2014, 23:40

Useri : Shinigami vs Freyja
Tema : Cap de statuie romana ( noi stim deja poza cu el)
Tehnica : Creion 
Timp de lucru : Pana in 15 decembrie 
Voturi : Cine ajunge primu la 10 voturi argumentate castiga 
Sus In jos
Freyja
Kaigai
Kaigai
Freyja


Ryo : 0
Likes : 18

Desen battle Empty
MesajSubiect: Re: Desen battle   Desen battle Icon_minitimeMier Dec 17 2014, 06:19

Imaginea dupa care am lucrat.
Spoiler:

Desene.
1.
Spoiler:

2.
Spoiler:

Start vot!
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Desen battle Empty
MesajSubiect: Re: Desen battle   Desen battle Icon_minitimeMier Dec 17 2014, 06:58

Fiecare desen are minusuri. Primul are o claritate foarte scazuta, iar cel de-al doilea este putin deformat. Votez cu cel de-al doilea desen pentru claitatea sa.


P.S: Nu o sa ajunga nimeni la 10 voturi argumentate. Sunt concursuri de foarte mult timp la care nu s-au ajuns nici la 5 voturi. VA sfatuiesc sa editati si cine ajunge la 5 voturi sa castige. 
Va multumesc.

Edit: Mi se pare mie sau te simt atacat? Oricum, acelasi lucru il spun> desenul al doilea este mai bun.


Ultima editare efectuata de catre Adrian. in Mier Dec 17 2014, 13:55, editata de 1 ori
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Desen battle Empty
MesajSubiect: Re: Desen battle   Desen battle Icon_minitimeMier Dec 17 2014, 10:42

Kakashi,te sfatuiesc sa-ti vezi de concursurile tale si pe ale mele sa ma lasi pe mine, cat despre argumentat,ce ai scris tu acolo e fix-pix, deci daca vrei ca votul tau sa se ia in considerare scrie ceva palpabil,nu idiotenii.
Cu placere
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Desen battle Empty
MesajSubiect: Re: Desen battle   Desen battle Icon_minitimeMier Dec 17 2014, 17:41

Mie personal imi place mai mult al doilea desen. Primul desen este ok, insa detaliile lipsesc. Cel de-al doilea are umbrele mult mai bine conturate, iar expresia feteii este mult mai buna decat in prima. Negrul din spate este un plus, iar acest plus ma face sa votez cu al doilea desen.


Fara cearta, va rog.
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi


Ryo : -3
Likes : 6

Desen battle Empty
MesajSubiect: Re: Desen battle   Desen battle Icon_minitimeMier Dec 17 2014, 18:02

Votez cu al doilea desen pentru ca este mult mai lucrat si seamana mai mult cu imaginea. Detaliile sunt mult mai bune ca la primul si este mai accentuat.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Desen battle Empty
MesajSubiect: Re: Desen battle   Desen battle Icon_minitimeSam Dec 20 2014, 21:35

Votez al doilea , nivelul detaliilor este mai ridicat , umbrele sunt ceva mai accentuate ca sa dea o o impresie 3d , conturul e nitel mai ciopartit dar in per ansamblu chiar arata foarte bine .



Drago Out
Sus In jos
XxNarutoxX
Kaigai
Kaigai
XxNarutoxX


Ryo : 0
Likes : 1

Desen battle Empty
MesajSubiect: Re: Desen battle   Desen battle Icon_minitimeVin Dec 26 2014, 01:26

Votez cu al 2-lea desen,de ce? Pai o sa va spun..
In primul rand,in primul desen claritatea este foarte mica,conturul nu este bine facut,in schimb,in cel de-al 2-lea desen unele detalii sunt mai bine conturate,claritatea este mult mai ridicata,bate mai mult spre cel real.
In concluzie,votez cu al 2-lea desen!


Ultima editare efectuata de catre XxNarutoxX in Sam Ian 03 2015, 15:48, editata de 1 ori
Sus In jos
Freyja
Kaigai
Kaigai
Freyja


Ryo : 0
Likes : 18

Desen battle Empty
MesajSubiect: Re: Desen battle   Desen battle Icon_minitimeVin Dec 26 2014, 12:45

Daca s-a specificat de la bun inceput ca cine nu aduce argumente cu care sa-si valorifice opinia aceasta nu i se va contoriza, de ce va mai obositi sa votati ? Oricum nu vor fi luate in calcul, deci de amu inainte cand votati aduceti si vreo 2,3 argumente, ca daca va place sa nu ,exista motive, scrieti-le daca vreti sa fiti auziti !
Sus In jos
XxNarutoxX
Kaigai
Kaigai
XxNarutoxX


Ryo : 0
Likes : 1

Desen battle Empty
MesajSubiect: Re: Desen battle   Desen battle Icon_minitimeVin Dec 26 2014, 13:33

Freyja a scris:
Daca s-a specificat de la bun inceput ca cine nu aduce argumente cu care sa-si valorifice opinia aceasta nu i se va contoriza, de ce va mai obositi sa votati ? Oricum nu vor fi luate in calcul, deci de amu inainte cand votati aduceti si vreo 2,3 argumente, ca daca va place sa nu ,exista motive, scrieti-le daca vreti sa fiti auziti !
Usor ca faci infarct,iti place sa te bagi peste tot?
Stai calm,nu am voie sa votez lucrarea care imi place mai mult?Vrei argumente? Este mai frumoasa,nu suport cand se baga copii ca tine in discutii aiurea!
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Desen battle Empty
MesajSubiect: Re: Desen battle   Desen battle Icon_minitimeVin Dec 26 2014, 13:48

XxNarutoxX a scris:
Freyja a scris:
Daca s-a specificat de la bun inceput ca cine nu aduce argumente cu care sa-si valorifice opinia aceasta nu i se va contoriza, de ce va mai obositi sa votati ? Oricum nu vor fi luate in calcul, deci de amu inainte cand votati aduceti si vreo 2,3 argumente, ca daca va place sa nu ,exista motive, scrieti-le daca vreti sa fiti auziti !
Usor ca faci infarct,iti place sa te bagi peste tot?
Stai calm,nu am voie sa votez lucrarea care imi place mai mult?Vrei argumente? Este mai frumoasa,nu suport cand se baga copii ca tine in discutii aiurea!

Hai, serios? Are dreptate. Nu aduci argumente, consider spam. Aici nimeni nu face infarct, sa stii. Nu suporti copiii care se baga in discutii aiurea? Treaba ta! Daca mai vad un singur post de genul acesta, in care te iei de un membru, esti sanctionat.
Sus In jos
Ioana
Kaigai
Kaigai
Ioana


Ryo : 0
Likes : 2

Desen battle Empty
MesajSubiect: Re: Desen battle   Desen battle Icon_minitimeVin Dec 26 2014, 18:38

Vreau sa spun cate ceva despre ambele lucrari si dupa voi vota.

In primul, din cate pot observa, s-au pastrat proportiile ,dar valoratia nu reda deloc rotunjimile portretului. Pare foarte colturoasa statuia in primul desen si aduce mai mult cu un portret de desen animat decat al unei fiinte umane.

In cel de-al doilea se ved bine rotunjimile statuii, dar proportiile nu s-au pastrat aproape deloc. Fata e stramba rau din orice punct de vedere: de la pozitia capului pe gat, barbia, fruntea,ochii, nasul.. toate sunt strambe.

Votez primul desen, deoarece pastreaza in mult mai mare masura realitatea studiata.(ma rog, poza)
Sus In jos
Siraxta
Kaigai
Kaigai
Siraxta


Ryo : 0
Likes : 17

Desen battle Empty
MesajSubiect: Re: Desen battle   Desen battle Icon_minitimeDum Dec 28 2014, 22:30

Prima lucrare respectă trăsăturile feței, dar e neglijată partea de sus. Și forma capului e puțin cam amuzantă.
A două lucrare e realizată și accentuată bine. Nu-mi place cum ai făcut buza de sus și cutele. Ador ochii, în schimb. Și faptul că ai reușit să surprinzi forma nasului e de lăudat.
Votez al doilea desen.
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Desen battle Empty
MesajSubiect: Re: Desen battle   Desen battle Icon_minitimeVin Ian 16 2015, 20:51

1. Era mai satisfacator un negru cu o tena mai intunecata, cu cel folosit desenul pare putin sters, cred ca un creion care sa dea o hasura picturala era mai potrivit, aceasta hasura imi aminteste de cea redata de creioanele verzi la 30 de bani. Nasul nu pare suficient de mare cum e in original, zici ca si-a facut operatii estetice. Multe detalii din imbracaminte lipsesc si chiar si de pe gat. Urechile nu sunt ca cele din original si se vede unde a fost sters, asta nu e dragut, era mai bine daca foloseai un creion cu mina mai fina si o guma bunicica ca sa se stearga bine si fara sa apesi decat daca ai siguranta ca e bine conturat. Barbia e cam micuta. 
Imi plac ochii.
In concluzie: Cam deformat. Detaliile fac diferenta. 
2. Am impresia ca o sa i se prelinga ochii numai uitandu-ma deoarece linia neagra de la baza pupilei este o linie care in original se asemana mai mult cu o umbra, cam de doua ori cat cea din desen. Fundalul parca e facut la misto, in toate partile, asta da o tenta neglijenta lucrarii, nu una misto, da, e de apreciat ca s-a incercat sa fie suprins si fundalul, dar s-a limitat doar la atat, incercare.  
Imi place nasul. Urechile sunt super. 
In concluzie: Asemanarea dintre acesta si original este mai mare. 
Cam atat imi amintesc din ce am sesizat. 
Votez cu al doilea desen deoarece detaliile isi fac mai bine simtita prezenta.
Sus In jos
Freyja
Kaigai
Kaigai
Freyja


Ryo : 0
Likes : 18

Desen battle Empty
MesajSubiect: Re: Desen battle   Desen battle Icon_minitimeDum Ian 25 2015, 15:14

Nici un participant nu a ajuns la 10 voturi, in concluzie nu exista un castigator. Sa inchida cineva topicul.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Desen battle Empty
MesajSubiect: Re: Desen battle   Desen battle Icon_minitimeDum Ian 25 2015, 17:24

Felicitari amandurora pentru munca depusa. Topic inchis.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Desen battle Empty
MesajSubiect: Re: Desen battle   Desen battle Icon_minitime

Sus In jos
 
Desen battle
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Battle desen
» Concurs de desen
» Proba II: Desen sau PS
» Concurs desen ^^
» PS battle

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Concursuri :: Arhivă Concursuri & Event-uri-
Mergi direct la: