Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Revista forumului Naruto FCR

In jos 
+4
Dex
Ina
XanoTHEr.
Siraxta
8 participanți
AutorMesaj
Siraxta
Kaigai
Kaigai
Siraxta


Ryo : 0
Likes : 17

Revista forumului Naruto FCR Empty
MesajSubiect: Revista forumului Naruto FCR   Revista forumului Naruto FCR Icon_minitimeDum Dec 07 2014, 10:58

Dragi membri, vă prezentăm revista forumului. Aceasta va apărea pe la finalul fiecărei luni.

Redactori: Siraxta, Dimka:), Rawkfiszt
În cazul în care aveți idei în legătură cu revista, contactați unul din redactori. 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Revista forumului Naruto FCR Empty
MesajSubiect: Re: Revista forumului Naruto FCR   Revista forumului Naruto FCR Icon_minitimeDum Dec 07 2014, 11:02

Din pacate, mie nu imi merge link-ul.
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina


Ryo : 0
Likes : 23

Revista forumului Naruto FCR Empty
MesajSubiect: Re: Revista forumului Naruto FCR   Revista forumului Naruto FCR Icon_minitimeDum Dec 07 2014, 11:17

Voi chestii cu ciocolata si caramele in loc de creier, e dulce. ^^ Frate, eu sunt balanta si ador dulciurile  o.o Poezia meaaa, ah, stiam eu ca sunt buna, in mai multe sensuri :3 Luna viitoare ce aveti in program? :>
Sus In jos
Siraxta
Kaigai
Kaigai
Siraxta


Ryo : 0
Likes : 17

Revista forumului Naruto FCR Empty
MesajSubiect: Re: Revista forumului Naruto FCR   Revista forumului Naruto FCR Icon_minitimeDum Dec 07 2014, 11:19

Nu dezvăluim nimic :>
Dar o să fie ceva super.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Revista forumului Naruto FCR Empty
MesajSubiect: Re: Revista forumului Naruto FCR   Revista forumului Naruto FCR Icon_minitimeMier Dec 24 2014, 02:54

Buna! Mi-a placut fiecare pagina din revista voastra; va indemn sa continuati sa o publicati! Trebuie neaparat sa mentionez ca unele parti mi s-au parut foarte amuzante. Serios, nu ma pot opri din ras de la ele si au trecut deja 3 minute de cand le-am citit... Ma refer, desigur la ghidul cuceririi lui Katoka. Cele mai comice sfaturi sunt, cred eu:
Oricarei fete ii plac baietii care au papagalul bun. -> 8.5/10
Aceasta iubeste aproape toate animalele, in special pisicile si leii, doar sunt feline. -> 11/10

PS: Imaginile de la sfarsit sunt facute de voi?
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Revista forumului Naruto FCR Empty
MesajSubiect: Re: Revista forumului Naruto FCR   Revista forumului Naruto FCR Icon_minitimeMier Dec 24 2014, 12:31

Nu, dar sunt gasite de cei din echipa - Rawk, Siraxta, Inutzza si Dimka - si e totusi greu sa fie alese xD. Desigur, vom continua sa o publicam si ne bucuram ca va place! Daca aveti idei, dupa cum spuneam, ne-ar placea sa le auzim. Reprosurile sunt de asemenea bine venite.
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Revista forumului Naruto FCR Empty
MesajSubiect: Re: Revista forumului Naruto FCR   Revista forumului Naruto FCR Icon_minitimeSam Feb 28 2015, 13:47

Buna ziua, dragilor! Ce mai faceti? 
Eu sosesc cu revista lunii februarie: http://www.joomag.com/magazine/revista-anime-fcr/0361071001424536093
Sus In jos
Dex
Kaigai
Kaigai
Dex


Ryo : 0
Likes : 1

Revista forumului Naruto FCR Empty
MesajSubiect: Re: Revista forumului Naruto FCR   Revista forumului Naruto FCR Icon_minitimeSam Feb 28 2015, 18:46

Primul numar pare facut la misto(/caterinca). Pur si simplu nu se potriveste continutul cu seriozitatea de care vrea sa dea dovada forumul.
Al doilea numar are prea multa informatie, greu de citit. Cand citesti interviul abea poti deosebi intrebarile de raspunsuri. Zodiacul e mult si plictisitor. Sugerez adaugarea unei rubrici de bancuri, fanfic-uri si 2-3 fan-art-uri. Toate sugestiile pe o pagina. Daca sunt mai multe fic-uri, pagina separata pentru ele. Pozele de la final pot fi introduse pe parcursul revistei, redimensionate. Fundalul sa fie banalul alb. Prea multe culori strica, la fel si cu textul. La recomandari lipsesc poze.

Mult noroc fericit
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Revista forumului Naruto FCR Empty
MesajSubiect: Re: Revista forumului Naruto FCR   Revista forumului Naruto FCR Icon_minitimeSam Feb 28 2015, 18:55

Dex a scris:
Primul numar pare facut la misto(/caterinca). Pur si simplu nu se potriveste continutul cu seriozitatea de care vrea sa dea dovada forumul.
Al doilea numar are prea multa informatie, greu de citit. Cand citesti interviul abea poti deosebi intrebarile de raspunsuri. Zodiacul e mult si plictisitor. Sugerez adaugarea unei rubrici de bancuri, fanfic-uri si 2-3 fan-art-uri. Toate sugestiile pe o pagina. Daca sunt mai multe fic-uri, pagina separata pentru ele. Pozele de la final pot fi introduse pe parcursul revistei, redimensionate. Fundalul sa fie banalul alb. Prea multe culori strica, la fel si cu textul. La recomandari lipsesc poze.

Mult noroc fericit

Vom tine cont de sugestii in urmatorul numar, multumim pentru sfaturi si implicare.
Sus In jos
Hashirama
Kaigai
Kaigai
Hashirama


Ryo : 0
Likes : 17

Revista forumului Naruto FCR Empty
MesajSubiect: Re: Revista forumului Naruto FCR   Revista forumului Naruto FCR Icon_minitimeMier Iun 24 2015, 02:04

Se mai continua revista sau o inchidem ?
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

Revista forumului Naruto FCR Empty
MesajSubiect: Re: Revista forumului Naruto FCR   Revista forumului Naruto FCR Icon_minitimeMier Iun 24 2015, 12:52

Ideea pare interesanta, estetica nu e tocmai ok.
Sus In jos
Nekirus
Kaigai
Kaigai
Nekirus


Ryo : 3
Likes : 20

Revista forumului Naruto FCR Empty
MesajSubiect: Re: Revista forumului Naruto FCR   Revista forumului Naruto FCR Icon_minitimeMier Iun 24 2015, 13:28

Nu doar estetica. Conținutul e mega-prost deasemenea. De obicei o revistă bună încearcă să urmărească un tipar precis, o temă pe care se duce. Voi faceți o ciorbă de extra-uri. Cam asta numesc eu horosopul, ori recomandările. Interviurile sunt singurele chestii care se leagă cât de cât de forum. Fiind revista forumului vă recomand să mergeți pe linia asta. Puteți face o secțiune de știri legate de forum, un program de evenimente, concursuri, vorbiți desre useri, atmosferă, etc. 
Se mai poate face o secțiune de ficuri, desene și alte artowork-uri selectate de pe site.
Ați avut o tentativă bună cu primul număr, însă v-ați concentrat prea puțin pe esențial și se vede că nu ați avut o structură clară a ideeilor. 
Forumul are ca temă Naruto. Bun. Hai să punem știri despre Naruto, imagini din ultimele capitole și episoade anime. Recenzii la aceste episoade. Dacă e să ne băgăm pe parte de recenzie mă ofer voluntar să fac câte una în fiecare săptămână. Se poate face o rubrică despre personajul săptămânii, etc.
Ca să nu mai spun că se pot aduce curiozități, etc. 
Ați redeschis RPG-ul cu satele. Se poate axa revista puțin și pe zona asta. O perspectivă generală asupra situației satelor. Ce user a reușit performațe deosebite în misiuni, etc. Avansari în rang.
Sau dacă vreți și mai mult conțiut vă puteți extinde pe anime în general.
Sunt idei. Faza e că trebuie să vă hotoărâți asupra unui teme clare și să structurați cât de cât conținutul. Și da, abordearea unei estetici mai profesioniste este de recomandat.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Revista forumului Naruto FCR Empty
MesajSubiect: Re: Revista forumului Naruto FCR   Revista forumului Naruto FCR Icon_minitime

Sus In jos
 
Revista forumului Naruto FCR
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Naruto Special Gaiden - Ziua în care Naruto a devenit Hokage
» Structura forumului.
» Un nou membru al forumului.
» Concurs Ziua Forumului Editia a II-a
» Concurs - video de promovare al forumului

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Bun Venit! :: Regulament-
Mergi direct la: